Jak krájet chleba

Krájení chleba se může zdát jako snadný úkol, ale existuje několik triků, jak ho správně připravit. Tento článek vám ukáže různé způsoby krájení chleba. Také vám ukáže, jak krájet chleba, a také tipy na krájení čerstvě upečeného chleba a používání elektrických nožů na chléb.

Metoda 1 z 5: Krájení bochníku chleba

 1. Obrázek s názvem Slice Bread Krok 1

  1 Vyberte si vhodný nůž na chléb. Nejlepší nože na chléb budou mít hluboký zoubkovaný ostří. Čepel by měla zasahovat až do rukojeti. Pokud čepel zasahuje pouze částečně do rukojeti, pak váš nůž nebude mít dostatečnou oporu.
  • Někteří lidé zjišťují, že nože na chléb se zvlněným okrajem se řezají snadněji než na chlebové nože se zubatým ostřím.


 2. Obrázek s názvem Slice Bread Krok 2

  2 Položte bochník chleba na velké dřevěné prkénko. Deska by měla být o něco delší než samotný bochník chleba. Tímto způsobem budete mít dostatek místa pro plátky, jak je nakrájíte. Umístěte bochník k jednomu konci desky. Začnete řezat ze strany, která má nejvíce volného místa na desce.
 3. Obrázek s názvem Slice Bread Krok 3

  3 Zvažte krájení velkých kulatých bochníků na polovinu. Pokud máte opravdu velký bochník chleba, bude se vám s ním snadněji pracovat, když ho nakrájíte přímo doprostřed. Tímto způsobem skončíte se dvěma půlkruhy. Když jdete tyto půlky rozřezat, položte je poloviční stranou dolů na desku.
 4. Obrázek s názvem Slice Bread Krok 4

  4 Položte ruku na krustu a jemně uchopte bochník po stranách. Díky tomu neklouže po prkénku. Vyhněte se tlačení na bochník. Tím se chleba uvnitř pouze rozdrtí.
 5. Obrázek s názvem Slice Bread Krok 5

  5 Jděte do kůry pod mírným úhlem. Umístěte nůž blízko paty bochníku. Mírně nakloňte a uvidíte do chleba.
 6. Obrázek s názvem Slice Bread Krok 6

  6 Jakmile nůž prorazí kůru, pila dolů. Jakmile se nůž dostane do chleba, umístěte nůž tak, aby ostří čepele bylo rovnoběžné s prkénkem. Při řezání dolů použijte řezací pohyb tam a zpět. Použijte jen malý tlak; pokud máte dobrý nůž, nebudete muset vůbec tvrdě tlačit.
  • Plátky můžete udělat tenké nebo silné, jak chcete. Dobrým vodítkem je tloušťka ½ až 1 palec (1,27 až 2,54 centimetru).
  • Šířku prstu můžete také použít jako vodítko pro řezání.
  reklama

Metoda 2 z 5: Krájení rohlíků, housek a rohlíků

 1. Obrázek s názvem Slice Bread Krok 7

  1 Vyberte si nůž na chléb se zoubkovaným ostřím. Čím hlouběji je vroubkovaný okraj, tím lépe; mělký okraj také neřeže. Zkuste také najít nůž, kde by čepel zasahovala celou rukojeť. Pokud se čepel dostane jen částečně do rukojeti, váš nůž nebude mít dostatečnou oporu.
  • Váš nůž může mít zubatý nebo vlnitý vroubkovaný okraj. Vyberte si ten, se kterým se vám nejsnáze stříhá.
 2. Obrázek s názvem Slice Bread Krok 8

  2 Rohlík položte naplocho na prkénko. Ujistěte se, že je prkénko dostatečně velké, aby se vešlo na celou housku. To bude fungovat pro rohlíky, buchty, bagely, anglické muffiny a bagety.
 3. Obrázek s názvem Slice Bread Krok 9

  3 Položte volnou ruku na chléb, aby držel pevně. Pokud pracujete s menším kouskem chleba, například s rohlíkem nebo anglickým muffinem, pak můžete použít konečky prstů.
 4. Obrázek s názvem Slice Bread Krok 10

  4 Položte nůž na stranu role. Vroubkovaný okraj by se měl dotýkat strany válce. Plochá strana čepele by měla být rovnoběžná s prkénkem. Zkuste nůž umístit přímo do středu.
 5. Obrázek s názvem Slice Bread Krok 11

  5 Vidět tam a zpět přes rohlík. Když dosáhnete konce, můžete převrátit roli na jeho straně a pokračovat v řezání dolů.
  • Pokud krájíte bagetu na sendvič, zvažte zastavení na krátkém konci. Tímto způsobem ji můžete otevřít jako housku v rohlíku a nacpat ji sendvičovými dobrotami.
  reklama

Metoda 3 z 5: Krájení baget pro předkrmy

 1. Obrázek s názvem Plátek chleba, krok 12

  1 Vyberte si nůž na chléb. Zkuste najít ten, který má hluboký, zoubkovaný okraj. Nůž s mělčím ostřím nemusí také řezat. Zkuste také najít nůž na chléb, jehož čepel projde celou rukojetí. Poskytne vám tu nejlepší podporu. Nůž na chléb, jehož čepel zasahuje jen částečně do rukojeti, vám neposkytne dostatečnou oporu.
  • Někteří lidé zjistili, že nože s vlnitými hranami se používají snadněji než nože se zubatými hranami.
 2. Obrázek s názvem Slice Bread Krok 13

  2 Položte bagetu naplocho na prkénko. Pokud vaše prkénko není dostatečně dlouhé, položte na něj část bagety. Jak ho budete krájet, naberete nakrájené části na stranu a zatlačíte bagetu dále nahoru na desku.
 3. Obrázek s názvem Slice Bread Step 14

  3 Bagetu nakrájejte na tenké plátky. Začněte tím, že půjdete do bagety v mírném úhlu, blízko paty. Jakmile nůž prorazí kůru, umístěte nůž tak, aby zubatá čepel byla rovnoběžná s prkénkem.
  • U tenkých plátků je zkuste nakrájet na 0,65 až 1,27 centimetru.
  • U silnějších plátků zkuste je oříznout o 1 až 2 palce (2,54 až 5,08 cm).
 4. Obrázek s názvem Slice Bread Krok 15

  4 Zvažte krájení silnějších plátků na polovinu. Na prkénko položte řez krájenou stranou dolů. Plátek rozřízněte přímo uprostřed tak, abyste skončili se dvěma půlkruhy. Opakujte to pro zbytek silných plátků.
  • Pokud je chléb velmi robustní, můžete jej položit na prkénko a krájet do něj vodorovně s plochou stranou čepele rovnoběžně s prkénkem.
  • Tuto techniku ​​můžete použít i pro chléb ciabatta.
 5. Obrázek s názvem Plátek chleba, krok 16

  5 Podávejte krajíce chleba. Tenké plátky posypte šunkou, salámem nebo tenkými plátky sýra. Silnější půlkruhové řezy podávejte s dipy nebo olivovým olejem.
  • Pokud podáváte chléb s olivovým olejem, zvažte přimíchání balzamikového octa a sušených bylin, jako je oregano, rozmarýn, tymián nebo bazalka.
  reklama

Metoda 4 z 5: Krájení kvásku na chleba

 1. Obrázek s názvem Slice Bread Krok 17

  1 Získejte kulatý, 6 palců (15,24) široký chleba. Většina chlebů se vyrábí z kynutého těsta, ale francouzský chléb může být také chutný.
 2. Obrázek s názvem Plátek chleba, krok 18

  2 Odřízněte horní třetinu zoubkovaným nožem na chléb a dejte jej stranou. Otočte rohlík na bok a pomocí nože na chleba odřízněte horní část. Nastavte horní část, kterou jste právě odřízli, na stranu. Později se z toho stane víko pro chlebovou misku.
 3. Obrázek s názvem Slice Bread Krok 19

  3 V misce na chléb nakrájejte kruh asi 0,64 až 1,27 cm od okraje. Dávejte pozor, abyste neprořízli celou spodní část chleba.
  • K tomu můžete použít nůž na chléb nebo nůž.
 4. Obrázek s názvem Slice Bread Krok 20

  4 Vytáhněte kruh. Mělo by se odlepit ode dna. Pokud chcete, můžete boky posvětit lžící nebo prsty. Dávejte však pozor, aby vnitřní stěny nebyly příliš tenké.
 5. Obrázek s názvem Slice Bread Krok 21

  5 Zvažte krájení kruhu chleba, který jste vytáhli na kostky. Tyto kostky můžete použít k namáčení do polévky nebo omáčky.
 6. Obrázek s názvem Plátek chleba, krok 22

  6 Nalijte polévku nebo ponořte do chleba. Pokud chcete, můžete pokličku umístit na vrch, aby polévka nebo dip zůstaly teplé. Chlebovou misku podávejte s kostkami chleba na namáčení. reklama

Metoda 5 z 5: Pomocí elektrického nože

 1. Obrázek s názvem Plátek chleba, krok 23

  1 Elektrickým nožem získáte tenké plátky nebo krájíte teplý chléb. Pamatujte však, že pokud krájíte teplý chléb, budete muset sáhnout po silnějších krajích. To pomůže, aby chléb nebyl kašovitý.
 2. Obrázek s názvem Plátek chleba, krok 24

  2 Chleba přidržujte zlehka po stranách. Držte ho tak pevně, aby držel na svém místě, ale ne tak pevně, abyste ho rozmáčkli.
 3. Obrázek s názvem Plátek chleba, krok 25

  3 Zapněte nůž a z boku mírně nakrájejte na chléb. Udržujte nůž v mírném úhlu.
 4. Obrázek s názvem Plátek chleba, krok 26

  4 Jakmile prorazíte kůru, řezte přímo dolů. Umístěte nůž tak, aby byl rovnoběžný s prkénkem. Opatrně jej stáhněte dolů k desce.
 5. Obrázek s názvem Plátek chleba, krok 27

  5 Plátky nakrájejte tak tenké nebo silné, jak chcete. Pokud je chléb teplý, možná budete mít více štěstí s tlustšími plátky. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak nakrájím křupavý chléb? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Umístěte bochník křupavého chleba na bok. Řezáním chleba z jeho strany, nikoli shora dolů, získáte přístup k měkčí části chleba, což usnadní prořezávání tvrdších horních a spodních kůr. Z této polohy použijte zoubkovaný nůž na chléb, abyste současně prořízli horní i spodní část, zatlačili na stranu, nahoře a dole a přitom pohybovali nožem tam a zpět. Opakujte pro tolik řezů, kolik potřebujete.
 • Otázka Jak mohu krájet chleba, aniž bych ho rozmačkal? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Při krájení chleba je důležité používat správný nůž; k tomu použijte zoubkovaný nůž na chléb. Čepel se snadno prořízne skrz chléb, což zabrání jakékoli potřebě kopat a mačkat chléb. Mezi další věci, které můžete vyzkoušet, patří: Nenaklánějte se na chleba a netlačte na něj, když krájíte; při řezání tam a zpět buďte opatrní - není třeba spěchat; a zkuste krájet chleba na boku, ne shora dolů. Všechny tyto věci vám mohou pomoci vyhnout se mačkání chleba. Pokud se to však stále děje, je možné, že druh chleba je velmi měkký a náchylný k tomu, že se to stane-pokud ano, váš místní pekař vám ho rád nařezá na automatickém stroji.
 • Otázka Jak mohu krájet chleba na kostky? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Použijte k tomu krájený chléb, protože plátky budou všechny rovnoměrné. Odřízněte krusty z každého krajíce chleba, který chcete použít. Nakrájejte na chleba rovnoměrné délky a zůstanou vám „klacky“ chleba. Poté v pravidelných intervalech krájejte tyčinky a budete mít kostky chleba. Z kostek chleba lze vyrábět krutony, nádivku, základy na drobenku atd.
 • Otázka Jak nakrájím kulatý bochník chleba? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Neexistuje žádný „správný“ způsob, jak krájet kulatý bochník; je to opravdu o preferencích. Můžete jednoduše řezat z jedné strany na druhou, takže na okrajích jsou malé kousky a uprostřed velké. Nebo bochník nejprve rozkrojte na polovinu, poté poloviny otočte lícem dolů a půlky nakrájejte. Chcete -li jíst chléb s polévkou, dipy nebo vytírat omáčky, můžete dokonce nakrájet kulatý chléb jako koláč a vykrajovat klínky.
 • Otázka Jak mohu rovnoměrně krájet 8 'kulatý chléb? Myslím, že „rovnoměrně“ se zde vztahuje pouze na tloušťku každého řezu, než aby každý plátek měl stejnou velikost a tvar. Pokud hledáte stejné plátky z kulatého bochníku, nakrájejte jej stejně jako kruhový dort.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Ofsetový nůž na chléb má čepel nastavenou pod rukojetí a umožňuje vám krájení až na dno bochníku chleba, aniž byste bouchali klouby o prkénko.
 • Tuhý bochník chleba můžete krájet snáze otočením dnem vzhůru. Dno chleba je měkčí než kůrka nahoře.
 • Plátek chleba řidší, pokud chcete dělat sendviče. Pokud chcete chléb namočit do polévky, dipů nebo omáček, nakrájejte ho na silnější plátky.
 • Pokud krájíte domácí chléb, nechte jej před krájením vychladnout. Čerstvě upečený chléb může být křehký a snadno se rozpadne.
 • Pokud musíte krájet teplý chléb, zvažte použití elektrického nože na chléb. Chleba přidržujte zlehka po stranách. Nikdy na něj netlačte. Zaměřte se na silnější plátky než na tenčí.
 • Zvažte pořízení kráječe rohlíku. Vypadá to trochu jako malá gilotina. Má kolébku pro držení rohlíku a velkou čepel, která prořízne rohlík.
 • Nože na chléb z vysoce uhlíkové nerezové oceli se budou brousit lépe než nože z běžné nerezové oceli.
 • Zbylý chléb uložte do mrazáku. Nejprve jej však určitě zabalte do igelitu. Než ji sníte, nechte ji rozmrazit na pokojovou teplotu.
 • Zbylý chléb s měkkou kůrkou uchovávejte při pokojové teplotě v plastovém sáčku. Zbylý chléb s tvrdou kůrkou skladujte při pokojové teplotě v papírovém sáčku. Neuchovávejte zbytky chleba v lednici. To způsobí, že vám chleba rychleji zatuchne.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nikdy nepřekrájejte housku nebo housku, pokud ji držíte v ruce. Před krájením ho vždy položte na prkénko.
 • Pokud krájíte domácí chléb dobrým nožem a chleba se nekrájí správně, problém může spočívat v samotném chlebu. Pokud je v chlebu příliš mnoho lepku, bude příliš pružný. Pokud je v chlebu příliš málo lepku, bude příliš drobivý.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Prkénko
 • Nůž na chleba

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak začít podnikat se zmrzlinářským vozem. Provozování zmrzlinářského vozu může být skvělý způsob, jak si vytvořit vlastní příjem a spojit se se zákazníky v okolí. Úspěšný obchod se zmrzlinářskými vozy vám umožní vydělat ...

Díky dotykové obrazovce a malým ovladačům, kterým se říká Joy-Cons, je Nintendo Switch náchylný k mastnotě, rozmazání a celkovému znečištění. Naštěstí je čištění přepínače hračkou a nevyžaduje mnoho úsilí ani času. Vyčistěte ...

Mistr US Open Dominic Thiem strávil kvůli zranění téměř dva měsíce na postranní čáře.

Serena Williamsová během své tiskové konference před začátkem Italian Open 2021 prozradila, že zvažuje zmeškání olympijských her v Tokiu kvůli cestovním omezením zavedeným na

Jak sloužit Bohu. Možná jste vyrostli s Bohem a duchovní vírou ve svůj život, nebo jste pro tuto zkušenost nový. Bez ohledu na to, kde jste na své cestě víry, existuje spousta způsobů, jak můžete Bohu sloužit každý den. Od aktivního chodu ...

Život je plný vyčerpávajících aktivit a lidí. Na konci dne můžete mít pocit, že vás srazil autobus, a to fyzicky i emocionálně. Žít tímto způsobem pro vás není fér, takže je načase provést změnu. Jedním ze způsobů, jak to udělat, je ...