Jak se připravit na porod

Práce a porod jsou jednou z nejvíce naplňujících, ale přesto zdaněných částí porodu. Pomocí těchto tipů porozumíte této události měnící život a připravíte se na ni.Kroky

 1. 1 Uvědomte si, že existují tři fáze porodu. První fáze je, když se děložní hrdlo připravuje na porod vašeho dítěte. Druhou fází je vlastní porod dítěte a třetí fází je porod porodem placenty.
  • První fáze: Počáteční porod začíná v 0 cm (0,0 palce) dilataci a končí ve 3 cm (1,2 palce). Tehdy děložní hrdlo změkne a ztenčí. Toto se také nazývá vymýcení nebo vymazání. Kontrakce bude pravděpodobně mírné a bude trvat 30 sekund. Aktivní porod, také známý jako přechodná fáze, je, když se děložní hrdlo nadále otevírá v rámci přípravy na porod dítěte během druhé fáze porodu. Na konci aktivního porodu je dilatace děložního čípku 10 centimetrů (3,9 palce). Během aktivního porodu mohou kontrakce trvat až 60 sekund. Aktivní porod obvykle trvá 8 hodin u prvorodiček. Obrázek s názvem Příprava na porod Krok 2

  • Druhá fáze: Děložní čípek je zcela vymazán a dítě je porodeno. V této fázi žena pocítí potřebu tlačit. Dítě se bude pohybovat dolů, obvykle udělá několik kroků dopředu a pak se během tohoto procesu vrátí zpět. Nakonec bude vidět malá část pokožky hlavy dítěte. V závěrečné fázi může žena pociťovat extrémní tlak a nutkání vydržet. Hlava dítěte bude korunovat a vést ke zbytku porodu. Obrázek s názvem Příprava na porod Krok 3

  • Třetí fáze: Během této fáze je placenta dodána. Jakékoli šití bude provedeno po dodání placenty. Obrázek s názvem Příprava na porod Krok 4

 2. Obrázek s názvem Příprava na porod Krok 5

  2 The novorozený lze po dodání umístit do ohřívače. Apgarovo skóre se obvykle provádí 1 minutu a 5 minut po porodu. Apgarovo skóre hodnotí stav novorozence na základě barvy kůže, pulsu, reflexů, svalového tonusu a dýchání.
 3. Obrázek s názvem Příprava na porod Krok 6

  3 Mazlete své dítě, aby vám pomohlo spojit se s vaším novorozencem.
 4. Obrázek s názvem Příprava na porod Krok 7

  4 Kojte, pokud je dítě ochotné.
 5. Obrázek s názvem Příprava na porod Krok 8

  5 Připravte se na fáze porodu absolvováním připravené porodní hodiny. Třída vás naučí dechová cvičení a další techniky ke zvládnutí fází porodu.
 6. Obrázek s názvem Příprava na porod Krok 9

  6 Naučte se, jak se starat o novorozené dítě, tím, že se zúčastníte rodičovských kurzů.
 7. Obrázek s názvem Příprava na porod Krok 10

  7 Ujistěte se, že jste vytvořili plán těhotenství. Tento plán umožní vašim ošetřujícím lékařům vědět o požadovaném porodu, který byste chtěli mít.
 8. Obrázek s názvem Příprava na porod Krok 11

  8 Zabalte potřebné zásoby k porodu. To může zahrnovat tenisové míčky, váleček, pohodlné ponožky a jakékoli další povolené komfortní položky povolené vaším lékařem.
 9. Obrázek s názvem Příprava na porod Krok 12

  9 Zabalte přes noc pytel s potřebnými zásobami. Nezapomeňte zahrnout zubní kartáček, zubní pastu, deodorant, šampon, hygienické potřeby , kartáč na vlasy a hřeben. Zahrňte pohodlnou róbu, pohodlné oblečení na nošení domů a kojící podprsenku, pokud máte v plánu kojit .
 10. Obrázek s názvem Příprava na porod Krok 13

  10 Zabalte dětské oblečení, jako je oblek na spaní a hraní nebo jiné roztomilé oblečení pro dítě. Nezapomeňte zahrnout a přijímací deka aby pomohlo zakrýt dítě, pokud je venku chladno.


 11. jedenáct Nezapomeňte si koupit a naučit se používat autosedačku. Ujistěte se, že dětská autosedačka je správně nainstalován ve vozidle před velkou událostí.


 12. 12 Vyplňte předvstupní formuláře v nemocnici. Až přijde den, budete moci vánek přijímat a rovnou zpět do práce a dodání .


 13. 13 Zjistěte, jak vaše zdravotní pojištění nabízí krytí.

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit

Populární Problémy

Pokud nemáte kabel, je zde několik různých možností, jak sledovat streamování cen 2021 Critics Choice Awards online zdarma.Jak zhubnout při kojení. Kojení je skvělé nejen pro vaše dítě, ale pro většinu žen má také výhodu spalování kalorií navíc, což může pomoci shodit přebytečná kila nabytá během těhotenství. Hubnout...„Silicon Valley“ se vrací na 6. sezónu v neděli. Zde je návod, jak sledovat nové epizody streamované online bez kabelu.

Jak naplánovat oslavu narozenin na podzim. Možná plánujete narozeninovou oslavu na podzim, která se bude shodovat s vašimi podzimními narozeninami, nebo uspořádáte večírek pro někoho narozeného na podzim. Večírek na podzim může být skvělým způsobem, jak ...Ben Rothenberg, Marion Bartoli a Noah Rubin nedávno vyhodnotili šance Rogera Federera na vítězství v Slamu v roce 2021. Z těchto tří je Rothenberg jediný, kdo si myslí, že Federer má větší šanci vyhrát další Slam než Serena Williamsová.Vše, co potřebujete vědět o Nadalově nadcházejícím zápase třetího kola na US Open 2019.