Jak se zbavit canklů

Cankles, kontrakce z výrazu „lýtko-kotníky“, se vztahuje na baculaté kotníky se špatnou definicí nebo s nedostatkem rozlišení od místa, kde končí spodní část lýtkového svalu a začíná kotníkový kloub. Cankles není lékařský termín, ale spíše hanlivý termín obvykle vyhrazený pro popis tlustých kotníků žen. K tvorbě zubů přispívá řada faktorů a stavů, jako je genetika (možná nejběžnější), obezita, cukrovka, hypertenze, srdeční choroby a lymfedém. Minimalizace nebo odstranění vidlic závisí na jejich příčině. Cankles způsobené zdravotním stavem bývají mnohem léčitelnější než ty, které jsou dány genetickými faktory.Část 1 z 5: Určení příčiny

 1. 1 Domluvte si schůzku se svým lékařem. Pokud vnímáte své kotníky jako neobvykle silné (zvláště pokud došlo k náhlé změně), naplánujte si schůzku s rodinným lékařem. Váš lékař vyšetří vaše chodidla, kotníky a nohy, zeptá se na vaši rodinnou anamnézu, dietu a životní styl a možná vám dokonce vezme krevní tlak nebo vás pošle na krevní test (ke kontrole hladiny cholesterolu). Váš lékař určí, zda mají vaše vidlice relativně benigní příčinu (například přírůstek hmotnosti nebo otoky z příliš velkého množství soli v potravě), nebo zda souvisí se zdravotním problémem (jako je špatný oběh nebo srdeční onemocnění). Váš rodinný lékař však není odborníkem na nohy nebo oběh, takže možná budete potřebovat doporučení jinému lékaři se specializovanějším školením.
  • Geneticky mají některé ženy přirozeně větší kosti/kotníky a silnější lýtkové svaly, což nelze napravit bez invazivní chirurgie.
  • Obezita zjevně zahrnuje hromadění tuku kolem těla, ale obličej, břicho, hýždě a stehna jsou mnohem častějším cílem ukládání tuku než kotníky.
 2. 2 Podívejte se na odborníka na vaše kotníky. Pokud se váš rodinný lékař domnívá, že vaše kanyly souvisejí s problémem prokrvení, jako je žilní nedostatečnost (žilní stav, který způsobuje hromadění krve a jiné tekutiny kolem kotníku a chodidla), můžete být odkázáni na vaskulárního chirurga ke konzultaci. Pokud máte podezření na hormonální problém (například nízké hladiny inzulínu, což svědčí o cukrovce), můžete být odesláni k endokrinologovi. Pokud je podezření na srdeční problém (například městnavé srdeční selhání), může být nejvhodnějším lékařem, který by váš problém viděl a léčil, kardiolog.
  • Cévní ultrazvuk je bezbolestný postup, který umožňuje lékaři posoudit funkci žil a tepen vaší dolní končetiny.
  • Podiatři jsou specialisté na nohy, kteří mohou být také nápomocni při diagnostice problémů s kotníkem.
 3. 3 Získejte přesnou diagnózu a pochopte příčinu. Zajistěte, aby lékař jasně vysvětlil diagnózu, zejména příčinu (je -li to možné), a poskytl vám různé možnosti léčby vašich zubů. Pokud se zjistí, že nemáte žádné zdravotní problémy a vaše kotníky větší než normální jsou prostě dány genetikou a typem těla, pak se více zaměřte na přijetí těla a celkové zdraví a přitom se méně obávejte něčeho tak lehkomyslného, ​​jako je estetika vašich kotníků. . Tvary a velikosti těla lze poněkud změnit, ale pouze v rámci dobře definovaných limitů.
  • Typy svalových vláken a struktura kostí jsou zděděné vlastnosti, takže ztráta hmotnosti a vypracování svalů nohou může mít velmi malý dopad na vaše kanyly.
  • Zkoumejte různé příčiny tlustých kotníků na internetu. Poskytne vám představy o potenciálních léčebných postupech, které můžete provádět doma, ale vždy se držte renomovaných lékařských/zdravotních stránek.
  reklama

Část 2 z 5: Boj s cévní nemocí

 1. 1 Procvičujte více nohy. Chůze, běh a jízda na kole jsou dobrým cvičením, které nutí svaly vašich dolních končetin stahovat. Pokud máte špatnou cirkulaci nohou v důsledku vadných nebo netěsných chlopní v žilách (častá příčina žilní nedostatečnosti), pak cvičení svalů dolních končetin může působit jako druhé srdce, protože stlačí žíly a pomůže vrátit žilní krev zpět do oběhu.
  • Pokud se rozhodnete běhat, běhejte po měkčích površích (jako je tráva) a noste dobře odpružené boty, jinak zvýšíte riziko poškození nebo vyvrtnutí kotníků a přispění k vašemu problému.
  • Protahování kotníků a dolních končetin může také podporovat lepší průtok krve a lymfy.
 2. 2 Zvažte užívání ředidel krve. Akumulace tekutin (edém) kolem kotníků může být také způsobena periferním arteriálním onemocněním, ke kterému dochází, když se malé tepny přenášející krev do nohou pomalu zužují nebo blokují hromaděním plaku uvnitř arteriálních stěn - chorobný proces nazývaný ateroskleróza. Bez řádného průtoku krve nedostanou tkáně chodidla a kotníku dostatek kyslíku a dalších živin a poškodí se. Časem se mohou nohy a kotníky zapálit. Užívání ředidel krve (obvykle léků na předpis) zabraňuje usazování plaku v tepnách a podporuje lepší průtok krve a krevní tlak.
  • Mezi běžně doporučovaná ředidla krve patří aspirin a warfarin (Coumadin).
  • Arteriální plak obsahuje cholesterol, takže udržování zdravé hladiny cholesterolu v krvi může pomoci předcházet ateroskleróze.
 3. 3 Noste kompresní punčochy. Kompresní punčochy jsou k dispozici online, v obchodech se zdravotnickými potřebami, nebo možná váš lékař poskytne nějaké zdarma, pokud vám diagnostikují cévní onemocnění. Kompresní punčochy poskytují podporu svalům a cévám, což snižuje otoky / otoky a podporuje lepší cirkulaci.
  • Zvednutí nohou při odpočinku, sledování televize nebo sezení u počítače pomůže s prouděním krve z vašich nohou díky snížení účinku gravitace. Položení je ještě lepší.
  • Namáčení nohou a kotníků v teplé solné lázni Epsom může výrazně snížit bolest a otoky.
  reklama

Část 3 z 5: Boj proti obezitě

 1. 1 Hubněte cvičením. Pokud jsou vaše vidlice způsobeny obezitou, shazování nějaké váhy by vám také mělo nakonec pomoci zeštíhlit kotníky a zlepšit celkový zdravotní stav (například snížené riziko infarktu a mrtvice). V závislosti na vaší obezitě můžete začít se cvičením, které příliš netlačí na vaše kotníky a další klouby nohou, jako je plavání nebo jízda na kole. Jakmile svou váhu přenesete na bezpečnější úroveň, přidejte cvičení s váhou, jako je chůze nebo skákání na mini trampolíně, což také podpoří lepší prokrvení vašich chodidel a nohou.
  • Na cvičební režimy pro obézní lidi by měl dohlížet zdravotník.
  • K úbytku tuku obvykle dochází zpočátku z obličeje a břicha, takže buďte trpěliví, aby se vám tuk spálil z okolí kotníků.
  • Zvažte provedení několika cviků na nohy, které zvýší definici vašich lýtek (například lezení po schodech), aniž byste svaly zvětšili. Vylepšená definice svalů může způsobit, že vaše kotníky budou štíhlejší.
 2. 2 Zhubněte snížením kalorické spotřeby. Kromě kardiovaskulárních cvičení se zaměřte na snížení počtu kalorií, které denně konzumujete. Většina lidí, kteří jsou relativně sedaví, potřebuje jen asi 2 000 kalorií denně k udržení tělesných procesů a má dostatek energie pro mírné cvičení. Snížení příjmu kalorií o 500 kalorií denně bude mít za následek přibližně 4 libry ztráty tukové tkáně za měsíc.
  • Saláty vyrobené z listové zeleniny a čerstvé zeleniny jsou vynikající volbou pro hubnutí, protože jsou nízkokalorické, mají vysoký obsah živin a jsou poměrně objemné (s vysokým obsahem vlákniny), takže zaplní váš žaludek. Nezapomeňte na salátový dresink.
  • Pít hodně vody je skvělé pro hubnutí, protože je bez kalorií a pomáhá omezit vaši chuť k jídlu.
 3. 3 Zvažte liposukci. Pokud máte potíže se ztrátou tukových zásob kolem kotníku, naplánujte si konzultaci s cévním nebo kosmetickým chirurgem, abyste prodiskutovali odstranění tuku liposukcí. Být invazivní, chirurgie by měla být vaší poslední možností boje s vašimi zuby, ne vaší první volbou kvůli potenciálnímu pohodlí. Kromě liposukce může být chirurg schopen oholit nebo předělat kosti a svaly dolního lýtka a kotníku.
  • Ujistěte se, že rozumíte všem rizikům operace, jako jsou alergické reakce na anestezii, infekce a velká ztráta krve.
  reklama

Část 4 z 5: Boj se zadržováním vody

 1. 1 Snižte příjem soli ze stravy. Diety s vysokým obsahem soli obvykle způsobují, že tkáně vypadají nafouklé, protože sodík uvnitř soli táhne vodu z buněk do okolních intersticiálních prostorů a vytváří typ otoku nazývaného edém. Obličej, ruce a nohy/kotníky jsou běžnými oblastmi ovlivněnými dietou s vysokým obsahem soli. Většina zpracovaných potravin má vysoký obsah sodíku, takže se více zaměřte na čerstvé maso a produkci.
  • Konzervované rajčatové omáčky, salsy, krekry a nakládaná zelenina mají obzvláště vysoký obsah sodíku. Váš denní příjem sodíku by měl být mezi 1 500 mg a 2 300 mg.
  • Dieta s nízkým obsahem sodíku doporučovaná mnoha lékaři se nazývá DASH dieta.
 2. 2 Buďte trpělivá, pokud jste těhotná. Těhotenství zahrnuje nejen přírůstek hmotnosti, který může mít negativní dopad na vaše kotníky, ale také období špatného oběhu a změn hormonálních hladin, což často podporuje zadržování tekutin v dolních končetinách. Pokud se tedy obáváte svých vidliček během těhotenství, pak můžete určitě omezit příjem sodíku, ale jednoduše počkejte, až porodíte, a zjistěte, zda se vaše kotníky nevrátí do normální velikosti.
  • Chození na středně rychlé procházky a zvedání nohou vsedě pomůže omezit otoky kotníků, když jste těhotná.
  • Uvědomte si také, že edém může přicházet a odcházet s menstruačním cyklem ženy.
 3. 3 Vyvarujte se nadměrné konzumace alkoholu, zejména piva. Chronický příjem alkoholu může poškodit slinivku a játra, protože ethanol je relativně toxický. Poškozená játra nepracují správně, vytvářejí enzymy a zpracovávají aminokyseliny, což vede k edému (zadržování vody) v těle. Alkohol má také poměrně vysoký obsah kalorií na bázi cukru (zejména v kombinaci se sodovkou), aniž by obsahoval další živiny, což podporuje přírůstek hmotnosti. Pivo může být obzvláště problematické, protože některé značky mají také vysoký obsah sodíku.
  • Zvažte přechod na červené víno, které je zdravější pro vaše cévy.
  • Vyvarujte se konzumace arašídů a preclíků, které se podávají v některých barech, protože oba obsahují hodně soli.
  reklama

Část 5 z 5: Oblékání, aby cankle vypadaly menší

 1. 1 Noste dlouhé kalhoty se širokými nohavicemi. Dlouhé kalhoty vám zakryjí vidlice a zároveň zeštíhlí nohy. Nejlepší jsou styly se širokými nohami, protože tyto neobepínají vaše kotníky. Snažte se vyhnout úzkým džínům a oříznutým stylům, které se střihávají těsně nad kotníkem.
  • Zeštíhlující efekt mají také dlouhé šaty a sukně. Jen se ujistěte, že odříznou u kotníku, ne nad ním.
 2. 2 Vyberte si spodní část s vysokým pasem. Dna s vysokým pasem prodlužují nohy, což má za následek štíhlejší kotník. Zkuste kalhoty s vysokým pasem nebo dlouhou sukni s vysokým pasem.
 3. 3 Vyberte si robustní podpatky. Díky robustním podpatkům mohou velké kotníky vypadat štíhlejší. Držte se stranou od jehlových podpatků, které jsou malé a tenké, takže vaše kotníky budou ve srovnání vypadat větší.
 4. 4 Vyhněte se botám s kotníky. Kotníkové pásky upoutají pozornost pouze na vaše kotníky. Místo toho si vyberte boty zakrývající kotníky, jako vysoké boty nebo boty se špičatými prsty, které vám pomohou prodloužit nohy.
 5. 5 Upozorněte jinde pomocí příslušenství. Pokud se nechcete vzdát zkrácených kalhot nebo sandálů s kotníky, zkuste příslušenství. Odvážné doplňky, jako jsou kabelky, sluneční brýle a šperky, přitáhnou oči nahoru a pryč od vašich vidlic. reklama

Expertní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu opravit vidlice?Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou.Michele DolanCertifikovaná fitness trenérka Expertní odpověď Silné kotníky mohou být dědičné. Pokud máte nadváhu, zkuste snížit příjem kalorií a věnovat se sportům, které zpevní vaše dolní končetiny, jako je běh, volejbal, basketbal nebo tenis.
 • Otázka Co způsobuje kanyly?Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou.Michele DolanCertifikovaná fitness trenérka Odpověď odborníka Velké kotníky mohou být dědičné nebo mohou být důsledkem zdravotního stavu. Pro jistotu je nejlepší navštívit lékaře.
 • Otázka Jaký styl obuvi vypadá nejlépe s kanylami?Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou.Michele DolanCertifikovaná fitness trenérka Odpověď odborníka To opravdu závisí na tom, co vám vyhovuje a na vašem vkusu. Někteří stylisté tvrdí, že nejlépe vypadají menší boty s jednoduchým klasickým stylem.
 • Otázka Co děláte pro oteklé nohy?Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou.Michele DolanCertifikovaná fitness trenérka Odpověď odborníka Na otoky nohou bude mít prospěch převýšení, namočení do koupele se střídáním studené nebo teplé vody, kompresní punčochy a odpočinek. Ujistěte se, že vaše boty nejsou příliš těsné a vyhýbejte se slaným nebo zpracovaným potravinám, které způsobují zadržování vody.
 • Otázka Bude cvičení lýtek zhoršovat moje cviky?Dean Theriot
  Osobní trenér Dean Theriot je osobní trenér a majitel společnosti Timberline Fitness v Houstonu v Texasu. S více než 25 lety zkušeností v oblasti fitness se Dean specializuje na osobní, skupinové a sportovní tréninky. Dean má bakalářský titul z fyziologie cvičení na LSU. Dean kombinuje odporový a kardiovaskulární trénink s cvičením pilates pro komplexní tréninky pro své klienty. Jeho sportovní trénink zahrnuje fotbal, basketbal a baseball.Dean TheriotOsobní trenér Expertní odpověď Cankles jsou otázkou procenta tělesného tuku. Nedostanete cviky přílišným cvičením lýtek. Cvičení lýtek by vám ve skutečnosti mělo pomoci s cvoky.
 • Otázka Jsem hubený, ale mám vidličky. Znamená to, že jsem tlustá? Chci štíhlé kotníky.Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou.Michele DolanCertifikovaná fitness trenérka Odpověď experta To, že máte kelímky, neznamená, že jste tlustí. Pokud nemáte nadváhu, vaše vidlice jsou pravděpodobně genetické. Zkuste skákat přes švihadlo, aby vaše kotníky vypadaly menší. Skákací cvičení budují svaly na lýtkách, takže vaše kotníky vypadají ve srovnání menší.

Populární Problémy

Jak dobře vypadat při sportu. Sportování je zábavný způsob, jak se udržet ve formě, ale mezi potem a volnými uniformami to není vždy nejatraktivnější činnost. Ale někdy chcete vypadat dobře, jako když se snažíte ...

Jak namontovat jednokolku. Jízda na jednokolce může chvíli trvat, než se naučíte, ale s určitým odhodláním a cvikem to zvládne každý. První věc, kterou se musíte naučit, je, jak ji namontovat, abyste se mohli dokonce naučit jezdit. Pomocí zábradlí položte ...Alex de Minaur se v neděli utká s Ugo Humbertem ve finále evropského Open v Antverpách. De Minaur se s Humbertem na ATP nikdy předtím nepotkal, takže jejich vzájemný souboj momentálně stojí 0-0.

Podívejte se na některé mladé ženy, které by mohly v roce 2019 vyhrát Grand Slam.

Australian Open 2021 byla v sobotu uvržena do chaosu poté, co tři lidé na palubě charterových letů pořádaných Tennis Australia vrátili pozitivní testy na virus COVID-19.