Jak se připravit na svatební cestu

Příprava na líbánky může být zdrcující, zvláště když plánování svatby vyžaduje většinu vašeho času a pozornosti. Špatně naplánovaná líbánka může vaší svatbě pořádně uškodit, ale s trochou úsilí a organizace můžete mít s novým partnerem nezapomenutelné líbánky bez stresu.

Část 1 ze 4: Volba cíle

 1. Obrázek s názvem Připravte se na líbánky Krok 1

  1 Najděte si místo, které oba milujete. Možná jste oba na turistiku nebo jste oba na zábavní parky, nebo jeden z vás má rád pláž a druhý dává přednost horám. Najděte si místo, které má něco pro vás oba, zvláště pokud se váš vkus liší. Vybrat si destinaci, kterou váš nový manžel miluje, může být sladké gesto, ale pokud vás nic nezajímá, bude to pro vás oba mnohem méně zábavné.
 2. Obrázek s názvem Připravte se na líbánky Krok 2

  2 Zvažte sezónu. Bez ohledu na to, jak blaženě se můžete cítit, je těžké užít si dovolenou, pokud vám počasí dělá mizerně, nedostatek věcí, které musíte dělat, vás znuděně vymykají z mysli nebo jsou davy turistů nesnesitelné.
  • Vyhodnoťte počasí. Pokud se vdáváte v měsíci extrémních veder nebo chladu, možná budete chtít na párty najít mírnější místo. Na webových stránkách s klimatickými údaji zjistíte, jaká je průměrná teplota za roční období, které plánujete navštívit.
  • Cestování během ramenní sezóny-časové období mezi daty turistiky ve špičce a mimo špičku. Můžete přijít o pár drobných tím, že přijdete těsně poté, co vysoká poptávka pomine, a nejenže bude tempo pro vás uvolněnější a příjemnější, možná budete místní považovat za přátelštější a přívětivější, když nebudete součástí dav turistů.
  • Zdržte cestu. Zvažte odložení líbánek na několik měsíců, pokud se vdáváte mimo sezónu svých vysněných destinací. To by mohlo mít vedlejší výhodu v tom, že vám poskytne více času na úsporu.


 3. Obrázek s názvem Připravte se na líbánky Krok 3

  3 Zkontrolujte dostupnost atrakcí a otevírací dobu. Pokud cestujete mimo sezónu nebo dokonce přes rameno, některé turistické destinace mohou mít omezenou otevírací dobu nebo mohou být zcela uzavřeny. Poslední věc, kterou chcete udělat, je ukázat se ve vypnutém městě. Na webových stránkách zajímavostí, které chcete navštívit, najdete seznam jejich otevírací doby během vašich cest. reklama

Část 2 ze 4: Vaše rezervace

 1. Obrázek s názvem Připravte se na líbánky Krok 4

  1 Zarezervujte si let předem. Přestože předpovídat cenu letenek může být obtížné, většina odborníků souhlasí s tím, že nákup letenek zhruba 60 dní předem vám nabídne nejlevnější nabídky. Odborníci také naznačují, že ceny letenek jsou nyní nejnižší o víkendech, takže byste měli usilovat o nákup v sobotu nebo v neděli.
  • Začněte porovnávat letenky několik měsíců před plánovaným nákupem, abyste si mohli udělat představu o kolísání nákladů na lety, které chcete podniknout. Čím více budete věnovat pozornost průměrným nákladům na preferovaný let, tím větší je pravděpodobnost, že toho hodně poznáte a zachytíte.
  • Hrajte si s možnostmi letu. Možná jsou lety do nebo z cílového města levnější v jiný den, nebo let s jedním nebo více mezipřistáním je výrazně levnější než nonstop verze. Mnoho webových stránek leteckých společností vám umožňuje nahlédnout do cenových kalendářů a zjistit, které dny jsou nejlevnější v měsíci, kdy plánujete cestovat.
  • Pomocí webu nebo aplikace agregátoru letů můžete procházet ceny letů a možnosti v rámci jednoho snadného vyhledávání. Tyto weby jdou nad rámec toho, co nabízejí větší weby pro cestování leteckými společnostmi, a často neúčtují poplatek za pohodlí, což vede k úplnějšímu seznamu levnějších možností. Dávejte si však pozor na to, že některé letecké společnosti neuvádějí agregátory letů a mohou nabídnout levnější variantu těm, kteří přes ně nakupují přímo.
 2. Obrázek s názvem Připravte se na líbánky Krok 5

  2 Rezervujte si hotel. Vyhněte se zavírání v rezervovaném městě tím, že si rezervujete pokoj předem. Není nic zábavného ani romantického na tom, jak jezdíte po okolí a jste stále více frustrovaní, když jste se odvraceli od plných hotelů.
  • Zvažte, co je pro vás při výběru hotelu důležité. Pěkný pokoj je nutností, ale je také důležité prozkoumat umístění, dopravu, bezpečnost a ubytování mimo pokoje. Hotelové parkování, internet, kyvadlová doprava na letiště, blízkost atrakcí a snídaně patří k věcem, které byste měli při výběru hotelu vzít v úvahu.
  • Hledejte hotely, které jsou centrálně umístěné tam, kde plánujete trávit většinu času. Kratší dojíždění může znamenat více času na zábavu!
  • Prozkoumejte velké davové akce. Město si může zarezervovat i malá konference, sportovní hra nebo průvod. Pokud chcete klidný, romantický zážitek, ujistěte se, že váš hotel nepořádá ples nebo místo pro armádu hlučných návštěvníků konvencí.
 3. Obrázek s názvem Připravte se na svatební cestu, krok 6

  3 Vyberte si dopravu. Dostat se tam je nejdůležitější, ale musíte také zvážit, jak se tam budete pohybovat. Nechcete ztrácet čas zkoumáním toho, jak funguje městské metro, nebo čekáním na taxi v hotelu, který se nevydává.
  • Zarezervujte si pronájem auta. Pokud váš rozpočet umožňuje trochu peněz navíc, půjčení auta je pohodlnější a poskytne vám mnohem větší svobodu a flexibilitu než veřejná doprava. Stejně jako u hotelů, chcete prozkoumat a rezervovat si předem pronájem auta, abyste získali nejlevnější a nejpohodlnější možnost.
  • Pokud si vybíráte veřejnou dopravu, strávte chvíli před odjezdem studiem map metra a jízdních řádů autobusů, abyste měli představu, kam pojedete, než se tam dostanete. Můžete si dokonce vypočítat předpokládané náklady na jízdné a zakoupit si jízdné na metro a autobus online, než pojedete. Podívejte se na aktuální ceny jízdného v cílovém městě a pomozte tak rozpočtu na cestu.
 4. Obrázek s názvem Připravte se na líbánky Krok 7

  4 Zarezervujte si zábavu. Zarezervujte si vstupné na prohlídky a vstupenky na atrakce předem, kdykoli je to možné, abyste se vyhnuli čekání na dlouhé řady lístků a ušetřili pár dolarů se slevami pouze na nákup online.
 5. Obrázek s názvem Připravte se na svatební cestu, krok 8

  5 Zarezervujte si několik večeří. Vyberte si hezčí místní restaurace, které byste chtěli navštívit, pak zavolejte nebo přejděte online a zjistěte, zda přijímají rezervace. Pokud ne, zeptejte se, zda mají místo k sezení.
 6. Obrázek s názvem Připravte se na líbánky Krok 9

  6 Zavolejte vrátného. Pokud máte pochybnosti, zavolejte recepční ve svém hotelu a zjistěte, jaké rezervace pro stravování a zábavu pro vás mohou zajistit. Pokud vám nedokážou pomoci předem, zastavte se u jejich stolu první den v hotelu. reklama

Část 3 ze 4: Vytvoření rozpočtu

 1. Obrázek s názvem Připravte se na líbánky Krok 10

  1 Vyhněte se nabíjení svatební cesty. I když může luxusní, luxusní dovolená znít lákavě, nezapomeňte, že až se skončí, musíte se vrátit do skutečného světa. Nechcete začít svůj nový život společně se zbytečným dluhem. Může být snadné utratit pomocí platební karty a můžete zjistit, že platíte úroky z této dovolené dlouho po skončení zábavy.
  • Založte si prázdninový spořicí účet, který vám automaticky strhne pár peněz z výplaty, je praktický způsob, jak ušetřit na líbánky. Deaktivujte pro tento účet online bankovnictví - může být snazší odolat ponoření se do prostředků pro impulzní utrácení, když musíte fyzicky jít do banky a vybrat peníze.
 2. Obrázek s názvem Připravte se na svatební cestu, krok 11

  2 Nastavte si realistický rozpočet. Někteří odborníci doporučují, abyste na danou dovolenou neutratili výplatu delší než jeden týden. Výzkum, včasné rezervace a plánování dopředu vám pomůže zůstat při rozpočtu.
  • Nezapomeňte zahrnout neočekávané výdaje, jako je studená medicína, návštěva neodkladné péče nebo náhradní položky kvůli ztracenému zavazadlu.
  • Pokud si půjčujete auto, nezapomeňte na rozpočet na parkování, měřič jízdného a benzín. Pokud váš hotel účtuje poplatek za parkování, rozpočet na to také.
  • Pokud plánujete používat veřejnou dopravu, rozpočet na jízdné taxíkem, autobusem nebo metrem. Nezapomeňte na tipy na rozpočet!
 3. Obrázek s názvem Připravte se na svatební cestu, krok 12

  3 Navštivte jednu nebo dvě cestovní kanceláře. Mohli by být schopni nabídnout nějaké levnější cestovní balíčky, než jaké najdete sami. Buďte s nimi předem informováni o svých výdajových limitech, abyste se nenechali přemluvit na něco, co si nemůžete dovolit.
 4. Obrázek s názvem Připravte se na líbánky Krok 13

  4 Požádejte o levnější sazby. Pokud se vám zdá, že váš vysněný hotel nemá k dispozici žádné rezervace online, nebo pokud jsou základní ceny příliš vysoké, zavolejte do hotelu a zeptejte se, zda vám mohou pomoci. Zaměstnanci recepce často vědí o slevách, které mohou nabídnout a které nejsou uvedeny online.
 5. Obrázek s názvem Připravte se na líbánky Krok 14

  5 Prozkoumejte jiné než hotelové možnosti. Existuje mnoho levnějších způsobů, jak zůstat. Prozkoumejte všechny dostupné možnosti v oblasti vašeho cíle, včetně ubytoven, prázdninových pronájmů, noclehů se snídaní, AirB & B nebo dokonce domácích swapů. Můžete jen najít okouzlující místo, které je ideální pro váš romantický výlet.
 6. Obrázek s názvem Připravte se na líbánky Krok 15

  6 Hledejte půjčovny aut mimo letiště. Letiště účtují šíleně vysoké poplatky a daně. Stejná půjčovna automobilů na nedalekém předměstí vás může stát mnohem méně.
 7. Obrázek s názvem Připravte se na líbánky, krok 16

  7 Zkontrolujte slevové lístky. Podívejte se, jestli má vaše cílové město kombinovaný vstup, který zahrnuje zlevněné vstupné na místní atrakce, a online vyhledejte kupóny nebo propagační kódy. Nakupujte lístky online za zvýhodněné ceny. reklama

Část 4 ze 4: Plánování podrobností

 1. Obrázek s názvem Připravte se na líbánky Krok 171 Rozhodněte se, kdy odjedete. Některé páry se rozhodnou odejít přímo z recepce, zatímco jiné čekají několik dní, několik týdnů nebo dokonce několik měsíců, než vyřeší požadavky na zaměstnání, nedostatek peněz nebo sezónní důvody.
  • Pokud se na vaší svatbě účastní hodně mimoměstské rodiny nebo přátel, možná nebudete chtít odejít uprostřed recepce, právě když se večírek dobří. To platí zejména v případě, že tito hosté jsou u vás.
  • Jít domů po svatbě na několik dní nebo týdnů rutinního života se může zdát jako zklamání. Také můžete strávit prvních pár dní jako manželský pár zdůrazněním podrobností o cestování na poslední chvíli.
  ODBORNÁ TIP

  Leah Weinbergová  tenisová masáž chodidel
  Profesionální plánovač akcí Leah Weinberg je majitelkou a kreativní ředitelkou společnosti Color Pop Events-společnosti pro plánování svateb v New Yorku, která se zaměřuje na detaily a žije v logistice. Nyní, v jejím 6. ročníku Color Pop, byly Leahiny barevné tipy na práci a plánování večírků publikovány online a v tisku s Vogue, Bravo, Thrive Global, Glamour, Marie Claire, Martha Stewart Weddings, Martha Stewart Living, The Knot, Buzzfeed a více. Leah Weinbergová
  Profesionální plánovač akcí

  Zjistěte, co pro vás funguje. Leah Weinberg, majitelka Color Pop Events, říká: „Každý pár je jiný, pokud jde o načasování svatební cesty. Někdo odejde hned, někdo pár dní počká a jiný bude mít líbánky až měsíce po svatbě. Pokud se budete řídit rozvrhem, který vám nejlépe vyhovuje, umožní vám to líbánky si užít ještě víc. ' 2. Obrázek s názvem Připravte se na svatební cestu, krok 18

  2 Určete si délku pobytu. Vědci na finské univerzitě provedli studii a zjistili, že štěstí na dovolené vrcholí za 8 dní. Při rozhodování o délce pobytu nezapomeňte vyhovět pracovním potřebám, potřebám širší rodiny a prázdninám.
 3. Obrázek s názvem Připravte se na líbánky, krok 193 Uspořádejte správce domu. Pokud budete opouštět prázdný dům nebo byt, najděte si někoho, kdo se postará o vaše věci, dokud nebudete pryč. Získejte důvěryhodného přítele nebo člena rodiny (možná nejlepšího muže nebo služebnou), který vyzvedne vaši poštu, rozsvítí a zhasne světla, zalévá vaše rostliny a krmí vaše domácí mazlíčky. Nechcete se starat o to, co se děje doma, když jste pryč.
 4. Obrázek s názvem Připravte se na svatební cestu, krok 20

  4 Výzkum cestovních požadavků. Věnujte zvláštní pozornost požadavkům TSA, pokud letíte, a také celním požadavkům, abyste se dostali do a ze zahraničních zemí, které možná navštěvujete.
  • Pokud cestujete do zahraničí, podívejte se do konzulárního informačního programu, který vás bude informovat o všech cestovních varováních, problémech veřejného zdraví a poskytne vám informace o pasech, turistických vízech, očkování a dalších podrobnostech, o kterých potřebujete vědět svůj cíl před cestou.
 5. Obrázek s názvem Připravte se na líbánky, krok 215 Věnujte pozornost novinkám a zprávám o počasí. Nedávné přírodní katastrofy, jako jsou zemětřesení, tornáda nebo požáry, by mohly z vaší destinace učinit špatnou turistickou volbu, stejně jako předpovídané meteorologické jevy, jako jsou hurikány, vánice nebo náhlé poklesy teploty. Nedávná teroristická událost poblíž vašeho cíle nebo na letišti nebo turistické atrakci podle vašeho plánu navíc může výrazně změnit vaše cestovní plány.
 6. Obrázek s názvem Připravte se na líbánky, krok 22

  6 Zabalte si včas své cestovní údaje. Mějte své plány připravené několik týdnů před velkým dnem. Nechcete se vypořádat s bolestmi hlavy při cestování v den - nebo dokonce v týden - vaší svatby.
 7. Obrázek s názvem Připravte se na líbánky, krok 237 Sbalte si základy. Najděte si pár okamžiků na zabalení základů několik dní před svatbou. To je obzvláště snadné, pokud plánujete cestovat někam, kde je sezóna opačná než místo, kde žijete. Po stresu a vyčerpání ze svatby je skvělé mít možnost hodit si zubní kartáček a jít. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Před cestou se ujistěte, že je váš pas stále platný. Vězte, kam jít, pokud by vám při cestování měl být pas ztracen.
 • Nastavte si realistická očekávání, kolik toho uděláte a kolik památek uvidíte. Cílem líbánky je ještě více se s partnerem spojit ... nevidět co nejvíce turistických pastí.
 • V závislosti na tom, kam jdete, můžete téměř vždy najít věci, které tam potřebujete, takže nemusíte balit celou lékárničku.

reklama

Varování

 • Velmi důležité: Při rezervaci cestování (zvláště pokud opouštíte zemi) se ujistěte, že používáte správné jméno nevěsty (tj. Pokud si nevěsta vezme manželovo příjmení, možná nezměnila všechny své identifikační údaje (řízení licence, kreditní karty, karta do knihovny atd.). Pokud je v cestovním pasu nebo řidičském průkazu uvedeno jedno jméno, zajistěte, aby všechny rezervace leteckých společností, rezervace plaveb atd. obsahovaly stejné jméno. V opačném případě budete muset projít potížemi mít u sebe kopie oddacího listu nebo jiný „důkaz“, že nevěsta je tím, za koho se vydává.
 • Pokud kombinujete svatební cestu s cílovou svatbou, nekontrolujte na letišti důležité svatební předměty a dokumenty. Vezměte je do letadla. Nechcete dorazit do cíle a zjistit, že vaše prsteny, šaty nebo oblek byly ztraceny nebo ukradeny. Vypátrání vašich zavazadel může trvat několik dní, až vám bude špatně, a možná vás svatba úplně oddálí.
reklama

Populární Problémy

Jak provádět meditaci měkkého břicha. Když jste nervózní nebo ve stresu, můžete cítit, že se vám v žaludku tvoří „uzly“ napětí. Pravidelné dýchání je často mělké a soustředěné do hrudníku, ačkoli tento dechový vzor napodobuje, jak váš ...

Jak opravit pískavé boty. Pískající boty mohou být nepříjemné pro vás i pro vaše blízké. Pískání může být způsobeno výrobními chybami, opotřebením nebo vlhkostí zachycenou v obuvi. Na opravu obuvi existuje mnoho domácích prostředků, ale pokud ...Recenze knihy: OTEVŘENO- Andre Agassi se uvolní

Novak Djokovič postoupil do semifinále Roland Garros po jedenácté v kariéře tím, že ve středu zaregistroval čtyřsetovou výhru nad Matteem Berrettinim.Jak vyrobit přírodní toaletní bombu. Komerční čisticí prostředky na toalety mohou obsahovat škodlivé chemikálie; nejen k životnímu prostředí, ale i k vašemu zdraví. Stále můžete získat rodinný trůn zářivě čistý vyrobením přírodní toaletní bomby. Nejen...