Jak nalepit kotník jako atletický trenér

Zranění kotníku může chvíli trvat, než se vyléčí, zvláště když se jim nedostane řádného ošetření. Kdokoli je schopen utrpět takové zranění, ale sportovci jsou náchylnější ho zažít. Abyste sportovci pomohli zotavit se z lehkého zranění kotníku, je vždy dobré kotník páskovat. Tahání kotníku umožňuje extra podporu a zároveň poskytuje mobilitu.

Část 1 ze 2: Příprava na lepení kotníku

 1. Obrázek s názvem Tape ankle like an Athletic Trainer Krok 1

  1 Vyhledejte lékaře. Pokud nejste vyškoleni v balení kotníků, měli byste vyhledat lékaře. V případě nouze se možná budete muset pokusit zabalit kotník sami. Pokuste se převzít vedení tam, kde je zapotřebí odborný lékař, pokud jste ve vážné situaci, protože můžete způsobit další újmu.
 2. Obrázek s názvem Tape Ankle Like an Athletic Trainer Krok 2

  2 Shromážděte materiály. Ujistěte se, že máte vše, co potřebujete, abyste správně podlepili kotník. Bez veškerého náležitého vybavení můžete způsobit další zranění osobě, jejíž kotník si chcete omotat. Plánujte mít tyto čtyři věci předem. Budete potřebovat:
  • Lepicí páska . Přilnavá páska pomáhá zabránit sklouznutí a usnadňuje proces balení.
  • Podpatky a krajkové vycpávky . Podpatky a krajky chrání před puchýři způsobenými třením a odíráním.
  • Předbalte . Předbalení působí jako bariéra mezi pokožkou a páskou. Předbalení je pěnová nebo gázová látková podložka. V závislosti na výrobci se vyrábí z různých věcí. Může být vyroben z bavlny, latexu, jiných syntetických materiálů a také ze směsí těchto materiálů.
  • Atletická páska . Atletická páska je hlavní konstrukční součástí používanou při balení kotníků.


 3. Obrázek s názvem Tape Ankle Like an Athletic Trainer Krok 3

  3 Umístěte zraněného pacienta. Požádejte pacienta, aby se posadil na pevné místo, kde může být jeho noha zvednuta a prodloužena tak, aby k ní byl snadný přístup. Chodidlo by mělo směřovat vzpřímeně pod úhlem 90 stupňů a mělo by v této poloze zůstat po celou dobu práce s páskou.
 4. Obrázek s názvem Tape ankle like an Athletic Trainer Step 4

  4 Naneste lepidlo. Nejčastěji se dodává ve formě spreje jako QDA (Quick Drying Adhesive). Lepidlo se rovnoměrně nastříká rovnoměrně na oblast, kterou obalíte. Nanesením tohoto lepidla zajistíte, aby obal zůstal na svém místě. reklama

Část 2 ze 2: Taping Ankle

 1. Obrázek s názvem Tape Ankle Like an Athletic Trainer Krok 5

  1 Umístěte podložky na patu a krajku. Umístěte podložku na patu a krajku na horní a zadní stranu kotníku. Podložky zabraňují tření způsobujícímu puchýře pod páskou kotníku. Při polohování myslete na body, kde se vaše bota stýká s vaší nohou. Jedná se o nejpravděpodobnější místo, kde se mohou objevit puchýře způsobené obalením.
  • Pro větší ochranu lze lubrikační gel aplikovat pod samotné polštářky, i když to není nezbytně nutné.
  • V nouzových situacích nemusí být podložky na patě a krajky nutné.
 2. Obrázek s názvem Tape Ankle Like an Athletic Trainer Krok 6

  2 Úplně zabalte kotník předbalením. Naneste předbalení od poloviny chodidla ke spodnímu konci lýtkového svalu. Úplně zakryjte chodidlo, aby se páska nepřilepila na kůži. Pata může zůstat nezakrytá. To poskytne bariéru mezi páskou a kůží, stejně jako další vrstvu podpory.
 3. Obrázek s názvem Tape Ankle Like an Athletic Trainer Step 7

  3 Použijte kotvy. V horní části předbalení položte jeden až tři kotevní pásy. Každý po sobě jdoucí proužek by se měl překrývat přibližně ve svém středu. Umístěte jeden kolem klenby chodidla, kde končí spodní část předbalení.
  • Ujistěte se, že každý kotevní pás je aplikován rovnoměrným napětím. Příliš lehké a páska nezakotví předbalení dostatečně silně; příliš těsné a cirkulace v chodidle by mohla být sevřena nebo odříznuta.
  • Po aplikaci se poraďte se sportovcem a zjistěte, zda je páska pohodlná.
 4. Obrázek s názvem Tape Ankle Like an Athletic Trainer Step 8

  4 Připojte třmeny. Naneste tři semi-překrývající se třmeny, počínaje na střední straně (uvnitř kotníku) a pracujte na boční straně (mimo kotník). Tyto třmeny budou ve tvaru písmene U. Páska začíná na horní kotvě, vede přes spodní část paty, pod chodidlo a zpět na druhou stranu. Končí na startovní kotvě na opačné straně chodidla.
  • Při vkládání třmenu na vnitřní kotvu, pod chodidlo a na vnější kotvu se ujistěte, že používáte rovnoměrné napětí.
 5. Obrázek s názvem Tape Ankle Like an Athletic Trainer Step 9

  5 Umístěte tři podkovy. Ty jdou z obou stran chodidla, zpět kolem achillovy šlachy, na opačnou stranu chodidla. Obaly podkovové pásky stabilizují třmeny. Přidávají také oporu kotníku.
 6. Obrázek s názvem Tape Ankle Like an Athletic Trainer Step 10

  6 Vyrobte dvě osmičky. Aplikujte pásku ve dvou osmičkových vzorcích, přičemž jeden jde v každém směru. Začněte v horní části chodidla, kde se noha spojuje s kotníkem, vezměte pásku pod chodidlo, vraťte se nahoru a kolem zadní části kotníku. Páska by měla skončit tam, kde jste ji začali.
 7. Obrázek s názvem Tape ankle like an Athletic Trainer Step 11

  7 Použijte zámky na patě. Zámky paty začínají na jedné straně chodidla, obepínají se kolem paty a poté se přelepí zpět na stranu, ze které jste začínali. Čtyři jsou aplikovány střídavě, dva na každé straně chodidla. To pomáhá stabilizovat kotník.
 8. Obrázek s názvem Tape ankle like an Athletic Trainer Step 12

  8 Přilepte vodorovnými pruhy. Ty mají plně pokrýt předbalení. To pomáhá držet všechny různé kusy pásky pohromadě. Pomáhá také přidat další stabilitu a uzavírá obal. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokuste se zabránit vzniku vrásek na pásce a pokud se předbalení sroluje, znovu ji naneste.
 • Nenechte sportovce hrát, pokud mu práce s páskou způsobuje bolest a/nebo nepohodlí. Mohlo by jim to potenciálně více ublížit. Vysvětlete jim, že to může být trochu těsné kvůli podpoře, kterou poskytuje.
 • Jeden kotník by měl trvat asi roli a půl pásky.

reklama

Populární Problémy

Může Rafael Nadal získat svůj 12. titul French Open ?.

Zde je návod, jak sledovat Patriots vs Jets online bez kabelu

Jak jíst cookie. Sušenky, kterým se v některých částech světa také říká sušenky, jsou malé, ploché pečivo, které se vyrábí ze sladkého těsta na bázi mouky. Cookies jsou velmi univerzální dezert, který lze připravit s ořechy, čokoládou ...

Pokud jste nikdy neviděli herní show s názvem Press Your Luck, nevíte, o co přicházíte. Tento článek vysvětlí, jak se stát fanouškem této show. Sledujte několik epizod Press Your Luck a sledujte, jak se během ...

Wozniacki porazila druhou nasazenou Plíškovou a dostala se do finále Miami