Jak vyhrát tenisový zápas

Existuje mnoho věcí, které můžete udělat, abyste zvýšili své šance na výhru tenisového zápasu. Jakmile se podíváte, jak funguje bodování v tenise, budete se chtít na hodiny a dny před zápasem adekvátně připravit. Dostatek spánku, správné jídlo a zahřátí vám pomohou hrát naplno. Během zápasu si pak můžete dát náskok před soupeřem tím, že budete účinně podávat, obratně vracet střely a udržovat si pozitivní přístup.Metoda 1 ze 3: Bodování tenisového zápasu

 1. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový zápas Krok 1

  1 Trefte míč, který se váš soupeř nemůže vrátit, aby získal bod. Pokud váš soupeř během hry zasáhne míč do sítě nebo mimo hrací plochu, získáte bod. Pokud váš soupeř při prvním nebo druhém pokusu o podání nemůže dostat míč do pole pro podání, získáváte také bod.
  • Servisní boxy jsou 4 políčka vedle sítě. Při podávání trefte míč přes síť a do servisního boxu, který je diagonálně od místa, kde stojíte.
  • Pokud míč podá horní část sítě při podání, pak dopadne do pole pro podání, podávající podání podá. Toto je známé jako „let“ a ani jedna strana nezíská bod.


 2. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový zápas Krok 2

  2 Získejte minimálně 4 body a získejte 2bodovou výhodu, abyste hru vyhráli. Bodování v tenise je trochu divnější než v jiných sportech. Každá hra začíná na „láska“, což znamená jen 0. Když získáte svůj první bod, získáte 15. Druhý bod vás pak přivede na 30 a třetí bod na 40. Pokud získáte čtvrtý bod, Vyhrajete hru, pokud bude skóre vašeho soupeře nižší než 40.
  • Chcete-li hru vyhrát, musíte mít proti svému soupeři 2bodovou výhodu.
  • Kdokoli slouží v průběhu hry, oznámí skóre před podáním.
  • Při vyhlašování skóre řekněte nejprve své skóre a poté skóre svého soupeře. Pokud máte 40 a váš protivník má například 15, řekněte: „40-15.“
 3. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový zápas Krok 3

  3 Pokud je skóre remízové ​​40-40, vytáhněte soupeře o 2 body. Srovnané skóre 40–40 je známé jako „dvojka“. Pokud k tomu dojde, nemůžete vyhrát ziskem 4. bodu. Místo toho musíte vyhrát 2 po sobě jdoucí body.
  • Pokud po dvojce půjdete o 1 bod nahoru, získáte „výhodu“ nebo „reklamu“.
  • Pokud se server po dvojce zvýší o 1 bod, oznámí skóre jako „Ad-In“.
  • Pokud přijímač stoupne o 1 bod, server oznámí skóre jako „Ad-Out“
 4. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový zápas Krok 4

  4 Poražte svého protivníka alespoň v 6 hrách a vyhrajte set. Pokud jste prvním hráčem, který vyhraje 6 her, vyhrajete set, pokud budete o 2 hry před soupeřem. Pokud jste se svým protivníkem remizovali v poměru 5: 5, můžete set vyhrát, pouze pokud zvýšíte počet zápasů o 2.
  • Pokud je hra vyrovnaná 5: 5, můžete set vzít, pokud vyhrajete další 2 hry a dosáhnete konečného skóre 7–5.
  • Pokud jste vy a váš soupeř vyrovnaní 6: 6, odehrajete 1 poslední hru. Tento tiebreaker a set vyhraje první hráč, který dosáhne 7 bodů a bude mít náskok alespoň o 2 body.
 5. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový zápas Krok 5

  5 Vyhrajte nejvíce sad a vyhrajte zápas. Tenisový zápas může mít maximální počet 3 nebo 5 sérií. Pokud hrajete zápas 5 z nejlepších, budete muset vyhrát 3 sady, abyste zápas vyhráli. Na druhou stranu v zápase nejlepší ze 3 budete muset vyhrát 2 sady, abyste zápas zvládli.
  • Ve hře Davis Cup a Grand Slam hrají mužští profesionálové zápasy, které jsou nejlepší z 5 setů.
  • Většina tenisových zápasů, včetně všech profesionálních ženských zápasů, má maximálně 3 sady na zápas.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Příprava na zápas

 1. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový zápas Krok 6

  1 Dopřejte si dostatek spánku, abyste byli v den zápasu připraveni vydat ze sebe vše. Správný noční spánek může snadno znamenat rozdíl mezi porážkou a vítězstvím, pokud jste vy a váš protivník na stejné úrovni dovedností. Pokud je vám méně než 12 let, zkuste spát 9–12 hodin za 24 hodin. Pokud jste teenager, střílejte 8–10 hodin za noc a 7 a více hodin, pokud je vám více než 18 let.
  • Snažte se, aby byl váš spánkový cyklus konzistentní tím, že budete každý den chodit spát a vstávat ve stejnou dobu.
  • Pokud cestujete na tenisový zápas, snažte se, aby vaše prostředí na spaní bylo podobné tomu, na co jste zvyklí. Například nastavte teplotu v místnosti na to, na co jste zvyklí, a vezměte si s sebou polštáře a/nebo deky.
  • Užívání spánku po celý den vám také může pomoci zůstat uvolněný a soustředěný.
 2. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový zápas Krok 7

  2 Před zápasem se vyhněte konzumaci nových druhů jídla. Hodiny a dny před zápasem se držte výživných jídel, která znáte. Vždy existuje riziko, že nový typ jídla způsobí zažívací nebo jiné problémy, které mohou negativně ovlivnit vaši hru, takže hrajte bezpečně.
  • Pokud chcete do svého jídelníčku zavést nové jídlo nebo přísadu, udělejte to několik dní před hraním zápasu, aby se vaše tělo stihlo řádně přizpůsobit.
 3. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový zápas Krok 8

  3 Pořádně se zahřejte, abyste připravili tělo na zápas. Zahřejte se zahřátím 15minutovými úseky, sprinty, rychlými cvičeními nohou a reakčními cvičeními. Poté proveďte 30-45minutovou technickou rozcvičku, abyste si procvičili podání, forhendy, bekhendy atd.
  • Když se zahřejete, nezapomeňte cvičit, jako byste hráli zápas. To znamená, že si kromě svých podání a forhend procvičíte i své rutiny mezi body.
 4. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový zápas Krok 9

  4 Připravte se mentálně, abyste do zápasu vstoupili soustředění a odpočatí. Během závěrečných 15–30 minut před zápasem se posaďte sami na klidné místo a pokuste se svůj zápas vizualizovat. Vizualizujte si, jak bijete silné a přesné podání a forhendy. Zkuste si také představit, jak budete sebevědomě a uvolněně reagovat na nepříznivé situace.
  • Během těchto 15–30 minut se snažte vyhýbat pohledu na telefon nebo jiné zařízení, abyste se mohli soustředit na nadcházející zápas.
 5. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový zápas Krok 10

  5 Jezte zdravá jídla před a během zápasu. Vaše výkony v tenisovém zápase nebo jiném sportovním zápase úzce souvisí s vaší stravou. Chcete -li hrát co nejlépe, nezapomeňte jíst dietu obsahující libové bílkoviny, celozrnné produkty, zdravé tuky, ovoce a zeleninu. Ujistěte se také, že budete jíst ve správných intervalech před a během tenisového zápasu.
  • Jezte vyvážené jídlo obsahující sacharidy, libové bílkoviny a zdravé tuky 3-4 hodiny před zápasem. Může to být něco jako sendvič, snídaňové burrito nebo jogurtový parfait.
  • 15–60 minut před začátkem zápasu vypijte sportovní nápoj nebo svačinu, jako je palivová tyčinka nebo energetické žvýkání.
  • Pijte sportovní nápoj nebo si dejte svačinu každou hodinu zápasu, abyste doplnili své tělo sacharidy.
  • Také budete chtít sníst svačinu obsahující sacharidy a bílkoviny do 30 minut po skončení zápasu, aby se vaše tělo zotavilo.
 6. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový zápas Krok 11

  6 Natankujte své tělo mezi zápasy, abyste zůstali soustředění a ve střehu. Pokud je mezi vašimi zápasy méně než 1 hodina, vypijte hodně vody nebo sportovního nápoje, abyste zůstali hydratovaní. Pokud vaše zápasy dělí více než 1 hodina prostojů, jezte svačinu, aby vaše tělo bylo na 100 procent.
  • Pokud je přestávka mezi vašimi zápasy dlouhá 1–2 hodiny, dejte si malé občerstvení, například müsli tyčinku nebo banán.
  • Pokud jsou vaše prostoje delší než 2 hodiny, určitě si dejte velké občerstvení, například sendvič nebo jogurtový parfait.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vylepšení hry

 1. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový zápas Krok 12

  1 Nejprve udeřte rovně, rovně a rychle sloužit . Zaměřte své první podání směrem ke střední čáře, která dělí dvě servisní boxy. Rychlé a ploché podání bude pro vašeho soupeře obtížné vrátit.
  • Cvičte své první podání často před zápasem, abyste zlepšili svou přesnost.
 2. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový zápas Krok 13

  2 Změňte dráhu švihu svého druhého podání, nikoli jeho rychlost. Pokud vaše první podání zmešká, udržujte rychlost druhého podání stejné jako u prvního podání, ale zaměřte se spíše na vnější stranu boxu než na vnitřní. Tím se zvýší vaše rozpětí pro chyby.
  • Mnoho tenistů zpomaluje švih druhého podání, aby se ujistilo, že míč dopadne do pole služeb. Pomalejší podání však zvyšuje šanci, že váš soupeř bude schopen zasáhnout silnou zpětnou ranou a získat bod.
 3. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový zápas Krok 14

  3 Při vracení podání přesuňte tělesnou hmotnost na vnější nohu. Když se chystáte vrátit podání, mějte nohy od sebe, abyste měli stabilní základnu. Poté přesuňte váhu na nohu na straně, na kterou narazíte.
  • Pokud jste například praváci a trefujete například forhendovou střelu, přesuňte váhu na pravou nohu.
  • Pokud jste pravák a trefujete bekhendovou střelu, přesuňte váhu na levou nohu.
 4. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový zápas Krok 15

  4 Při vracení podání se vyhněte velkému švihu. Vyvolání velkého švihu k vrácení podání ztěžuje správné načasování střely. Namísto velkého švihu dejte raketu dopředu, abyste se setkali s míčem.
  • Tato technika pomůže zvýšit procento porcí, které můžete vrátit.
  • To je obzvláště důležité, když vracíte první podání, protože první podání je rychlejší a obtížněji se správně načasuje.
 5. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový zápas Krok 16

  5 Přidejte do hry salvy, abyste zaskočili soupeře mimo stráž. Pokud se váš soupeř pomalu pohybuje vpřed nebo se zdá, že se dostal do rytmu, který hraje na základní čáře, může být rychlý a snadný způsob, jak získat bod, odpálením salvy. Pokuste se zaměřit své salvy na slabší stránku svého protivníka a udržujte je co nejníže, abyste zkrátili dobu, po kterou musí reagovat.
  • Volley je, když zasáhnete míč dříve, než dopadne na zem.
 6. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový zápas Krok 176 Dělejte to, co funguje, dokud to nefunguje. Dávejte pozor na slabiny svého protivníka. Pokud zasáhnete střelu, kterou se váš soupeř nemohl vrátit, zkuste v této ráně pokračovat. Možná jste našli jejich slabinu a můžete ji využít k získání snadných bodů.
  • Bekhend je běžnou slabinou mezi tenisty, takže zkuste zasáhnout několik ran do bekhendu svého soupeře, abyste zjistili, jak reagují.
  Odpověď odborníka Q

  Na dotaz, 'Jaké jsou některé strategie ke zvýšení šancí na výhru?'  Peter Fryer  Tenisový instruktor Peter Fryer je tenisový spisovatel a trenér se sídlem v Derry v Severním Irsku. Profesní učitelskou tenisovou kvalifikaci dokončil krátce po ukončení vysoké školy a tenis vyučuje více než 13 let. Peter založil Love Tennis Blog v roce 2010 a přispívá do BBC a národních médií. ODBORNÁ RADA

  Peter Fryer, tenisový profesionál, odpověděl: 'Nejjednodušší strategií, jak vyhrát v tenise, je.' dostat míč do hry. Také byste si měli nechat svého protivníka na útěku úderem do vesmíru. Během rozcvičky, zhodnoťte hru svého soupeře . Podívejte se na jejich silné a slabé stránky a poté vyzkoušejte svou sílu proti jejich slabostem. “

 7. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový zápas Krok 18

  7 Zůstaňte soustředění tím, že si připomenete, že budete hrát vždy po 1 bodu. Skóre zápasu se snažte udržet mimo mysl. Kdykoli začnete pociťovat frustraci ze zaostávání nebo přehnané sebevědomí, když se ujímáte vedení, řekněte sami sobě: „1 bod za druhým“, abyste zůstali soustředění.
  • Moment v tenisových zápasech se může rychle posunout, takže se snažte nebýt příliš pesimističtí, pokud zaostáváte o několik her.
  • Soustřeďte se na získané body, abyste se cítili sebevědomě.
 8. Obrázek s názvem Vyhrajte tenisový zápas Krok 198 Snažte se zůstat pozitivní a vyhněte se sebekritice. Jakýkoli čas, který strávíte duševní kritikou sebe sama, je čas, který netrávíte soustředěním se na svou hru nebo analyzováním slabých stránek svého protivníka. Pamatujte, že každý dělá v tenisových zápasech jednoduché chyby. I profesionálům někdy chybí snadné forhendové střely.
  • Pokud se ocitnete frustrovaní, zkuste se zaměřit na jeden základní aspekt vaší hry, abyste se přeorientovali. To vám může pomoci odvrátit pozornost od negativních myšlenek.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Váš průvodce streamováním Chicken Little online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.Jak zastavit praskání kloubů. Prasknutí kolene je běžný zvyk, který si může vyvinout každý. I když si můžete užít pocit, který přináší, může lidi kolem vás zbláznit a vést k některým nežádoucím vedlejším účinkům ...

Jak vytvořit server Minecraft zdarma. Tento wikiHow vás naučí, jak vytvořit bezplatný server Minecraft. Existuje mnoho služeb hostování serveru Minecraft, ke kterým se můžete zaregistrovat. Minehut je jednou z mála služeb, které vám umožňují hostovat ...Upnutí: (15) Iga Swiatek vs Fiona FerroLSU a Maryland se setkávají v zápase druhého kola turnaje NCAA. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.