Finále mužů Australian Open 2021: Novak Djokovič vs Daniil Medvedev náhled, souboj a předpověď

Daniil Medveděv a Novak Djokovič

Daniil Medveděv a Novak Djokovič

Podrobnosti zápasu

Svítidlo: (1) Novak Djokovič vs (4) Daniil Medvedev

loketní ortéza pro epikondylitidu

Datum: 21. února 2021

Turnaj : Australian Open 2021

Kolo : Konečné

Místo: Melbourne, Austrálie

Kategorie: Grand Slam

Povrch : Venkovní hardcourt

Odměna: 80 milionů AUD

Načasování zápasu: 19:30 místního času, 14:00 IS

Živé televizní vysílání: USA - Tenisový kanál | Indie - Sony Six | UK - Eurosport Player

sledujte hru Patriots Preseason online zdarma

Novak Djokovič vs Daniil Medvedev náhled

Obrovský úspěch Novaka Djokoviče Down Under z něj udělal synonymum pro samotný Australian Open. V neděli se Srb bude snažit vztah ještě posílit, když se v Melbourne Parku uchází o zisk rekordního devátého titulu.

Postavit se Djokovičovi do cesty by byl čtvrtý nasazený Daniil Medveděv, první Rus, který se dostal do finále v Austrálii od Marata Safina v roce 2005. Safin napodobil Yevgeny Kafelnikov a ten rok zrušil titul a hodně ruských nadějí bude tuto neděli spočívat na bedrech Medveděva.

V současné podobě nejsou na turné dva lepší hráči než Novak Djokovič a Daniil Medveděv.

Djokovič prošel silnou bolestí a neuvěřitelně těžkými zápasy proti Taylor Fritz, Miloš Raonic a Alexander Zverev. Srb si letos fyzicky nevedl nejlépe, ale i tak si dokázal udržet neporušený 100% semifinálový rekord v Melbourne.

Novak Djokovič namáčející se v davu

Novak Djokovic nasáklý davovým obdivem

Daniil Medvedev mezitím vede sérii 20 výher, naposledy čelil porážce Kevina Andersona na Vienna Open 2020. Od té doby Rus vyhrál Paris Masters, ATP Finals a ATP Cup a nyní vypadá, že bude připraven získat svůj vůbec první major titul.

Ještě působivější je, že Medveděv během této série porazil každého aktivního člena top 10, včetně Novaka Djokoviče. (S Rogerem Federerem se nesetkal, protože Švýcaři byli stranou).

V Melbourne Daniil Medvedev vyhrál všechny své zápasy kromě jednoho (jedinou výjimkou je třetí hráč proti Filipu Krajinovičovi) ve dvou setech. Ve čtvrtích a v semifinále byl Moskvan sotva znepokojen Stefanosem Tsitsipasem nebo Andrey Rublevem - dvěma hráči, kteří jsou v poslední době v dobrém kontaktu.

uzdravuje tenisový loket?

Proti Tsitsipasovi byl Medveděv při svém podání téměř nedotknutelný a získal neuvěřitelných 88% bodů za první podání. Pětadvacetiletý mladík naservíroval v zápase 17 es, přičemž nasbíral 46 vítězů oproti pouhých 19 pro Řeky.

V pátek byl Daniil Medveděv téměř bezchybný v útoku i obraně. Jeho nedělní úkol však bude mnohem těžší, protože stojí před jedním z nejúplnějších hráčů tenisové historie.

Novak Djokovič na tomto turnaji nikdy neprohrál finále a byl pouze dvakrát odvezen do pěti setů (2012 a 2020). A přestože Djokovič mohl ukázat několik slabých stránek proti Alexandru Zverevovi a Taylor Fritzovi, bylo to do značné míry způsobeno skutečností, že fyzické problémy bránily jeho přirozenému hernímu stylu.

Srb prohlásil, že se ve čtvrtek proti Aslanu Karatsevovi cítil naprosto v pořádku, což se ukázalo na jeho hře. Djokovič nedal kvalifikaci více než závan příležitosti, který podlehl ve dvou setech.

Novak Djokovic vs Daniil Medvedev hlava na hlavě

Novak Djokovic vede Daniil Medveděv 4: 3 na zápasy. Na grandslamech vede Srb 1: 0, když v Melbourne v roce 2019 porazil Medveděva.

Rus ale vyhrál tři z posledních čtyř setkání, z nichž tři se hrálo na tvrdém hřišti. Daniil Medvedev nedávno porazil Novaka Djokoviče ve finále ATP, když vyhrál 6-3, 6-3 ve fázi každý s každým.

Předpověď Novak Djokovič vs Daniil Medveděv

Daniil Medvedev reaguje poté, co vyhrál bod proti Stefanosu Tsitsipasovi.

Daniil Medvedev reaguje poté, co vyhrál bod proti Stefanosu Tsitsipasovi.

Tato shoda je pravděpodobně nejlepším příkladem „nezastavitelné síly, která se setkává s nepohyblivým předmětem“. A taková je kvalita jejich hry, že oba hráči mohli být označeni kterýmkoli z těchto dvou výrazů.

tenis nintendo wii

Plně fit Novak Djokovic je na Australian Open vedle bezkonkurenčního a nyní se také zdá, že Srb už není obtěžován zraněním břicha. Djokovič nejenže hrál bezchybný tenis proti Aslanu Karatsevovi, ale také ukázal znatelné zlepšení v některých oblastech své hry.

Djokovič letos v Melbourne sloužil fenomenálně dobře, v turnaji zatím nasbíral 100 es. Světová jednička při jeho podání pravidelně nalézá rohy a v neděli bude důkladně testovat Medveděvův návrat.

Daniil Medveděv mezitím v šesti zápasech přišel o podání jen osmkrát. Dominoval v řízení svým prvním mamutím podáním a bude se snažit udělat to samé ve finále.

Ale Djokovič je bezpochyby nejlepším návratem na turné a pravděpodobně si položí několik otázek o Medveděvově podání. Rus by se také musel mít na pozoru před Djokovičovými plátky a nízkými výnosy uprostřed soudu.

bekhend v tenise

Medveděvova hra na nádvoří je jednou z jeho nejvýraznějších slabin. Pětadvacetiletý hráč nemá rád pozvání na síť, což by bylo obzvláště problematické proti tak dobrému kolemjdoucímu hráči, jako je Djokovič.

To znamená, že Medveděv může Djokovicovi nějakým způsobem ublížit vlastními silami - jako protáhnout protivníka široce svými ostře šikmými příčníky. Klíčem pro Rusa by však bylo uzavřít body, jakmile by Djokoviče zahnal na jednu stranu kurtu, což se snadněji řekne, než udělá.

Novak Djokovic poté, co porazil Aslana Karatseva

Novak Djokovic poté, co porazil Aslana Karatseva

Začít silně proti Djokovičovi je naprosto zásadní, stejně jako udržení energie v pozdějších fázích zápasu. Srb často dosáhne svých špičkových úrovní, když soutěž dosáhne konce podnikání, takže se Medveděv bude muset ujistit, že neutrpí soustředění.

Všechno, co bylo řečeno, Rus je pravděpodobně jediným hráčem, který může out-Djokovic Srb. Pokud se Daniil Medvedev v neděli rozjede, mohl by Novakovi Djokovičovi předat vůbec první porážku ve finále Australian Open.

Předpověď: Daniil Medveděv vyhrál v pěti setech.

Populární Problémy

Jak za vás dostat chlapa. Miluje vás, nemiluje vás, miluje vás ... Nebo alespoň bude, pokud víte, jak správně hrát karty. Vyzkoušejte několik jemných strategií, abyste ho začali považovat za víc než za přítele, jako ...

Jak přimět svého psa, aby si vzal lék. Přimět psa, aby si vzal lék, může být pro majitele domácích zvířat velkou výzvou. Pokud máte potíže s tím, aby vaše štěně spolklo pilulku, možná budete muset zkusit ji schovat do jídla a rozdrtit ...

Warriors a Blazers se setkají na Hru 3 v Portlandu. Zde je návod, jak dnes večer sledovat legální živý přenos hry zdarma.

Chcete streamovat Jakea a Neverland Pirates pro vaše malé dítě? Zde je vše, co potřebujete vědět, včetně toho, kde se dívat, obsazení a zábavných faktů!

Virginia a Auburn se v sobotu setkají ve Final Four. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu zdarma.

Krájení chleba se může zdát jako snadný úkol, ale existuje několik triků, jak ho správně připravit. Tento článek vám ukáže různé způsoby krájení chleba. Také vám ukáže, jak krájet chleba, a také tipy na krájení ...