Jak zapsat šampaňské

Sklenka šampaňského nebo jiného šumivého vína je skvělým požitkem na oslavu zvláštní příležitosti nebo přivedení nového roku a může být také dokonale spárována se šťávou pro zvláštní brunch. Pokud ale během několika hodin po otevření náhodou nedopijete celou láhev, můžete ji znovu zazátkovat a uchovat další den. Dokud byla láhev řádně přepsána, může otevřená láhev šampaňského nebo šumivého vína vydržet tři až pět dní. Existuje několik správných metod, které lze použít k správnému rekapitulaci šampaňského, a také několik tipů, které můžete použít k prodloužení zbytků, pokud nemáte správné nástroje na překódování.

Část 1 ze 2: Nahrávání šampaňského

 1. Obrázek s názvem Recork Champagne Krok 1

  1 Zkuste starý korek. Když je z láhve vytažen korek ze šampaňského, vyskočí a nemůže být znovu vložen zpět do láhve. Běžné lahve na víno a některé lahve tvrdého alkoholu jsou uzavřeny rovnými zátkami, které lze recyklovat v lahvích šampaňského, aby se zachovaly zbytky.
  • Chcete -li recyklovat starý korek, vložte staré víno nebo whisky do láhve šampaňského místo původního korku.
  • Láhve šampaňského jsou speciálně navrženy tak, aby odolaly tlaku uvnitř láhve vytvořeného oxidem uhličitým. Nikdy nepřenášejte zbylé šampaňské do běžné láhve na víno jako způsob jeho uchování.


 2. Obrázek s názvem Recork Champagne Krok 2

  2 Použijte speciální tmel nebo zátku. K dispozici jsou pečetidla a zátky, které jsou určeny k uchovávání šampaňského a jsou speciálně navrženy tak, aby se vešly do lahví šampaňského. Některé z nich jsou vakuové utěsňovače, které odstraňují přebytečný vzduch z láhve, zatímco jiné jsou speciálně navržené zátky, které jsou schopné odolat tlaku, který se v láhvi vytvoří.
  • Šampaňským lze nazvat pouze víno vyrobené podle speciální tradice ve francouzské oblasti Champagne. Šumivé víno z různých oblastí může mít lahve s různě velkými otvory, takže se ujistěte, že používáte zátku specifickou pro šampaňské.
 3. Obrázek s názvem Recork Champagne Krok 3

  3 Použijte plastový obal. Ne každý má kolem sebe povalované staré zátky nebo speciální tmel na šampaňské, třetí možností je zakrýt otvor igelitem. Pevně ​​jej utěsněte kolem ráfku a zajistěte plast na místě gumičkou kolem krku. reklama

Část 2 ze 2: Chlazení a skladování zbytků šampaňského

 1. Obrázek s názvem Recork Champagne Krok 4

  1 Ochlaďte šampaňské na ledu. Pokud plánujete dopít láhev šampaňského v průběhu noci, uchovávejte ji vychlazenou v kbelíku plném ledu, aby byla zachována chuť. Šampaňské se ideálně podává mezi 44,6 a 57,2 F (7 až 14 ° C).
  • Naplňte kbelík na víno nebo kov do poloviny směsí půl na půl ledu a vody. Jemně umístěte láhev do kbelíku a dokončete plnění kbelíku dalším ledem a vodou. Horní třetinu lahve ponechejte odkrytou.
 2. Obrázek s názvem Recork Champagne Krok 5

  2 Uchovávejte šampaňské v chladničce. Ať už plánujete lahev dokončit okamžitě nebo ne, udržování chladu je jedním z nejdůležitějších faktorů pro zachování její chuti a šumivosti. Ve skutečnosti, pokud plánujete svou otevřenou láhev zkonzumovat do 24 hodin, můžete ji po tuto dobu jednoduše odložit odkrytou.
 3. Obrázek s názvem Recork Champagne Krok 6

  3 Nezamrazujte šampaňské. Zmrazení vína může nejen zničit jeho chuť, ale láhev může také explodovat, pokud je ponecháno příliš dlouho. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak zajistím, aby víno znovu vypadalo, jako by bylo z obchodu? Nemožné. Je vyroben takovým způsobem, aby bylo snadno detekováno porušení, takže otevřenou láhev nelze vrátit.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Nový dokumentární seriál „Shangri-La“ společnosti Showtime poskytuje rozsáhlý pohled na legendárního hudebního producenta Ricka Rubina. Zde je návod, jak to sledovat online bez kabelu.

Pokud žijete v USA, zde je několik způsobů, jak můžete online sledovat pouliční skateboarding na olympiádě žen online.

Leicester City a Arsenal se ve středu setkají na obrovském zápase o Carabao Cup. Pokud žijete v USA, můžete zápas sledovat živě.

Modrý jíl zakázán, protože Nadal a Djokovič si přijdou na své

Dlouhé cesty autem mohou být velmi zábavné, ale také se mohou velmi rychle stát velmi nepříjemnými. Řádně si naplánujte cestu předem, ujistěte se, že je vaše auto plně zabalené, a mějte při řízení na paměti několik věcí, jako ...

Jak léčit zlomeninu klíční kosti. Klíční kost (běžně nazývaná klíční kost) je dlouhá, tenká kost, která spojuje hrudní kost s ramenním pletencem na každé straně horní části těla. Https://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/patientinstructi ...