10 věcí, které byste měli vědět o Robertě Vinci, přemožitelce Sereny Williams na US OpenRoberta Vinci po svém vítězství nad Serenou Williamsovou

Italka Roberta Vinci šokovala tenisový svět svým ohromujícím rozčilením nad Serenou Williamsovou v pátečním semifinále US Open, čímž skončila nabídka Američanky stát se první hráčkou od roku 1988 a získat všechny čtyři hlavní obory ve stejném roce. Pro ty, kteří Vinci nejsou obeznámeni, je zde 10 věcí, které je třeba vědět o Italce, která se po odehrání zápasu svého života omluvila davu.

1. 32letá Roberta Vinci se narodila v italském Tarantu. Její rodiče jsou Angelo Vinci, účetní a Luisa, žena v domácnosti. Má staršího bratra Francesca a trénuje jej Francesco Cina. V současné době žije v Palermu.

2. Vinci nikdy nebyla v semifinále Grand Slamu ve dvouhře před US Open, přestože byla v roce 2013 zařazena až na 11. místo na světě. V současné době je v žebříčku jednotlivců na 43. místě .

3. Vinci je v současné době na 35. místě ve světě ve čtyřhře, ale byl zařazen na 1. místo na světě ve čtyřhře. Mezi jejích 25 titulů ve čtyřhře patří 2 tituly Australian Open a po jednom titulu na US Open, French Open a Wimbledonu. Ona získala partnerství s krajankou Sara Errani vyhrát tyto tituly, v procesu se stal jedním z pěti týmů dokončit kariéru Grand Slam ve čtyřhře. Ital je trojnásobnou světovou jedničkou na konci roku ve čtyřhře s Erranim. Po rozchodu s Erranim na začátku sezóny odehrála Vinci v roce 2015 pouze 6 turnajů ve čtyřhře, aby se mohla soustředit na svou dvouhru.

4. Soupeřkou Vinci ve finále je Italka Flavia Pennettová, se kterou získala v roce 1999 titul čtyřhry dívek na French Open. Jejich vzájemný souboj je 5-4 ve prospěch Pennetty.

5. S 5 stopami a 4 palci je Vinci druhou nejkratší hráčkou WTA Top 50.

6. US Open 2015 je pro Vinciho 44. grandslamový turnaj. Pouze jedna další hrála před jejím prvním semifinále ve více oborech - Elena Likhovtseva na French Open 2005.

7. Vinci ve své kariéře získala 9 titulů WTA ve dvouhře, včetně 3 nejlepších titulů v kariéře v roce 2011.

8. Vinci dosud vyhrál více než 8 milionů dolarů v odměnách za kariéru. Její postup do finále jí zajišťuje šek 1,6 milionu dolarů, pokud v sobotu prohraje, a 3,3 dolaru. milion, pokud vyhraje.

9. Vinci je teprve třetí nenasazenou ženou, která se v éře Open dostala do finále US Open. Dalšími dvěma byli Kim Clijstersová v roce 2009 a Venus Williamsová v roce 1997.

10. Před pátečním semifinále byla proti Sereně Williamsové 0: 4, když v předchozích setkáních nedokázala vyhrát ani jeden set. Je to vůbec poprvé, kdy Vinci porazil hráče světové jedničky ve dvouhře.

Populární Problémy

Andy Murray se v pondělí utká s Alexandrem Zverevem v 32. kole na Western & Southern Open. Murray vypadal v otvíráku v dobré formě, zatímco Zverev se poprvé od obnovení turné postavil na dvůr.

Ať už cítíte aster nebo se snažíte zůstat v háji, jsou to metody, jak znovu vytvořit kostýmy pro hlavní postavy v první sérii Young Justice. Kupte si černé sportovní triko s krátkým rukávem, které vám zakryje krk. Vymalovat ...

Alabama se snaží uzavřít perfektní pravidelnou sezónu, když v sobotu nastoupí na bojující stranu LSU. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos ze hry.

Zde je vše, co potřebujete vědět o tom, jak sledovat The Outsider online bez kabelu.

Makadamové ořechy je neuvěřitelně těžké rozlousknout, i když byly nejprve uvařené nebo pražené. Typické louskáčky to nepovedou a méně rafinované metody, jako je rozbíjet standardním kladivem, nakonec rozdrtí jemné ořechy ...