Roger Federer a Serena Williams: Immortalizace šampiona

Ve hře Sereny Williamsové nemusí být mnoho estetických prvků, ale nebylo by těžké najít nadšeného básníka, který by byl ochotný výmluvně mluvit o jejím podání a možná ho dokonce zvěčnit ve verších. Člověče, to slouží. Úplná, zničující kontrola, kterou ovládá nad tak složitou akcí, by musela jít dolů jako definující obraz Williamsovy mocenské éry. Sledovat její podání je něco jako sledovat zpomalené zachycení vzlétající rakety. Je tu klid, když bere míč do ruky, hlavu stále jako kámen a oči upřené přímo před sebe v intenzivním soustředění. Poté pokračuje v rutině odrážení míčů, která má mnoho různých verzí patentovaných moderními tenisty; Verze Serena se skládá z MNOHÉHO odskakování míče-čím větší je situace naplněna tlakem, tím větší je počet odrazů. A pak, právě když si začnete myslet, že příběhy o Serenině nedostatečné kondici, které se neustále točí kolem tenisových kruhů, jsou pravděpodobně pravdivé a že je pravděpodobně vyčerpaná ze své energie a nyní se jen snaží získat čas, aby z ní neudělala nervózní nepořádek doručování, stoupne si na čáru podání, hodí míč do vzduchu pro perfektní hod (všimněte si, Ana Ivanovic) a jedním plynulým, elegantním pohybem sesílá blesk, který kolem jejího odstoupivšího soupeře plápolal esem nebo podáním vítěz. Je to pohled jako žádný jiný v moderním tenise-zvuková technika, dokonalá mechanika a úžasná síla. Nejsem tenisový trenér, ale věřím, že instruktoři z celého světa by udělali dobře, kdyby Serena sloužila jako rychlý průvodce vše-v-jednom při podávání; Jediné, co musí udělat, je přehrát video Sereny, která poskytuje obzvláště efektivní podání, a jít, a to je, děti, jak se to dělá.Servírování Sereny Williamsové nemusí být jediným důvodem, proč vyhrála 12 grandslamů, ale je tím nejdůležitějším. Její schopnost umět otupěle souhlasit se svou nejcennější zbraní v krutých chvílích zápasu do té míry, že se na ni může spolehnout, jako by na ní závisel její život, musí být pro její oponenty zdrojem velké sklíčenosti. Když spolu s Justine Heninovou absolvovaly jedno z nejnudnějších ženských finále Slam v nedávné době, jedinou střelou, která vypadala, že oddělí vítěze od poraženého, ​​bylo podání Sereny. Henin, hrající pouze ve druhém turnaji svého tolik oslavovaného comebacku, se vyrovnávala a občas dokonce překonávala Serenu ve střelbě a rychlosti kolem kurtu.Vítězové Australian Open 2010

Serena Williams a Justine Henin při předávání trofejíHenininu taktickou strategii během zápasu mohou někteří zpochybňovat, protože stále posílala míček za míčem za základní čáru ve snaze převzít superagresivní styl, o kterém si myslí, že jí v červenci přinese wimbledonskou trofej, ale její srdce a tenis o dovednosti nemohou pochybovat ani ti nejdrsnější skeptici. Nakonec to všechno přišlo na to, zda se objeví Serenin vnitřní vnitřní gladiátor; a jak se očekávalo, když začala tlačit, rozhodla se přinést teplo a vymazat všechny myšlenky na porážku ze své mysli a tenisu. Stejně jako při svém úžasném comebackovém vítězství proti Victorii Azarenkové ve čtvrtfinále. Stejně jako po celou dobu své kariéry přepadává desítky protivníků svou jedinečnou kombinací tvrdosti, síly a neoblomnosti. Henin je rozhodně velmi vítaným přírůstkem do ženského tenisu, stejně jako Kim Clijstersová v loňském roce, protože pokud existuje jedna věc, kterou WTA v dnešní době velmi potřebuje, je to kvalitní soutěž na vrcholu. Ale pokud o tom někdo předtím pochyboval, Serena znovu dokázala, že když hraje, žádná fanfára ani elegantní tenis jí nemohou ukořistit cenu, na kterou má zrak.

Na druhé straně spektra Roger Federer pokračoval v upevňování své držby nad rekordními knihami, čímž si zajistil další grandslamový titul, čímž se jeho stále se rozšiřující rekordní rekord zvýšil na 16. Ano, vím, že zním jako zlomený rekord. Ne, nebudu popírat, že jsem musel potlačit zívnutí, když jsem to psal. Může Federer ve své kariéře ještě něco udělat, co nás může překvapit? Existovaly teorie, že dosažení Grand Slamu v kariéře, překonání rekordu Peta Samprase o 14 hlavních titulech a stát se otcem dvojčat v tomto pořadí, by způsobilo Federerovu motivaci a touhu ubývat. Tyto „teorie“ byly dobře a skutečně rychle odeslány do popelnice, což je v rozpacích všech pochybovačů (mezi něž patří, téměř se stydím přiznat, že vaše). Otázka, odkud jde odsud? již dávno prošlo fází nevhodnosti - nyní se stalo irelevantním.Roger Federer, vítěz Australian Open 2010

Roger Federer při svém běhu o titul na Australian Open radostně řveNejděsivější pro jeho oponenty je samozřejmě to, že ten muž nejeví žádné známky zpomalení, ale ve skutečnosti zlepšování v některých oblastech. Jeho bekhend byl v plamenech téměř celý turnaj, čímž se osvědčený trik Andyho Murraye o neustálém napadání údajně slabšího křídla Federera snížil na směšně nedomyšlenou zbytečnost. Podání, které ve loňském finále proti Rafaelovi Nadalovi velmi chybělo, nádherně cvakalo a jeho pohyb byl zpět k jedinečné sadě tělesných pohybů, o nichž bylo známo, že je lidé v různých dobách popisovali jako baletní, magické nebo éterické. Nebylo divu, že sotva půl hodiny po zápase Murrayův sebevědomý výkřik ze svých dřívějších zápasů na turnaji (zejména jeho čtvrtfinále proti Nadalovi, zápas, ve kterém hrál úžasně ofenzivní tenis) byl úplně pryč a on byl zabit do návrat zpět ke svému ultra-defenzivnímu, údernému stylu. Hrát proti Federerovi ve finále Slam je jako začarovaný kruh: jeho brilantní odpalování z bloků dostává jeho protivníka do všech obranných a váhavých postojů, což zase dává Federerovi jistotu v jeho úderech, což zase vede k brilantnější tvorbě střel. , což zase vede k frustraci a divokým chybám a obecné zoufalství na druhé straně sítě, a tak dále a tak dále. Nedovedu si představit, že být v takové situaci může být pro kohokoli veselá vyhlídka (pokud se ovšem jmenujete Rafael Nadal). Není divu, že Federer zaznamenal tolik svých výher, než vůbec vstoupil na kurt - jeho pověst na to obvykle stačí.

Lidem doslova došly superlativy, aby si na Federera a nekonečnou velkolepost jeho kariéry dali pořádně záležet. Proměnil se v noční můru sportovního spisovatele: existuje koneckonců jen tolik nových úhlů, o kterých můžete psát, když se to samé opakuje pořád dokola. Je to definitivní známka toho, že muž dosáhl vrcholu svých sil, absolutního závratného vrcholu, který bude navždy zvěčněn v jeho odkazu? Počkejte - neříkali jsme to samé v roce 2006?Článek byl publikován ve třetím časopisu Sportskeeda EPopulární Problémy

Novak Djokovic utrpěl ve vídeňském čtvrtfinále jednu z nejhorších porážek kariéry proti Lorenzu Sonegovi. Srb se však již dívá dopředu na finále ATP a odmítá se příliš zdržovat trapnou ztrátou.

Jak zjistit, zda jsou Yeezys falešní. Díky tomu, že Kanye West a Adidas pravidelně každý rok vydávají nové Yeezys, se lidé pokoušejí vydělat na výrobě padělaných tenisek. Abyste se ujistili, že dostanete skutečnou nabídku, a nevyhazujte peníze za nějaké ...

Zde je návod, jak sledovat online sérii „Poslední týden dnes večer s Johnem Oliverem“ online, pokud nemáte kabel nebo nemáte HBO.

McMillions je fascinující dokument o 24 milionech dolarů, které byly ukradeny ze hry McDonald's Monopoly. Zde je návod, jak se na dokument dívat.

Broncos a Rams se sejdou v sobotu na přípravném zápase. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu na různých trzích.

Bývalý Davis Cupper Jaideep Mukherjee jmenován prezidentem Indické asociace tenisových hráčů (ITPA)