5 největších tenisových dvojic všech dob

Dvojice společně získala 21 grandslamových titulů a dodnes jsou přáteliDebata O KOZE byla hašována, přepracovávána a stále se o ní nekonečně diskutuje ve dvouhře, přičemž Roger Federer se nadále upevňoval jako hlavní kandidát na tento titul.

Ale tenis za ty roky zažil několik skvělých párů, které ladily (a eso) na kurtech.UPOZORNĚNÍ: Podíval jsem se zde na starší páry, přičemž sestry Williamsové stále hledají titul s nebývalým úspěchem na Tour a na olympijských hrách!

Martina Navrátilová - Pam Shriver

Česko-americké eso Martina Navrátilová je tam nahoře v panteonu Největší ze všech dob. Trvalo by dlouho, než vyjmenuji každý rekord, který během své 31leté kariéry držela, vytvořila nebo pokořila.

Nyní šedesátiletá Navrátilová je jedinou tenistkou v historii - mužskou nebo ženskou, která držela pozici č. 1 ve dvouhře i čtyřhře více než 200 týdnů - 332 ve dvouhře a 237 ve čtyřhře.technika tenisového volejbalu

Získala 18 grandslamových turnajů ve dvouhře - ale pouze ve čtyřhře 26 ve čtyřhře - a dalších pět před ním.

V roce 1975, krátce po přeběhu z tehdejšího komunistického Československa, získala Navrátilová svůj vůbec první titul ve čtyřhře-spojila se s tehdejší světovou jedničkou-Chrisem Evertem, aby získala nejvyšší ocenění na French Open.

Následující rok by se pár znovu spojil a vyhrál Wimbledon. Navrátilová by v příštích dvou letech získala čtyřhru ročně, dvakrát se zakladatelkou WTA a tenisovou legendou Billie Jean Kingovou.Ale byly to počátky jejího partnerství s americkým esem Pam Shriverem v roce 1981, které se ukázalo jako jedno z nejplodnějších dvojitých partnerství všech dob.

Ti dva vyhráli ročník Wimbledonu 1981 a další dva roky získali nejvyšší ocenění jak při otevírání ročníků Australian Open, tak ve Wimbledonu.

Navratilova získala tři Majory v roce 1982, dva z nich s Shriverem a tři Slamy s Američanem následujícího roku.

Ale byl to rok 1984, který se ukázal být dosud jejich největším rokem. Toho roku vyhrál kombajn Navratilova-Shriver Kalendář Grand Slam-ten rok vyhrál každý Major titul ve čtyřhře.

proč jsou tenisové body 15 30 40

Během následujících pěti let tito dva přidali ke své kočičce dalších deset titulů.

Dvojice ukončila partnerství ohromujícím způsobem dvacet jedna zdvojnásobuje tituly Majors na každém možném povrchu.

Vyhráli 79 ze 104 turnajů, kterých se v průběhu svého partnerství zúčastnili, a skončili s rekordem výhra-ztráta 390-25.

Snad jedno z nejúspěšnějších deblových partnerství v historii tenisu začalo jen kvůli telefonátu Navrátilové s prosbou Shrivera, aby se stal jejím partnerem.

A zbytek byla historie.

Populární Problémy

Jak někomu dát Hickey. Dopřát svému partnerovi hickey uprostřed vášnivého líčení se může cítit úžasně, stejně jako ho hravě označit jako 'své'. Tento článek wikiHow vás naučí, jak někomu dát. Vědět, co ...

Srnčí zvěř je jednou z nejtradičnějších a nejrozšířenějších odrůd divoké zvěře. Raní američtí kolonisté se spoléhali na jeleny, kteří jim poskytovali zdroj bílkovin a dostávali je přes dlouhé a tvrdé zimy. Jak zemědělství nahradilo lov, ...

Jak se zbavit stehových značek. Stehy se obvykle provádějí při hlubokých řezech nebo ranách nebo po operaci a vyžadují řádnou údržbu a každodenní čištění, aby se zajistilo, že po stezích nezůstane jizva. Kůže každého se uzdravuje ...

Jaime Munguia a Takeshi Inoue bojují o lehký pás střední váhy WBO. Zde je návod, jak sledovat boj online zdarma.

Teenage sensation Coco Gauff se ve středu ve druhém kole Roland Garros setkává s kvalifikantkou Martinou Trevisanovou. Gauff předvedl vynikající debut v Paříži a hned v úvodním kole vyřadil nasazenou jedničku Johanna Konta.