Jak chránit podlahy před nábytkem

Těžký nábytek - zejména při jeho stěhování - může poškodit jakoukoli podlahu, ačkoli nejzranitelnější je přírodní tvrdé dřevo. Naštěstí existují produkty, které si můžete koupit a vyrobit na ochranu svých podlah, plus specifické techniky pro stěhování nábytku, které minimalizují poškození a udržují vaše podlahy bez škrábanců a odřenin.

Metoda 1 ze 3: Položení podložek na podlahu

 1. Obrázek s názvem Chraňte podlahy před nábytkem Krok 1

  1 Pod nábytek dejte koberec. Koberce mohou vašemu pokoji dodat styl, navíc chránit podlahy před nábytkem, který na nich spočívá. Pokud se však rozhodnete koberec získat, čas od času jej očistěte. Nečistoty pod kobercem, po kterých lidé chodí, mohou setřít povrchovou úpravu podlahy pod ním.
 2. Obrázek s názvem Chraňte podlahy před nábytkem Krok 2

  2 Pod nohy těžkého nábytku umístěte nábytkové kelímky. Nábytkové kelímky jsou vyrobeny z pevné gumy a plastů a najdete je ve většině obchodů s domácími potřebami. Nedoporučují se pro položky, které se často pohybují.
  • Umístěte nábytkový kelímek na podlahu, kam bude váš nábytek směřovat.
  • Odložte nábytek a nohu položte na kelímek.


 3. Obrázek s názvem Chraňte podlahy před nábytkem Krok 3

  3 Pokud si je nechcete pořídit, vyrobte si vlastní podložky pod nábytek. Z předmětů z celého domu si můžete vyrobit ochranné podložky. Domácí podložky by měly být jen větší než nábytek, který se dotýká podlahy. Chcete -li je vyrobit:
  • Vyřízněte čtverec starého koberce. To je ideální pro podivně tvarovaný nábytek a předměty bez diskrétních nohou dostatečně malé, aby se vešly na standardní šálek. Tímto způsobem lze také použít staré oblečení nebo ručníky.
  • Rozřízněte tenisový míček na polovinu, abyste měli dvě tenisové „mísy“. Pokud jsou nohy vašeho nábytku dostatečně malé, můžete je opřít o půl koule. Plstěná a gumová konstrukce míče by měla chránit vaši podlahu před poškrábáním a odíráním.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Ochrana nohou vašeho nábytku

 1. Obrázek s názvem Chraňte podlahy před nábytkem Krok 4

  1 Na nohu nábytku připevněte samolepicí podložku. Nejběžnější typy nábytkových podložek jsou vyrobeny z plsti nebo gumy, s lepidlem na jedné straně pro připevnění k vašemu nábytku. Tyto podložky se nasazují nejsnadněji, ale obvykle padají jako první. Při použití těchto podložek:
  • Vyčistěte základnu nábytku, ke kterému budou připevněny.
  • Sloupnutím papíru na jedné straně odkryjte lepidlo.
  • Přilepte lepicí stranu k základně nábytkové nohy a zatlačte na ni.
 2. Obrázek s názvem Chraňte podlahy před nábytkem Krok 5

  2 Na dřevěný nábytek, kterým se nebudete stěhovat, použijte hřebíkové podložky. Tyto polštářky jsou na jedné straně měkké, na druhé straně s připínáčkem nebo hřebíkem. Pokud se váš nábytek často pohybuje, může se odlomit měkké polstrování a zanechat pouze hřebík, který je jistý, že poškrábe vaše podlahy. Chcete -li použít tyto podložky:
  • Zapíchněte připínáček nebo hřebík do základny dřevěného nábytku pod úhlem 90 stupňů.
  • Odložte nábytek měkkou stranou podložky k podlaze.
 3. Obrázek s názvem Chraňte podlahy před nábytkem, krok 6

  3 Pro nohy nábytku, který se často pohybuje, použijte nasazovací podložky. Tyto podložky jsou ve spodní části měkké s rukávem, který lze natáhnout na nohu vašeho nábytku. Rukávy by měly těsně přiléhat a mají držet podložku na místě. Díky tomu jsou ideální pro položky s nohama, které se často pohybují, jako jsou kuchyňské židle nebo stoly. reklama

Metoda 3 ze 3: Péče při pohybu

 1. Obrázek s názvem Chraňte podlahy před nábytkem Krok 7

  1 Zvedněte nábytek, když s ním budete stěhovat. Přetažení těžkého nábytku po podlaze je jistý způsob, jak jej poškodit. Kdykoli je to možné, zvedněte předmět ze země, než s ním budete hýbat, místo toho, abyste jej tahali nebo tlačili po podlaze. Bude to stát za to, i když budete muset počkat, až vám přítel pomůže.
 2. Obrázek s názvem Chraňte podlahy před nábytkem, krok 8

  2 Pokud nemůžete zvednout, nasuňte nábytek na něco měkkého. Pokud nemáte sílu přenášet nábytek po místnosti, položte pod něj měkký předmět jako deku nebo ručník. S touto ochranou byste měli být schopni posouvat nábytek po tvrdé podlaze s minimálním odporem.
  • Pokud stěhujete těžší nábytek, složte ručník nebo deku, aby byl silnější. Je důležité, aby předmět byl dostatečně silný, aby pohltil váhu čehokoli, s čím se pohybujete, a klouzal bez odporu.
 3. Obrázek s názvem Chraňte podlahy před nábytkem, krok 9

  3 Přesuňte nábytek na panenku. „Dolly“ je platforma na kolečkách určená k pohybu těžkých předmětů. Liší se velikostí a tvarem a obvykle je lze nalézt ve většině obchodů s domácími potřebami. U větších předmětů může tato práce vyžadovat, aby jedna osoba tlačila na panenku a druhá, aby předměty na ní nespadly. Přemístění nábytku pomocí panenky:
  • Zvedněte nábytek na plošinu.
  • Ujistěte se, že je nábytek vyvážený. Je v pořádku, pokud se celý předmět nevejde na plošinu, pokud se žádná jeho část netáhne po podlaze.
  • Přiveďte panenku tam, kam potřebujete.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nábytkové podložky - zejména ty z plsti - se mohou opotřebovat nebo spadnout. Čas od času byste měli zkontrolovat, zda jsou vydatné a stále připevněné, a v případě potřeby je vyměnit.
 • Zvedání těžkých předmětů může způsobit namáhání zad a dokonce i vážné zranění. Ujistěte se, že zvedáte se správnou mechanikou těla a máte přítele, který vám pomůže s čímkoli obzvláště velkým nebo nepříjemným.
reklama

Populární Problémy

Nishikori je na kurtu jen zřídka zjevně expresivní, takže jeho reakce je velkým šokem.Může Bautista Agut proplout do svého druhého čtvrtfinále Major, nebo Benoit Paire rozruší svůj jablečný vozík a dosáhne svého prvního? .How to Talk to a Crush Who Hates You. Může být obtížné mluvit se svou zamilovaností, ale ještě více s láskou, která vás nenávidí. Někdy, když vás někdo nenávidí, došlo k nedorozumění. Tím, že vyjasníte, proč vás nenávidí, a vyhrajete ...

Bývalý chorvatský hráč Davor Grgic, který v juniorkách porazil Rogera Federera, vzpomínal na jejich setkání z doby před 2 desítkami let. Grgic porazil Federera na turnaji do 14 let v USA, ale prohrál své další dva zápasy na juniorském turné.Tenisová legenda Martina Navrátilová věří, že Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic jsou zářezem nad Next Gen.Oregon a UConn se v pondělí večer setkávají na masivním zápase mezi ženami v basketbalu Top-5. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.