Jak napsat odhad

Pokud pracujete jako nezávislý pracovník nebo nezávislý dodavatel, vědět, jak správně napsat odhad, je zásadní pro získání stálého proudu zákazníků. Nejprve musíte důkladně vyhodnotit práci, kterou po vás chtějí. Od té chvíle jim můžete poskytnout odhad, což je nezávazné, přesné číslo toho, kolik budete za tuto práci účtovat. Potenciální zákazník může také požádat o cenovou nabídku, což je závazný a přesný údaj o tom, kolik budete účtovat. Na rozdíl od odhadu se nabídka nemůže změnit, jakmile ji zákazník přijme.

Šablona odhadu a odhad odhaduUkázka šablony odhadu


Ukázka odhadu

Metoda 1 ze 4: Hodnocení zakázky

 1. Obrázek s názvem Napište odhad Krok 1

  1 Zkontrolujte, co je třeba udělat. Než zákazníkovi můžete poskytnout odhad nebo nabídku, musíte přesně vědět, co po vás chce. Počítejte s tím, že se budete ptát na spoustu otázek, protože lidé často mohou o svých potřebách mlžit.
  • Mějte na paměti, že někdy zákazník ve skutečnosti neví, co jde do práce - prostě ví, jaký chce mít konečný výsledek. V mnoha profesích to znamená, že musíte skutečně navštívit pracoviště zákazníka, abyste práci řádně vyhodnotili.
  • Pokud jste například ve výstavbě a zákazník chce přidat novou palubu na zadní část svého domu, budete se muset podívat na stav země pod místem, kde chce mít palubu, a také vyhodnotit, jak chtějí jej připevnit k domu a jak je postaven samotný dům.


 2. Obrázek s názvem Napište odhad Krok 2

  2 Určete, jak dlouho vám práce zabere. Pro účely odhadu potřebujete pouze hrubý hřiště. Je však důležité být při hodnocení času na dokončení projektu realistický, protože to určí konečnou cenu, kterou zákazníkovi dáte.
  • Pokud se bude jednat o práce mimo něj, budete muset počítat s možným zpožděním počasí v závislosti na ročním období, ve kterém budou práce prováděny.
 3. Obrázek s názvem Napište odhad Krok 3

  3 Rozhodněte se, zda budete potřebovat další pomoc. Pokud již máte posádku, která s vámi normálně pracuje, další práce pro vás nemusí být tak velká nabídka. Pokud však obvykle pracujete sami, musíte práci posoudit realisticky a rozhodnout se, zda budete mít další výdaje na subdodavatele nebo specialisty.
  • Do toho také vstupuje datum, kdy chce zákazník vykonat práci. Může být například možné, že úlohu dokončíte sami, ale její dokončení by vám trvalo tři týdny. Zákazník však musí mít práci dokončenou do konce týdne, což znamená, že budete potřebovat pomoc, abyste tento termín stihli.
  • Také byste chtěli mít na paměti další závazky. Pokud víte, že by vám samostatná práce zabrala 20 hodin, ale už jste se zavázali k projektům, které zabere 40 hodin vašeho času v období, kdy zákazník chce práci dokončit, možná budete potřebovat další pomoc, abyste nepřetahujte se.
 4. Obrázek s názvem Napište odhad Krok 4

  4 Zjistěte, jaké materiály budete potřebovat. Jakýkoli odhad by měl obsahovat alespoň přibližný údaj o tom, jaké budou náklady na dokončení projektu. Pokud práce vyžaduje nástroje, které nevlastníte nebo které nemáte k dispozici, zjistěte si náklady na nákup nebo pronájem těchto nástrojů.
  • Nákup nových nástrojů může být výhodnější, pokud předpokládáte, že je budete v budoucnu potřebovat pro další zakázky. Tyto nákupy si obvykle můžete odečíst jako obchodní výdaje ze svých daní. Mějte na paměti, že pokud se tak rozhodnete, nemůžete zákazníkovi předat celou kupní cenu.
  • Pokud máte základní materiály, které často používáte pro různé práce, uschovejte si ceníky pro referenci, abyste při výpočtu odhadu mohli ušetřit nějaký čas.
 5. Obrázek s názvem Napište odhad Krok 5

  5 Prozkoumejte svoji konkurenci. Chcete, aby váš odhad byl konkurenceschopný, ale zároveň nechcete účtovat tak málo, abyste nakonec nevydělali žádné peníze. Zjistěte, co podobní profesionálové ve vaší oblasti nabíjejí, a zůstaňte v tomto rozmezí.
  • Mějte na paměti, že „konkurenceschopný“ neznamená, že byste se měli snažit podcenit konkurenci. Tímto způsobem nevyděláte žádné peníze a potenciální zákazníci nebo klienti mohou být podezřelí, pokud se váš odhad zdá příliš nízký. Důvěřujte svým dovednostem a svému pracovnímu produktu.
  • Chcete však mít obecnou představu o úrovni dovedností a zkušeností podobných profesionálů ve vaší oblasti. Pokud máte například 20 let zkušeností, chtěli byste, aby váš odhad byl podstatně vyšší než u někoho, kdo podniká jen rok, protože máte na stole víc.
  • Chcete -li zjistit, jaké poplatky účtují podobní profesionálové ve vaší oblasti, zkontrolujte výpisy na webových stránkách, kde mohou profesionálové inzerovat nebo propagovat své služby. Pokud ve vaší oblasti existuje profesionální nebo obchodní organizace, mohou také mít informace o cenách projektů na základě výsledků průzkumu.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Udržování pozitivních vztahů se zákazníky

 1. Obrázek s názvem Napište odhad Krok 6

  1 Přijměte vřelý profesionální tón. Vřelý a přátelský tón potenciálního zákazníka uklidní a pomůže mu vidět vás jako osobu, nejen jako obchodní transakci. Pokud se jim jako osobě líbí a cítí se v nich dobře, budou mít větší zájem s vámi obchodovat.
  • Určitě jim poděkujte za jejich nabídku a mluvte o jejich projektu kladně. Vyvarujte se negativních prohlášení nebo naznačování, že jejich práce pro vás bude náročná nebo obtížná.
 2. Obrázek s názvem Napište odhad Krok 7

  2 Zaměřte se na prospěch pro zákazníka. Zákazníka obvykle nezajímá přesný proces nebo věci, které musíte udělat, abyste dosáhli svého cíle - zajímá ho pouze hotový produkt. Zaměřte svůj jazyk na výsledek, nikoli na proces.
  • To je důležité, když popisujete práci, kterou je třeba provést. Chcete-li pokračovat v předchozím příkladu, můžete stavbu paluby popsat jako „materiál pro novou palubu“ a „instalaci nové paluby“. To udrží pozornost vašeho potenciálního zákazníka na konečném produktu, nikoli na práci, která do toho bude vložena.
 3. Obrázek s názvem Napište odhad Krok 8

  3 Dodejte svůj odhad rychle. Potenciální klienti obvykle chtějí, aby byla práce provedena dříve než později. Vzhledem k tomu, že mnoho klientů nakonec pracuje s prvním dodavatelem, od kterého se jim ozve, chcete dostat svůj odhad do svých rukou co nejdříve.
 4. Obrázek s názvem Napište odhad Krok 9

  4 Naplánujte si sledování. Poté, co potenciálnímu klientovi doručíte svůj odhad, můžete se mu okamžitě ozvat. Měli byste však naplánovat, že jim zavoláte do dvou nebo tří dnů po obdržení odhadu, abyste zjistili, zda se rozhodli.
  • Mějte na paměti, že lidé, kteří si najímají jednoho dodavatele, se často nebudou obtěžovat zavolat ostatním a říct jim, že se rozhodli jít s někým jiným. Takže toto sledování je pro vás stejně důležité jako pro ně. Vědět, zda máte práci, vám může pomoci naplánovat si pracovní dobu a efektivně řídit své zaměstnance.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Vypracování odhadu

 1. Obrázek s názvem Napište odhad Krok 10

  1 Použijte oficiální hlavičkový papír. Předpokládejme, že potenciální zákazník oslovil ostatní také kvůli odhadům. Pokud máte pro svou firmu hlavičkový papír, dodá vašemu odhadu profesionálnější lesk a vynikne.
  • Pokud ještě nemáte hlavičkový papír, můžete v jakémkoli programu pro zpracování textu vytvořit něco základního. Ujistěte se, že obsahuje vaše jméno, název vaší firmy a kontaktní informace, jako je adresa, telefonní číslo, e -mailová adresa a adresa URL vašeho webu, pokud jej máte.
  • Uveďte své logo do hlavičkového papíru, pokud jej máte. Toto je další způsob, jak udělat, aby váš odhad vypadal profesionálně a pomohl vyniknout ostatním.
 2. Obrázek s názvem Napište odhad Krok 11

  2 Svůj odhad náležitě označte. Pokud potenciálnímu zákazníkovi zasíláte odhad, musí být jako takový jasně označen. Zkuste umístit slovo „ODHADOVAT“ v horní části stránky (přímo pod hlavičku) velkými červenými velkými písmeny.
  • Rovněž můžete pod slovo zahrnout prohlášení o vyloučení odpovědnosti v tom smyslu, že skutečná konečná cena může být vyšší nebo nižší než odhad, který jste uvedli.
 3. Obrázek s názvem Napište odhad Krok 12

  3 Popište služby, které mají být poskytovány. Pro odhad nemusíte jít do rozsáhlých podrobností o službách, které budete poskytovat. Kroky práce byste však měli co nejvíce rozebrat.
  • Pro odhad můžete seskupit služby do širokých, obecných kategorií. To vám může pomoci snáze najít přesnou cenu, aniž byste museli trávit příliš mnoho času hledáním přesných čísel pouze pro účely odhadu.
  • Pokud například stavíte palubu pro majitele domu, může dojít k rozdělení nákladů na „materiály“ a „práci“.
 4. Obrázek s názvem Napište odhad Krok 13

  4 Zahrňte informace o svých licencích nebo akreditacích. Pokud jste nezávislým dodavatelem, může být podle státních nebo místních zákonů vyžadováno, abyste měli určité licence nebo byli vázáni. Informace o nich by měly být zahrnuty do vašeho odhadu.
  • Díky členství v profesionálních nebo obchodních organizacích budete působit důvěryhodněji a potenciálnímu zákazníkovi se bude hodit, když s vámi bude obchodovat.
  • Pokud máte odznaky z jakýchkoli recenzních webů nebo platforem sociálních médií, jako je Yelp, můžete je také zahrnout, aby potenciální zákazníci viděli, co o vašich službách říkají ostatní lidé.
 5. Obrázek s názvem Napište odhad Krok 14

  5 Poskytněte veškerá nezbytná prohlášení. Odhad není nikdy právně závazný a měli byste to uvést předem, aby si váš potenciální zákazník uvědomil, že skutečná cena se může lišit od odhadu, který jste uvedli.
  • Udělejte prohlášení na konci svého odhadu, i když máte něco napsané pod slovem „ODHADOVAT“ v horní části stránky. Můžete například říci: „Výše uvedená cena je přibližný odhad, nikoli přesná nabídka. Vaše skutečná cena může být vyšší nebo nižší v závislosti na řadě faktorů. '
  • Můžete popsat faktory, které mohou přispět k rozdílu mezi skutečnou cenou a vaším odhadem, ale není to nezbytně nutné. Pokud uvedete důvody rozdílu v cenách, nezveřejňujte příliš podrobně ani podrobně ve svém vysvětlení.
 6. Obrázek s názvem Napište odhad Krok 15

  6 Uveďte alternativní odhady pro různé okolnosti. V některých případech mohou existovat významné faktory, které by vedly k obrovskému rozdílu v ceně. V těchto situacích může být pro vás užitečné poskytnout potenciálnímu zákazníkovi několik odhadů, aby se mohli informovaněji rozhodnout.
  • Předpokládejme například, že zákazník řekl, že chce svou novou palubu postavit co nejdříve, ale nejpozději ji potřebují dokončit před prázdninovým shromážděním, které naplánovali za tři týdny. Můžete poskytnout odhad pro dokončení balíčku těsně před jejich termínem a další pro rychlejší dokončení najímáním další pracovní síly. Mohlo by se jim vyplatit dodatečné náklady, aby měli klid na vědomí, že jejich balíček bude dokončen před jejich párty, i když dojde ke zpoždění počasí.
 7. Obrázek s názvem Napište odhad Krok 16

  7 Svůj odhad podepište a uveďte datum. Jakmile svůj odhad dokončíte, před vytištěním ho pečlivě zkontrolujte. Před doručením odhadu potenciálnímu klientovi podepište dopis a zadejte svůj podpis, poté si vytvořte kopii pro vlastní záznamy. reklama

Metoda 4 ze 4: Použití citátu

 1. Obrázek s názvem Napište odhad Krok 17

  1 Použijte formálnější obchodní formát. Jelikož je citace právně vymahatelným dokumentem, chcete být s přesnou citací formálnější než u předchozích odhadů. Stále však můžete dosáhnout vřelého, srdečného tónu - nemělo by být příliš formální nebo plné přílišného množství legality.
  • V některých případech může zákazník požádat o cenovou nabídku spíše než o odhad. Nebo může zákazník, kterému jste poskytli odhad, požádat o přesnější nabídku.
  • Poděkujte zákazníkovi za příležitost s ním pracovat a zahrňte prohlášení o tom, jak jste nadšení nebo zaujatí jeho projektem. Pokud je v projektu něco konkrétního, co vzbuzuje váš zájem, stručně to zmíňte. Vybudíte v zákazníkovi dojem, že jste do jeho projektu osobně investováni.
  • Můžete například napsat „Děkuji mnohokrát za příležitost postavit si balíček. Jsem obzvláště nadšený z práce na ohništi ve středu, což si myslím, že bude krásným doplňkem prostředí vašeho dvorku. '
 2. Obrázek s názvem Napište odhad, krok 18

  2 Označte svou nabídku. Stejně jako u odhadu by měla být nabídka jasně označena, aby váš zákazník věděl, že jde o přesnou cenu, na kterou se může spolehnout při rozhodování, zda vás najmout.
  • Stejně jako u odhadu můžete na začátek stránky ve všech velkých písmenech vložit slovo „CITÁT“ nebo „CITÁT“. Pokud jste pro odhady použili červenou barvu, můžete pro odlišení nabídky od odhadu zvážit použití jiné barvy, například zelené - zvláště pokud jste zákazníkovi dali obojí.
 3. Obrázek s názvem Napište odhad Krok 19

  3 Rozdělte si, jak dlouho vám bude práce trvat. Časový plán dokončení je pro zákazníka důležitý, aby se mohl rozhodnout, kterého dodavatele si na svou práci najme. Zahrňte veškeré termíny poskytnuté vaším zákazníkem a snažte se, pokud je to možné, ukázat dokončení práce dostatečně před tímto termínem.
 4. Obrázek s názvem Napište odhad, krok 20

  4 Získejte celkové náklady na materiál a práci. Pokud jde o nabídku, vaše ceny za materiál a práci musí být přesné. To znamená, že budete muset kontaktovat dodavatele, abyste zjistili náklady na materiál. Nezapomeňte se zeptat, jak dlouho jsou tyto ceny dobré, protože to budete muset zohlednit do doby platnosti nabídky.
  • Zde by měla být zahrnuta také doprava, najatá pracovní síla a pronájem vybavení.
  • Nezapomeňte zahrnout veškeré administrativní náklady, licenční nebo inspekční poplatky a další výdaje, které vám vzniknou v důsledku dokončení projektu.
 5. Obrázek s názvem Napište odhad Krok 21

  5 Určete svou ziskovou marži. Vaše zisková marže je jednou částí vaší nabídky, která se obvykle bude lišit v závislosti na zákazníkovi, jeho umístění a požadavcích projektu, který vám nabídl.
  • Můžete být například ochotni pracovat s omezeným ziskem, pokud je zákazníkem církevní nebo nezisková organizace.
  • Chcete -li vypočítat zisk, rozhodněte se v procentech a poté vynásobte mezisoučet tímto číslem. Poté tuto částku přidejte, abyste získali celkové náklady pro zákazníka.
 6. Obrázek s názvem Napište odhad, krok 22

  6 Podrobně popište práci. Na samotném citátu nastínte konkrétní kroky úlohy konkrétněji, než jste udělali pro odhad. Potom budete chtít rozdělit náklady na každý z těchto kroků.
  • Čím podrobnější budete, tím více vzbudíte u zákazníka důvěru, že nic neskrýváte nebo se mu nepokoušíte účtovat poplatky za služby, které nedostává.
 7. Obrázek s názvem Napište odhad Krok 23

  7 Poskytněte celkové náklady na své služby. Vytvořte mezisoučet a poté vypočítejte veškeré daně, které budete muset zákazníkovi za své služby účtovat. Přidejte daně do mezisoučtu a zadejte součet na samostatný řádek, tučně, aby to zákazník jasně viděl.
  • Upřesněte, že cena je právně závazná, pokud ji zákazník přijme. Pokud existují specifické podmínky, jako je například povětrnostní událost, které by mohly mít za následek změnu nebo zrušení nabídky, měly by být uvedeny konkrétně.
 8. Obrázek s názvem Napište odhad, krok 24

  8 Uveďte, jak dlouho je nabídka platná. Kvůli přesné povaze citátu obvykle nebude přesný do nekonečna. Náklady na materiál mohou v průběhu času kolísat. Ve většině případů je 30 dní dostačující doba, ale nikdy byste neměli nechat nabídku platnou déle než 60 dní.
 9. Obrázek s názvem Napište odhad, krok 25

  9 Uveďte všechny dodatečné platební podmínky. Pokud požadujete zálohu nebo chcete částečnou platbu před zahájením prací, mělo by to být ve vaší nabídce jasně uvedeno. Můžete také chtít uvést jazyk, ve kterém jakákoli platba představuje přijetí nabídky.
  • Pokud například požadujete dobírku, měli byste na konec nabídky uvést termín „DOBÍRKA“.
  • Pokud požadujete zálohu, uveďte přesně, kolik je požadováno, a termín, do kterého ji musíte obdržet, abyste mohli projekt zahájit na uvedené časové ose.
 10. Obrázek s názvem Napište odhad, krok 26

  10 Podepište svou nabídku. Nabídka by měla být podepsána osobou, která za ni nakonec nese právní odpovědnost. Pokud jste majitelem malé firmy, jste to obvykle vy. Pokud však pracujete jako manažer pro někoho jiného, ​​možná budete muset přimět vlastníka společnosti, aby se pod nabídku podepsal.
  • Před doručením zákazníkovi si vytvořte kopii podepsaných nabídek pro své obchodní záznamy.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Získání rovnátek je ortodontická léčba, která vyžaduje údržbu a údržbu. Abyste byli s rovnátky spokojení, měli byste cvičit správnou zubní hygienu, jíst správná jídla, abyste předešli poškození rovnátek nebo podráždění zubů a ...

Soupeři AFC North, Bengals a Steelers se setkávají kvůli bitvě 10. týdne. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos hry online.

Objevte perfektní dárek pro osobu ve svém životě, která miluje tenis, s našimi praktickými, jedinečnými a přizpůsobenými nápady pro každou příležitost.

Druhá polovina 1. sezóny seriálu Top Gear America pokračuje v pátek epizodou o ultimátním řidiči. Hostitelé se pokoušejí předběhnout řidiče IndyCar.

Rafael Nadal, který se v současné době potýká se zraněním nohy, je na seznamu přihlášených na Baleárský golfový šampionát pro střední amatéry v roce 2021.

Jak nosit šortku. Skort je kříženec mezi sukní a šortkami. V posledních letech tento všestranný kousek zaznamenal návrat k popularitě. Šortky mohou mít klopu z látky, díky níž přední část vypadá jako sukně, zatímco zadní ...