Jak se starat o štěňata

Štěně je zábavný, vzrušující a rozkošný přírůstek do vaší rodiny. Štěňátka jsou také mnoho práce, ale pokud zůstanete oddaní a budete se jí držet, budete odměněni věrným, šťastným a milujícím společníkem. Vaše nové štěně by mělo mít alespoň osm týdnů. Štěňata jsou obvykle odstavena v osmi týdnech a je nezdravé je do té doby odebrat matkám. Pokud jsou vaše štěňata mladší než toto, podívejte se Jak pečovat o novorozená štěňata .Část 1 z 5: Přivezení štěněte domů

 1. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 1

  1 Ujistěte se, že štěně dostanete je pro vás to pravé . Vyhovuje jeho kabát vašemu klimatu? Je dostatečně malý na to, aby mohl žít ve vašem bytě nebo domě? Vyhovuje jeho energetická hladina množství cvičení, které můžete poskytnout? Pečlivé zvážení těchto otázek zajistí štěněti pohodu a ovlivní také štěstí vaší domácnosti.
 2. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 2

  2 Váš dům bude chráněn před štěňaty . Štěňata milují objevování ústy. Aby bylo vaše štěně a dům v bezpečí, budete muset udělat několik opatření.
  • Odstraňte rozbitné předměty z oblasti, kde si plánujete štěně ponechat.
  • Udržujte všechny elektrické kabely zvednuté nebo zakryté a zavřete všechna nízká okna.
  • Zamkněte toxické čisticí prostředky/chemikálie.
  • Pořiďte si odpadkový koš, který je příliš vysoký na to, aby se do něj dostal, a příliš těžký na to, aby se převrhl, nebo jej uložte do skříně.
  • Zvažte pořízení skládací brány nebo cvičebního pera, které ho udrží v určité místnosti nebo oblasti.
 3. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 3

  3 Poskytněte štěněti prostor. Kuchyň nebo koupelna je ideálním místem pro jeho postel během dne, protože tyto pokoje jsou obvykle teplé a mají omyvatelné podlahy. V noci mějte štěně v přepravce ve své ložnici. To vám umožní slyšet ho během noci, takže budete vědět, jestli potřebuje jít ven, aby si ulevil.
 4. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 4

  4 Kupte si dvě kovové (nerezové) misky - jednu na jídlo a druhou na vodu. Ty jsou lepší než sklo, protože se neštípají a zůstávají čistší. Pokud máte další domácí mazlíčky, nezapomeňte každému mazlíčkovi dát vlastní misku na jídlo a vodu, aby nedošlo ke konfliktu. V době krmení je rozdělíte, abyste zabránili bojům o jídlo a zajistili, aby každý mazlíček dostal potřebnou výživu.
 5. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 5

  5 Zajistěte štěněcí postel. Můžete uvažovat o přepravce s přepravním polštářem, přituleném hnízdě nebo proutěném koši se spoustou ručníků. Ať už si vyberete jakoukoli možnost, ujistěte se, že je vždy měkká, čistá, pohodlná a suchá. V případě chladného počasí mějte po ruce deku. Aby se předešlo konfliktům, měl by mít každý mazlíček vlastní postel.
 6. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 6

  6 Osprchujte ho hračkami. Vaše štěně bude koulí neomezené energie, takže se ujistěte, že máte spoustu hraček, včetně žvýkacích hraček a plyšových hraček. Hračky by měly být dostatečně pevné, aby se zabránilo udušení. Nedávejte surovou kůži štěňatům jako hračku; použijte to jen jako pamlsek a sledujte ho, jak žvýká.
 7. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 7

  7 Vyberte si správné štěněcí pamlsky. Tréninkové pochoutky by měly být zdravé, malé a snadno žvýkatelné nebo polykatelné. Jejich účelem je rychle sdělit, že štěně udělalo něco, co se vám líbilo, ale nechcete čekat, až dojídají, když chcete pokračovat ve výcviku.
  • Zvažte pamlsky „Bil-Jac“ nebo „Zuke's Mini Natural“.
  • Podívejte se na pamlsky o velikosti hlavy gumové tužky. Pokud jsou vaše pamlsky větší, rozdělte je na menší kousky.
  • Ujistěte se, že získáte rozmanitost: křupavé a měkké. Měkké bude dobré pro trénink a křupavé pomůže vyčistit zuby.
 8. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 8

  8 Pořiďte mu kvalitní krmivo pro štěňata. Granule, konzervy, domácí jídla a syrová strava jsou všechny možnosti pro štěně, ale diskutujte o každém se svým veterinářem. Když poprvé získáte štěně, zeptejte se chovatele, záchranné skupiny nebo útulku, jaké jídlo s vámi štěně jedlo. V této dietě můžete pokračovat, když poprvé přijdou do nového domova. Pokud chcete provést změnu, udělejte to po několika týdnech a přecházejte na nové jídlo postupně, zhruba za týden. Náhlá změna jídla může způsobit zvracení nebo průjem.
  • Kupte si štěněcí krmivo bez barviv, umělých aromat nebo konzervačních látek, protože mnoho psů je na tyto přísady alergické.
  • Syrové nebo domácí jídlo je vážný závazek, protože budete muset udělat další kroky k přípravě jídla a zajistit, aby byly splněny nutriční potřeby vašeho štěněte. Tyto možnosti nejprve prodiskutujte s veterinářem.
 9. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 9

  9 Kupte si základní nástroje na péči. Každý majitel psa potřebuje přinejmenším štětinu, hřeben, gumové rukavice, nůžky na nehty, šampon pro psy, kondicionér pro psy, zubní pastu pro psy, zubní kartáček pro psy a ručníky. Péče není jen o to, aby byl váš pes hezký. Díky těmto nástrojům bude také zdravý a šťastný.
 10. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 10

  10 Poskytněte nylonový úvazek, plochý límec (webový nylon nebo kůže) a kovový štítek. Špatně velké obojky mohou štěňatům poranit krk a poranit hrdlo. Při výběru postroje nebo obojku pamatujte na to, že vaše štěně vyroste.
 11. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 11

  jedenáct Dopřejte štěně pohodlí u vás doma. Vaše štěně může být vystrašené, když je poprvé představeno do svého nového domova. V prvních dnech mu věnujte extra lásku a pozornost. S lehkým vodítkem nechte své štěně prozkoumat různé části domu a dvora, zatímco ho budete sledovat. První den mu nemusíte vše ukazovat, ale společné prostory jsou dobrým začátkem.
  • Nenechte své štěně volně pobíhat kvůli nehodám vůle stát se.
  • Nechte své štěně spát ve svém pokoji v jeho přepravce v noci, aby se necítilo izolované nebo osamocené.
 12. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 12

  12 Hladit ho často. Je důležité hladit tělo, nohy a hlavu vašeho mazlíčka často po celý den. Díky tomu se bude cítit nejen milován, ale také vám umožní vytvořit si se svým štěnětem silné pouto. Také si zvykne, že se ho někdo dotýká a manipuluje s ním.
  • Mazlete své štěně a hladte ho po nohách, dotýkejte se jeho tlapek a jeho břicha, aby mu tento kontakt v budoucnu vyhovoval, až ho budete muset nechat upravit nebo připnout nehty.
 13. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 13

  13 Zacházejte se štěnětem opatrně. Štěňata, stejně jako lidská miminka, jsou křehká. Pokud ho potřebujete vyzvednout, jemně si vezměte štěně do náruče. Jednu ruku držte neustále na jeho hrudi a druhou rukou mu podepírejte spodní část.
 14. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 14

  14 Chraňte své štěně. Štěňata jsou přirozeně zvědavá a i při nejopatrnější péči občas utečou ze dvora a ztratí se. Ujistěte se, že vaše štěně nosí pohodlný nastavitelný obojek se štítkem, který uvádí vaše kontaktní údaje. Štítek by měl obsahovat jméno vašeho štěněte, vaši adresu a telefonní číslo.
  • Mnoho jurisdikcí to vyžaduje získat psí průkaz . Je dobré nechat si štěně licencovat, i když to není nutné.
  • Vaše štěně bude muset mít očkování proti vzteklině, aby obdrželo průkaz svého psa.
 15. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 15

  patnáct Nechte si implantovat mikročip. Mikročip je malý - asi jako zrnko rýže - a je umístěn pod kůží, za krkem a nad rameny. Mikročip se svými kontaktními údaji zaregistrujete, až vám ho veterinář implantuje do štěněte. Pokud se někdy ztratí, veterinář nebo úkryt bude moci naskenovat čip a zavolat vám, aby vás znovu spojil se svým mazlíčkem.
  • I když má vaše štěně obojek a visačku, odborníci doporučují, aby všechna domácí zvířata měla mikročipy, které nejdou odstranit.
 16. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 16

  16 Poskytněte mu bezpečný prostor ke hře. Ideální je bezpečně oplocený dvůr. Trochu experimentujte, abyste zjistili, které hračky má nejraději. Uvnitř použijte cvičební pero a držte svého psa ve vlastní „ohrádce“ nebo na hřišti, dokud nebude doma vycvičený. reklama

Část 2 z 5: Krmení vašeho štěněte

 1. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 171 Vyberte si správné krmivo pro psy. I když je lákavé jít na levné věci, není to pro vašeho psa nejlepší volba. Podívejte se na potraviny, které obsahují vysoce kvalitní bílkoviny z ryb, kuřete, jehněčího, hovězího a/nebo vajec. Promluvte si se svým veterinářem o volbě stravy. Pokud plánujete změnit jeho jídlo, dělejte to postupně, abyste snížili šanci na podrážděný žaludek.
 2. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 18

  2 Krmte své štěně správně. Několikrát denně mu podávejte malé množství krmiva pro štěňata. Množství jídla pro každé jídlo závisí na plemeni a velikosti; vyhledejte doporučené částky pro vaše plemeno. Krmte své štěně pouze minimálním množstvím doporučeným pro jeho plemeno, věk a velikost. Zvyšte množství, pokud se štěně zdá příliš tenké, nebo podle pokynů veterináře. Počet denních krmení závisí na věku štěněte:
  • šest - 12 týdnů: třikrát až čtyřikrát denně
  • 12 - 20 týdnů: třikrát denně
  • 20 a více týdnů: dvakrát denně
 3. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 193 Dodržujte speciální pokyny pro krmení psů malých nebo hračkových plemen. Velmi malá plemena (yorkshirští teriéři, pomeraniáni, čivavy atd.) Mohou mít sklon k nízké hladině cukru v krvi. Tato štěňata často potřebují přístup k jídlu po celý den (nebo každé dvě až tři hodiny) zhruba do 6 měsíců věku. To zabrání tomu, aby se jejich hladina cukru v krvi příliš snížila, což může vést k slabosti, zmatenosti a dokonce k záchvatům.
 4. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 20

  4 Vyvarujte se krmení formou bufetu. Krmení jídlem pomůže při vloupání do domu a zabrání vašemu psu, aby si užíval jídlo. Kromě toho se vaše štěně spojí s vámi spojením dobrých věcí, jako je jídlo, s lidmi v domácnosti. Štěně by mělo mít omezený čas, pravděpodobně 20 minut, na dokončení jídla.
 5. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 215 Sledujte, jak vaše štěně žere. Sledování jídla vašeho štěněte je dobrý způsob, jak posoudit jeho zdraví. Pokud se najednou zdá, že ho jeho jídlo nezajímá, vezměte to na vědomí. Toto chování může být způsobeno jednoduchým problémem s preferencí jídla, ale může to být také zdravotní problém.
  • Je na vás, abyste si všimli jakékoli změny v jeho chování. Zavolejte svému veterináři a proveďte příslušná opatření k odhalení příčiny změny.
 6. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 22

  6 Nekrmte psí zbytky stolu. Může to být lákavé, ale pamatujte si, že lidské jídlo může udělat vaše pes nezdravě obézní . Spolu s vážným zdravotním rizikem může krmení vašich psů kousky stolu vycvičit k žebrání - jeden z nejtěžších návyků, které je třeba zlomit.
  • Chcete -li zajistit dobré zdraví, podávejte svému psovi krmivo určené přímo pro něj.
  • Při jídle u stolu ho úplně ignorujte.
  • Poraďte se se svým veterinářem o potravinách „pro lidi“, které jsou pro psy bezpečné. Mohou to být pečená kuřecí prsa nebo čerstvé zelené fazolky.
  • Potraviny s vysokým obsahem tuků mohou u psů způsobit problémy, jako je pankreatitida.
 7. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 237 Chraňte svého psa před toxickými potravinami. Tělo vašeho štěněte se velmi liší od vašeho. Některá jídla, která jste schopni strávit, jsou pro něj nebezpečně toxická. Pokud vaše štěně sní něco toxického, okamžitě zavolejte Centrum kontroly zvířecího jedu (888-426-4435 v USA) a svého veterináře. Částečný seznam potravin takových potravin zahrnuje:
  • Rozinky
  • Hrozny
  • Xylitol (sladidlo)
  • Čaj
  • Alkohol
  • Česnek
  • Cibule
  • Avokádo
  • Sůl
  • Čokoláda
 8. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 24

  8 Zajistěte dostatečnou čerstvou vodu. Na rozdíl od jídla byste svým mazlíčkům měli vždy nechat plnou misku čerstvé vody. Uvědomte si, že vaše štěně bude muset močit krátce po vypití velkého množství vody. Vezměte ho na oplocený dvorek na vodítku, aby ve vašem domě neměl nehody. reklama

Část 3 z 5: Udržujte svého psa zdravého

 1. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata, krok 251 Udržujte prostředí svého štěněte v bezpečí. Nebezpečné nebo špinavé prostředí může být škodlivé pro jeho celkovou pohodu a může vás stát spoustu peněz na účtech za veterináře.
  • Špinavé povlečení ihned vyperte. Domácí vlak štěně a co nejdříve vyměňte podestýlku, pokud najdete moč nebo výkaly.
  • Zbavte se škodlivých rostlin. Existuje mnoho běžných rostlin, které jsou toxické pro štěňata, která ráda žvýkají. Udržujte konvalinku, oleandr, azalku, tis, náprstník, rododendron, rebarboru a jetele daleko od štěněte. V tomto seznamu ASPCA se dozvíte více o tom, které rostliny jsou pro váš domov bezpečné, když máte domácí zvířata: https://www.aspca.org/pet-care/animal-poison-control/toxic-and-non-toxic-plants
 2. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 26

  2 Ujistěte se, že dostane spousta cviků . Různá plemena potřebují různá cvičení. (To je faktor, který byste měli při výběru štěněte zvážit). Po jídle vezměte své štěně na zahradu nebo na zahradu na vodítku, prozkoumejte a trochu si zacvičte. Začněte ho brát na krátké procházky mimo dvůr, až vám veterinář řekne, že je to bezpečné. Je normální, že štěňata mají krátké výboje energie, po nichž následuje dlouhé zdřímnutí.
  • Zatímco se tělo vašeho štěněte stále vyvíjí, vyhněte se hrubé hře a namáhavému cvičení. Ušetřete dlouhé (více než jednu míli) běh, dokud mu nebude alespoň 9 měsíců.
  • Dopřejte svému štěněti zhruba hodinu procházky denně, rozdělené na dvě až čtyři procházky. Umožněte mu komunikovat s jinými (přátelskými) psy, které potká. (Udělejte to až poté, co vaše štěně dokončí očkovací sérii).
 3. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 273 Vyberte si veterináře, pokud ho ještě nemáte. Požádejte své přátele o doporučení veterináře. Jakmile budete mít několik možností, navštivte každou kliniku a zjistěte, která se vám nejvíce líbí. Vyberte si kliniku, která je přátelská, dobře vedená a voní čistotou. Zeptejte se veterináře a personálu - měli by vždy odpovědět podle svých nejlepších schopností. Ujistěte se, že se cítíte dobře s jakýmkoli veterinářem, kterého si vyberete.
 4. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 28

  4 Očkujte své štěně. Když je mu šest až devět týdnů, vezměte ho k veterináři, aby zahájil očkovací sérii. Promluvte si s veterinářem o psince, parainfluenze, psí hepatitidě a parvoviru. Mohou mít také návrhy na další důležité vakcíny, v závislosti na rizicích vašeho konkrétního psa a vaší konkrétní oblasti.
  • Při první návštěvě veterináře si určitě promluvte o lécích na odčervení. Veterinární lékař může pro běžné parazity jako škrkavky hned doporučit odčervení. Nebo může chtít před předepsáním léků získat vzorek stolice pro analýzu stolice k ověření parazitů.
  • Odčervení je dobrý nápad nejen pro zdraví vašeho štěněte, ale také pro vaše vlastní. Mnoho parazitů, kteří nakazí vaše štěně, může být přeneseno na člověka a způsobit zdravotní problémy ve vaší rodině.
  • Po první návštěvě se vraťte k veterináři na očkování proti vzteklině, když je vašemu štěněmu 12 až 16 týdnů. Zeptejte se svého veterináře na doporučený (a zákonem požadovaný) protokol očkování proti vzteklině pro vaši oblast.
 5. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 295 Socializujte své štěně. Hlavní socializační období štěňat je od sedmi do 16 týdnů věku. Důrazně byste měli zvážit předškolní zařízení štěněte, aby se aklimatizovalo na jiné psy, než toto období vyprší. Předškolní zařízení pro štěňata poskytuje bezpečnou hru pod dohledem pro štěňata, která stále dokončují očkovací sérii. Většina štěňat dokončila sérii vakcín proti psince/parvo do věku 16 týdnů.
 6. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 30

  6 Nechte své štěně kastrovat nebo kastrovat. Promluvte si se svým veterinářem o doporučeních ohledně načasování operace. Veterináři obvykle doporučují počkat až po očkování, ale mohou nastat i jiná hlediska.
  • Například spay procedury jsou u větších plemen složitější a nákladnější. Pokud je váš pes obzvláště velký, může veterinář doporučit kastraci, než dosáhne 50 nebo 60 liber.
  • Vyplachujte fenky před jejich prvním tepelným cyklem. To snižuje riziko pyometry, rakoviny vaječníků a nádorů prsu.
 7. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 317 Udělejte si z výletů veterináře zábavu. Vezměte si s sebou na schůzky k veterináři pamlsky a hračky, které vaše štěně naučí užít si (nebo alespoň tolerovat) zážitek. Před jeho první prohlídkou seznamte své štěně s dotýkáním nohou, ocasu a obličeje. Tak to pro něj nebude tak zvláštní, když ho veterinář zkontroluje.
 8. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 32

  8 Pozor na zdravotní problémy. Dávejte pozor na štěně, abyste včas zachytili jakékoli problémy. Oči by měly být jasné a oči a nosní dírky by neměly mít výtok. Srst štěněte by měla být čistá a lesklá; pozor na formátování nebo ztenčování. Zkontrolujte, zda vaše štěně nemá boule, záněty nebo vyrážky na kůži, stejně jako známky průjmu kolem ocasu. reklama

Část 4 z 5: Péče o vaše štěně

 1. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 331 Štěňátko kartáčujte denně . Kartáčování udržuje vašeho mazlíčka čistého a zdravého a umožňuje vám kontrolovat jeho kůži a srst kvůli problémům. Typ štětce a další požadavky na mytí a úpravu se liší podle plemene. Další informace vám poskytne veterinář, ošetřovatel nebo chovatel.
  • Kartáčujte celé štěně, včetně jeho břicha a zadních nohou.
  • Začněte, když je vaše štěně malé, aby se nebálo štětce.
  • Začněte krátkými lekcemi, používejte pamlsky a hračky. Kartáčujte ho nejprve jen několik minut v kuse, abyste ho nepřemohli.
  • Nečistěte obličej a nohy nástroji, které mohou způsobit bolest.
 2. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 34

  2 Zastřihněte štěně nehty . Požádejte svého veterináře nebo ošetřovatele, aby vám ukázali správnou techniku ​​stříhání nehtů. Nesprávná technika může vašemu štěněti ublížit, pokud ho zařezáte do hřebíčku. To je zvláště důležité, pokud má vaše štěně černé nehty, které ztěžují rychlé rozpoznání.
  • Příliš dlouhé nehty mohou způsobit namáhání zápěstí vašeho psa, stejně jako poškození podlahy, nábytku a možná i lidí.
  • Pokud váš veterinář nestanoví jinak, naplánujte si stříhání nehtů každé dva až čtyři týdny.
  • Používejte pamlsky a chválu a začněte jen ořezáváním několika kusů najednou, abyste ho nepřemohli.
 3. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 353 Udržujte zuby a dásně svého štěněte zdravé. Žvýkací hračky pomáhají štěněti udržovat zdravé zuby. Zubní kartáčky a zubní pasta vyrobená speciálně pro psy také pomáhá udržovat zuby vašeho štěněte čisté a zdravé. Aklimatizujte své štěně na pomalé čištění zubů, aby to pro něj byla pozitivní zkušenost. Nezapomeňte ho osprchovat pamlsky a chválit!
 4. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 36

  4 Koupejte své štěně pouze tehdy, když to potřebuje. Praní více, než je nutné, může vašemu psovi vyschnout kůži a odstranit z srsti důležité oleje. Postupně seznamujte své štěně s vodou a procesem koupání. Dejte mu pamlsky a chválu, jako vždy. reklama

Část 5 z 5: Výcvik vašeho štěněte

 1. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 371 Housebreak vašeho psa . Začněte s tímto procesem první den, kdy si přinesete štěně domů. Čím déle budete čekat, tím větší nepořádek budete muset řešit, a tím těžší bude vycvičit psa. V prvních dnech zvažte použití tréninkových podložek. I když by to nemělo nahradit jeho vyvenčení, jsou užitečné jako mezistupeň. Zvažte je, zejména pokud nemáte dvorek.
  • Pamatujte, že štěně má malý močový měchýř a možná bude muset chodit ven tak často, jako každých 30 minut.
  • Pokud je štěně bez dozoru, omezte ho na noviny nebo cvičební podložky ve cvičebním kotci.
  • Nenechte ho bloudit po domě. Pokud si s ním nehrajete, umístěte ho do přepravky nebo cvičebního pera, nebo ho připoutejte k opasku nebo sedací části.
  • Věnujte pozornost narážkám, které potřebuje odstranit, a okamžitě ho vezměte ven. Vezměte ho pokaždé na stejné místo.
  • Okamžitě ho pochvalte (a ošetřete) za používání venku!
 2. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 38

  2 Zvažte výcvik přepravky svého psa. Cvičení v bednách je užitečné z mnoha důvodů. Omezuje destruktivní chování, což vám umožní spát a nechat psa samotného bez obav. Je to také účinná metoda tréninku na nočník (při správném používání).
 3. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 393 Naučte svého psa základní příkazy . Dobře vychovaný pes je radost mít v rodině. Začněte na pravé tlapce včasným učením dobrých návyků a vy a váš mazlíček budete mít lepší vztah. Je těžší zlomit zlozvyky, než v první řadě vytvořit ty dobré.
  • Naučte svého psa přijít .
  • Naučte svého psa sedět.
  • Naučte svého psa ležet .
 4. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 40

  4 Zvyšte svého psa na jízdy autem. Vezměte své štěně na pravidelné jízdy autem, aby si zvyklo cestovat s vámi. V opačném případě může jízda autem způsobit úzkost. Pokud vaše štěně onemocní, promluvte si se svým veterinářem o lécích na zvládnutí nevolnosti. To vám oběma jízdu zpříjemní.
  • Ujistěte se, že je váš pes v autě zajištěn. Zvažte autosedačku pro psy, bezpečnostní postroj, zábranu nebo přepravku, abyste předešli nehodám a udržovali svého psa v bezpečí.
  • Psa nikdy nenechávejte v autě v chladných nebo teplých dnech. Teplota v autě může v teplých nebo horkých dnech rychle stoupat, což ohrožuje život vašeho psa. V den 85 ° F (29,4 ° C) může teplota uvnitř auta během 10 minut stoupnout na 39 ° C (102 ° F), i když jsou prasklá okna. Pokud je venku příliš zima, mohou psi v autě zamrznout.
 5. Obrázek s názvem Postarej se o štěňata Krok 415 Přihlaste se do třídy poslušnosti pro štěňata. To vám samozřejmě pomůže lépe vycvičit psa. Ale také ho to bude socializovat a pomůže mu to naučit se jednat kolem neznámých psů a lidí. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak udržujete štěně? David levin
  Profesionální chovatel a trenér psů David Levin je vlastníkem společnosti Citizen Hound, profesionálního podniku venčení psů se sídlem v oblasti San Francisco Bay. S více než 9 lety profesionálních zkušeností s venčením a výcvikem psů byl Davidův podnik od Beast of the Bay pro roky 2019, 2018 a 2017 zvolen „nejlepším psím chodcem SF“. Examiner and A-List in 2017, 2016, 2015. Citizen Hound se pyšní svými zákaznickými službami, péčí, dovedností a pověstí. David levin Profesionální psí chodec a trenér Odborná odpověď Štěně bude potřebovat dostatek pozornosti a času na hraní. Kromě toho se ujistěte, že zvyšujete cvičení svého psa, jak roste. Starší štěňata potřebují mnohem vyšší energetický výdej než mladší štěňata. Touží po neustálé stimulaci a bývají velmi průzkumní.
 • Otázka Kolikrát denně byste měli krmit štěně? Brian Bourquin, DVM
  Veterinář Brian Bourquin, lépe známý jako „Dr. B ”svým klientům, je veterinář a majitel Bostonské veterinární kliniky, zdravotní péče a veterinární klinika pro domácí zvířata se dvěma pobočkami, South End/Bay Village a Brookline, Massachusetts. Bostonská veterinární klinika se specializuje na primární veterinární péči, včetně wellness a preventivní péče, nemocné a neodkladné péče, chirurgie měkkých tkání, zubní lékařství. Klinika také poskytuje speciální služby v oblasti chování, výživy a alternativních terapií pro léčbu bolesti pomocí akupunktury a terapeutických laserových ošetření. Bostonská veterinární klinika je akreditovanou nemocnicí AAHA (American Animal Hospital Association) a první a jedinou bostonskou certifikovanou klinikou v Bostonu. Brian má více než 19 let veterinárních zkušeností a získal doktora veterinárního lékařství z Cornell University. Brian Bourquin, DVM Odpověď odborného veterináře Štěňata je třeba krmit třikrát denně. Často je to kombinováno s tréninkem a takovými věcmi mezi tím. Chcete být opravdu opatrní, abyste jim nekrmili příliš mnoho věcí.
 • Otázka Jak se mohu starat o svého psa poté, co byl sterilizován nebo kastrován? Brian Bourquin, DVM
  Veterinář Brian Bourquin, lépe známý jako „Dr. B ”svým klientům, je veterinář a majitel Bostonské veterinární kliniky, zdravotní péče a veterinární klinika pro domácí zvířata se dvěma pobočkami, South End/Bay Village a Brookline, Massachusetts. Bostonská veterinární klinika se specializuje na primární veterinární péči, včetně wellness a preventivní péče, nemocné a neodkladné péče, chirurgie měkkých tkání, zubní lékařství. Klinika také poskytuje speciální služby v oblasti chování, výživy a alternativních terapií pro léčbu bolesti pomocí akupunktury a terapeutických laserových ošetření. Bostonská veterinární klinika je akreditovanou nemocnicí AAHA (American Animal Hospital Association) a první a jedinou bostonskou certifikovanou klinikou v Bostonu. Brian má více než 19 let veterinárních zkušeností a získal doktora veterinárního lékařství z Cornell University. Brian Bourquin, DVM Odpověď odborného veterináře Doporučení pro průměrného psa je stále kastrováno po dobu šesti měsíců, zejména v městském prostředí. Následná péče o sterilní proceduru opravdu nejvíce závisí na tom, aby byly během počátečního období zotavení v klidu. Zatímco se léčí, nechcete, aby váš pes skákal nebo utíkal na vodítku. Je také důležité, aby nosili límec nebo košili bez lízání, aby se nelízali.
 • Otázka V jakém okamžiku mám své štěně převést na pevnou stravu? Brian Bourquin, DVM
  Veterinář Brian Bourquin, lépe známý jako „Dr. B ”svým klientům, je veterinář a majitel Bostonské veterinární kliniky, zdravotní péče a veterinární klinika pro domácí zvířata se dvěma pobočkami, South End/Bay Village a Brookline, Massachusetts. Bostonská veterinární klinika se specializuje na primární veterinární péči, včetně wellness a preventivní péče, nemocné a neodkladné péče, chirurgie měkkých tkání, zubní lékařství. Klinika také poskytuje speciální služby v oblasti chování, výživy a alternativních terapií pro léčbu bolesti pomocí akupunktury a terapeutických laserových ošetření. Bostonská veterinární klinika je akreditovanou nemocnicí AAHA (American Animal Hospital Association) a první a jedinou bostonskou certifikovanou klinikou v Bostonu. Brian má více než 19 let veterinárních zkušeností a získal doktora veterinárního lékařství z Cornell University. Brian Bourquin, DVM Odpověď odborného veterináře Je možné opravdu změkčit jídlo pouze během přechodu od odstavu, protože štěňata nemají ještě potřebný vývoj zubů. V době, kdy je jim osm týdnů, má většina psů správné zuby pro štěně, které bude mít menší velikost a bude se lépe žvýkat. Jak stárnou, vězte, že odrůda je dobrý nápad při krmení vašeho psa. Chcete jim dávat konzervy a suché krmivo, aby mohli zažít obojí a zvyknout si na to.
 • Otázka Moje štěně (devět měsíců starý papilion/border kolie) kaká po podlaze, když ho necháme asi 10 sekund bez dozoru. Co mám dělat? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborníka na veterináře Vraťte se k základům a vycvičte ho. Potom kdykoli odejdete z místnosti, postavte ho do přepravky, aby měl menší pravděpodobnost, že si pošpiní vlastní doupě. Když se vrátíte, vezměte ho přímo ven a sledujte ho 10 minut. Když kaká, hodně ho chválí. Také důkladně deordorizujte všechna místa, kde se vykakal uvnitř.
 • Otázka Je těžké starat se o mopslíka? Protože mopslíci jsou náchylní k několika zdravotním problémům, může být obtížné se o ně starat.
 • Otázka Co když moje štěně má vzteklinu a ta mě kousne? Musíte okamžitě jít na pohotovost. Lékař ránu vyčistí a ošetří vás kvůli vzteklině. Měli byste také kontaktovat kontrolu zvířat nebo svého veterináře, abyste se vypořádali s vaším nemocným štěnětem.
 • Otázka Jak vycvičím své štěně ve věku 3 měsíců? Použijte noviny, a když štěně udělá svou práci, řekněte „jdi na nočník“ a dříve nebo později to slovo rozpozná a spojí si ho.
 • Otázka Jak poznám, kdy mám venčit štěně? Štěně musíte vzít na procházku, když si všimnete, že začíná velmi líně. Můžete mu také nasadit vodítko a otevřít dveře; pokud začne tahat za vodítko, aby se dostal ven, je připraven na procházku. Zkuste si však stanovit rutinu, například procházku ráno před prací a večer po večeři.
 • Otázka Co když má v domě nehodu? Mám mu/jí říct, že to není v pořádku? A vzít ho ven? Pokud ho přistihnete při činu, tleskněte nebo řekněte „Ne!“ pevně a pak ho vezměte ven, aby dělal své podnikání. Pokud ho ale nechytíte při činu, jednoduše to uklidte, protože by na ně zapomněli a pokud na ně budete křičet, nepochopí proč. Číst Jak vyčistit nehody štěněte Pro více informací.

Populární Problémy

Wyoming a Nevada zahájily svou fotbalovou sezónu 2020 sobotním zápasem. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.Pokud nemáte kabel, zde je několik způsobů, jak můžete sledovat film „Pearl in the Mist“, druhý film Ruby Landry o životě na základě knižní série VC Andrews.Ovocné stromy ve snech mohou znamenat různé věci. Pokud se vám zdají sny o ovocných stromech, musíte si do nich nejprve zapsat všechny podrobnosti, jakmile je budete mít. Poté byste měli použít tyto údaje k rozhodnutí, jaké jsou vaše ...

Pohled zpět na 5 největších wimbledonských finále vůbec.Video: Goran Ivanisevic vs Patrick Rafter - epické finále Wimbledonu 2001Jak se zbavit zahradních slimáků. Slimáci jsou prokletím existence mnoha zahradníků; v noci klouzají záludní plži a jedí listy a ovoce z mnoha rostlin. Spíše než nechat je převzít vaši milovanou zahradu, vezměte ...