Kdo vyhraje: Danielle Collins nebo Elena Rybakina, ženské finále Miami Open 2024

Rybakina vypadá, že bude ještě o něco lepší než její finiš v roce 2023, zatímco Collins se snaží posunout své rozlučkové turné do nových výšin na Hard Rock Stadium: kdo má výhodu?Sunshine Swing se na Hard Rock Stadium blíží k elektrickému závěru a představuje ženský závěrečný symbol toho druhu, jaký fanoušci silového tenisu sledovali během dvou týdnů na Miami Open 2024.

Elena Rybakina vyhrála daleko od Sunshine Double v roce 2023 poté, co získala titul BNP Paribas Open v poušti, a má šanci vyhrát svou první trofej v Sunshine State poté, co přežila napínavé semifinále proti trojnásobné šampionce Victorii Azarenkové. Ale Kazaška se v mistrovském zápase střetne s ještě sentimentálnějším favoritem: hrdinka z domácího města Danielle Collinsová chce ukončit svou kariéru na vysoké úrovni a svůj poslední rok na turné vytěží na maximum poté, co se blýskla na hřišti, aby se poprvé dostala na WTA. 1000 finále.Kdo vyhraje Miami Open 2024? David Kane a Stephanie Livaudais diskutují o finalistech v a Drop Shot Debata :

  Collinsová odemkla některé ze svých nejlepších tenisů od odhalení, že rok 2024 bude její poslední sezónou na turné a probojovala se do finále v Miami bez ztráty setu.

Collinsová odemkla některé ze svých nejlepších tenisů od odhalení, že rok 2024 bude její poslední sezónou na turné a probojovala se do finále v Miami bez ztráty setu.DK's Tip: Danielle Collins

KANE: Danielle Rose Collins dokázala, že byla dávno víc než meme , která se z univerzitní špičky na University of Virginia – za kterou si dvakrát odvezla titul NCAA Championships – proměnila v neochvějnou profesionálku během nezapomenutelného desetiletí na Hologic WTA Tour, která se po dosažení svého prvního Grand Grande dostala na 7. Finále slamové dvouhry na Australian Open.

Ale zdá se, že notoricky soutěživá 30letá dívka si to nejlepší nechává na konec. Collins, která se nespokojila s tím, že projde poslední kapitolou své kariéry, nikdy nevypadala pohodlněji – na kurtu i mimo něj – od té doby, co oznámila, že na konci této sezóny pověsí rakety. A tento komfort odemkl neuvěřitelný tenis, zejména na její domácí akci na Hard Rock Stadium.

PŘEČTĚTE SI VÍCE: Pro Danielle Collinsovou, která se loučí v roce 2024, bude Indian Wells vždy významnýCollinsová zasadila tři semena na cestě do finále, včetně bývalé č. 4 Caroline Garciaové a zabijačky turnajových obrů Alexandrovové, aby si zarezervovala páté setkání s Rybakinou, která vyhrála své poslední tři zápasy proti Američance. Přesto, kde se bývalá wimbledonská šampionka musela probojovat do pěti zápasů, Collinsová se prokousala a od proamerického davu až po rychlé kurty v Miami má za sebou všechno nehmotné. S jasnou cílovou čárou na dohled může Collinsová v sobotním finále klidně nechat na kurtu vše, což z ní bude i nadále dělat jednu z největších hrozeb v současnosti na síti.

  Rybakina, rigidní perfekcionistka, prokázala pozoruhodnou schopnost vyhrát bez svého nejlepšího tenisu v Miami: bude to stačit na pokoření Collinse?

Rybakina, rigidní perfekcionistka, prokázala pozoruhodnou schopnost vyhrát bez svého nejlepšího tenisu v Miami: bude to stačit na pokoření Collinse?

Steph's Pick: Elena Rybakina

Livaudais: Elena Rybakina, finalistka loňského roku, se vrátila do Miami s otazníky kolem svého stavu, protože byla nucena stáhnout se z Indian Wells. kvůli nemoci . V raných fázích turnaje moudře držela očekávání na uzdě – ale zdá se, že brzký příjezd mohl být pro nasazenou č. 4 požehnáním.

'Upřímně jsem nečekal, že budu ve finále, protože jsem nebyl na tento turnaj tak dobře připravený,' řekl Rybakina ve čtvrtek tisku. 'Ale jsem opravdu šťastný, že jsem dokázal probojovat všechny tyto zápasy a být znovu ve finále.'

PŘEČTĚTE SI VÍCE: Elena Rybakina přežije nápor Victorie Azarenkové a dostává se do finále Miami Open

Zatímco Rybakina mohla být překvapena svou úrovní těchto čtrnácti dnů, byly tu známky toho, že by kazašská hráčka mohla na jihu Floridy vzplanout. Před nemocí byla Rybakina na žhavé vlně, vyhrála tituly v Brisbane a Abu Dhabi a utíkala do finále v Dauhá. Také vynahradila ztracený čas na kurtu v Miami, kde byla překonána ve čtyřech z pěti zápasů – včetně semifinále na horské dráze proti nasazené č. 27 Victorii Azarenkové, 6-4, 0-6, 7-6 (2).

Ve finále se potřetí v těchto čtrnácti dnech utká s Američankou v Danielle Collins, když už zmařila domácí naděje proti Madison Keysové 6-3, 7-5 a Taylor Townsendové 6-3, 6-7 (3 ), 6-4. Rybakinové zápasy proti Collinsovi byly historicky dlouhé bitvy – takže očekávejte další tři setter – ale nakonec se vyvíjely v její prospěch, přičemž Rybakina vedla 3:1. Zdá se, že vyrovnaná Kazaška má všechny nástroje, aby ji udržela v pohodě, zahrála velkou hru a rozptýlila vysokooktanovou Collinsovou, aby zvedla svou třetí trofej WTA 1000.

Populární Problémy

Je to střet Titánů a Vikingů v neděli 3. týdne akce NFL. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry, pokud nemáte kabel.

Casper Ruud ve čtvrtek ve třetím kole Madrid Open porazil Stefana Tsitsipase 7: 6 (4) a 6: 4.

Novak Djokovič rozeslal blahopřejný tweet hvězdě Bayernu Mnichov Robertu Lewandowskému za jeho úspěch. Tato dvojice se zná od roku 2016 a od té doby byla spolu zobrazena několikrát.

Jak řídit zadní práci. Porodní bolest nastává, když je většina bolesti porodní soustředěna v dolní části zad. Pokud dítě vstoupí do porodních cest lícem nahoru, nikoli lícem dolů, je porodní záda pravděpodobnější, ale může k němu dojít i samostatně ...