Rafael Nadal by mohl být v pokušení přeskočit US Open, protože ATP vydává nabitý antukový plán

Rafael Nadal

Rafael Nadal

Plnohodnotná tenisová akce se chystá obnovit v srpnu, což potěší fanoušky. Den poté, co USTA oznámila, že se US Open uskuteční podle plánu, ATP oznámila revidovaný plán mužských turné pro ostatní akce. Není však jasné, zda tři nejlepší hráči světa - Novak Djokovič, Rafael Nadal a Dominic Thiem - budou součástí všech plánovaných velkých turnajů.

ATP Tour 2020 bude pokračovat od 14. srpna, CITI Open se bude konat ve Washingtonu D.C. Cincinnati Masters, také známý jako Western a Southern Open, začne od 22. srpna. Turnaj ATP 1000 Masters byl však přesunut do Flushing Meadows z původního umístění Mason, Ohio.

Po dvou turnajích v hardcourt bude od 31. srpna následovat druhý Grand Slam roku, US Open.

Hlínovou sezónu 2020 zahájí Generali Open v Kitzbühelu od 8. září, od 13. září pak ATP 1000 Masters Madrid Open. Před zahájením Roland Garros 2020 od 27. září se turné přesune do Říma na Internazionali BNL d'Italia (Italian Open), která bude zahájena od 20. září.

ATP uvedlo, že všechny turnaje se budou konat podle přísných pravidel týkajících se zdraví a bezpečnosti a že mohou vidět sníženou nebo žádnou návštěvnost fanoušků. Předseda ATP Andrea Gaudenzi řekl, že se ATP snaží v krátkém okně, které se otevřelo, přeplánovat co nejvíce turnajů.

'Bylo to opravdu společné úsilí a doufáme, že přidáme do kalendáře další události, jak se situace bude vyvíjet,' řekl Gaudenzi. 'V každém případě bude prvořadé zajistit, aby se prohlídka obnovila v bezpečném prostředí.'

Zabalit tolik turnajů do tak krátkého časového období však bude bezpochyby problém špičkových hráčů - především Rafaela Nadala a Dominica Thiema. Tito dva odborníci na hliněný kurt by nechtěli zmeškat žádnou z akcí naplánovaných na červenou špínu, ale přijít na paty US Open, to by znamenalo neuvěřitelně namáhavé pracovní vytížení.

Bude Rafael Nadal letos chybět na US Open?

Rafael Nadal na US Open 2019

Rafael Nadal na US Open 2019

Obhájce titulu Rafael Nadal již dříve vyjádřil znepokojení nad letošním US Open 2020. Vyjádřil svou neochotu cestovat do New Yorku uprostřed rostoucích případů koronaviru ve městě a zároveň dodal, že turnaj by se neměl konat, pokud nebudou moci bezpečně cestovat hráči ze všech částí světa.

Rafael Nadal, pětinásobný vítěz v Madridu a honba za 10. titulem v Římě, by se těšil, až se vrátí na svůj oblíbený povrch a do svého životopisu přidá další antukové tituly. Chtěl by také upřednostnit trénink zápasů v claycourt před důležitým Roland Garros, kde bude usilovat o zisk rekordního 13. titulu.

Madrid by však měl začít v týdnu bezprostředně po US Open a Řím v týdnu hned poté. Jinými slovy, pokud Rafael Nadal hraje jak Slamy, tak oba Masters, byl by na kurtu šest po sobě jdoucích týdnů-vysoká objednávka pro kohokoli, ale zvláště pro 34letého.

Před pár týdny byl Rafael Nadal dotázán, zda by se v roce 2020 rozhodl hrát pouze v jednom ze dvou zbývajících Majorů, vzhledem k extrémně malým rozdílům mezi nimi. ' Pokud se mám rozhodnout, udělám to se svým týmem, ' Nadal odpověděl . 'A učiníme rozhodnutí, které si myslíme, že je nejlepší pro můj tenis, moji budoucnost a mé tělo.'

Když vezmeme v úvahu všechny věci, Rafael Nadal mohl velmi dobře vynechat letošní US Open a soustředit se na antukovou sezónu. A to nemusí být to nejhorší rozhodnutí.

Populární Problémy

Novak Djokovič se stal teprve druhým mužem, který kdy dokončil 300 týdnů na vrcholu žebříčku ATP. Srb je nyní jen 10 týdnů za historickým rekordem Rogera Federera a pravděpodobně projde kolem Švýcarska 8. března 2021.

Karen Khachanov hovořil o podmínkách na Roland Garros před svým zápasem čtvrtého kola proti Novakovi Djokovicovi. Chačanov má proti Djokovičovi bilanci 1: 3, přičemž jeho jediné předchozí vítězství nad Srbem přišlo na Paris Indoor Masters.

Jak zacházet s džbánovou paží. Džbán je nejaktivnějším a nejvlivnějším hráčem na hřišti v baseballové hře, ale všechno to házení může způsobit bolest a bolest paží. Pro „džbánovou paži“ neexistuje jediná definice, ale obvykle ...

Jak se zbavit bolesti nových nebo utažených rovnátek. Výzkum ukazuje, že nošení rovnátek může zlepšit vaše orální zdraví a také narovnat zuby. Https://jada.ada.org/article/S0002-8177 (14) 62340-0/pdf Zažijte malou bolest po ...

Bolest v rameni může být frustrující, zvláště pokud si nejste jisti, co ji způsobuje. Bolest ramen můžete vyvinout v důsledku sportovního zranění, zvedání těžkých předmětů nebo nadměrného používání ramenních svalů. Chcete -li diagnostikovat problém, spusťte ...