Jak připravit kočku na operaci

Pokud vlastníte kočku, je pravděpodobné, že bude alespoň jednou v životě potřebovat operaci - kastraci. Od kastrace přes traumatickou operaci až po odstranění hrudek však mnohokrát může váš mazlíček potřebovat operaci. Správná příprava vaší kočky na operaci je zásadní součástí minimalizace rizika v daný den.

Část 1 ze 3: Příprava před operací: The Night Before

 1. Obrázek s názvem Připravte svou kočku na operaci Krok 1

  1 Vědět, kdy vaší kočce jídlo odepřít. Pokud má vaše starší kotě nebo zdravá dospělá kočka sedaci nebo celkovou anestezii, musí před operací nejméně 12 hodin hladovět. Pokud je vaše kočka mladší než 4 měsíce, má zdravotní problémy nebo podmínky nebo užívá léky, poraďte se se svým veterinářem před zadržením krmiva.
  • Důvodem je, že když kočka spí v anestezii, ztrácí schopnost polykat. Pokud se tedy svěrač (ventil) střežící vstup do žaludku pod anestetikem uvolní, může domácí zvíře během spánku zvracet a vdechovat zvratky vzadu v krku.
  • To je vysoce pravděpodobné, že způsobí vážný zápal plic a dá se tomu zcela vyhnout tím, že se před zákrokem ujistíte, že je její žaludek prázdný.


 2. Obrázek s názvem Připravte svou kočku na operaci Krok 2

  2 Nekrmte kočku po 22. hodině večer před operací. Pokud je kočka přijímána následující ráno, musí být veškerá potrava odebrána před spaním (10-11 hod.) Noc předtím.
  • Je v pořádku nechat ji mít přístup k pitné vodě přes noc, ale měli byste to také odnést v době snídaně (7 hodin ráno) v den operace.
 3. Obrázek s názvem Připravte svou kočku na operaci Krok 3

  3 Zvažte další kočky, které můžete mít ve své domácnosti. Odnášení jídla zní jednoduše - stačí vzít misku a zajistit, aby nikdo jiný z rodiny omylem nekrmil domácího mazlíčka - ale v praxi to může být složitější.
  • Například v domácnosti s více kočkami máte na výběr jednu noc vyhladovět všechny kočky v domě, nebo uvěznit kočku, která jde na operaci, do jedné místnosti a dát jí podestýlku.
  • Pokud si myslíte, že se kočka stane ve stresu, pokud jí nebude povolen volný pohyb z domova, zvažte zeptejte se veterináře, zda ji lze vysadit na klinice předchozí noc.
  • Může se tam dobře usadit, protože je špatná, protože není na domovském území. To také znamená, že v den operace necestuje a může být za to šťastnější.
 4. Obrázek s názvem Připravte svou kočku na operaci Krok 4

  4 Ujistěte se, že všichni členové rodiny vědí, že kočka není krmena. Hladová kočka je přesvědčivá kočka, pokud jde o přesvědčování lidí, aby ji krmili. Nezapomeňte také nechat kočku uvnitř, aby nemohla chodit a žebrat od sousedů.
 5. Obrázek s názvem Připravte svou kočku na operaci Krok 5

  5 Zajistěte, aby se vaše kočka nemohla dostat ven. Klapku kočky je dobré přes noc zamknout. Je to příběh známý mnoha veterinářům, že kočka zmizela klapkou ráno na op.
  • Ujistěte se, že všichni členové rodiny vědí, proč je klapka uzamčena, aby nikdo ráno nespadl do truchlivého pláče zmatené kočky.
  • Mezi další faktory patří, zda kočka loví nebo ne. Pokud je pravděpodobné, že půjde ulovit vlastní večeři, musí být přes noc držena uvnitř, aby se to nestalo.
  • V domácnosti s více kočkami to opět může vyžadovat zabránění všem kočkám chodit ven. Pokud to není možné, promluvte si s veterinářskou klinikou a zjistěte, zda je možné kočku vysadit předchozí noc a zůstat na nemocničním lůžku.
  • Ačkoli jedna kočka nemusí být nejlépe potěšena, alespoň brání zbytku koček v domácnosti ve stresu.
 6. Obrázek s názvem Připravte svou kočku na operaci Krok 6

  6 Připravte kočičího nosiče noc předem. Pokud je to možné, připravte kočičího nosiče noc předem (nebo ještě dříve než toto). To vám umožní zkontrolovat, zda je funkční a poskytne vám čas na případné opravy prasklých popruhů nebo závěsů včas ráno, když je to potřeba. reklama

Část 2 ze 3: Předoperační příprava: Ráno chirurgie

 1. Obrázek s názvem Připravte svou kočku na operaci Krok 7

  1 Odstraňte kočce přívod vody. Nejprve naplánujte odstranění vody, asi v 7 hodin ráno. Voda vytéká ze žaludku mnohem rychleji než jídlo a nepředstavuje stejné riziko, pokud je odstraněna 2 až 3 hodiny předem.
  • Odvádění vody předchozí noci nemá žádnou výhodu, to se však nedoporučuje, protože kočka může jít na operaci mírně dehydrovaná a to může snížit přísun krve do jejích ledvin a způsobit poškození.
 2. Obrázek s názvem Připravte svou kočku na operaci Krok 8

  2 Pokud jste tak ještě neučinili, postavte kočku do kočárku. Ne všechny kočky cestují dobře, takže se připravte na „nehody“ a vyložte spodní část nosiče savým materiálem, jako je podložka pro štěně nebo noviny.
  • Vložte do nosiče povlečení nebo tričko, ke kterému se kočka může přitulit. Pomůže, pokud povlečení má známou, uklidňující vůni, jako je kus oblečení, který vám patří.
 3. Obrázek s názvem Připravte svou kočku na operaci Krok 9

  3 Zvažte použití Feliway. Feliway je syntetická verze kočičího feromonu, díky kterému se koťata cítí bezpečně a bezpečně. Je k dispozici jako pokojový difuzér nebo sprej pro podestýlku pro domácí zvířata.
  • Když to vdechne, postupně uklidňuje kočku a dává jí zprávu, že je to bezpečné místo a není se čeho bát.
  • Před cestou zvažte sprintování podestýlky Feliwayem, abyste se pokusili snížit úroveň stresu kočky.
 4. Obrázek s názvem Připravte svou kočku na operaci Krok 10

  4 Vložte kočku do jejího nosiče. V ideálním případě ponechte nosič několik týdnů před sebou jako pozvánek na spaní. V opačném případě však budete muset kočku vložit do krabice, což může být složité.
  • Prvek překvapení funguje dobře. Připravte si dvířka nosiče, zvedněte kočku a rychle ji vložte do krabice a zavřete dveře. Jakmile je však kočka předem varována, pravděpodobně odolá.
  • Některé kočky nesouhlasí s tím, aby nejdřív šly do hlavy, protože vnímají, že jsou tlačeny na temné místo. Zkuste je nejprve vložit dolů. Chcete-li to udělat, pokud jste pravák, provlékněte levou paži pod břicho kočky tak, aby její hlava byla poblíž vašeho lokte a její ocas poblíž vaší ruky.
  • Jemně uchopte obě zadní nohy za levou ruku, aby nemohla roztáhnout nohy, a vložte ji do krabice dozadu (pro přední otevírací box). To funguje dobře u většiny koček.
 5. Obrázek s názvem Připravte svou kočku na operaci Krok 11

  5 Předem si naplánujte cestu do ordinace veterináře. Zajistěte nosič koček do auta tak, že bezpečnostní pás protáhnete za držadlo a ukotvíte ho. Znát trasu, kterou se musíte dostat, abyste se dostali na kliniku, a poskytněte více času školnímu provozu a podobně. Je lepší dorazit brzy a v klidu než pozdě a ve stresu, protože kočka zachytí vaši úzkost. reklama

Část 3 ze 3: Vzhledem k dalším faktorům

 1. Obrázek s názvem Připravte svou kočku na operaci Krok 12

  1 Promluvte si se svým veterinářem, co byste měli dělat s léky vaší kočky. Pokud vaše kočka užívá léky, buď dlouhodobé léky, jako je úleva od bolesti, nebo krátkodobé, jako jsou antibiotika, zeptejte se svého veterináře, zda by měl být lék podáván nebo vysazen ráno po operaci.
 2. Obrázek s názvem Připravte svou kočku na operaci Krok 13

  2 Informujte svého veterináře, kdy byla podána poslední dávka. Některé léky, jako jsou nesteroidní protizánětlivé léky proti bolesti, např. metacam, nesmí se podávat na prázdný žaludek. Nikdy by tedy neměly být podávány ráno po operaci, protože zvíře potřebuje hladovět.
  • Tyto léky jsou však často účinné po dobu 24 hodin, takže pokud kočka měla dávku předchozí večer, řekněte to veterináři.
  • To je důležité, protože úleva od bolesti je velkou součástí moderní anestezie a mnoho klinik rutinně podává injekci k úlevě od bolesti jako součást předlékařského protokolu.
  • Vaše klinika si velmi pravděpodobně uvědomuje, že vaše kočka užívá léky, ale není na škodu to posílit, protože další dávka může mít škodlivé vedlejší účinky.
 3. Obrázek s názvem Připravte svou kočku na operaci Krok 14

  3 Zadržte léky své kočce. Pokud má kočka například ráno po operaci antibiotikum, upozorněte kliniku, že tabletu nedostala. To jim v případě potřeby umožňuje podat injekci v daný den.
 4. Obrázek s názvem Připravte svou kočku na operaci Krok 15

  4 Zeptejte se svého veterináře, zda je vaše kočka diabetická. Zeptejte se, zda potřebuje speciální léčbu, nebo zda byste jí měli i nadále podávat jídlo a inzulín jako obvykle. Klinika by vám měla dát jasné pokyny, jak dávat krmení, vodu a inzulín vaší kočce ráno po zákroku.
 5. Obrázek s názvem Připravte svou kočku na operaci Krok 16

  5 Udělejte se k dispozici, zatímco vaše kočka má operaci. Klinika požádá o kontaktní telefonní číslo. Ujistěte se, že jste na daném kontaktním čísle vždy plně k dispozici.
  • Veterinář s vámi možná bude muset mluvit o něčem jednoduchém, jako je to, zda je v pořádku implantovat ID čip, nebo by to mohla být důležitá informace, jako je objev učiněný během chirurgického vyšetřování.
  • Pokud se k vám veterinář nemůže dostat, nebude moci jednat. Pokud vás nelze kontaktovat, veterinář nebude mít souhlas s jakýmkoli postupem, který není uveden ve formuláři souhlasu.
  • To by mohlo znamenat, že se kočka musí probudit, jen aby později potřebovala další anestetikum pro postup, který mohl být vyřešen tam a potom.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Volitelná kastrace se obvykle provádí u mladých zvířat, ale některé postupy, jako je odstranění hrudek, lze provádět u starších koček, které jsou na lécích.
 • Nekoupejte svou kočku bezprostředně po operaci.
 • Nenechte kočku olizovat sešitou oblast, protože by to mohlo způsobit bolest nebo dokonce způsobit uvolnění stehů.

reklama

Populární Problémy

Bývalý světový hráč číslo 26 Victor Hanescu nedávno popsal, jaké to je setkat se na hřišti s 20násobným grandslamovým vítězem Rafaelem Nadalem.

Nejlepší krasobruslaři světa se ve Vancouveru sejdou na finále Velké ceny, které končí sezónu. Zde je návod, jak sledovat událost online.

Nejmladšímu šampionovi bylo pouhých 16 let !.

Kampaň Rafaela Nadala na Australian Open 2021 skončila šokující čtvrtfinálovou porážkou v rukou Stefanose Tsitsipase.

Jak používat opěrky zad při bolestech zad. Národní institut bezpečnosti a ochrany zdraví tvrdí, že 20% všech zranění na pracovišti zahrnuje poranění zad. Uvádějí: [Tyto] nemoci na pracovišti stojí národ odhadem 20 ...