Dominic Thiem získal rakouské ocenění „Sportovec roku“ a říká, že má „velkou radost“

Dominic Thiem

Dominic Thiem

V roce prvenství pro Dominica Thiema je nyní sedmadvacetiletý poprvé v kariéře korunován na „rakouského sportovce roku“. Světová trojka získala kýžený titul pro rok 2020 před Davidem Alabou (fotbal), Nikolou Bilyk (házená), Stefanem Kraftem (skokan na lyžích) a Matthias Mayer (závodník v alpských lyžích).Cena byla předána na slavnostním ceremoniálu v úterý večer ve Vídni. Vzhledem k předpisům COVID-19 nebyli na galavečeru Sporthilfe žádní diváci, ale nominovaní byli velmi přítomni.Výběr proběhl formou hlasování, ve kterém měli právo hlasovat všichni řádní členové rakouské asociace sportovních novinářů - Sports Media Austria (SMA). Dominic Thiem vypadal nadšen tím, že byl prohlášen za vítěze, a po obdržení trofeje zářivě promluvil o poctě, kterou mu bylo uděleno tak prestižní ocenění.jak vyčistit tenisky síťovinou
Mám obrovskou radost a chtěl bych také poblahopřát ostatním špičkovým sportovcům, řekl Thiem. Tuto cenu si každý rok zaslouží více než jen jeden sportovec. Jsem rád, že teď mohu být v souladu s těmi opravdu velkými. Jména na seznamu vítězů jsou působivá. A být tam teď je velká čest.

V níže uvedeném tweetu vidíme okamžik, kdy byl Thiem prohlášen za vítěze:Cena - známá také jako „Niki“ - dlouho unikla Dominicu Thiemovi. Při třech předchozích příležitostech skončil druhý a ve dvou dalších případech třetí, pokaždé sledoval, jak vítězně vychází legendární alpský lyžařský závodník Marcel Hirscher.

Tentokrát se však Thiemovi podařilo dostat se k nejvyhledávanějšímu sportovnímu ocenění Rakouska díky tomu, že měl zatím nejlepší sezónu své kariéry.

Dominic Thiem získal před dvěma měsíci svůj první titul v Slamu na US Open a nahradil Rogera Federera jako třetího nejvýše postaveného hráče na světě. Dokázal také dosáhnout finále Australian Open, kde těsně prohrál s Novakem Djokovičem.

Svým vítězstvím v New Yorku se Dominic Thiem stal prvním Rakušanem od Thomase Mustera v roce 1995 (French Open), který vyhrál Major. Po Thomasovi Musterovi (1990, 1995) a Jurgenovi Melzerovi (2010) se také stal třetím tenistou, který si odnesl titul nejlepšího rakouského sportovce.

kde sledovat dobré jídlo

Vítězství Dominika Thiema bylo největší za 18 let

Dominic Thiem s titulem US Open 2020

Dominic Thiem s titulem US Open 2020

Dominic Thiem získal cenu shromážděním neuvěřitelných 1183 bodů v hlasování. To bylo o celých 736 bodů více než fotbalista Bayernu Mnichov David Alaba, který byl na druhém místě se 447 body.

Je však na místě poznamenat, že hvězdný fotbalista získal toto ocenění již dvakrát - v letech 2013 a 2014.

Oklahoma State vs Iowa wrestling

Na třetím místě se umístil skokan na lyžích Stefan Kraft se 410 body.

Vítězný rozdíl Dominika Thiema 736 bodů byl nejvyšší za 18 let. Tak vysoká marže byla naposledy v roce 2002, kdy Stephan Eberharter triumfoval nad Fritzem Stroblem o mamut 1140 bodů.

Populární Problémy

Víme, že je docela frustrující, když nemůžete hladce otevřít dveře, protože se zaseknou v rámu. Vaše dveře se mohou otírat o rám, pokud jsou ochablé nebo když jsou příliš velké, ale naštěstí existují některé opravdu snadné ...

Jak prát lakrosové vybavení. Po lakrosové hře nebo tréninku se vaše výbava možná dočkala lepších dnů. Naštěstí každodenní čističe mohou pomoci vašemu zařízení vypadat znovu jako nové. Po každém použití lakrosové vybavení umyjte, aby bylo v dobrém stavu ...

Iowa a Tennessee se setkávají v zápase druhého kola turnaje NCAA. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.

Jak vycvičit koně. Výcvik vašeho koně může být náročný, ale je to také obohacující zážitek. Začněte tím, že svého koně naučíte řídit po zemi, což znamená vést zezadu, když jste na zemi. Je to skvělý způsob, jak učit ...

Bruceova Leeova vize pro televizní show ožívá novou sérií „Warrior“ na Cinemax. Zde je návod, jak sledovat nové epizody streamované online bez kabelu.

Pull-up jsou standardem pro mnoho CrossFit tréninků, protože vám umožňují provádět více shybů za kratší dobu. I když byste měli začít s přísnými přítahy, jakmile můžete udělat 3 nebo 4 přísná vytažení za sebou, jste připraveni přejít na ...