Jak cvičit Zen Tennis

Chtěli jste někdy porazit svého soupeře, ale bez ohledu na to, co děláte, stále ztrácíte body? A čím více se snažíte vyhrát, tím hůř jste na tom? Zen tenis je způsob, jak se s touto výzvou nadobro pohybovat

Kroky

 1. Obrázek s názvem Cvičení Zen Tennis Krok 1

  1 Naučte se čtyři duševní stavy úspěšného tenisty. Psychická zdatnost je v tenise stejně důležitá jako fyzická zdatnost. Zaměření na tyto stavy a procvičování způsobů, jak zlepšit své mentální soustředění, by mělo být součástí vašeho pravidelného tréninku. Čtyři základní duševní stavy jsou:
  • Koncentrace - pobyt v přítomnosti
  • Závazek - musíte zachovat jízdu i vytrvalost
  • Kontrola - nejen nad míčem a raketou, ale také nad vašimi emocemi a chováním, včetně vaší reakce na špatné počasí, zlomené rakety, špatné linky, prasklé sítě, hlučné davy atd.
  • Důvěra - vaše jisté přesvědčení, že na hřišti zvládnete cokoli.


 2. Obrázek s názvem Cvičení Zen Tennis Krok 2

  2 Zapomeňte na výhru. Vítězství bude pocházet z lépe sladěných soustředit se a správným pochopením základů. Jak můžete správně zvládnout základy, když trávíte čas soustředěním na zisk bodu, místo abyste se soustředili na odpalování míče?
  • Přemýšlejte o své koncentraci jako o omezeném množství. Pokud spotřebujete svůj koncentrace když se snažíte vyhrát, trefíte vítěze nebo předchozí bod, který jste prohráli nebo vyhráli, máte menší koncentraci na to, abyste trefili další míč. To vede k více nevynuceným chybám.
 3. Obrázek s názvem Cvičení Zen Tennis Krok 3

  3 Zapomeňte na to, co se stalo v předchozím bodě a soustřeďte se na svůj další výstřel. Když se nad tím zamyslíte, tenis je krátká hra a mnoho hráčů se pozastavuje nad tím, jak měli vyhrát ten poslední bod, co udělali špatně nebo jak získat další bod. To odejme z vašeho kbelíku koncentrace a způsobí více nevynucených chyb.
 4. Obrázek s názvem Cvičení Zen Tennis Krok 4

  4 Soustřeďte se na odpalování míče . Užíváním si každého bodu a soustředěním se na požitek, který každý úder přináší, se přirozeně soustředíte na míč.
  • Dávejte pozor na míč. To je klíč k dobrému tenisu a přirozeně budete trefovat lepší údery.
 5. Obrázek s názvem Cvičení Zen Tennis Krok 5

  5 Změňte své myšlení . Místo toho, abyste se snažili získat bod, zkuste přemýšlet o tom, jak prodloužit rally. Koneckonců, jste tu, abyste hráli tenis a radost, kterou přináší, by měla být v popředí účelu hry. Když se pokusíte prodloužit bod, odvrátíte pozornost od soustředění na zisk bodu a místo toho se zaměříte na správné zasažení míče. Koneckonců, aby bod trval déle, musíte zasáhnout více míčů, což znamená, že se musíte soustředit na míč a správně ho zasáhnout.
 6. Obrázek s názvem Cvičení Zen Tennis Krok 6

  6 Nesnažte se vždy trefit vítěze. Pokud se příležitost naskytne, využijte ji, ale nenuťte vítěze. Hledáním vítězů ubíráte z koncentračního kbelíku, takže méně se soustředíte na míč.
 7. Obrázek s názvem Cvičení Zen Tennis Krok 7

  7 Věřte si . Když začnete prohrávat, necouvněte a začněte hrát jako slabý hráč. Vězte, že jste to již udělali a že můžete hrát na této úrovni. Většinu času se začnete soustředit na to, kolik bodů jste ztratili a jak špatně hrajete. To vám vezme z koncentračního kbelíku a nezbude vám nic, čím byste trefili míč.
 8. Obrázek s názvem Cvičení Zen Tennis Krok 8

  8 Nemysli na to bít míček. Nahradit požitek z vedení míč na požadované místo. Když vás průvodce míč, vaše soustředění se soustředí spíše na míč než na vás. Vaše tahy se přirozeně prodlouží se správným sledováním a síla přijde, když se naučíte koordinovat míč přímo na sweet spot. Zjistíte, že vaše výdrž se zvyšuje, protože se méně unavujete odpalováním míče, protože to necháváte raketa Udělej tu práci. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Při hraní tenisu bych měl koukat na míč, že? Samozřejmě! Musíte však také sledovat druhého hráče. Zkuste sledovat, jak se jejich raketa pohybuje, když trefí míč, abyste získali představu, kam to jde.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud je těžké vzdát se touhy rozhněvat se na sebe na hřišti, pamatujte, že vítězství je vedlejším produktem radosti z tenisu a pomalu si uvědomíte, že se přestanete soustředit na vítězství a chyby, kterých jste se dopustili, a začněte si užívat každý úder, zjistíte, že cesta to je důvod, proč hrajete tenis na prvním místě.
 • Vždy si užívejte to, co děláte-výhra je jen vedlejším produktem radosti z tenisu.
 • Nezasahujte míč silou. Pohladit míč sebevědomě a síla z něj půjde.
 • Odeberte své vnitřní banální komediální já a zdržte se toho, abyste tomu říkali 'zennis'. Přesto je to vaše výzva; vše závisí na tom, zda hrajete s chápajícími přáteli nebo lidmi, které sotva znáte!
 • Hraní tenisu má řadu duševních a sebevědomých výhod. Tenis je sport, který je společenský i individuální zároveň. To vám dává pocit kontroly nad tím, co se děje, a přitom jste stále součástí sociální interakce. Tenis vám také pomůže uvolnit se, uvolnit napětí, zůstat zdravý, naučit se laskavě vyhrávat a prohrávat (ti, kteří se v tenise šklebí nebo trucují, jsou považováni za špatné sporty), a především mít zábava . Všechny tyto důvody by měly stačit k zavedení zenového přístupu do vašeho pravidelného tenisu.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Je čas na další díl El Clásica. Pokud žijete v USA, podívejte se, jak a kde můžete v sobotu sledovat přímý přenos Barca vs Real Madrid.

Britský hráč Marcus Willis překonal dluh, obezitu a kritickou kariéru, aby se kvalifikoval do hlavní remízy ve Wimbledonu.

Naomi Osaka v posledních 3 letech dominovala hardcourtovým Majors - Australian Open a US Open -, ale její nedávná forma vyvolává obavy.

Televizní show Zacha Galifianakise „Koše“ se ve čtvrtek vrací na 4. sezónu. Zde je návod, jak sledovat nové a staré epizody online bez kabelu.

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Thunder vs Warriors online bez kabelu, ať už jste na trhu nebo mimo trh.

Pokud nemáte kabel nebo nemáte kanál ID, můžete sledovat živý přenos týdne Serial Killer Week online.