Jak znovu použít olej na vaření

Opětovné použití kuchyňského oleje může být skvělý způsob, jak ušetřit rozpočet na potraviny a omezit plýtvání potravinami ve vaší domácnosti. Chcete-li kuchyňský olej znovu použít, musíte si vybrat vysoce kvalitní olej s vysokým bodem kouření a mezi každým použitím ho přecedit přes tkaninu. Použitý kuchyňský olej skladujte na chladném a suchém místě v uzavřené nádobě.

Část 1 ze 3: Provedení správných opatření

 1. Obrázek s názvem Opětovné použití oleje na vaření Krok 1

  1 Vyberte si kuchyňský olej s vysokým bodem kouření. Chcete -li znovu použít kuchyňský olej, je důležité, abyste začali s olejem na vaření, který stojí za to znovu použít. Vyberte si kuchyňský olej s vysokým bodem kouření, nejlépe při nebo nad 400 ° F (204 ° C). Vyšší bod kouření znamená, že váš olej na vaření vydrží lépe při vyšších teplotách a je pravděpodobnější, že bude moci být znovu použit.
  • Zkuste použít řepkový, avokádový, sezamový, slunečnicový nebo hroznový olej. Každý z nich má jiný vkus, takže budete chtít zjistit, který z nich se vám nejvíce líbí.
  • Vyhněte se používání olivového oleje, protože má nízký bod kouření a snadno se nehodí k opětovnému použití.


 2. Obrázek s názvem Opětovné použití oleje na vaření Krok 2

  2 Nechte olej vychladnout. Nepokoušejte se skladovat použitý kuchyňský olej, dokud zcela nevychladne. Jakmile skončíte s používáním oleje, vypněte zdroj tepla a nechte olej odstát (v případě potřeby přes noc), než se jej pokusíte přenést do nádoby pro skladování.
  • Pokud necháte olej přes noc, určitě jej zakryjte něčím, aby nedošlo k nechtěnému znečištění.
 3. Obrázek s názvem Opětovné použití oleje na vaření Krok 3

  3 Odfiltrujte nežádoucí zbytky tenkou tkaninou. Kdykoli použijete kuchyňský olej, vždy po vás zůstane něco, co nechcete nechat ležet v oleji. To může zahrnovat drobky, sypké těsto nebo extra tuk.
  • Chcete -li se těchto doplňků zbavit, můžete je odfiltrovat tak, že necháte olej protéct tenkou tkaninou.
 4. Obrázek s názvem Opětovné použití oleje na vaření Krok 4

  4 Tkaninu položte na čistou otevřenou nádobu. Tkaninu položte na čistou nádobu, do které se vejde filtrovaný olej. Nalijte olej na gázu a nechte čistý olej vysypat do nové nádoby. To vám pomůže vyhnout se velkému nepořádku.
  • Pamatujte, že nikdy nelijte kuchyňský olej do odpadu. To může časem způsobit ucpání a další poškození vašich trubek.
  reklama

Část 2 ze 3: Skladování oleje pro opětovné použití

 1. Obrázek s názvem Opětovné použití oleje na vaření Krok 5

  1 Uchovávejte v uzavřené nádobě. Pokud chcete svůj kuchyňský olej znovu použít, musíte zabránit tomu, aby byl kompromitován. Nejlepší v tomto případě je uchovávat olej v uzavřené nádobě. Nechcete, aby se do oleje, který plánujete znovu použít, dostaly částice jídla nebo prachu (nebo ještě hůře, hmyz!)
  • Nejlepší nádoby na skladování oleje jsou skleněné nádoby nebo láhev, do které olej původně přišel (pokud je prázdný).
 2. Obrázek s názvem Opětovné použití oleje na vaření Krok 6

  2 Olej skladujte mimo zdroje tepla. Mnoho lidí uchovává svůj starý olej na vaření poblíž sporáku. To je ve skutečnosti jedna z nejhorších věcí, které můžete udělat, protože působení tepla způsobí, že se váš olej rozpadne mnohem rychleji. Udržujte svůj olej na chladném místě mimo dosah jakéhokoli možného kontaktu se zdroji tepla - jako je sporák, trouba, mikrovlnná trouba, větrací otvor nebo dokonce na přímém slunci z okna.
  • Zvažte uchování použitého kuchyňského oleje v zadní části spíže nebo skříně nebo dokonce v garáži (pokud tam není příliš horko).
 3. Obrázek s názvem Opětovné použití oleje na vaření Krok 7

  3 Použitý olej skladujte v chladničce. Možná budete chtít zvážit skladování zbytkového oleje v lednici, pokud si myslíte, že ho necháte déle než týden. To pomůže zpomalit případný růst bakterií a umožní vám znovu použít olej déle.
  • Nezapomeňte jej uchovávat v těsně uzavřené nádobě, a to i v chladničce.
 4. Obrázek s názvem Opětovné použití oleje na vaření, krok 8

  4 Uchovávejte v temném prostředí. Jasná světla a přímé sluneční světlo mohou způsobit, že se váš kuchyňský olej rychleji zhorší. Abyste tomu předešli, měli byste použitý kuchyňský olej skladovat na tmavých místech, mimo dosah přímého slunečního světla.
  • Uvnitř spíže, skříně nebo chladné garáže by bylo ideálním místem pro použitý kuchyňský olej.
  reklama

Část 3 ze 3: Opětovné použití oleje

 1. Obrázek s názvem Opětovné použití oleje na vaření Krok 9

  1 Olej znovu použijte s podobnými potravinami. Pamatujte, že váš olej na vaření bude ochucený jakýmkoli jídlem, které v něm vaříte. To znamená, že byste měli znovu použít kuchyňský olej pouze s jinými potravinami, které mají podobnou (nebo alespoň kompatibilní) chuť.
  • Pokud jste například použili olej na vaření na smažené kuře, mohli byste jej snadno znovu použít na smažení některých brambor. Pokud se však chystáte vařit koblihy, možná se budete chtít vyhnout opětovnému použití tohoto kuchyňského oleje.
 2. Obrázek s názvem Opětovné použití oleje na vaření, krok 10

  2 Použijte jej pro různé účely. Nebojte se, že jedinou věcí, kterou můžete použít na vaření, je smažení. Pokud máte dávku oleje na vaření, kterou chcete znovu použít, klidně si tu a tam trochu vyjměte ze skrýše.
  • Olej můžete znovu použít k přidání do praženice nebo těstovinového salátu.
  • Nezapomeňte znovu použít olej s novým jídlem, které má kompatibilní chuť.
 3. Obrázek s názvem Opětovné použití oleje na vaření Krok 11

  3 Vyhoďte olej, když vykazuje známky znehodnocení. Opětovné použití kuchyňského oleje může být skvělý způsob, jak ušetřit peníze a minimalizovat domácí odpad. Kuchyňský olej však lze znovu použít jen tolikrát, než se částice začnou rozpadat. Je tedy důležité vědět, kdy váš olej dosáhl tohoto bodu.
  • Pokud váš olej na vaření začne vypadat hustě, gumovitě, zakaleně, tmavší barvy, má nahoře pěnu nebo začne cítit žluklý, je čas ho zlikvidovat.
  • Bez ohledu na to, jaká opatření přijmete, vždy byste měli vyhodit kuchyňský olej, který je starší než šest týdnů.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu nalít kuchyňský olej do dřezu? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Ne, toto se vůbec nedoporučuje. Kuchyňský olej nebo tuk vylitý do dřezu může ztuhnout a ucpat potrubí, což způsobí, že budete muset získat instalatéra. I když to neucpe vaše potrubí, může se spojit s jinými oleji a tuky a ucpat občanskou kanalizaci. To se nemusí zdát jako váš problém - dokud se vaše sazby nezvýší a místní divoká zvěř nebude trpět špatnou kvalitou vody. Místo toho ponechte stranou staré nádoby, do kterých nalijte olej. Po naplnění lze nádobu vyhodit do běžného odpadu.
 • Otázka Lze kuchyňský olej vložit do kompostovacího koše? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Ano, ale pouze v malých množstvích po dlouhou dobu. Nejprve se ujistěte, že je to jen rostlinný olej a nic jiného (např. Světlicový, slunečnicový, olivový olej atd.). Za druhé, tu a tam přidávejte jen malá množství oleje. Pokud nalijete příliš mnoho rostlinného oleje a budete to dělat často, kompost se nerozloží dobře, protože oleje vše ucpou. Po přidání dobře promíchejte, aby byla rovnoměrně rozložena v kompostu.
 • Otázka Lze znovu použitý rostlinný olej skladovat při pokojové teplotě? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Ano, rostlinný olej určený k opětovnému použití můžete skladovat při pokojové teplotě. Uchovávejte v neprůhledné lahvi nebo jiné nádobě, nejlépe skleněné. Uchovávaný olej chraňte před přímým světlem v chladné, tmavé skříni nebo spíži. Láhev (nebo jiný kontejner) musí být během skladování uzavřena. Během skladování nevystavujte vysokým teplotám.
 • Otázka Mohu nalít horký olej do koše? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Ne, to není dobrý nápad. Olej může roztavit odpadkový pytel a způsobit vysypání obsahu a může již roztavit jiné předměty v koši, potenciálně uvolňovat toxiny v plastových nádobách atd. Může také představovat riziko požáru, pokud se mísí s něčím hořlavým. Obecně počkejte, až olej vychladne, poté jej nalijte do nechtěné nádoby a tuto nádobu vyhoďte do koše.
 • Otázka Kde mohu zlikvidovat použitý kuchyňský olej? Zkontrolujte svůj recyklační program. Některé rafinerie akceptují kuchyňský olej. Existují také recyklátory, když mluvíte o galonech oleje z vaší restaurace. Některé auto obchody přijímají také olej na vaření - poraďte se s nimi; mnoho obchodů stále používá hořáky, které to využívají na teplo, některé to mají rády pro „dvůrové“ dieselové motory.
 • Otázka Je v pořádku znovu použít slunečnicový olej tímto způsobem? Slunečnicový olej má teplotu kouření 440 ° F a jako olej na vaření s vysokým bodem kouření je rozhodně v pořádku znovu použít tímto způsobem.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud nemůžete kuchyňský olej znovu použít jakýmkoli způsobem, nezapomeňte recyklovat než aby to vyhodili do kanalizace.
 • Lze použít i olej na vaření čistá páska z tvrdých povrchů.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Rafael Nadal prozradil, jak požádal strýce Toniho, aby nespal poté, co ztratil mečboly. Nadal také v chatu s ESPN Argentina řekl, že se během finále necítil nervózní.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Blazers vs Lakers Game 1 online, pokud nemáte kabel.

„Nebojte se s Iyanlou Vanzantovou“, nová show na VLASTNÍ od slavného trenéra života, má premiéru v sobotu. Zde je návod, jak to sledovat online bez kabelu.

Jak přimět pero zmizet. Každý byl v určitém okamžiku ohromen kouzelnickým trikem! Pokud jste jedním z nich a chcete být „in“ v několika jednoduchých krocích, vězte, že ke spuštění nepotřebujete složitou magickou sadu. Magie je o ...

Jak nosit hodinky. Hodinky přicházejí v mnoha různých stylech a velikostech a mohou je nosit jako funkční doplněk nebo stylový šperk muži i ženy. I když je přijatelné nosit hodinky téměř při každé příležitosti a ...