Jak nastavit klec pro Gerbil

Gerbils jsou zaneprázdněná zvířata, která milují žvýkání, kopání a hrabání. Nastavení klece, která umožní vašemu pískomilovi dělat tyto věci, je jednou z nejzajímavějších částí vlastnictví pískomila. Použijte svou představivost k vytvoření podzemních tunelů, plošin a ramp. Pokud chcete být opravdu kreativní, zkuste si postavit překážkovou dráhu z obyčejné lepenky.

Část 1 ze 3: Vybírání klece

 1. Obrázek s názvem Set up a Gerbil Cage Krok 1

  1 Vyberte si nejlepší akvárium o objemu 10 galonů (38 litrů). 10galonová akvarijní klec je vhodná pro dva pískomily, ale měla by být větší. Akvarijní klece jsou ideální, protože jsou prostorné, skvělé na kopání a snadno se čistí. Kromě toho můžete do klece navršit velké množství podestýlky, aniž by vypadla a udělala nepořádek.
  • Akvarijní klec, kterou si vyberete, by měla mít drátěné víko pro ventilaci a svorky, které ji zajistí na kleci.
  • Pokud máte tři až čtyři pískomily, použijte klec o objemu 15 až 20 galonů (57 až 76 litrů).


 2. Obrázek s názvem Set up a Gerbil Cage Krok 2

  2 Pro větrání zkuste drátěnou klec. Protože jsou drátěné klece dobře větrané, možná si budete chtít vybrat, pokud žijete v horkém klimatu. Drátěná klec o rozměrech 25,4 x 50,8 cm o rozměrech 10 x 20 palců je ideální pro jednoho až dva pískomily. Pokud zvolíte drátěnou klec, ujistěte se, že prostor mezi tyčemi je malý, aby nedošlo k úniku pískomila, maximálně asi 0,5 až 1 cm.
  • Přestože se víceúrovňová klec může zdát ideální pro vaše pískomily, může představovat nebezpečí pro malé pískomily. Mláďata pískomilů jsou náchylná k pádu a zranění v klecích s více úrovněmi. Místo toho jděte do drátěné klece se spoustou trubek a tunelů.
 3. Obrázek s názvem Set up a Gerbil Cage Krok 3

  3 Vyhněte se plastovým klecím. Plastové klece nebo stanoviště mají špatnou ventilaci, což znamená, že je budete muset častěji čistit. Pískomilci navíc mají tendenci žvýkat otvory do plastových klecí. Díky tomu lze z plastových klecí snadno uniknout.
  • Přestože jsou plastové klece oblíbené, nejsou odolné proti pískomilům.
  reklama

Část 2 ze 3: Umístění klece

 1. Obrázek s názvem Set up a Gerbil Cage Krok 4

  1 Vyhněte se umístění klece v blízkosti oken. Přímé sluneční světlo z oken může způsobit přehřátí klece pískomila, zejména akvarijní klece. Přehřátí může způsobit úpal v pískomilech. Místo toho umístěte klec pro pískomila do chladné části domu.
  • Ideální je místo, které přijímá nepřímé sluneční světlo.
 2. Obrázek s názvem Set up a Gerbil Cage Krok 5

  2 Vyvarujte se umístění klece před nebo pod větrací otvory. Kromě toho neumísťujte klec před klimatizační jednotku. Studený vzduch, který neustále fouká na klec vašeho pískomila, může způsobit, že se u něj objeví rýma.
 3. Obrázek s názvem Set up a Gerbil Cage Krok 6

  3 Umístěte klec na stůl nebo polici. Tímto způsobem bude klec mimo zemi. Umístěním klece pískomila na konstrukci ochráníte ji před jinými domácími mazlíčky, jako jsou kočky a psi. Ujistěte se, že konstrukce, na kterou umístíte klec, je pevná. Pokud si nejste jisti jeho robustností, použijte jinou strukturu.
  • Klec, která je umístěna na zemi, je také náchylná k průvanu.
 4. Obrázek s názvem Set up a Gerbil Cage Krok 7

  4 Umístěte klec svého pískomila do tiché místnosti. Gerbils mají vynikající sluch a čich. Ideálními místy pro vaši pískomilskou klec jsou tiché ložnice, čítárny a pracovny. Vyvarujte se umístění klece do dětských ložnic, rodinných pokojů, kuchyní a chodeb.
 5. Obrázek s názvem Set up a Gerbil Cage Krok 8

  5 Vyhněte se umístění jeho klece do oblastí domu, kde jsou skladovány chemikálie. Neumisťujte klec pískomila do prádelen nebo koupelen. Také není dobré dávat kleci pískomila do garáže. reklama

Část 3 ze 3: Organizace klece

 1. Obrázek s názvem Set up a Gerbil Cage Krok 9

  1 Naplňte klec 4palcovou podestýlkou. Protože pískomili rádi kopou a hrabají, je ideální klec, která je naplněna nejméně 4 palci podestýlky. V některých oblastech možná budete chtít zaplnit polovinu klece podestýlkou, pokud ne více. Velké množství podestýlky také umožní vašemu pískomilu pohřbít si jídlo.
  • Použijte savé povlečení, jako je povlečení z recyklovaného papíru nebo bezprašné hobliny Aspen. Vyhněte se hoblinám z borovice a cedru, protože výpary jsou škodlivé pro pískomily.
  • Můžete také použít obyčejný skartovaný papír, na kterém není žádný novinový papír.
  • Jakmile dáte pískomila do jeho klece, vyjměte znečištěné podestýlky, jakmile si toho všimnete, protože čpavek z moči může u pískomila vyvolat respirační problémy.
 2. Obrázek s názvem Set up a Gerbil Cage Krok 10

  2 Umístěte tunely v celé kleci. Jako tunely používejte role toaletního papíru, kotouče na papírové ručníky, prázdné obaly od ovesných vloček, boxy na boty a krabičky na ubrousky. Zakopejte tunely do podestýlky v celé kleci. Můžete je buď pohřbít úplně, nebo je pohřbete do poloviny v podestýlce.
  • Do klece si můžete také zakoupit připojitelné tunely.
  • Vyhněte se používání lepenky potažené voskem, protože vosk může být škodlivý pro pískomily.
 3. Obrázek s názvem Set up a Gerbil Cage Krok 11

  3 Na hnízdo použijte tlustou dřevěnou krabici. Pískomilům vyhovuje hnízdní budky na spaní a schovávání. Do hnízda umístěte povlečení nebo rozdrcené papírové ručníky. Vyvarujte se nadýchaného materiálu, protože by se mohl ovinout kolem nohou pískomila a způsobit zranění.
  • Dřevěná hnízdiště najdete ve svém místním obchodě s chovatelskými potřebami.
  • Vzhledem k tomu, že pískomil může žvýkat plast, nepoužívejte plastové hnízdiště.
 4. Obrázek s názvem Set up a Gerbil Cage Krok 12

  4 Do klece umístěte dřevěné plošiny. Protože pískomili rádi šplhají a zkoumají, dřevěné plošiny jsou skvělým způsobem, jak zabavit pískomila. Vedle plošiny nezapomeňte umístit dřevěnou rampu, aby na ni váš pískomil dosáhl.
  • Do klece navíc umístěte ploché kameny nebo kameny. Pěvci na ně rádi šplhají a používají je jako vyhlídky.
 5. Obrázek s názvem Set up a Gerbil Cage Krok 13

  5 Rozházejte jeho jídlo po celé kleci. Umístěte krmivo pro pískomila na různá místa v kleci. Rozptýlení jídla podpoří hledání potravy, přirozené chování pískomilů. Můžete také umístit jeho jídlo do keramické misky, místo abyste ho rozházeli.
  • Pokud se rozhodnete použít keramickou misku, ujistěte se, že je nádoba těžká, aby ji pískomil nemohl převrhnout.
 6. Obrázek s názvem Set up a Gerbil Cage Krok 14

  6 Na boční stranu klece připevněte láhev s vodou. Ujistěte se, že se hrot láhve s vodou nepřibližuje k podestýlce ani se jej nedotýká. Pokud ano, může to způsobit odtok vody na podestýlku. Pokud k tomu dojde, budete muset vyměnit ložní prádlo.
  • Denně naplňte láhev vody svého pískomila studenou vodou. Tímto způsobem bude mít váš pískomil přístup k čerstvé, čisté vodě každý den.
 7. Obrázek s názvem Set up a Gerbil Cage Krok 15

  7 Poskytněte více hraček. Do celé klece umístěte dřevěné žvýkací hračky. Obyčejná lepenka, proutěné koše nebo větve z jabloní, třešní a dubů také dělají skvělé žvýkací hračky. Pokud chcete poskytnout rotoped, nepoužívejte kolečka s otevřeným drátem. Ocas vašeho pískomila se může zachytit do kolečka s otevřeným drátem. Místo toho použijte kolečko s pevnou dřevěnou, kovovou nebo plastovou běžeckou dráhou.
  • Koule křečka nebo pískomila jsou také skvělým způsobem, jak poskytnout pískomilovi cvičení, ale i zábavu.
  • Ujistěte se, že proutěný koš nebyl ošetřen chemikáliemi, barvivy nebo lepidlem.
  • Měli byste také zajistit, aby větve byly přírodní a nebyly ošetřeny herbicidy, pesticidy ani jinými chemikáliemi. Ze země sbírejte spíše čerstvé než mrtvé větve.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu dát svého pískomila do klece pro křečky? Flamestorm54 Možná byste mohli, pokud váš pískomil není velký žvýkač. Pokud poskytnete dostatek žvýkaček a tak, měli byste být v pořádku.
 • Otázka Mohu použít starou klec pro křečka pro pískomila? Také mohu umístit klec poblíž radiátoru? Ano, pískomila můžete dát do klece pro křečky. Neumisťujte klec za radiátor.
 • Otázka Mohu použít pískový písek z Home Depot pro klec pro pískomila nebo jako pískovou lázeň? Ne, v hracím písku mohou být chemikálie. Pokud budete používat písek, kupte si ho ve zverimexu.
 • Otázka Jaký typ věcí mám použít jako povlečení? Aspenové povlečení pro pískomily je skvělou volbou pro povlečení na bázi dřevěných hoblin. Další pěknou směsí, která dobře drží tvar a odolává přebytečné vlhkosti, jsou dřevěné hobliny smíchané s Carefresh, značkou komerčního povlečení bezpečného pro pískomil.
 • Otázka Mohu umístit klec pro pískomila blízko své postele? Rhiannon Cook Tak určitě! Jen se ujistěte, že to není tak blízko, abyste to mohli nakopnout ve spánku nebo aby vás pískomily v noci obtěžovaly. Pamatujte, že pískomilci jsou vzhůru hlavně v noci a mohou vás rušit, když spíte.
 • Otázka Co je dobré povlečení pro mého pískomila? Rhiannon Cook Použijte papírové povlečení nebo hobliny z borovice. Najdete je ve většině obchodů s domácími zvířaty. Nepoužívejte však pelety, protože pískomily si užívají hrabání. Podestýlka z pelet je těžká a volná a zhroutila by se na ně, kdyby se pokusili zavrtat. Použijte kombinaci papírové podestýlky a hoblin borovice.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

WGC-St. Jude Invitational představí mnoho nejlepších světových hráčů. Zde je návod, jak sledovat turnaj online bez kabelu.Jak děti zabavit na rodinných setkáních. Děti se mohou nudit na rodinných setkáních, když mají jen málo aktivit, zatímco se dospělí mísí a jedí. Zajistěte, aby se děti cítily součástí slavností, ať už ...Dominic Thiem věří, že profesionalita a vytrvalost Novaka Djokoviče jsou na špičkové úrovni. Thiem také vybral své dvě největší ženské tenistky všech dob.

Přípravy Dominica Thiema na Australian Open byly minulý týden masivně oslabeny, protože jeho trenér Nicolas Massu měl pozitivní test na koronavirus.Růžové bundy dělají ve světě módy splash. Moderní a mladistvé, mohou dodat šmrnc každému outfitu, ke kterému se je rozhodnete nosit. Ale s tolika způsoby, jak je stylizovat, jak si můžete vybrat jen jeden? Naštěstí tam ...Pokud nemáte síť Pac-12, zde je několik různých způsobů, jak můžete dnes sledovat živý přenos fotbalu Oregon vs Fresno State.