Jak vyrobit bombu z láhve

„Bomby“ z plastových lahví používají kombinaci octa a jedlé sody k vytvoření menší exploze a jsou relativně neškodné, pokud se používají zodpovědně. Tato forma lahvové „bomby“ využívá tlak způsobený interakcí octa a jedlé sody k vyvolání výbuchu, ale pokud dáváte přednost bezpečnější (a tišší) alternativě, můžete také vytvořit malou „explozi“ pomocí láhve s dietou soda a Mentos. Stejně jako u jakéhokoli výbušného předmětu byste měli být velmi opatrní a děti by se měly pokoušet o následující činnosti pouze pod dohledem rodičů.

Metoda 1 ze 3: Použití Mentos a dietní sody

 1. Obrázek s názvem Make a Bottle Bomb Krok 11

  1 Píchněte díru do Mentosu. Vezměte si jediné mento a vypíchněte díru středem. K vytvoření otvoru můžete použít hřebík, zavírací špendlík, tužku, kuličkové pero nebo podobně.
  • Pokud potřebujete pomoci dostat předmět středem Mentosu, můžete na něj jemně poklepat kladivem a protlačit jej. Dávejte pozor, abyste si neublížili.
  • Můžete také zkusit uvázat provázek nebo nit kolem Mentos, nikoli skrz něj, ale ujistěte se, že je svázán velmi pevně.


 2. Obrázek s názvem Make a Bottle Bomb Krok 12

  2 Protáhněte řetězec skrz Mentos. Projděte asi čtyři palce šňůry (nejlépe šije nit nebo nit) otvorem v Mentosu. Držte provázek za oba konce tak, aby byl Mentos zavěšen uprostřed.
 3. Obrázek s názvem Make a Bottle Bomb Krok 13

  3 Odšroubujte horní část dietní sody. Vložte Mentos přímo dovnitř do ústí láhve - nenechte jej dotknout se sody - a konce řetízku přehoďte přes okraj láhve.
 4. 4 Našroubujte uzávěr. Konce provázku držte mimo lahvičku, našroubujte uzávěr tak, aby struna držela na místě utaženým víčkem. Odřízněte části struny visící mimo čepici.
 5. 5 Počkejte, až někdo otevře sodovku. Když odšroubují víčko, Mentos spadne do sody a způsobí, že soda vybuchne z láhve. (Připravte se na nepořádek.) Reklama

Metoda 2 ze 3: Pomocí lahve a papírového ručníku nebo plastového obalu

 1. Obrázek s názvem Make a Bottle Bomb Krok 1

  1 Vytvořte čtverec, do kterého vložte jedlou sodu. Roztrhněte papírový ručník na polovinu nebo odtrhněte čtverec igelitu, přibližně 7 palců na 7 palců. Odměřte asi lžíci jedlé sody a vložte ji doprostřed papírového ručníku nebo igelitu. Dát stranou.
 2. Obrázek s názvem Make a Bottle Bomb Krok 2

  2 Nalijte ocet. Do lahve nalijte asi palec až palec a půl octa. Dávejte pozor, abyste ji nenaplnili příliš plnou, aby bomba nevybuchla, než budete připraveni.
 3. 3 Umístěte čtverec sody do lahve. Vezměte papírový ručník nebo plastový obal za rohy tak, aby byla soda na pečení uvnitř. Naplňte papírový ručník nebo plastový obal těsně uvnitř ústí láhve tak, aby část s jedlou sodou byla těsně za ústy a rohy papírového ručníku nebo plastového obalu vyčnívaly z horní části láhve.
  • Nenechte papírový ručník/plastový obal spadnout až do láhve.
 4. Obrázek s názvem Make a Bottle Bomb Krok 4

  4 Najděte si bezpečné místo k odpálení bomby. Chcete místo s dostatkem volného prostoru, daleko od lidí, zvířat a majetku. Mějte na paměti, že budete házet lahví, takže by pro vás měl být dostatek volného prostoru, abyste mohli hodit láhev v bezpečné vzdálenosti od vás.
 5. 5 Vyjměte láhev a uzávěr lahve ven. Přiveďte je na místo, kde plánujete odpálit bombu. Zasuňte papírový ručník nebo plastový obal úplně do láhve. Zašroubujte uzávěr a lahvičku energicky protřepejte. Jakmile ucítíte, že láhev začíná tvrdnout vnitřním tlakem, vyhoďte láhev nahoru a pryč od sebe. Láhev by měla při dopadu na zem explodovat.
  • Při třepání láhve buďte velmi opatrní, protože by mohla potenciálně explodovat ve vašich rukou. Proveďte náležitá opatření.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Pomocí lahve a plastového sendvičového sáčku

 1. Obrázek s názvem Make a Bottle Bomb Krok 6

  1 Otevřete plastový sendvičový sáček. Do sáčku nalijte asi lžíci jedlé sody a sáček přidržte za jeden z horních rohů, aby se jedlá soda usadila v jednom ze spodních rohů sáčku. Odřízněte vrchní část plastového sáčku a odložte stranou.
 2. Obrázek s názvem Make a Bottle Bomb Krok 7

  2 Nalijte ocet. Do lahve nalijte asi palec až palec a půl octa. Dávejte pozor, abyste ji nenaplnili příliš plnou, aby bomba nevybuchla, než budete připraveni.
 3. 3 Umístěte plastový sáček do lahve. Zvedněte plastový sáček a ujistěte se, že jedlá soda je shromážděna v jednom rohu. Ucpěte konec plastového sáčku obsahující jedlou sodu těsně do ústí láhve tak, aby část se sodou bikarbónou byla těsně za ústy a rohy horní části plastového sáčku vyčnívaly z horní části láhve .
  • Nenechte plastový sáček spadnout úplně do láhve.
 4. Obrázek s názvem Make a Bottle Bomb Krok 9

  4 Najděte si bezpečné místo k odpálení bomby. Chcete místo s dostatkem volného prostoru, daleko od lidí, zvířat a majetku. Mějte na paměti, že budete házet lahví, takže by pro vás měl být dostatek volného prostoru, abyste mohli hodit láhev v bezpečné vzdálenosti od vás.
 5. 5 Vezměte to ven. Vezměte láhev a uzávěr lahve na místo, kde ji plánujete vyrazit. Zatlačte plastový sáček úplně do lahve. Zašroubujte uzávěr a lahvičku energicky protřepejte. Jakmile ucítíte, že láhev začíná tvrdnout vnitřním tlakem, vyhoďte láhev nahoru a pryč od sebe. Láhev by měla při dopadu na zem explodovat.
  • Při třepání láhve buďte velmi opatrní, protože by mohla potenciálně explodovat ve vašich rukou. Proveďte náležitá opatření.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu použít ocet a jedlou sodu k výrobě vodní rakety? Ano můžeš. Jen se ujistěte, že používáte správné poměry pro každou složku, aby odpovídajícím způsobem reagovala.
 • Otázka Záleží na tom, jak je láhev tlustá? Ano. Lahev nemusí explodovat, pokud je plast příliš silný, protože to může snížit tlak.
 • Otázka Mohu použít jakýkoli druh jedlé sody? Ano, ačkoli Arm & Hammer funguje podle mých zkušeností nejlépe.

Populární Problémy

Jak uvolnit pisoár. Uvolnění pisoáru může být trochu ošklivé úsilí v závislosti na stavu toalety, ale nemělo by to být příliš obtížné - zvláště pokud máte správné nástroje. Začněte jednoduše pomocí pístu na pisoáru ...

Natalia Mogollon, která jde na Alinity Divine na Twitch, se dostala pod palbu poté, co během živého streamu hodila svou kočku.

Po tolik potřebném vítězství nad Marylandem o víkendu se Iowa vrací na silnici, aby se dostala na Northwestern. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Máte rádi hardcore hudbu? Máte pocit, že nepatříte k „emosům“ nebo „scénáristům“ a jste vyděděncem? Nebo jste možná 'Emo', ale chcete něco víc? Něco hlubšího? Můžete patřit do armády BVB (Black Veil Brides). Své...