Novak Djokovič řekl, že jeho cílem bylo být nejlepší na světě, všichni se mu smáli: Bývalý trenér Nikola Pilic

Novak Djokovič za ta léta dokázal, že se jeho odpůrci mýlili

Novak Djokovič za ta léta dokázal, že se jeho odpůrci mýlili

17násobný hlavní vítěz Novak Djokovic je uctívanou postavou balkánského regionu Evropy; dívají se na něj s úctou a respektem fanoušci a sportovci v Srbsku a sousedních zemích. Rekordní úspěchy Djokoviče v tenise jsou o to pozoruhodnější, že pochází ze země, která v minulosti na nejvyšší úrovni tohoto sportu dosahovala jen malého až žádného úspěchu.

je hulu na Apple TV

Možná je to právě proto, že se celá balkánská sportovní komunita cítí být ve všech diskurzech reprezentována Srbem. A nedávno bývalý trenér Nikola Pilic hovořil se SportKlubem o tom, jak Djokovič postupoval při formování tohoto příběhu již od jeho počátků.

Pilic byl hlasitým podporovatelem Novaka Djokoviče a jeho snahou stát se nejvýznamnějším hráčem v historii hry. Dříve také poznamenal, jak média zacházejí s Djokovičem nespravedlivě.

Poté, co si Nikola Pilic vydělal vavříny jako umístění v top 6 žebříčku a druhé místo na French Open 1976, otevřel tenisovou akademii v Mnichově-kde potkal mladého Novaka Djokoviče.

Když přišel, Novak Djokovič neznal službu ani salvu: Nikola Pilic

Novák Djokovic

Novák Djokovic

oprava tenisek

Pilic dlouze hovořil o tom, jak bezradný byl Novak Djokovič, když poprvé přišel do akademie jako 11letý. Podle Chorvata mu hlavně Djokovičovo soustředění a odhodlání pomohlo získat dovednosti, pro které je dnes tak široce oslavován.

„Když přišel, Novak Djokovič neznal službu ani salvu, ale měl obrovskou touhu učit se. Nemyslel jsem si, že bude číslo jedna nebo číslo tři, ale byl jsem si jistý, že se stane skutečným profesionálem, “řekl Pilic.

Novak Djokovic opustil akademii o několik let později, aby se vrátil ke své rodině v Bělehradě. Nebylo to však naposledy, kdy Pilic viděl svého svěřence, protože v roce 2010 znovu pracoval se Srbem.

„Řekl, že jeho cílem je být nejlepší na světě, všichni se mu smáli“ - Nikola Pilic o Novakovi Djokovicovi

Novak Djokovic (L) a jeho bývalý trenér Nikola Pilic

Novak Djokovic (L) a jeho bývalý trenér Nikola Pilic

Nikola Pilic ve své akademii pomohl s vývojem několika profesionálních šampionů, přičemž světová jednička z nich byla nejplodnější. Pilic vzpomínal na halcyonské dny, kdy trénoval surového Novaka Djokoviče, když řekl:

„Když byl mladší, řekl, že jeho cílem je být nejlepší na světě. Všichni se mu smáli, ale já ne. Nemohu říci, jestli jsem tomu věřil, ale nechal jsem ho snít, protože k tomu měl důvod. '

Od té doby Novak Djokovič vyhrál 17 grandslamů a strávil 284 týdnů jako nejlépe hodnocený hráč na světě. Není třeba říkat, že jeho ambicím se už nikdo nesměje.

Populární Problémy

Noah Rubin zabil Novaka Djokoviče a Adria Tour poté, co dva hráči z turnaje měli pozitivní test na COVID-19. Ostatní hráči a odborníci také kritizovali událost a také Djokovičovu nezodpovědnost v těchto těžkých časech.

Roger Federer byl v úterý na tribuně turnaje Qatar Open a sledoval střetnutí prvního kola mezi Danem Evansem a Jeremym Chardym.

Roger Federer si momentálně bere trochu volna na rehabilitaci kolene.

Zde je návod, jak streamovat Celebrity Escape Room online zdarma, pokud nemáte kabel.

Tým basketbalu USA se v pondělí večer utká se Španělskem ve olympijském čtvrtfinále. Zde je návod, jak můžete hru sledovat online zdarma naživo.

Premiéra 3. série „Final Space“ má premiéru v sobotu večer. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat online streamování nových epizod.