10 věcí, které byste měli vědět o Robertě Vinci, přemožitelce Sereny Williams na US OpenRoberta Vinci po svém vítězství nad Serenou Williamsovou

Italka Roberta Vinci šokovala tenisový svět svým ohromujícím rozčilením nad Serenou Williamsovou v pátečním semifinále US Open, čímž skončila nabídka Američanky stát se první hráčkou od roku 1988 a získat všechny čtyři hlavní obory ve stejném roce. Pro ty, kteří Vinci nejsou obeznámeni, je zde 10 věcí, které je třeba vědět o Italce, která se po odehrání zápasu svého života omluvila davu.

1. 32letá Roberta Vinci se narodila v italském Tarantu. Její rodiče jsou Angelo Vinci, účetní a Luisa, žena v domácnosti. Má staršího bratra Francesca a trénuje jej Francesco Cina. V současné době žije v Palermu.

2. Vinci nikdy nebyla v semifinále Grand Slamu ve dvouhře před US Open, přestože byla v roce 2013 zařazena až na 11. místo na světě. V současné době je v žebříčku jednotlivců na 43. místě .

3. Vinci je v současné době na 35. místě ve světě ve čtyřhře, ale byl zařazen na 1. místo na světě ve čtyřhře. Mezi jejích 25 titulů ve čtyřhře patří 2 tituly Australian Open a po jednom titulu na US Open, French Open a Wimbledonu. Ona získala partnerství s krajankou Sara Errani vyhrát tyto tituly, v procesu se stal jedním z pěti týmů dokončit kariéru Grand Slam ve čtyřhře. Ital je trojnásobnou světovou jedničkou na konci roku ve čtyřhře s Erranim. Po rozchodu s Erranim na začátku sezóny odehrála Vinci v roce 2015 pouze 6 turnajů ve čtyřhře, aby se mohla soustředit na svou dvouhru.

4. Soupeřkou Vinci ve finále je Italka Flavia Pennettová, se kterou získala v roce 1999 titul čtyřhry dívek na French Open. Jejich vzájemný souboj je 5-4 ve prospěch Pennetty.

5. S 5 stopami a 4 palci je Vinci druhou nejkratší hráčkou WTA Top 50.

6. US Open 2015 je pro Vinciho 44. grandslamový turnaj. Pouze jedna další hrála před jejím prvním semifinále ve více oborech - Elena Likhovtseva na French Open 2005.

7. Vinci ve své kariéře získala 9 titulů WTA ve dvouhře, včetně 3 nejlepších titulů v kariéře v roce 2011.

8. Vinci dosud vyhrál více než 8 milionů dolarů v odměnách za kariéru. Její postup do finále jí zajišťuje šek 1,6 milionu dolarů, pokud v sobotu prohraje, a 3,3 dolaru. milion, pokud vyhraje.

9. Vinci je teprve třetí nenasazenou ženou, která se v éře Open dostala do finále US Open. Dalšími dvěma byli Kim Clijstersová v roce 2009 a Venus Williamsová v roce 1997.

10. Před pátečním semifinále byla proti Sereně Williamsové 0: 4, když v předchozích setkáních nedokázala vyhrát ani jeden set. Je to vůbec poprvé, kdy Vinci porazil hráče světové jedničky ve dvouhře.

Populární Problémy

Jak zjistit, zda je papoušek s hlavou jestřába pro vás to pravé. Papoušci s jestřábem v čele, známí také jako papoušci červeného vějíře, jsou jedineční a krásní ptáci s hravými, energickými osobnostmi. Vyznačují se fanouškem modrého a červeného peří ...

Jak zlepšit svůj střevní mikrobiom. Váš střevní mikrobiom je sbírka bakterií, které žijí ve vašem trávicím systému. Je to úzce spjato s vaším metabolickým zdravím, imunitou a dokonce s vaší náladou. [V161569_b01]. 11. září 2020. Tyto ...

Paksiw na Pata je tradiční filipínské jídlo, které se vaří v octě a sójové omáčce. Termín 'paksiw' obecně odkazuje na něco, co se vaří v octě a česneku, ale mnoho verzí Paksiw na Pata ve skutečnosti obsahuje sójovou omáčku nebo ...

Zde je návod, jak sledovat sobotní tříbodovou soutěž NBA online bez kabelu. Joe Harris je zpět, aby obhájil svůj titul před Trae Youngem, Zachem LaVinem a dalšími.

Jak zastavit krvácení. Odborníci se shodují, že první věc, kterou byste měli udělat, pokud krvácíte, je vyvinout tlak na tuto oblast. Ke krvácení dochází, když vám krev vytéká z cév, často kvůli ráně. K vnějšímu krvácení dochází, když ...

Chcete sledovat ESPN+ na svém počítači? Zde je kompletní průvodce sledováním na počítači PC nebo Mac.