Jak socializovat plachá koťata

Kočky jsou přirozeně opatrná zvířata. Navíc kotě, které není během prvních 2 až 7 týdnů života řádně socializované, může být velmi bázlivé. Pokud je vaše nové kotě nesmělé, nedivte se, že okamžitě vyhledá místa, kde by se mohla schovat. Buďte k ní trpěliví a milující, jak ji socializujete a povzbuzujete, aby byla sebevědomějším kotětem.Část 1 ze 4: Nastavení bezpečného prostoru pro vaše plaché kotě

 1. Obrázek s názvem Socializovat plachá koťata Krok 1

  1 Vyberte bezpečné místo pro kotě. Plachému kotěti váš domov pravděpodobně připadá velký a děsivý. Umístění do malého, omezeného prostoru jí pomůže cítit se pohodlněji a umožní vám ji socializovat v oblasti, kde se cítí dobře. Vzhledem k instinktu vašeho kotěte utíkat a skrývat se, vyberte si prostor bez úkrytů, například koupelnu.
  • Další výhodou koupelny je místo, kam lidé běžně chodí. Vaše kotě si tak bude moci zvyknout na lidi, což je důležitou součástí její socializace.
  • Kromě koupelny jste si mohli vybrat další malou místnost bez nábytku (např. Gauč, postel), pod kterou nebo za kterou by se vaše kotě mohlo snadno schovat.
  • Ujistěte se, že je oblast klidná - vaše kotě by mohlo vyděsit hlasité zvuky.
 2. Obrázek s názvem Socialize Timid Kittens Krok 2

  2 Zajistěte svému kotěti bezpečný prostor. Protože tato malá oblast bude na chvíli světem vašeho kotěte, mělo by mít vše, co potřebuje, aby se cítila pohodlně. Umístěte její misky na jídlo a vodu do místnosti, pohodlné postele, hračky a krabici nebo přístřešek, do kterého se může schovat. Umístěte ji do místnosti a čistý to pravidelně. Můžete dokonce připojit difuzér feromonů pro kočky.
  • Feromony jsou chemikálie, které zvířata používají ke vzájemné komunikaci, a mohou mít uklidňující účinek. Feromony pro kočky jsou komerčně dostupné ve formě sprejů a zásuvných difuzorů ve vašem místním zverimexu. Tyto feromony mohou vaše kotě uklidnit a pomoci jí cítit se méně bázlivě.
  • Vaše kotě bude potřebovat pravidelné veterinární návštěvy, takže se bude muset s nosičem pohodlně cítit. Umístěte její nosič do místnosti. Vložte do nosiče nějaké pohodlné přikrývky a nechte jeho dveře otevřené, aby je mohla prozkoumat, kdykoli se rozhodne.
 3. Obrázek s názvem Socialize Timid Kittens Step 3

  3 Hrajte pro své kotě uklidňující zvuky. Uklidňující zvuky mohou vaše kotě uklidnit. Pokud je vaše kotě v koupelně, umístěte do místnosti přenosné rádio a vyberte si buď klasickou hudbu, nebo rozhlasovou stanici. Pokud je v malé ložnici, můžete do místnosti umístit televizi a přeměnit ji na stanici, kde lidé mluví v klidu (např. Zpravodajská stanice). Zapnutí televize by vašemu kotěti umožnilo zvyknout si na lidské hlasy.
 4. Obrázek s názvem Socialize Timid Kittens Step 4

  4 Strávte s kotětem na malém prostoru klidný čas. Tento klidný čas bude zásadní pro její socializaci a pomůže jí stát se méně plachým. Kolik času s ní strávíte, se pravděpodobně bude lišit podle toho, jak je plachá. Obecně se snažte strávit s kotětem asi 15 až 20 minut, 3 až 5krát denně.
  • Než vstoupíte do prostoru svého kotěte, několikrát lehce zaklepejte na dveře a zavolejte její jméno.
  • Promluvte si se svým kotětem uklidňujícím hlasem. Můžete dokonce zpívat její ukolébavky!
  • Zkuste pomalu blikat s kotětem. Pomalé blikání vyjadřuje přívětivost. Když na vás pomalu mrká, pak budete vědět, že se kolem vás cítí bezpečně.
  • Kromě toho, že si s ní potichu popovídáte, můžete si také přečíst knihu nebo dělat jinou tichou aktivitu kolem ní.
  • Nedivte se, pokud se vaše kotě zpočátku nebude chtít dostat nikam do vaší blízkosti.
 5. Obrázek s názvem Socialize Timid Kittens Step 5

  5 Pokračujte ve svých běžných aktivitách. Vaše kotě by se ve svém prostoru mělo cítit pohodlně, ale to neznamená, že byste měli zásadně změnit svou vlastní rutinu. Vydávejte obvyklé zvuky, aby si vaše kotě zvyklo na zvuky „normálního života“ ve vašem domě. Nakonec vyjde z malého prostoru, takže bude muset být spokojená s ostatními zvuky ve vašem domě. reklama

Část 2 ze 4: Socializujte své plaché kotě dotykem

 1. Obrázek s názvem Socialize Timid Kittens Step 6

  1 Kupte si zahradnické rukavice. Zvyknout si kotě na lidský dotek je důležitou součástí její socializace. Pamatujte však, že vaše kotě má drápy a pravděpodobně je použije, pokud se cítí ohrožena vaší rukou. Nosit zahradnické rukavice ochrání vaše ruce před poškrábáním, protože se vaše kotě aklimatizuje na dotek.
  • Zvažte tření rukou o vnější stranu rukavic, aby vaše kotě cítilo vaši vůni, když se jí dotknete rukavicí. Tuto vůni jí také můžete potřít podestýlkou.
 2. Obrázek s názvem Socialize Timid Kittens Step 7

  2 Položte ruku v rukavici dlaní dolů. Když budete s kotětem trávit více času, položte jemně ruku na podlahu, aby ji mohla prozkoumat. Když se cítí natolik odvážná, že se přiblíží k vaší ruce, chválte ji jemnou slovní pochvalou. Mějte však na paměti, že může být příliš stydlivá a prozkoumávat vaši ruku, nebo o to nemá zájem.
  • Držte ruku asi jednu délku jejího těla od vás. Připravte se na to, že bude silně reagovat na vaši ruku (např. Plivání, syčení, vrčení, plácání). Bez ohledu na to, co dělá, mějte stále ruku, aby věděla, že si stojíte za svým. Nakonec přestane takto reagovat.
  • Může pomoci dát koťátku pamlsky, když zkoumá vaši ruku, aniž by reagovala negativně. Můžete také umístit nějaké pamlsky rukou, abyste ji nalákali blíže.
 3. Obrázek s názvem Socialize Timid Kittens Step 8

  3 Pohladit kotě. Jakmile bude vaše kotě s rukou spokojeno, začněte ji jemně hladit. Začněte temenem hlavy a uší, kde vás nebude moci kousnout. Dělat ne dotkněte se nejprve jejích tlapek, ocasů nebo podbřišku - pravděpodobně se vás pokusí kousnout. Když ji hladíte, nezapomeňte dosáhnout zezadu - přivedení ruky k obličeji vašeho kotěte ji může vyděsit.
  • Pokud vám vaše kotě chce v místnosti utéct, nechte ji to. Nesnažte se ji chytit, abyste ji měli blízko sebe.
 4. Obrázek s názvem Socialize Timid Kittens Step 9

  4 Sledujte jazyk těla svého kotěte, jak ho hladíte. Pokud je uvolněná nebo zvědavá, bude vrnět a mít uši nahoře. Nervózní řeč těla zahrnuje napjaté svaly a syčení. Pokud se úplně bojí, zavrčí a bude mít vytřeštěné oči.
  • Pokud má vaše kotě nervózní nebo ustrašenou řeč těla, přestaňte ji hladit a nechte ji uklidnit. Pokud projevuje uvolněnou řeč těla, pracujte na hladení jiných částí těla, jako jsou její tváře.
  • Jakmile bude vaše kotě při hlazení pohodlnější, sundejte si rukavici a uvidíte, jak zvládá dotýkání se vaší holé ruky. Nakonec si bude muset zvyknout na pocit vaší holé ruky.
  • Po nějaké době ji zkuste pohladit po podbřišku. Bude se muset cítit pohodlně, když se jí tam budete dotýkat, abyste si ji mohli procvičit.
 5. Obrázek s názvem Socialize Timid Kittens Step 10

  5 Dotkněte se svého kotěte pavím pírkem. Pokud se vaše kotě na lidský dotek nepřizpůsobuje dobře, zkuste ho lehce pohladit pavím pírkem. Bude se cítit lehčí, méně přímý a možná méně ohrožující než vaše ruka. Nejprve položte peří na zem, aby ho mohla prozkoumat, a poté jím hladte tělo od hlavy k ocasu. Sledujte její řeč těla, abyste zjistili, zda se jí to líbí nebo ne.
  • Páví peří hledejte ve svém místním zverimexu.
  • Poté, co se vaše kotě aklimatizovalo na peří, zkuste znovu použít ruku.
 6. Obrázek s názvem Socialize Timid Kittens Step 11

  6 Vyzvedněte si kotě. Nevyhnutelně budete muset kočku vyzvednout z jednoho nebo jiného důvodu během jejího života. Vaše plaché kotě si bude muset zvyknout, že ji vyzvednete. Postavte před ni misku chutného jídla a zvedněte ji, zatímco se rozptyluje jídlem. Jemně položte ruku pod hruď a zvedněte ji. Zkuste ji přiložit k hrudi, aby cítila pohodlí vašeho tělesného tepla a tlukot srdce.
  • Zvedněte ji pomalu a jemně.
  • Pokud vaše kotě mocně bojuje nebo se na vás vrhá, jemně ji položte a zkuste to znovu později.
  reklama

Část 3 ze 4: Socializujte své plaché kotě s jídlem

 1. Obrázek s názvem Socialize Timid Kittens Step 12

  1 Vyberte si lahodnou pochoutku. Koťata jsou možná malá, ale mají obrovský apetit. Využijte to ve svůj prospěch, když budete své plaché kotě socializovat. Ve skutečnosti bude jídlo vaším nejdůležitějším nástrojem při práci s kotětem. Kromě běžného krmiva pro kotě si vybírejte obzvláště chutná jídla - tuňák, dětskou výživu bez cibulový prášek nebo česnek - jako pamlsky, které jí dáte pouze když s ní pracuješ.
 2. Obrázek s názvem Socialize Timid Kittens Step 13

  2 Umístěte nějaké jídlo poblíž kotěte. Protože je vaše kotě nesmělé, nečekejte, že si k vám přijde hned pro jídlo. Pravděpodobně bude chtít zůstat zpátky, dokud se necítí dostatečně pohodlně, aby se k vám přiblížila. Když si k ní sednete, jemně na ni na pár stop odhoďte malý kousek pamlsku (v závislosti na velikosti jejího malého prostoru). Pokud jí pamlsek, pokračujte v házení dalších pamlsků po svém a postupně zkracujte vzdálenost, kterou ho hodíte.
  • Když je čas na jídlo, položte nejprve její misku na jídlo pár stop od vás. Podobně jako při házení pamlsků postupně zkracujte vzdálenost mezi vámi a miskou na jídlo.
  • Pokuste se položit pamlsky nebo misku s jídlem do klína, abyste ji povzbudili, aby vám vlezla do klína. Můžete také položit nějaké chutné jídlo na prst, abyste zjistili, zda bude jíst jídlo z vašeho prstu.
 3. Obrázek s názvem Socialize Timid Kittens Step 14

  3 Zůstaňte se svým kotětem, jak jí. Nedávejte kotěti jídlo a poté oblast opusťte. Zůstaňte s ní, dokud nedokončí jídlo, a pak si jídlo odneste, když odejdete. Zůstat s ní při jídle je pro ni další způsob, jak se s vaší přítomností cítit pohodlněji.
  • Protože je vaše kotě nesmělé, může trvat několik pokusů, než se ve vaší přítomnosti skutečně nají.
 4. Obrázek s názvem Socialize Timid Kittens Step 15

  4 Chvalte své kotě, když jí. Překonání plachosti může být pro vaše kotě obtížné. Když je dostatečně sebevědomá, aby vám byla při jídle nablízku, odměňte ji za tuto blízkost. Když jí, jemně ji pohlaďte po temeni hlavy a zádech.
  • Pohladit vaše kotě při jídle jí pomůže vytvořit si pozitivní vztah s vámi a jídlem, které jí podáváte.
  • Ukažte své kotě slovní pochvalu tím, že jí řeknete, jak je odvážná.
  reklama

Část 4 ze 4: Hrajte si se svým bázlivým kotětem

 1. Obrázek s názvem Socialize Timid Kittens Step 16

  1 Vyberte pro své kotě interaktivní hračky. Playtime je další důležitou součástí socializace vašeho bázlivého kotěte. Hraní vám poskytne kvalitní čas s ní a umožní jí trochu si zacvičit a psychicky se vyzvat. Interaktivní doba hraní může také zvýšit sebevědomí vašeho kotěte. Mezi příklady interaktivních hraček patří laserová světla a hůlkové hračky s malou hračkou připevněnou na konci.
  • Ping-pongové míčky jsou další dobrou interaktivní hračkou, protože je můžete válet po podlaze a sledovat, jak je kotě pronásleduje.
  • Vyberte si různé interaktivní hračky.
 2. Obrázek s názvem Socialize Timid Kittens Step 172 Nechte své kotě aklimatizovat na hračky. Ať už si vyberete jakékoli hračky, položte je na zem a dejte jí čas, aby je prozkoumala. Dále pomalu vezměte jednu z hraček a jemně ji s ní pohlaďte, jako když jste ji hladili rukou. Díky tomu se bude cítit pohodlně s hračkou, než si s ní začnete hrát.
  • Když ji seznamujete s novými hračkami, opakujte stejný aklimatizační proces.
 3. Obrázek s názvem Socialize Timid Kittens Step 18

  3 Chvalte své kotě, když si s vámi hraje. Být dostatečně pohodlný na hraní s vámi bude pro vaše kotě velkým krokem. Ujistěte se, že ji hodně chválíte, aby si mohla dál budovat sebevědomí. Slovní pochvala jí navíc pomůže vytvořit si pozitivní vztah s hrou.
  • Dejte jí své kotě pamlsky, jak si s ní hrajete.
  • Naplánujte si několik herních relací každý den a nechte je zkrátit (5 až 10 minut).
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co znamená „bázlivý“? Nesmělý znamená plachý nebo snadno vystrašený.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pomalu pracujte se svým bázlivým kotětem, abyste ji mohli socializovat. Socializace může trvat několik týdnů až rok.
 • Vaše kotě si nejdříve nemusí uvědomit, že se jí snažíte pomoci tím, že ji budete socializovat. S vaší trpělivostí a láskou nakonec uvidí, že nejste hrozbou.
 • Uvědomte si, že plachost vašeho kotěte je pravděpodobná ne z něčeho, co jsi jí udělal. Možná prožila něco traumatického, nebo nebyla řádně socializovaná, než jste ji přivedli domů.
 • Neexistuje žádný časový rozvrh, kdy byste mohli své kotě vynést z jejího malého uzavřeného prostoru. Věnujte pozornost její řeči těla, abyste zjistili, kdy začala být sebevědomější. Můžete si také promluvit se svým veterinářem, který vám poradí, kdy kotě vypustit z malého prostoru.
 • Když necháte kotě ven, ujistěte se, že má vysoká místa, kde může bezpečně sledovat své prostředí.
 • Vždy dokončujte své interakce s kotětem pozitivně.

reklama

Varování

 • Cibule a česnekový prášek jsou pro kočky toxické.
 • Škrábance po kousnutí kočkou mohou lidem způsobit nevolnost. Navštivte svého lékaře, pokud vám začne být špatně poté, co vás kotě škrábe nebo kousne.
 • Kromě bázlivosti se kotě, které není socializované, může stát agresivním a nedůvěřivým.
reklama

Populární Problémy

Váš průvodce streamováním 'Jungle 2 Jungle' online a na Disney+. Nebyl to zrovna kasovní trhák, ale Tim Allen pomohl to dát na mapu.Sokoli zamíří do Indy, aby se postavili Coltům na zápas NFL 3. týdne. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.Zde je návod, jak sledovat Wrestling National Championships 2019 na počítači, telefonu nebo streamovacím zařízení.

USA budou v červenci hostit vítěze Chorvatska a Belgie.Dobře se vyspat je jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat pro své celkové zdraví a pohodu. Pokud máte problémy se spánkem, pravděpodobně dostáváte nejrůznější rady, jak problém vyřešit ....Heather Watson Canberra, 17. ledna (IANS) Angličanka Heather Watsonová získala svůj druhý titul Dámské tenisové asociace (WTA), když porazila Madison B.