US Open Classics: Andre Agassi vs Marcos Baghdatis, druhé kolo, 2006

Marcos Baghdatis, vpravo, z Kypru blahopřeje Andre Agassovi

Marcos Baghdatis, vpravo, z Kypru blahopřeje Andre Agassimu po zápase

Přejděte dolů a sledujte hlavní body epického zápasu.Bylo to druhé kolo. Neměl vyhrát.Celý svět se obrátil na stadion Arthur Ashe, aby se rozloučil s mužem, který byl sportovní ikonou celé generace tenisových fanoušků. Uvědomili si, že jeho čas skončil.

V 36 letech tenisoví profesionálové sledují sport před televizí. Agassi léta vzdoroval šancím, ale v roce 2006 prohlásil, že toho má dost. Agassi, který hrál před svým oblíbeným domácím publikem, mu dal poslední šanci.Až na to, že ve druhém kole remizoval Marcos Baghdatis.Baghdatis byl celý rok ve scintilační formě. Dostal se do finále Australian Open a do semifinále Wimbledonu a na Open byl nasazen jako osmý. V mnoha ohledech byl přesně jako odraz mladšího Agassiho samotného. Jejich herní styly byly téměř totožné. Oba byli klasickými protihráči, oba se na plese houpali co nejdříve a oba tvrdě vraceli. Jediným rozdílem mezi nimi bylo 8 grandslamů, 15 let a 25 000 amerických fanoušků.

Agassi měl hrozné zdraví. Dostával protizánětlivé výstřely na bolavá záda. Byl to lékařský vrak u soudu. Všichni na okruhu i na kurtu to věděli. Přišli kvůli tomu, co si mysleli, že bude pro Baghdatise pohodlnou výhrou a uctivým východem pro Agassiho.A pak se zápas proměnil v jednu z nejdramatičtějších událostí na středovém kurtu.pohodlná vycházková tenisová obuv

Agassi vzal první dvě sady v docela učebnicovém stylu. Jeho tahy byly stejně škodlivé jako vždy. Vracel se dobře. Baghdatis jednoduše nemohl nechat kliknout. Na začátku třetiny Agassi po zisku bodu dokonce trefil střelu mezi nohy. Vedl 6: 4, 6: 4.

Tenis je krásná hra. Zápas může trvat hodinu. Jeden den může zápas pokračovat. Nedá se říci, k čemu může vést prosté přerušení podávání. Jeden chybný forhend, jedna neškodná dvojchyba a dynamika zápasu se otočí. Oba hráči to věděli. Tehdy se Baghdatis zlomil. Ve třetině zlomil a držel své podání, aby vzal sadu 6-3.

Není nic děsivějšího, než když se protivník zlomí. Tehdy jde úplně ven, protože nemá co ztratit. Každý bod, který Agassi hrál, by byl potlačen Kypřany. Jeho bekhend padal přesně tam, kam chtěl. Agassi byl protihráč. Baghdatis zlomil pozdě ve čtvrtém setu znovu vyrovnat zápas, přičemž sadu 7-5.

Pátý set způsobil, že drama raketově vyneslo zápas ke slávě, pro kterou je dnes známo.

V 5-5 začal Baghdatis křeče. Agassi sloužil, aby zůstal v zápase. Baghdatis spadl na zem, nesnesitelně bolest. Měl úsměv na tváři, i když se svalil k zemi, skoro jako by měl hysterii. Další míč ale srazil pro vítěze. Baghdatis sotva mohl pořádně chodit po kurtu, ale bojoval, jako by na tom závisel jeho život.

V průběhu této hry za stavu 5-5 byl Agassi nucen zachránit tři brejkboly. Každý bod diváci divoce povzbuzovali. Říká se, že legendy neumírají snadno a Agassi to dokázal. Bojoval s každým démonem, kterého měl v sobě, aby po osmi dvojkách udržel záchranu a vedl 6–5.

Agassi v další hře rozbil Baghdatise a po téměř pěti hodinách odehrál zápas. Oba protivníci se navzájem objali u sítě a spěchali k okamžité lékařské pomoci. Byl to klasický případ mysli nad hmotou, kde mysl vynesla rozhodného vítěze.

Agassi by prohrál svůj další zápas s nenasazeným Benjaminem Beckerem ve čtyřech setech, v Open, který nakonec vyhrál Roger Federer. Byl to vhodný způsob, jak odejít, hrát ten jeden zápas, který každému namaloval mysl nostalgií po velikosti muže, který dal svůj život, i když později v kariéře, za sport.Populární Problémy

Cvičební míč je skvělá pomůcka, se kterou si můžete zacvičit doma. Jsou však velké a objemné a nikdy nezůstanou tam, kde mají, když je nepoužíváte. Ale nebojte se - váš cvičný míč se nemusí kutálet po celém ...

Atlanta a Minnesota se v úterý večer setkají ve finále US Open Cup 2019. Zde je možné sledovat zápas.

Jak vyrobit halloweenskou dekoraci. Domácí halloweenské dekorace jsou světem daleko od masově vyráběných chatrných nabídek obchodu s plasty a papírem v dolarech. Vytváření vlastních dekorací zajišťuje jedinečný vzhled a navíc můžete opakovaně používat předměty kolem ...

Mnoho mladých žen se obává, že přijdou o svůj mladistvý vzhled, ale starnutím můžete zabránit tomu, aby k předčasnému stárnutí došlo, tím, že se budete starat o své tělo. Pokud jde o povislá prsa, můžete se mnoha problémům snadno vyhnout ochranou pokožky, ...

Č. 12 Wisconsin čeká v úterý zajímavý test proti Loyola Chicago 3: 0. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry, pokud nemáte kabel.