Jak psát francouzské akcenty

Tato metoda vás naučí psát znaky s francouzským přízvukem pomocí libovolného počítače, telefonu nebo tabletu. Pokud používáte telefon nebo tablet, stačí stisknout a podržet odpovídající klávesu písmene a otevřít sadu možností přízvuku. Pokud používáte Windows, můžete použít mezinárodní klávesnici, která vám umožní snadno přepínat mezi francouzštinou a angličtinou. Většina aplikací pro Mac vám umožňuje vkládat francouzské znaky stejným způsobem, jako byste to dělali na iPhonu, ale jiné vyžadují klávesové zkratky.Metoda 1 ze 3: Pomocí telefonu nebo tabletu

 1. Obrázek s názvem Zadejte francouzské akcenty Krok 1

  1 Klepněte na pole, do kterého chcete zadat písmeno s francouzským přízvukem. Tím se otevře vaše klávesnice.
  • Psaní znaků s diakritikou je obecně stejné bez ohledu na aplikaci pro klávesnici. Tuto metodu byste měli používat na jakémkoli zařízení Android, iPhone nebo iPad.
  • Pokud používáte klávesnici SwiftKey, budete muset nejprve povolit znaky s diakritikou. Zde je postup:
   • Klepněte na + nalevo od lišty predikcí na klávesnici.
   • Klepněte na Klíče .
   • Posuňte přepínač 'Znaky s diakritikou' do polohy Zapnuto (fialová).
 2. Obrázek s názvem Zadejte francouzské akcenty Krok 2

  2 Klepněte a podržte klávesu s písmenem, které vyžaduje přízvuk. Asi za sekundu uvidíte všechny možné akcenty daného dopisu. Nezvedejte prst z obrazovky.
  • Pokud máte iPhone 6, 7, 8 nebo X-series s 3D Touch, použijte místo tvrdého stisknutí lehké klepnutí a podržení. Pokud klávesu stisknete příliš silně, zobrazí se kurzor, který se může pohybovat po obrazovce, a nikoli možnosti přízvuku.
 3. Obrázek s názvem Zadejte francouzské akcenty Krok 3

  3 Přetáhněte prst na písmeno s diakritikou. Tím se zvýrazní vybrané písmeno.
 4. Obrázek s názvem Zadejte francouzské akcenty Krok 4

  4 Zvedněte prst z obrazovky. Zobrazí se vybrané písmeno s diakritikou. reklama

Metoda 2 ze 3: Používání systému Windows

 1. Obrázek s názvem Typ francouzské akcenty Krok 5

  1 Zkuste použít kombinaci klávesových zkratek. Pokud píšete v aplikaci pro zpracování textu, jako je Microsoft Word nebo podobná, můžete stisknutím kombinace kláves psát znaky s francouzským přízvukem. To je užitečné, když nepotřebujete psát francouzsky příliš často. Zde je seznam zkratek:
  • Své: stiskněte a podržte Ovládání + ' a potom zadejte an A .
  • a tobě: stiskněte a podržte Control + ` , poté stiskněte klávesu pro požadovanou samohlásku.
  • NS: lis Control +, a potom zadejte a c.
  • â ê î ô û: lis Ovládání + ^ , poté stiskněte klávesu pro požadovanou samohlásku.
  • ë ï ö: lis Ovládání +: , poté stiskněte klávesu pro požadovanou samohlásku.
  ODBORNÁ TIP

  Marc Crabbe  Google Suite Expert Marc je překladatel a mezinárodní projektový manažer, který pracuje v Google Suite pro projektový management od roku 2011. Marc Crabbe
  Expert na Google Suite

  Pokud potřebujete napsat mnoho akcentů, zvažte použití španělské klávesnice. Rodilý mluvčí a učitel francouzštiny Marc Crabbé říká: „Protože francouzské klávesnice nejsou z francouzsky mluvících zemí vždy k dispozici, zvažte použití španělské klávesnice, pokud je k dispozici, protože vám umožňuje psát většinu akcentů.
  Protože používám španělskou klávesnici, mám téměř všechny akcenty, které potřebuji pro speciální francouzské znaky, i když nemám vyhrazené klávesy jako na skutečné francouzské klávesnici. ' 2. Obrázek s názvem Typ francouzské akcenty Krok 6

  2 Otevřete Start Obrázek s názvem Windowsstart.png

  nabídku a klikněte na Nastavení Obrázek s názvem Windowssettings.png

  .
  Pokud potřebujete psát francouzštinu trochu častěji, můžete použít mezinárodní klávesnici. Tato klávesnice vám umožňuje používat rychlé klávesové zkratky v jakékoli aplikaci k vytváření znaků s diakritikou, aniž byste museli měnit celé rozložení klávesnice.
 3. Obrázek s názvem Typ francouzské akcenty Krok 7

  3 Klikněte Čas a jazyk . Je to ve třetí řadě nastavení.
 4. Obrázek s názvem Typ francouzské akcenty Krok 8

  4 Klikněte Jazyk . Je to na levém panelu.
 5. Obrázek s názvem Typ francouzské akcenty Krok 9

  5 Přejděte dolů a klikněte na svůj jazyk. Je v dolní části pravého panelu pod možností „Přidat jazyk“. Některá tlačítka se rozbalí pod vaším jazykem.
 6. Obrázek s názvem Typ francouzské akcenty Krok 10

  6 Klikněte Možnosti pod vaším jazykem.
 7. Obrázek s názvem Typ francouzských přízvuků Krok 11

  7 Přejděte dolů a klikněte + Přidat klávesnici . Je v záhlaví 'Klávesnice' v pravém panelu. Zobrazí se seznam klávesnic.
 8. Obrázek s názvem Typ francouzských přízvuků Krok 12

  8 Klikněte Spojené státy-mezinárodní nebo Mezinárodní klávesnice UK v nabídce. Tím se klávesnice přidá do seznamu pod záhlavím 'Klávesnice'.
  • Nyní můžete zavřít okno Nastavení kliknutím na X v jeho pravém horním rohu.
 9. Obrázek s názvem Typ francouzské akcenty Krok 13

  9 Klikněte na jazyk klávesnice na hlavním panelu. Jazyk se zobrazuje nalevo od hodin na hlavním panelu, který obvykle probíhá ve spodní části obrazovky. Rozbalí se nabídka.
  • Pokud například používáte americkou angličtinu, klikněte na ENG US vedle hodin.
 10. Obrázek s názvem Typ francouzských přízvuků Krok 14

  10 Vybrat ENG INTL . Nyní používáte mezinárodní klávesnici.
 11. Obrázek s názvem Typ francouzských přízvuků Krok 15jedenáct Otevřete aplikaci, ve které potřebujete psát francouzská písmena s diakritikou. Může to být aplikace pro zpracování textu, webový prohlížeč nebo jakákoli jiná aplikace, která umožňuje psaní.
 12. Obrázek s názvem Zadejte francouzské akcenty, krok 16

  12 Napište písmeno s diakritikou. Kterýkoli z těchto akcentů bude fungovat s velkými i malými písmeny.
  • Své: Zadejte apostrof 'a poté e.
  • a tobě: Zadejte zadní uvozovku `(v levém horním rohu klávesnice, vlevo od klávesy '1') a poté zadejte samohlásku.
  • NS: Zadejte apostrof 'a poté c.
  • â ê î ô û: lis Shift+6 zadejte stříšku ^ a poté zadejte samohlásku.
  • ë ï ö: Zadejte uvozovku 'a potom samohlásku.
  • Když je povolena mezinárodní klávesnice, vaše klávesy apostrofu a uvozovek budou fungovat trochu jinak než obvykle. Chcete -li napsat běžný apostrof 'nebo', budete muset hned poté stisknout mezerník.
 13. Obrázek s názvem Typ francouzské akcenty Krok 1713 Přepněte zpět na normální klávesnici. Na tuto klávesnici budete obvykle chtít přepnout pouze tehdy, když budete muset psát francouzsky. Chcete -li přepnout zpět, klepněte na ENG INT na hlavním panelu a vyberte svůj výchozí jazyk. reklama

Metoda 3 ze 3: Používání počítače Mac

 1. Obrázek s názvem Zadejte francouzské akcenty, krok 18

  1 Otevřete aplikaci, ve které potřebujete psát francouzská písmena s diakritikou. Může to být aplikace pro zpracování textu, webový prohlížeč nebo jakákoli jiná aplikace, která umožňuje psaní.
 2. Obrázek s názvem Typ francouzských přízvuků Krok 192 Stiskněte a podržte klávesu, ke které chcete přidat přízvuk. Zobrazí se nabídka s různými možnostmi přízvuku nad klávesou. Nezvedejte prst z klíče.
 3. Obrázek s názvem Typ francouzské akcenty Krok 20

  3 Stiskněte číslo pod přízvukem, který chcete použít. Budete chtít stisknout odpovídající číslo, zatímco stále držíte klávesu s písmeny na klávesnici.
 4. Obrázek s názvem Typ francouzských přízvuků Krok 214 Uvolněte prsty z obou kláves. Nyní se zobrazí vybrané písmeno s diakritikou.
  • Tato metoda nemusí fungovat ve všech aplikacích, i když by měla fungovat ve většině. Pokud narazíte na problémy, můžete k zobrazení akcentů použít jednu z kombinace úhozů. Přečtěte si, jak na to.
 5. Obrázek s názvem Zadejte francouzské akcenty, krok 22

  5 Použijte Volba klíč pro vložení akcentů. Pokud předchozí kroky nefungovaly v aplikaci, kterou používáte, můžete místo toho použít tyto zkratky:
  • Své: stiskněte a podržte Možnost + e , zvedněte prst z Volba a poté stiskněte A .
  • a tobě: stiskněte a podržte Možnost+` , poté stiskněte klávesu pro požadovanou samohlásku.
  • NS: lis Možnost+C. .
  • â ê î ô û: lis Možnost+i , poté stiskněte klávesu pro požadovanou samohlásku.
  • ë ï ö: lis Možnost+u , poté stiskněte klávesu pro požadovanou samohlásku.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Ukázka zápasů druhého kola ve skupině A finále ATP World Tour.

Chcete sledovat živý přenos zápasů Tottenham Spurs ve Spojených státech? Její kompletní přehled vašich možností.Mississippi State a Auburn se v neděli setkají v College World Series. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.Jak zhubnout podkožní tuk. Podkožní tuk sedí těsně pod kůží v podkoží. Ve skutečnosti je pro tělo poněkud prospěšný, protože poskytuje polstrování pro vaši pokožku a nenese stejná zdravotní rizika jako viscerální tuk, který ...