Hrdý uzbecký Nurudinov uvolňuje zlato v Riu

Vzpírání olympijských her v Riu 2016 - finále - 105 kg muži - Riocentro - pavilon 2 - Rio de Janeiro, Brazílie - 15. 8. 2016. Soutěží Yang Zhe (CHN) z Číny. REUTERS/Stoyan NenovOd Briana Olivera

RIO DE JANEIRO (Reuters) - Vzpěrač Ruslan Nurudinov splnil v pondělí své vyznamenání jako „Pride Uzbekistánu“ rutinním vítězstvím v kategorii do 105 kg, než si slíbil dlouhý spánek a výlet na pláž.'Jsem tak unavený, tak velmi unavený, chci jen spát,' řekl Nurudinov, který v posledních dvou letech absolvoval dva záchvaty operace kolena poté, co vyhrál s celkovým součtem 431 kg.

„Pak chci plavat. Pokud budu mít štěstí, člověče, možná půjdu na pláž tady v Brazílii. “

Arménský teenager Simon Martirosyan předvedl pozoruhodný výkon a získal stříbro, devatenáctiletý mladík skončil před dvěma muži, kteří ho v dubnu porazili na mistrovství Evropy s celkovým výkonem 417 kg, což je nejlepší v kariéře.Byla to první medaile Arménie v Riu.

'Jsem nejšťastnější muž na světě,' řekl Martirosyan.

Bronz získal Kazachstán Alexandr Zaichikov, který by kombinoval více než 416 kg, kdyby jeho třetí čistý a trhavý zdvih nebyl zrušen, protože nedokázal plně natáhnout ruce.páska na předloktí na tenisový loket

Tato chyba svrhla Zaichikov z prvního na třetí, ačkoli Nurudinov měl v tu chvíli ještě dva výtahy.

„V roce 2013 jsem dostal cenu Pride of Uzbekistan,“ řekl 24letý Nurudinov, který toho roku získal asijské, světové a univerziádské tituly.

'Existuje jedno vyšší ocenění - Hrdina Uzbekistánu - ale to je velmi těžké vyhrát.' U této zlaté medaile si to nemyslím. Ale pokud vyhraji v Tokiu (v roce 2020) ... '

Uzbek s touto hmotností nesoutěžil, protože skončil třetí na mistrovství světa IWF 2014 v jedné z nejpozoruhodnějších soutěží v historii vzpírání.

Nurudinov, Ilya Ilyin a Rus David Bedzhanyan překonali světové rekordy v čistotě a trhnutí v nezapomenutelné soutěži v kazašské Almaty.

Kazašský Ilyin a Bedzhanyan však v Riu chybí kvůli zákazům dopingu.

Tři měsíce před těmito šampionáty absolvoval Nurudinov první operaci.

'Nějak se mi podařilo vystoupit v Almaty a pak se mi rozbilo koleno,' řekl.

Měl celý rok rehabilitace a po druhé operaci v Německu měl devět měsíců na přípravu do Ria.

Soutěž začala ve 3:00 v Uzbekistánu, ale „většina lidí by se dívala“, řekl Nurudinov, který se při každém zdvihu usmívá a vystrkuje jazyk.

'Ještě jsem to nikdy nekousl,' řekl. 'A úsměv mi pomáhá bojovat se stresem.'

(Úpravy John O'Brien)

Populární Problémy

Odtrhnutí lepkavého obvazu může být bolestivé a vypořádání se s dráždivou nepříjemností zbytků lepidla jen zvyšuje bolest hlavy. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak odstranit lepicí obvaz. Bez ohledu na metodu používejte pouze ...

Michigan a armáda se setkají v sobotu v jedné z nejzajímavějších her tohoto týdne. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Dominic Thiem nedávno odhalil svou nejposlouchanější hudbu na Spotify prostřednictvím příspěvku na Instagramu. Popové kapely zaujímají většinu míst v Top 5 kapelách Thiem za rok.

Tim Allen jako Santa Claus? Nemůžete se pokazit - zde je návod, jak streamovat film The Santa Clause online, a také všechny novinky, které byste mohli chtít.

Jak udržovat spací pytel. Spacáky dělají kempování - nebo ho rozbijí. Spací pytel, který je teplý, toastový, načechraný a v prvotřídním stavu, zajišťuje skvělý noční spánek; spací pytel, který se špatně rozložil ...