Finále mužů Australian Open 2021: Novak Djokovič vs Daniil Medvedev náhled, souboj a předpověď

Daniil Medveděv a Novak Djokovič

Daniil Medveděv a Novak DjokovičPodrobnosti zápasu

Svítidlo: (1) Novak Djokovič vs (4) Daniil Medvedevsvatí vs berani přímý přenos zdarma

Datum: 21. února 2021Turnaj : Australian Open 2021

Kolo : KonečnéMísto: Melbourne, AustrálieKategorie: Grand Slam

Povrch : Venkovní hardcourtOdměna: 80 milionů AUDNačasování zápasu: 19:30 místního času, 14:00 IS

Živé televizní vysílání: USA - Tenisový kanál | Indie - Sony Six | UK - Eurosport Player

Novak Djokovič vs Daniil Medvedev náhled

Obrovský úspěch Novaka Djokoviče Down Under z něj udělal synonymum pro samotný Australian Open. V neděli se Srb bude snažit vztah ještě posílit, když se v Melbourne Parku uchází o zisk rekordního devátého titulu.

Postavit se Djokovičovi do cesty by byl čtvrtý nasazený Daniil Medveděv, první Rus, který se dostal do finále v Austrálii od Marata Safina v roce 2005. Safin napodobil Yevgeny Kafelnikov a ten rok zrušil titul a hodně ruských nadějí bude tuto neděli spočívat na bedrech Medveděva.

V současné podobě nejsou na turné dva lepší hráči než Novak Djokovič a Daniil Medveděv.

bezplatný živý přenos bojovníci vs hrom

Djokovič prošel silnou bolestí a neuvěřitelně těžkými zápasy proti Taylor Fritz, Miloš Raonic a Alexander Zverev. Srb si letos fyzicky nevedl nejlépe, ale i tak si dokázal udržet neporušený 100% semifinálový rekord v Melbourne.

tenisová ortéza
Novak Djokovič namáčející se v davu

Novak Djokovic nasáklý davovým obdivem

Daniil Medvedev mezitím vede sérii 20 výher, naposledy čelil porážce Kevina Andersona na Vienna Open 2020. Od té doby Rus vyhrál Paris Masters, ATP Finals a ATP Cup a nyní vypadá, že bude připraven získat svůj vůbec první major titul.

Ještě působivější je, že Medveděv během této série porazil každého aktivního člena top 10, včetně Novaka Djokoviče. (S Rogerem Federerem se nesetkal, protože Švýcaři byli stranou).

V Melbourne Daniil Medvedev vyhrál všechny své zápasy kromě jednoho (jedinou výjimkou je třetí hráč proti Filipu Krajinovičovi) ve dvou setech. Ve čtvrtích a v semifinále byl Moskvan sotva znepokojen Stefanosem Tsitsipasem nebo Andrey Rublevem - dvěma hráči, kteří jsou v poslední době v dobrém kontaktu.

Proti Tsitsipasovi byl Medveděv při svém podání téměř nedotknutelný a získal neuvěřitelných 88% bodů za první podání. Pětadvacetiletý mladík naservíroval v zápase 17 es, přičemž nasbíral 46 vítězů oproti pouhých 19 pro Řeky.

V pátek byl Daniil Medveděv téměř bezchybný v útoku i obraně. Jeho nedělní úkol však bude mnohem těžší, protože stojí před jedním z nejúplnějších hráčů tenisové historie.

Novak Djokovič na tomto turnaji nikdy neprohrál finále a byl pouze dvakrát odvezen do pěti setů (2012 a 2020). A přestože Djokovič mohl ukázat několik slabých stránek proti Alexandru Zverevovi a Taylor Fritzovi, bylo to do značné míry způsobeno skutečností, že fyzické problémy bránily jeho přirozenému hernímu stylu.

Srb prohlásil, že se ve čtvrtek proti Aslanu Karatsevovi cítil naprosto v pořádku, což se ukázalo na jeho hře. Djokovič nedal kvalifikaci více než závan příležitosti, který podlehl ve dvou setech.

kolik lidí hraje tenis u nás

Novak Djokovic vs Daniil Medvedev hlava na hlavě

Novak Djokovic vede Daniil Medveděv 4: 3 na zápasy. Na grandslamech vede Srb 1: 0, když v Melbourne v roce 2019 porazil Medveděva.

Rus ale vyhrál tři z posledních čtyř setkání, z nichž tři se hrálo na tvrdém hřišti. Daniil Medvedev nedávno porazil Novaka Djokoviče ve finále ATP, když vyhrál 6-3, 6-3 ve fázi každý s každým.

Předpověď Novak Djokovič vs Daniil Medveděv

Daniil Medvedev reaguje poté, co vyhrál bod proti Stefanosu Tsitsipasovi.

Daniil Medvedev reaguje poté, co vyhrál bod proti Stefanosu Tsitsipasovi.

Tato shoda je pravděpodobně nejlepším příkladem „nezastavitelné síly, která se setkává s nepohyblivým předmětem“. A taková je kvalita jejich hry, že oba hráči mohli být označeni kterýmkoli z těchto dvou výrazů.

Plně fit Novak Djokovic je na Australian Open vedle bezkonkurenčního a nyní se také zdá, že Srb už není obtěžován zraněním břicha. Djokovič nejenže hrál bezchybný tenis proti Aslanu Karatsevovi, ale také ukázal znatelné zlepšení v některých oblastech své hry.

Djokovič letos v Melbourne sloužil fenomenálně dobře, v turnaji zatím nasbíral 100 es. Světová jednička při jeho podání pravidelně nalézá rohy a v neděli bude důkladně testovat Medveděvův návrat.

Daniil Medveděv mezitím v šesti zápasech přišel o podání jen osmkrát. Dominoval v řízení svým prvním mamutím podáním a bude se snažit udělat to samé ve finále.

ovládání wii tenis

Ale Djokovič je bezpochyby nejlepším návratem na turné a pravděpodobně si položí několik otázek o Medveděvově podání. Rus by se také musel mít na pozoru před Djokovičovými plátky a nízkými výnosy uprostřed soudu.

Medveděvova hra na nádvoří je jednou z jeho nejvýraznějších slabin. Pětadvacetiletý hráč nemá rád pozvání na síť, což by bylo obzvláště problematické proti tak dobrému kolemjdoucímu hráči, jako je Djokovič.

To znamená, že Medveděv může Djokovicovi nějakým způsobem ublížit vlastními silami - jako protáhnout protivníka široce svými ostře šikmými příčníky. Klíčem pro Rusa by však bylo uzavřít body, jakmile by Djokoviče zahnal na jednu stranu kurtu, což se snadněji řekne, než udělá.

Novak Djokovic poté, co porazil Aslana Karatseva

Novak Djokovic poté, co porazil Aslana Karatseva

Začít silně proti Djokovičovi je naprosto zásadní, stejně jako udržení energie v pozdějších fázích zápasu. Srb často dosáhne svých špičkových úrovní, když soutěž dosáhne konce podnikání, takže se Medveděv bude muset ujistit, že neutrpí soustředění.

Všechno, co bylo řečeno, Rus je pravděpodobně jediným hráčem, který může out-Djokovic Srb. Pokud se Daniil Medvedev v neděli rozjede, mohl by Novakovi Djokovičovi předat vůbec první porážku ve finále Australian Open.

Předpověď: Daniil Medveděv vyhrál v pěti setech.

Populární Problémy

Naučte se, jak snadno vyztužit kůži pomocí našeho podrobného průvodce. Objevte nejlepší metody a techniky, díky kterým bude vaše kožené zboží pevnější a odolnější.

Chůze v mokrých botách může vést k puchýřům na nohou a tvorbě plísní v botách. Pokud máte jen pár hodin času nazbyt, můžete si boty usušit v sušičce, s ventilátorem nebo v novinách. Metoda, kterou si vyberete, by měla záviset na obuvi ...

Ellie Goulding vystoupí v rámci letní koncertní série Good Morning America v pátek 14. června od 7 do 9 hodin ET na ABC.

Po zkrácené houpačce na trávě se tenisová akce vrací do Prahy na tvrdá hřiště.

Dnes v noci má premiéru sezóna 17 s názvem „Keeping Up With the Kardashians“. Získejte informace o epizodě KUWTK a o tom, jak ji sledovat online, prostřednictvím živého streamování bez kabelů.

Mike Daum a South Dakota St se ve středu večer setkávají se Severní Dakotou. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.