Jak začít s kontaktním žonglováním

Contact Juggling je styl manipulace s jedním nebo více míči, kterému se také říká dynamická manipulace a sphereplay, který je ve filmu vidět opakovaně Labyrint . Procvičovaný kontaktní kejklíř bude nakonec schopen ladně tancovat, točit se, házet a podávat míč tam a zpět, smyčkovat ho a houpat přes konečky prstů, dlaní, vrcholků rukou, paží a dalších částí těla.

Kroky

 1. Obrázek s názvem Zahájit kontaktní žonglování Krok 1

  1 ' Kolébka . Natáhněte oblíbenou ruku dlaní dolů s nataženými prsty a dotýkejte se. Narovnejte prostředníček mírně dolů a vytvořte kolébku pro míč. Umístěte míč a nechte ho na prstech poblíž druhých kloubů prvního, prostředního a prstenového prstu. Držte to tam několik minut v kuse, abyste si na to zvykli. Pohybujte rukou kolem, nahoru a dolů, když je míč držen nahoře, a upravte jej na setrvačnost. Najděte kolébku na vrcholcích obou rukou a zvykněte si, že tam míč je. To je přirozené pro kontaktní žonglování.
 2. Obrázek s názvem Zahájit kontaktní žonglování Krok 2

  2 Palm to Cradle Over the Edge (přenos) - Držte míč v otevřené dlani, nasazené na horní, masité části mezi třetím a druhým kloubem. Nyní držte prsty pohromadě a rovně (ale ne napjatě), mírně zvedněte míč a otočte otevřenou ruku dovnitř, stále pod míčem, aby se převalil přes vnější okraj ukazováčku a dopadl do kolébky pozici na temeni ruky. Počkejte několik okamžiků. Nyní jej otočte zpět do dlaně opačným otočným pohybem a v případě potřeby sklopte rovinu své ruky dolů. Cvičte, dokud se míček nepohybuje co nejméně, zatímco se pod ním pohybuje vaše ruka. Nakonec se objeví „sladká místa“, kde to instinktivně pocítíte a provedete tah bez námahy.
 3. Obrázek s názvem Zahájit kontaktní žonglování Krok 3

  3 Dlaň kolébejte přes špičky (přenos) - Znovu položte míč do otevřené dlaně jako v kroku 2, ale tentokrát se koule převalí spíše přes konečky prstů než po hranu ukazováčku. Držte míč v otevřené dlani prsty u sebe a gestikulujte směrem k desáté hodině (vlevo) nebo dvěma hodinám (vpravo), podle toho, s jakou rukou začínáte (mělo by to vypadat, že se chystáte pokrčit rameny s jednou rukou). Poté pomocí lokte jako protiváhy (zapněte i paži) švihněte otevřenou dlaní směrem k sobě pomocí stěrače, vyklenutí a nechte míč přejet přes konečky prstů (těsně mezi první a prostřední prsty) a dále do polohy kolébky (horní část ruky). Jakmile se míč opře o kolébku, otočte paží ve stejném oblouku zpět do výchozí polohy a nechte míč přejít zpět přes konečky prstů do dlaně. Míč by měl nakonec přejít, aniž by se prsty roztáhly příliš daleko od sebe, ale dostat je dále od sebe a na chvíli udělat skutečnou stopu, pokud potřebujete. Můžete se také pokusit naučit se tento přenos s míčem, který jste si nejprve položili před sebe a vyklonili jej do dlaně.
 4. Obrázek s názvem Zahájit kontaktní žonglování Krok 4

  4 The Butterfly-Toto je předchozí přenos konců prstů mezi dlaněmi a kolébkami, prováděný rytmicky tam a zpět, takže se míč pohybuje klouzavým pohybem osmičky nebo stěrače při klouzání sem a tam. Jediným rozdílem je, že váš loket by se měl mnohem více pohybovat, aby podporoval plynulý pohyb. Chcete-li získat dobře zaoblenou osmičku, zvedněte míč v malém vnitřním oblouku z dlaně, zatímco míč prochází přes něj zpět do kolébky. Začněte pomalu a záměrně, abyste si na pohyb zvykli a sledovali ho. Butterfly vypadá nejlépe, když je pohodlný a elegantní. Až to opravdu získáte, zkuste otočit směr osmičky.
  • Při pohybu motýla směrem ven (když se koule valí na dlaň) určitě míč neuchopte ani ho uchopte, než jej převrátíte zpět do kolébky. I když je míč v dlani, měl by být viditelný.
  • Ovládnutí motýla vede k honosnějším, mezilehlým pohybům, jako je motýlkový průchod shora nahoru.


 5. Obrázek s názvem Start Contact Žonglování Krok 5

  5 Beyond - Existuje mnoho dalších přenosů a průchodů a existují také izolace: držení míče na jednom pevném místě v prostoru, zatímco ruce ho uchopí, drží a vzkvétají, jak se zdá, že se míč vznáší. K dispozici jsou také paže, lokty, hrudník a (pro některé velmi talentované lidi) také hlavy, krk, záda a ramena. Procvičení kontaktní žongléři také provádějí mnoho druhů spřádání dlaní a otáčejí více koulí v rukou. Seznam pokračuje; pokud si to dokážete představit, pravděpodobně to lze udělat. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Chcete -li omezit nutnost pronásledovat upuštěnou kouli po místnosti, možná budete chtít cvičit nad postelí.
 • Plynulé pohyby vyžadují čas - Nebojte se příliš o nedbalé, počáteční verzi triku. Bumlat to celé týdny je v pořádku; jen pokračujte v opakování! Může to trvat měsíce, ale zlomy se vyžehlí a ladnost půjde sama. Bez ohledu na vaši rovnováhu a reflexy se do vašich rukou a paží nevyhnutelně vloží svalová paměť, což výrazně zlepší jejich reakce.
 • Prsty kontaktního kejklíře by měly být vztyčené, dotýkající se a co nejrovnější, aniž by byly napnuté nebo ultrapevné. U určitých přihrávek je však lze mírně rozložit, aniž by to narušilo iluzi (zvláště u větších míčků). Neustále roztažené prsty jsou však špatné, stejně jako někdy strnulé ruce „karate chop“.
 • Použijte prosím tento písemný popis ve spojení s videy z kontaktních stránek žonglování nebo webu obecně. Je to opravdu vizuálně naučená dovednost a z tohoto postupu získáte větší užitek sledováním videí o skutečné věci.
 • Hodit učení. Pro některé je zpočátku snazší naučit se dát míčku velmi lehký pohyb z dlaně a poté umístit kolébku pod něj, aby dopadlo. To je v pořádku pro učení, pokud je házení zmenšeno, dokud se míček vždy neotáčí proti kůži.
 • Použijte celou paži. Používání pouze síly vaší ruky a předloktí ke kontaktu s žonglem způsobí, že se vaše zápěstí často spřáhnou a způsobí, že míč při přenášení ohne klouby: nedbalé efekty. To je napraveno tím, že budete i při malých přenosech a motýlech zapojovat lokty, tricepsy, ramena a lopatky, abyste získali potřebnou kontrolu a rovnováhu.
 • Hloupá ruka. Vaše off-hand bude obvykle zaostávat a bude mít menší rovnováhu, ladnost a hbitost než vaše oblíbená ruka. Nezoufejte. I když se to někdy může zdát pomalé a trapné, měli byste pilně pracovat na ruce. Jedině tak se to zlepší, věnujte tomu tedy čas, který potřebuje. Zaměřte se na to a nerozmazlujte to tím, že vaše oblíbená ruka udělá více práce. Pamatujte, že opakování přináší svalovou paměť.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Udržujte si odstup od ostatních. Snažte se „nepřenášet“ míč do rtu, nosu nebo čela a nezačínejte akrylem . Není křehký jako sklo a rozbije dlaždice, akvária, drobné kousky a kosti, než se sám rozbije.
 • Akrylové koule vytvářejí čočku, která se může snadno spálit. Nenechávejte čistou (nebo průsvitnou) kontaktní kouli na místě, kde by mohla být vystavena slunečnímu záření, nebo můžete najít spálené otvory na jakémkoli povrchu, na kterém koule spočívala.
 • Někteří v žonglérské komunitě se z různých důvodů rozhodli toto umění potlačit. Navštivte první tři níže uvedené externí odkazy, abyste se dozvěděli více o etických debatách, které jej obklopují.
 • Pokud cvičíte a sedíte v indickém stylu, zakryjte si kotníky něčím jako dekou nebo extra ponožkami, nebo vaše kotníky mohou skončit velmi černě a modře po náhodných pádech.
 • Udělejte to vedle počítače a budete litovat. Pokud omylem vypadne, praskne obrazovka nebo vnější plášť.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Míč: Začněte pěknou kulatou oranžovou, lehkou dřevěnou koulí nebo jevištní koulí (3 ' /7,6 cm až 4' /10,2 cm širokou). Nebojte se ho pustit znovu a znovu. Cvičte na posteli nebo v trávě. Později, když míček míříte méně, většinou dobře funguje akrylová žonglovací koule (7,6 cm nebo 10,2 cm). Míče lze snadno najít na webových stránkách hledáním „kontaktního žonglování“.

Populární Problémy

I když je obvykle nejlepší vyhýbat se boji s někým jiným, mohou nastat situace, kdy kromě házení několika úderů nemáte jiné možnosti. Pokud se pustíte do pěstního souboje a nedokážete se z něj dostat, existují techniky, které ...

Očekává se, že zdatný a uvolněný Federer bude mít náskok v tomto střetnutí s mladým Chorvatem, jejich prvním na antuce.

Hledáte přehled o tom, jak sledovat UFC 264 PPV na Roku? Zde je kompletní průvodce vším, co potřebujete vědět.

Premiéra seriálu „This Is Us“ ve 4. sérii se bude vysílat 24. září 2019. Podívejte se, jak sledovat epizodu 1 spolu s dalšími novými epizodami online prostřednictvím živého přenosu.

Jak prát deku. Přikrývky, stejně jako ostatní oblečení a ložní prádlo, vyžadují pravidelné čištění. Pro šidítka a přikrývky, které jsou hojně využívány, se doporučuje jednou za měsíc je vyprat, aby se prach a špína nedostaly do ...