Jak narovnat sloupky plotu

Jedním z nejčastějších problémů dřevěných plotů je, že se jejich sloupky mohou časem začít naklánět. Když je většina plotu stále strukturálně zdravá, ale existuje jeden nebo dva šikmé sloupky, je mnohem dostupnější sloupky narovnat, než přestavět plot . Naštěstí existuje několik skvělých produktů, které můžete použít k narovnání sloupků plotu s minimálním množstvím práce a investic. Vyberte si správný typ držáku nebo výztuhy podle toho, zda jsou vaše nakloněné sloupky zasazeny přímo do země nebo do betonových základů. Váš plot už brzy nebude vypadat tak ošuntěle!pruh laterální epikondylitidy

Metoda 1 ze 2: Použití závěsů E-Z Mender pro příspěvky v nečistotách

 1. Obrázek s názvem Narovnat sloupky plotu Krok 1

  1 Kupte si 1–2 závorky E-Z Mender podle toho, jak je váš příspěvek křivý. Konzola E-Z Mender je kovová konzola speciálně navržená pro upevnění nakloněných sloupků plotu. Kupte si 1 držák na sloupek, pokud má sloupek jen malý úhel a 2, pokud se drasticky naklání nebo má prasklinu nebo jiné strukturální poškození. Tyto závorky jsou k dispozici ve středisku pro domácí kutily, zahradnictví, železářství nebo online.
  • Všimněte si, že tato metoda bude fungovat pouze pro dřevěné sloupky plotu 10 palců x 10 cm, které jsou zatlačeny přímo do půdy. Nebude to fungovat pro plotové sloupky uzavřené v betonu nebo sloupky, které jsou větší, protože konzoly jsou navrženy tak, aby pasovaly kolem dřeva.
  • Alternativou k držáku E-Z Mender je kůl Post Buddy, který funguje nejlépe, pokud je sloupek shnilý a zlomený na úrovni země, protože hrot je navržen tak, aby se zabořil do samotného dřeva. Kroky pro instalaci jsou v podstatě stejné, i když Post Buddy může fungovat i na shnilých plotových sloupcích, které jsou vsazeny do betonu.
 2. Obrázek s názvem Narovnat sloupky plotu Krok 2

  2 Zatlačte špičku držáku E-Z Mender do země ve spodní části sloupku. Umístěte špičatý konec držáku přímo proti základně nakloněného sloupku. Zajistěte, aby byl držák rovný.
  • Je velmi důležité dostat hrot co nejblíže k základně sloupku, abyste jej stabilizovali a podepřeli pod zemí i nad zemí.

  Spropitné : Pokud máte 3 nebo více nakloněných sloupků plotu a celé části plotu, které jsou křivé, je lepší vyměnit příspěvky nebo možná přestavět celý plot nebo část plotu. Narovnání sloupků může být pouze dočasnou opravou, pokud je váš plot starý a opotřebovaný. 3. Obrázek s názvem Narovnat sloupky plotu Krok 3

  3 Udeřte paličkou do boku držáku, abyste jej zarazili do země. Konzoly E-Z Mender mají bouli zvanou hřebík vyčnívající ze strany, která má plochý povrch přibližně o velikosti paličky. Pomocí paličky zasáhněte tento hřebík a zatlačte jej do země, dokud nebude vyrovnaný se zemí nebo nepůjde hlouběji.
  • Pokud nemáte paličku, můžete použít malé kladivo k zasunutí držáku do země.
 4. Obrázek s názvem Narovnat sloupky plotu Krok 4

  4 Přišroubujte držák ke sloupku pomocí 2,5 cm potažených konstrukčních šroubů. Požádejte někoho, aby nakloněný sloupek zatlačil rovně nahoru a podepřel jej tak, aby zapadl do držáku, zatímco jej zajistíte na místě. Pomocí vrtačky protáhněte otvory o průměru 2,5 cm (1 palce) skrz otvory pro šrouby na bocích držáku.
  • Pokud nemáte konstrukční šrouby, můžete místo toho použít žárově pozinkované hřebíky.
 5. Obrázek s názvem Narovnat sloupky plotu Krok 5

  5 Pokud chcete větší stabilitu, nainstalujte další držák na druhou stranu sloupku. Zasuňte další držák E-Z Mender do země na druhé straně sloupku a přišroubujte jej ke sloupku, pokud se váš sloupek drasticky nakláněl nebo byl poškozený. Přeskočte to, pokud je sloupek rovný a stabilní po instalaci pouze 1 držáku.
  • Pokud jste jako alternativu použili sázku Post Buddy, musíte pro optimální stabilitu nainstalovat druhý kolík proti prvnímu. Z tohoto důvodu přicházejí v sadách po 2 kusech.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Instalace výztuh Fix-a-Fence pro sloupky do betonu

 1. Obrázek s názvem Narovnat sloupky plotu Krok 6

  1 Zakupte 1 podpěru sloupku Fix-a-Fence za nakloněný sloupek. Opora Fix-a-Fence je kovová vzpěra, která má být vsazena do betonu a poté přišroubována k nakloněnému sloupku plotu, aby se narovnal a stabilizoval. Kupte 1 za příspěvek, který chcete opravit, v centru domácích potřeb, zahradnictví, železářství nebo online.
  • Tato metoda funguje pro dřevěné plotové sloupky jakékoli velikosti, které jsou zasazeny do betonových základů. Můžete také použít k narovnání dřevěných sloupků zasazených přímo do země, pokud chcete přidat stabilitu výztuhy zasazené do betonu.
 2. Obrázek s názvem Narovnat sloupky plotu Krok 7

  2 Vykopejte díru 8 cm (20 cm) od sloupku kopírovacím rýpadlem. Vycentrujte otvor za sloupkem v opačném směru, než ve kterém se naklání. Vykopejte jej 20 cm od sloupku a 46 cm hluboko.
  • Část výztuhy Fix-a-Fence, která jde do země, je dlouhá 18 palců (46 cm), proto musíte vykopat díru o hloubce 18 palců (46 cm).
  • Pokud nemáte šnekový vykopávač, můžete použít běžný rýč. Snažte se, aby strany otvoru byly co nejvíce svislé a aby byl otvor alespoň 3x širší než tyčová část výztuhy Fix-a-Fence.
 3. Obrázek s názvem Narovnat sloupky plotu Krok 8

  3 Sestavte vzpěru Fix-a-Fence zašroubováním tyče do vzpěry. Fixní výztuhy se dodávají ve 2 kusech. Zašroubujte tyčovou část do otvoru pod krátkým ramenem obdélníkové výztužné části.
  • Kulatá tyčová část je to, co jde do země, a obdélníková výztužná část je to, co podporuje plotový sloupek.
 4. Obrázek s názvem Narovnat sloupky plotu Krok 9

  4 Do trakaře přimíchejte 27 kg válec rychle tuhnoucího betonu. Nasypte práškový beton do trakaře. Smíchejte s vodou podle pokynů výrobce a důkladně promíchejte lopatou.
  • Některé rychle tuhnoucí betony umožňují nejprve nalít prášek do otvoru a poté nalít vodu nahoru. Vždy se řiďte pokyny výrobce ohledně konkrétních směrů míchání.

  Varování : Při míchání betonu noste protiprachovou masku a ochranné brýle, aby nedošlo k vdechnutí betonového prachu. 5. Obrázek s názvem Narovnat sloupky plotu Krok 10

  5 Nastavte trubku přímo do otvoru a umístěte výztuhu proti sloupku. Nechte někoho držet sloupek plotu rovně, zatímco vy umístíte tyčovou část výztuhy do otvoru a obdélníkovou část zarovnáno se sloupkem. Držte vzpěru na místě, nebo ji tam nechejte přidržet někým jiným, jakmile najdete správnou polohu potřebnou k narovnání sloupku plotu.
 6. Obrázek s názvem Narovnat sloupky plotu Krok 11

  6 Vyplňte otvor kolem výztuhy směsným betonem. Opatrně lopatou nebo nalijte beton z trakaře do otvoru kolem výztuhy, ujistěte se, že jej rovnoměrně vyplníte ze všech stran. Zastavte, když je to vyrovnané s úrovní okolní země.
  • Znovu zkontrolujte polohu výztuhy proti sloupku a proveďte drobné úpravy, než začne beton tuhnout.
  • Pokud jsou nějaké vzduchové kapsy nebo nerovná místa, můžete použít tyč nebo tyč k přitlačení betonu kolem základny výztuhy.
 7. Obrázek s názvem Narovnat sloupky plotu Krok 12

  7 Počkejte 1 den, než beton ztvrdne. Rychle tuhnoucí beton ztuhne asi za 4 hodiny, ale úplné vytvrzení trvá celých 24 hodin. Ponechejte rovnátko po celou dobu samotné, aby se před připevněním na sloupek plotu mohlo dobře vytvrdit na místě.
  • Poté, co je beton vyzrálý, můžete jej zasypat vrchní zeminou, aby měl přirozenější, krajinářský vzhled, chcete -li.
 8. Obrázek s názvem Narovnat sloupky plotu Krok 13

  8 Připevněte výztuhu ke sloupku pomocí dodaných šroubů. Nechte někoho držet opřený sloupek v jedné rovině s rovnátkem. Umístěte 3 dodané šrouby skrz 3 otvory pro šrouby v podpěře a pomocí klíče je zašroubujte do dřevěného sloupku.
  • Dodané šrouby mají spíše hlavu šroubu než standardní hlavu šroubu, a proto je k zašroubování do sloupku potřebujete klíč.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu vyměnit plotový sloupek, který má betonový základ? Melissa a Michael Gabso
  Experti na přestavbu a redesign Melissa a Michael Gabso jsou vlastníky MC Construction & Decks se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. S více než desetiletými zkušenostmi se specializují na přestavby a přestavby exteriérů a interiérů, včetně kuchyně, koupelny a stavby palub. MC Construction & Decks také poskytuje plány a povolovací služby a je známá pro projekty zkrášlování dvorku. Společnost MG Construction & Decks byla rok co rok hodnocena jako jeden z nejlepších dodavatelů v oblasti Los Angeles. Melissa a Michael Gabso Experti na přestavbu a redesign Odborná odpověď V takovém případě musíte nejprve vykopat betonový základ. Poté vložte držák do země, nalijte nový beton, nechte jej zajistit a připevněte k držáku plotový sloupek.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Při míchání betonu vždy noste ochranné brýle a protiprachovou masku.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Použití závěsů E-Z Mender pro příspěvky v nečistotách

 • 1-2 Konzoly na opravu plotu E-Z Mender
 • Palička
 • 1 palce (2,5 cm) potažené strukturální šrouby
 • Elektrická vrtačka

Instalace výztuh Fix-a-Fence pro sloupky do betonu

 • Fix-a-Fence rovnátka
 • Clam-shell poštovní bagr
 • Kolečko
 • Lopata
 • 27 kg) pytel betonu
 • Klíč
 • Ochranné brýle
 • Respirátor

Populární Problémy

Snadno jeden z nejzábavnějších turnajů na Tour, 2021 Waste Management Open se koná tento týden. Zde je návod, jak sledovat živý přenos online.

Jak pomoci dospívajícímu prostřednictvím deprese. Znáte teenagera, který má depresi? Pokud jste rodič, příbuzný nebo přítel dospívajícího, který bojuje s depresí, může být obtížné vědět, co dělat nebo jak pomoci. Rozpoznat znamení ...Panthers se v neděli utkají s Jaguary v zápase 5. týdne. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

VIDEO: Roger Federer vs. Andy Murray semifináleRagettli je freestylový lyžař a snowboardista ze Švýcarska, který je velkým fanouškem Rogera Federera. Federer nedávno získal zpět práva k používání loga RF a poslal Ragettlimu spoustu RF víček.