Jak předcházet akné při sportu

Cvičení a sportování může často způsobit akné kvůli nedostatečné cirkulaci vzduchu na kůži, špatným hygienickým návykům a nadměrnému tření pokožky způsobenému různými druhy sportovního vybavení. Nejlepší způsob, jak předcházet akné při sportu, je nosit čisté, pohodlné a dobře padnoucí sportovní vybavení a po sportovní akci si pleť vyčistit co nejdříve.

Část 1 ze 4: Údržba sportovního oblečení a vybavení

 1. Obrázek s názvem Prevence akné při sportu Krok 1

  1 Noste oblečení a vybavení, které správně sedí. Těsné sportovní oblečení, jako jsou sportovní podprsenky, kompresní šortky a jockstraps, způsobuje typ akné známý jako akné mechanica, ke kterému dochází, když je kůže podrážděná kombinací potu a tření. Při nošení těchto oděvů se ujistěte, že pohodlně sedí, místo aby vás omezovaly.
  • Měli byste se také ujistit, že je zařízení dostatečně pohodlné, aby mohlo dělat svou práci. Například pohodlná přilba je ve skutečnosti lepší než volná, protože přilba, která se pohybuje, vytvoří větší tření a akné.
  • Během přestávek ve hře odstraňte sportovní vybavení pevnými popruhy. Fotbalové helmy a další sportovní vybavení s popruhy mohou způsobit tření a podráždění, i když mají správnou velikost, což vede k akné. Odebráním těchto kusů vybavení během přestávky dáte pauze i své pokožce.


 2. Obrázek s názvem Prevence akné při sportu Krok 2

  2 Přepněte na lehké, volně padnoucí látky. Bavlna a jiné svěží přírodní látky jsou obvykle dobré, stejně jako syntetika speciálně vyrobená pro atletiku, protože jsou často navrženy tak, aby odváděly pot a vlhkost. Většina velkých značek sportovního oblečení nyní nabízí látky odvádějící vlhkost, které udržují vaši pokožku suchou a pohodlnou po celou dobu sportovních her a cvičení.
  • Přestaňte nosit těžké látky, které zadržují vlhkost, a vyhněte se syntetickým materiálům, které nebyly navrženy s ohledem na atletiku, zejména lycru nebo nylon. Ty mohou zachytit vlhkost proti vaší pokožce a vytvořit perfektní živnou půdu pro bakterie způsobující akné.
 3. Obrázek s názvem Prevence akné při sportu Krok 3

  3 Ihned po cvičení a hrách se převlékněte. Poté, co se zpotíte, nikdy nezůstávejte ve špinavém oblečení déle, než je nutné. Nejlepší je převléknout se do nové sady oblečení bezprostředně po tréninku nebo hře-i když se poté koná oslava po vítězství, do které všichni ostatní nosí uniformy.
  • Pokud není k dispozici nová sada oblečení, můžete se před převlékáním do uniformy hry převléknout do jakéhokoli oblečení, které jste měli na sobě.
  • Před převlečením byste se také měli osprchovat, ale pokud nemáte čas, osušte se alespoň čistým ručníkem nebo se otřete ubrousky bojujícími proti akné.
 4. Obrázek s názvem Prevence akné při sportu Krok 4

  4 Vyhněte se skladování sportovního vybavení ve vlhkém a vlhkém prostředí, které postrádá proudění vzduchu. Skladování vybavení v prostředích, kde chybí cirkulace vzduchu, podporuje rozvoj plísní, plísní a bakterií a tyto kontaminující látky způsobují větší pravděpodobnost, že se při kontaktu s pokožkou rozpadnou.
  • Po sportovních událostech vyjměte sportovní vybavení ze skříňky nebo tašky z tělocvičny, aby vybavení mohlo úplně vyschnout a vyvětrat. Jakmile je vše suché-a pokud možno také čisté-můžete tyto položky vrátit do běžných úložných prostor.
 5. Obrázek s názvem Prevence akné při sportu Krok 5

  5 Po každém použití vyperte veškeré sportovní vybavení, vybavení a oblečení. Tím se sníží množství bakterií, které se hromadí na špinavém oblečení a oblečení, což přispívá k rozvoji akné. Po každé hře použijte dezinfekční ubrousky k čištění vnitřku baseballové nebo fotbalové helmy a po každém použití vyperte uniformu, zvláště když víte, že jste se v ní hodně zapotili. reklama

Část 2 ze 4: Prevence tělesného akné

 1. Obrázek s názvem Prevence akné při sportu Krok 6

  1 Sprcha bezprostředně po vaší sportovní akci nebo tréninku. Tím se z pokožky odstraní všechny stopy bakterií a potu, takže se můžete vyhnout ucpaným pórům, které jinak přispívají k akné. Obvykle postačí obyčejné mytí těla, ale pokud máte obecně s akné značné problémy, zvažte místo toho použití medikovaného tělového mýdla bojujícího proti akné.
  • Místo otření pokožky se vždy osušte. Otírání může zhoršit vaši pokožku, což způsobí, že žlázy produkují více olejů a potu ucpávajících póry.
  • Pokud není možné se okamžitě osprchovat, převlékněte se do nové sady oblečení. To vám zabrání strávit nadbytečný čas mokrým, zpoceným oblečením, než se dostanete do nejbližšího sprchového zařízení. Je také dobré otřít se léčivým přípravkem proti akné, aby se vaše pokožka rychle vyčistila.
 2. Obrázek s názvem Prevence akné při sportu Krok 7

  2 Vyhněte se nošení kolínské vody nebo parfému ve dnech sportovních akcí. Tyto látky často obsahují syntetické přísady, které ucpávají póry a podporují vznik akné.
  • Sprchové produkty obsahující umělé vůně a barvy mohou mít podobně škodlivý účinek, takže je nejlepší se při čištění před a po hře držet možností bez vůně.
 3. Obrázek s názvem Prevence akné při sportu Krok 8

  3 Přestaňte používat ošetření pokožky, které obsahují alkohol. Adstringenty a výrobky na bázi alkoholu mohou zhoršit akné odstraněním esenciálních olejů z vaší pokožky, které pomáhají udržovat rovnováhu pH a bojují proti bakteriím. Podobně mentolové ošetření může ve skutečnosti zbavit vaši pokožku zdravých olejů a křoviny mohou způsobit malé slzy a šíření bakterií.
 4. Obrázek s názvem Prevence akné při sportu Krok 9

  4 Přepněte na používání jiné značky opalovacího krému. Pokud je opalovací krém viníkem problémů s akné, přejděte k používání bezolejové značky vyrobené speciálně pro sportovce. Verze bez oleje by vám měla poskytnout potřebnou ochranu před sluncem, aniž by ucpávala póry a přispívala k příčině akné.
  • I když byste měli zvážit změnu opalovacího krému, neměli byste opalovací krém úplně vynechat. Spáleniny od slunce mohou vaši pokožku dráždit, způsobit více akné a kromě toho mohou způsobit horší škody. Před hraním a venkovním sportem vždy naneste na celou nechráněnou pokožku-včetně těla a obličeje-alespoň opalovací krém SPF 15.
  ODBORNÁ TIP

  Kimberly Tan

  Licencovaný estetik Kimberly Tan je zakladatelem a generálním ředitelem Skin Salvation, kliniky proti akné v San Francisku. Je více než 15 let licencovanou estetičkou a je odbornicí na tradiční, holistické a lékařské ideologie v péči o pleť. Pracovala přímo pod Laurou Cooksey z Face Reality Acne Clinic a studovala osobně u Dr. Jamese E. Fultona, spolutvůrce Retin-a a průkopníka výzkumu akné. Její podnikání spojuje ošetření pleti, účinné produkty a vzdělávání v holistickém zdraví a udržitelnosti. Kimberly Tan
  Licencovaný estetik

  Najděte si opalovací krém, který vás nerozpakuje, pokud máte citlivou pokožku. Kimberly Tan, estetička, říká: „V opalovacích krémech jsou přísady, které na akné způsobují akné aktuální úroveň když se aplikuje na kůži. Pokud máte pokožku náchylnou k akné a používáte ucpávající se opalovací krém na tělo, a poté se dotknete obličeje nebo si potřete obličej pažemi, můžete přeneste opalovací krém což je problematické. Pokud je vaše pokožka citlivá a opalovací krém na tělo obsahuje spoustu vůní, možná ano reagovat negativně a rozvíjet akné . Opalovací krém, který si vyberete, závisí na tom, jak jste citliví a jestli se vydáte nebo ne. “

  kde mohu sledovat 5. sezónu zvířecí říše?
  reklama

Část 3 ze 4: Prevence akné na obličeji

 1. Obrázek s názvem Prevence akné při sportu Krok 10

  1 Před sportovními akcemi odstraňte z pokožky veškerý make -up. Pokud běžně nosíte make -up, měli byste jej vynechat, kdykoli plánujete sportovat. Make -up, který se nanáší přímo na póry na vaší pokožce, jako je tekutý podklad, pudr a tvářenka, může zachytit pot a bakterie a vést k akné.
  • Pokud nechcete být celý den bez make -upu, zabalte si do sportovní tašky ubrousky na odlíčení a rychle si setřete kosmetiku z obličeje, než vyrazíte na hřiště nebo na hřiště. Jako bonus můžete také tyto ubrousky znovu použít k rychlému vyčištění obličejových pórů po skončení hry a před sprchou nebo umytím obličeje.
 2. Obrázek s názvem Prevence akné při sportu Krok 11

  2 Při sportu se nedotýkejte obličeje. Dotekem obličeje setřete pot a špínu a přenesete bakterie z rukou na obličej a spustíte akné.
  • Použijte čistý ručník k odstranění potu a setření potu, nebo si vezměte šátek nebo klobouk odvádějící vlhkost, aby vám během sportovních akcí nestékal pot po obličeji a neucpával póry.
 3. Obrázek s názvem Prevence akné při sportu Krok 12

  3 Po dokončení si umyjte obličej. V ideálním případě se už budete po hrách a cvičení sprchovat, v takovém případě by mělo stačit umytí obličeje při sprchování. I když přeskočíte sprchu, měli byste si přesto umýt obličej, abyste odstranili veškerý pot, který se vám hromadí na čele (pod helmou) nebo jinde.
  • Pamatujte, že ubrousky na odlíčení mohou pomoci i po vaší aktivitě, zvláště pokud jsou léčivé, ale mytí obličeje čisticím prostředkem proti akné je stále tou nejlepší volbou.
  • Po umytí obličeje zvažte také použití lehkého zvlhčovače obličeje bez oleje. Zvlhčovač by měl uklidnit vaše póry a omezit podráždění, což také sníží produkci potu.
  reklama

Část 4 ze 4: Procvičování celkově dobré hygieny

 1. Obrázek s názvem Prevence akné při sportu Krok 13

  1 Pochopte vztah mezi akné a fyzickou aktivitou. Akné související se sportem je typicky akné mechanica nebo akné způsobené třením, ke kterému dochází, když tření způsobené oblečením a vybavením dráždí pokožku, což způsobí, že více oleje a špíny ucpe vaše póry.
  • Tření akné se obvykle vyskytuje tam, kde sedí těsné oblečení a vybavení. Proto je tak důležité správně padnoucí, čisté oblečení a vybavení a také proto je důležité důkladné čištění pokožky.
  • Můžete také získat sportovní akné v důsledku tepla, alergií na elastické látky a normálního pocení přičítaného zvýšené fyzické aktivitě. Stejné věci, které pomáhají předcházet tření akné (volné oblečení, přiměřené praní atd.), By měly také pomoci akné způsobenému těmito problémy.
 2. Obrázek s názvem Prevence akné při sportu Krok 14

  2 Identifikujte své problémové oblasti akné. To pomáhá určit zdroj vašeho akné a jak můžete změnit svou současnou rutinu, abyste se akné vyhnuli. Pokud se vám například objeví akné na čele, může za to těsný nebo špinavý klobouk, zatímco akné přes hýždě může znamenat příliš těsné kompresní prádlo, které zachycuje pot a bakterie.
  • Vyhodnoťte, kde jsou vaše problémové oblasti, a zaměřte tam své úsilí. Všimněte si však, že byste měli stále praktikovat celkově dobrou hygienu, abyste zabránili případnému rozvoji problémů s akné i v jiných oblastech.
 3. Obrázek s názvem Prevence akné při sportu Krok 15

  3 Používejte čisticí prostředky a ošetření na místě s přísadami bojujícími proti akné. Obzvláště užitečné mohou být výrobky obsahující benzoylperoxid, kyselinu salicylovou nebo olej z čajovníku.
  • Pokud máte citlivou pokožku obličeje a nemůžete používat benzoylperoxid na obličej, můžete tyto produkty stále používat na zbytek těla, protože kůže tam bývá silnější než na obličeji. Jednoduše naneste malé množství na akné pokrývající neporušenou kůži, ale vyvarujte se nanášení benzoylperoxidu na místa, kde je kůže řezaná nebo poškrábaná.
 4. Obrázek s názvem Prevence akné při sportu Krok 16

  4 Pokud akné přetrvává, poraďte se se svým dermatologem nebo poskytovatelem zdravotní péče. Váš poskytovatel zdravotní péče může určit, zda akné pochází ze sportu nebo z jiné základní příčiny, a doporučit nezbytný postup léčby. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je mi 17 let a sportuji. Kvůli pocení se mi na hrudi a na zádech objevuje spousta vyrážek. Jak se tomu mohu vyhnout? Ujistěte se, že si denně perete oblečení, tělo a vlasy, zejména při sportu. Ještě lepší je, když se můžete osprchovat do 30 minut po skončení sportu. Také se ujistěte, že mýdlo, které používáte, je antibakteriální a že jednou týdně (když otok nebo vyrážka klesly) odlupujete tyto obtěžující oblasti. Chcete -li pomoci zmírnit otoky a akné, použijte směs extra panenského olivového oleje a trochu oleje z čajovníku.
 • Otázka Hraji softball a kvůli ochraně obličeje se mi rozbila brada, nemůžu přesně vyprat suchý zip. Co bych měl dělat? Mohli byste zkusit vložit mezi sebe a suchý zip prostěradlo na olej? Pokud to dokážete, mělo by to nasáknout mastné oleje a pot.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Abyste předešli vzniku akné, nevynechávejte přilby, chrániče ramen a další sportovní vybavení. Pokud nenosíte ochranné sportovní vybavení, zvyšuje se riziko vážného zranění, zejména během tréninků a sportovních akcí.
reklama

Populární Problémy

Svatí a sokoli uzavírají trojitý záhlaví díkůvzdání se zápasem v Atlantě. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Podpora tisku, také nazývaná držení tisku, je variací režijního lisu a je skvělá pro zpestření dlouhodobé rutiny silového tréninku. Cvičení podpory obvykle provádějí pokročilí cvičenci síly, ale ...

Jak vyrobit šíp a kopí z břidlice. Takže chcete být lovcem z doby kamenné, lučištníkem nebo jen vyrábět skvělé zbraně? Pak čtěte dál. Vyhledejte nějakou břidlici (plochý kámen používaný k výrobě střešních tašek).

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas Coppa Italia mezi Juventusem a Udinese, pokud jste ve Spojených státech.

Britská hráčka Katie Boulter nedávno označila Naomi Osaka za jeden ze svých idolů ve způsobu, jakým se snaží dosáhnout změny prostřednictvím svého hlasu.

Jak zacházet s džbánovou paží. Džbán je nejaktivnějším a nejvlivnějším hráčem na hřišti v baseballové hře, ale všechno to házení může způsobit bolest a bolest paží. Pro „džbánovou paži“ neexistuje jediná definice, ale obvykle ...