Jak vypracovat ramenní uzel

Svalové uzly se běžně vyskytují v ramenních svalech atletických i usedlých lidí. Opakující se pohyby (například házení míčkem) mohou způsobit stažení a napnutí svalových vláken, což se pod kůží cítí jako uzel velikosti palce. Svaly ramene, zejména svaly, které se upínají na krk (např. Trapézové svaly), jsou také náchylné k sevření a zauzlení od příliš mnoho času shrbeného dopředu (jako před počítačem) a/nebo nadměrného stresu. Bez ohledu na příčinu lze uzly v ramenních svalech zpracovat specifickou domácí péčí nebo pomocí odborníků na pohybový aparát.

Část 1 ze 2: Cvičení uzlů doma

 1. Obrázek s názvem Vypracujte ramenní uzel Krok 1

  1 Trochu se protáhněte. Svalové uzly jsou v podstatě chronické svalové kmeny způsobené opakujícími se pohyby nebo držením těla, které svalová vlákna stahují na dlouhou dobu. Svaly jsou určeny ke zkrácení na krátkou dobu, poté se zcela uvolní. Provádění podobných pohybů znovu a znovu (kvůli atletice, vzpírání, úklidu domu atd.) Nebo udržování určitých poloh při práci namáhá svalová vlákna a způsobuje, že zůstávají stažené. Chronické svalové napětí a uzly jako takové dobře reagují na lehké protahování, protože uvolňuje napětí, podporuje průtok krve a zlepšuje flexibilitu. Obecně platí, že držte úseky (bez poskakování) asi 30 sekund a provádějte je alespoň třikrát denně, dokud bolest z uzlu nezmizí.
  • Když stojíte nebo sedíte vzpřímeně, natáhněte se kolem přední části těla a uchopte opačnou paži rukou - kolem oblasti loktů, ale nikdy nepoužívejte sílu na kloub, protože to může způsobit poškození. Jemně zatáhněte za zadní část paže přes hrudník, dokud neucítíte protažení v odpovídajícím rameni. Nezapomeňte sklopit rameno od ucha (nevytahujte ho nahoru). Tento úsek je skvělý pro vnější a zadní svaly ramene.
  • Když stojíte nebo sedíte vzpřímeně, natáhněte se za záda a chyťte zápěstí druhé ruky (té s ramenním uzlem). Pomalu stáhněte paži těsně nad zápěstí - vyhýbejte se popadání kloubu - dokud nepocítíte dobré natažení v postiženém rameni. Tento úsek je skvělý pro ramenní svaly, které se připevňují k vašemu krku. Pro zvýšení natažení můžete sklopit ucho směrem k opačnému rameni


 2. Obrázek s názvem Vypracujte ramenní uzel Krok 2

  2 Použijte ruční masér. Cítit uzel ve větších svalech, jako jsou ty v rameni, není příliš obtížné. Uzel by se měl cítit tvrdší než okolní tkáň a působit tlak. Na rozdíl od akutních svalových poranění pravděpodobně nebude existovat zjevný důkaz zánětu, otoku nebo zarudnutí. Cítíte se tedy kolem ramene a najděte uzel, kterému se také říká spouštěcí bod. Jakmile je nalezen, použijte ruční vibrační masér na uzel po dobu 5 až 10 minut a zjistěte, zda to funguje. Pro znatelné výsledky bude možná nutné po delší dobu vyvíjet větší tlak.
  • Přestože se ruční masážní přístroje běžně vyskytují v lékárnách a jsou obvykle levné, můžete také použít ruční dřevěné masážní zařízení pro zpracování uzlů. Mohou vyžadovat větší námahu, ale obvykle stojí méně.
 3. Obrázek s názvem 1579738 3

  3 Použijte tenisový míček. Pokud je váš ramenní uzel blíže k lopatce a je obtížně dosažitelný, zvažte použití tenisového míčku, ve kterém se budete házet. Umístěte tenisový míček přímo pod uzel a zhruba pět minut na něj ležte. Zpočátku to může být nepříjemné, ale měli byste cítit, jak se uzel pomalu rozplývá.
 4. Obrázek s názvem Vypracovat ramenní uzel Krok 3

  4 Naneste trochu vlhkého tepla. Jak bylo uvedeno výše, svalové uzly jsou typem chronického poranění a obvykle nezahrnují zánět a ostrou bolest, jako je tomu u akutních svalových poranění. Aplikace ledu na svalové uzly není vhodná, protože ve skutečnosti chcete větší průtok krve. Místo toho aplikujte vlhké teplo na uzel ramenního svalu. Vlhké teplo zahřívá měkké tkáně (svaly, šlachy a vazy) a zvyšuje průtok krve, což může být užitečné pro chronicky napjaté svaly a uzly. Mezi velké zdroje vlhkého tepla patří sáčky vhodné pro použití v mikrovlnné troubě naplněné zrny (obvykle pšenicí nebo rýží), bylinkami a/nebo éterickými oleji. Sáček zahřejte v mikrovlnné troubě asi dvě minuty a poté alespoň třikrát denně aplikujte vlhké teplo na svalový uzel asi 15 minut.
  • Použití vlhkého tepla před cvičením může pomoci snížit svalové napětí a bolest a také zvýšit roztažnost tkání.
  • Teplá koupel také poskytne vašim svalům vlhké teplo. Zkuste přidat trochu soli Epsom (která je bohatá na hořčík) pro ještě větší potenciál uvolnění svalů.
  • Vyhněte se aplikaci suchého tepla z tradičních topných podložek, protože dehydratuje měkké tkáně a zvyšuje riziko dalšího zranění.
  • Pokud má vaše tělocvična parní lázeň, zkuste tam strávit nějaký čas relaxací, protože to je další dobrý zdroj vlhkého tepla.
 5. Obrázek s názvem Vypracujte ramenní uzel Krok 4

  5 Vezměte si nějaké volně prodejné léky. Svalové relaxanci (jako je cyklobenzaprin) mohou být užitečné při svalových křečích a uzlech, protože uvolňují napětí ve svalech. Když však užíváte léky orálně (ústy), jejich účinky nejsou omezeny na problematickou oblast. Svalové relaxanci mohou u některých uživatelů způsobovat zvláštní pocity, protože snižují svalové kontrakce v celém těle. Pokud je váš svalový uzel obzvláště bolestivý, pak nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), jako je ibuprofen, naproxen nebo aspirin, mohou být účinnější a způsobit méně nežádoucích účinků.
  • Některé z těchto léků mohou být těžké pro váš žaludek, ledviny a játra, takže je nejlepší je neužívat déle než dva týdny. Bez ohledu na to, jaký typ léků si vyberete, vezměte je na plný žaludek.
  • Vždy dodržujte pokyny na obalu léku nebo požádejte svého lékaře o jasné pokyny ohledně vhodného dávkovacího režimu.
  • Zkuste přímo na problémovou oblast nanést krém zmírňující bolest, jako je Icy-Hot nebo Bengay.
 6. Obrázek s názvem Vypracovat ramenní uzel Krok 5

  6 Prozkoumejte svou pracovní oblast. Pokud váš ramenní uzel zjevně není způsoben sportem nebo cvičením, zvažte, jak by mohla být vaše pracovní stanice/stůl zapojena. Pokud například váš počítač, stůl nebo židle nejsou správně umístěny pro vaši velikost, může zatížit vaše ramena, krk a střední část zad (mezi lopatkami). Když sedíte u stolu a díváte se přímo před sebe, oči by měly být v jedné úrovni s horní 1/3 monitoru; vaše předloktí by měla být při psaní blízko rovnoběžně s podlahou a podepřena stabilními područkami; vaše lokty by měly být do několika palců od vašich stran; a vaše nohy by měly být položeny naplocho na podlahu.
  • Pokud je vaše poloha paže příliš vysoká nebo nízká kvůli úrovni vašeho stolu nebo židle, pak je vaše riziko problémů s rameny větší.
  • Abyste předešli namáhání ramen, minimalizujte práci nad hlavou pomocí vyššího žebříku nebo se přibližte svému úkolu.
  • Nedržte telefon mezi krkem a ramenem. Místo toho použijte nastavení náhlavní soupravy nebo hlasitého telefonu.
  • Pokud trávíte hodně času dojížděním v autě, může to přispět k bolesti ramen. Zkuste držet ruce nízko na volantu dlaněmi dolů.
  reklama

Část 2 ze 2: Získání profesionální péče o ramenní uzly

 1. Obrázek s názvem Vypracujte ramenní uzel Krok 6

  1 Dopřejte si profesionální masáž. Pokud je používání vibračního maséru nebo tenisového míče neúčinné při posilování ramenního uzlu, zvažte návštěvu profesionálního masážního terapeuta. Masáž hlubokých tkání je užitečná u chronických kmenů a uzlů, protože snižuje svalové křeče a napětí, stimuluje krevní oběh a podporuje relaxaci. Začněte 30minutovou masážní procedurou se zaměřením na bolavé rameno a okolní oblasti (dolní část krku a střední část zad). Nechte masážního terapeuta zajít tak hluboko do svalových vláken, jak můžete tolerovat.
  • Masážní terapeut může provést terapii spouštěcích bodů, která zahrnuje stisknutí palce nebo špičky lokte do uzlu, aby se uvolnila svalová vlákna. Může to být bolestivé, ale účinné, proto důvěřujte terapeutovým zkušenostem a znalostem.
  • Bezprostředně po masáži vždy pijte hodně vyčištěné vody, aby se z vašeho těla vyplavily veškeré vedlejší produkty zánětu a kyselina mléčná. Pokud tak neučiníte, může druhý den způsobit mírnou bolest hlavy nebo bolest.
 2. Obrázek s názvem Vypracujte ramenní uzel Krok 7

  2 Zvažte akupunkturní léčbu. Akupunktura je prastará léčebná technika, která spočívá ve vlepování tenkých jehel do konkrétních bodů v kůži / svalu ve snaze snížit bolest a podpořit hojení. Tento postup není nijak zvlášť bolestivý, protože spouští uvolňování přírodních léků proti bolesti (nazývaných endorfiny) a léčba u většiny muskuloskeletálních problémů trvá 15–45 minut. Akupunktura pro poranění ramene může být velmi účinná, zvláště pokud se provádí krátce poté, co si všimnete příznaků.
  • Jedna akupunkturní léčba nemusí zcela zbavit váš ramenní uzel, proto zvažte alespoň tři ošetření, než uděláte úsudek o její účinnosti.
  • Mějte na paměti, že akupunkturní body, které mohou uvolnit váš svalový uzel, nejsou všechny umístěny v rameni - některé mohou být ve vzdálených oblastech těla.
  • Akupunkturu provozuje široká škála lékařských profesionálů včetně některých lékařů, chiropraktiků, naturopatů a fyzioterapeutů - ať už si vyberete kohokoli, měl by mít certifikaci NCCAOM.
 3. Obrázek s názvem Vypracujte ramenní uzel Krok 8

  3 Domluvte si schůzku s chiropraktikem. Chiropraktici jsou muskuloskeletální specialisté, kteří se zaměřují na navození normálního pohybu a funkce ve svalech a kloubech páteře a souvisejících oblastí, jako je rameno. Pokud je váš ramenní uzel blíže k lopatce nebo krku, pak je velká šance, že se zapojí i váš střední část zad nebo krk. Chiropraktik je vyškolen v manuálních technikách k protažení napnutých svalů, uvolnění uzlů a úpravě zapojených kloubů. Společné úpravy často vyvolávají zvuky „praskání“ nebo „praskání“, které nejsou bolestivé. Zajímavým pokračováním společné úpravy je, že téměř okamžitě uvolní všechny okolní / související svaly
  • Ačkoli jedna chiropraktická léčba může někdy zcela rozpustit váš ramenní uzel, je pravděpodobné, že bude zapotřebí několika ošetření, abyste si všimli významných výsledků.
  • Mezi další zdravotnické profesionály, kteří provádějí úpravy kloubů, patří někteří lékaři osteopatické medicíny (DO) (známí také jako osteopatičtí lékaři), lékaři medicíny (MD), fyzioterapeuti a nelékaři.
  • Zdravotní pojištění nepokrývá všechny chiropraxe služby, takže možná budete muset za ošetření zaplatit z kapsy.
 4. Obrázek s názvem Vypracovat ramenní uzel Krok 9

  4 Navštivte fyzioterapeuta. Pokud váš ramenní uzel není vyřešen domácí péčí, profesionální masážní terapií nebo chiropraktickými procedurami, pak musíte zvážit nějakou formu rehabilitace ramene vedenou fyzioterapeutem. Váš rodinný lékař vás může odkázat na fyzioterapeuta, který vám může ukázat konkrétní úseky a posilovací cvičení k rehabilitaci zapojených ramenních svalů. Terapeut může použít stroje, volné činky, gumičky a/nebo cvičné míče k posílení ramene, aby odolalo nástrahám vašeho sportovního nebo pracovního prostředí.
  • Fyzioterapeuti jsou také vyškoleni k léčbě svalových uzlů terapeutickým ultrazvukem nebo v případě potřeby elektronickou stimulací svalů.
  • Fyzická rehabilitace je obvykle vyžadována 2–3krát týdně po dobu 4–8 týdnů, aby byl významně ovlivněn chronický problém s ramenem.
  • Mezi dobré obecné posilovací činnosti pro vaše ramena patří veslování, plavání, kliky a přítahy.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je uzel v zádech ve skutečnosti uzel? Ashley Mak, DPT
  Fyzioterapeutka Ashley Mak je fyzioterapeutka a majitelka společnosti Ashley Mak Performance and Rehabilitation, jeho podnikání v oblasti fyzikální terapie se sídlem v Hobokenu v New Jersey. Je také generálním ředitelem Hudson River Fitness a mimořádným profesorem na Kean University. Díky více než sedmiletým zkušenostem s fyzickou terapií se Ashley specializuje na zvládání bolesti a maximalizaci fyzického výkonu. V roce 2010 získal bakalářský titul z biologie na univerzitě ve Villanově a doktorát z fyzikální terapie (DPT) na univerzitě Thomase Jeffersona v roce 2012. Ashley Mak, DPT Odpověď odborníka na fyzioterapeuta Termín „uzel“ byl vytvořen k popisu jakékoli nevysvětlitelné bolesti svalů. Realita je taková, že když se podíváte na tyto uzly pod mikroskopem, svalová vlákna nejsou ve skutečnosti zauzlená.
 • Otázka Může uzel skutečně způsobit problémy s dýcháním a bolest na hrudi? Ano, bolest z uzlů se může ozývat celým vaším tělem a způsobit bolest na nepravděpodobných místech. Jak již bylo řečeno, je vždy nejlepší okamžitě se poradit s lékařem, pokud máte bolesti na hrudi, abyste vyloučili něco vážnějšího.
 • Otázka Jaké jsou další způsoby, jak dostat z ramenních uzlů doma? Použijte uzel. K dispozici jsou různé modely, které mohou být velmi účinné. Zvažte také použití jednoho z rohů stěn uvnitř vašeho domova.
 • Otázka Jsou mé ramenní uzly způsobeny mým polštářem? Mohlo by to být, pokud spíte s příliš mnoha polštáři nebo polštáři, které jsou příliš špinavé, což způsobí, že váš krk/ramena budou nataženy nebo napnuty celou noc.
 • Otázka Co když bolest vyzařuje také pod paží? Vyzařující bolest zezadu může být známkou skřípnutého nervu nebo něčeho podobného. Nemasírujte, protože to může způsobit zhoršení v něco vážnějšího. Navštivte svého lékaře.
 • Otázka Mám bolest pod podpaží na boku. Co můžu dělat? Mohl by ses zkusit protáhnout. Vytáhněte ruku nahoru a ohněte se do strany a také ji masírujte krouživými pohyby. Pokud nic nepomůže, navštivte lékaře.
 • Otázka Můžete mi doporučit nějaké běžné věci do domácnosti, které by mohly pomoci zbavit se uzlu přímo pod mým ramenem? Pomoci může tenisový míček. Lehněte si na něj a pohybujte jím v kruzích, kde je uzel. Proveďte to asi 5-10 minut.
 • Otázka Bolí mě sakra ramena a bolí mě i všechny ostatní, co mám dělat? Požádejte někoho o masáž pod lopatkami (to pomáhá při všech problémech s horní částí zad). Nechte je vyrovnat dva palce s okrajem lopatky a zatlačte je střídavě s každým palcem směrem ven k rameni.
 • Otázka Co mám dělat, když ramenní uzel příliš bolí na masáž? Pokud to příliš bolí, poraďte se s lékařem nebo lékařem o možnostech léčby. Nejlepší je však zkusit se z uzlu dostat co nejdříve. Než se ho pokusíte masírovat, zahřejte mokrý ručník a dejte ho přes uzel, abyste se pokusili uvolnit vlákna.
 • Otázka Co když je opravdu těžké se dostat ven? Emma Vienerová Zkuste použít tenisový míček nebo malý míč k masáži těžko přístupných míst.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud se váš problém s ramenem zhoršuje a způsobuje silnou bolest, domluvte si schůzku se svým lékařem.
 • Jóga může být nápomocná při protažení a uvolnění napjatých svalů. Jemná jóga by měla stačit.
 • Abyste se vyhnuli problémům s rameny, vyhněte se nošení tašek, které rozdělují váhu nerovnoměrně. Místo toho použijte standardní batoh s dobře polstrovanými popruhy. Pokud můžete, rolovací kufr je ještě lepší.

reklama

Populární Problémy

Tomic je „hanebný“, říká kapitán Davisova poháru Rafter

Může Dodin pokračovat ve své dobré formě v Lyonu proti Keninovi?

Rezervace na 10 a více hotelových pokojů se považuje za „blok“. Blokové rezervace se hodí na svatby a jiné velké akce, kde bude hodně lidí cestovat mimo město. Chcete -li vytvořit svůj blok, budete chtít připnout ...

Tiger Woods se vrací na tento týden na Memorial Tournament. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat turnaj online naživo.

Bývalí top 10 hráči Roberto Bautista Agut a David Goffin vedou zaplněné hřiště na ročníku Open Sud de France 2021, který se bude hrát v Montpellier od 22. do 28. února.

Dominic Thiem v neděli podlehl Pablu Andujarovi v prvním kole Roland Garros. Rakušan nechal proklouznout dvousetový náskok a poté sestoupil 6: 4, 7: 5, 3: 6, 4: 6, 4: 6.