Jak se starat o skotský záhyb

Splňte základní potřeby svého skotského záhybu tím, že ho vezmete k veterináři na rutinní prohlídky a budete si kartáčovat srst, čistit uši a pravidelně stříhat nehty. Ujistěte se, že jste vybrali vysoce kvalitní značkové jídlo, a snažte se vyhnout překrmování svého skotského záhybu. Kromě toho poskytněte své kočce puzzle a upoutávky, aby byla stimulována mentálně i fyzicky. Vzhledem k tomu, že skotské vrásky jsou láskyplné kočky, které milují lidské interakce, ujistěte se, že budete se svou kočkou komunikovat alespoň 30 minut každý den.

Metoda 1 ze 3: Udržujte svoji kočku zdravou a čistou

 1. Obrázek s názvem Postarejte se o skotský záhyb Krok 1

  1 Poraďte se s veterinářem. Vezměte svou kočku k veterináři alespoň jednou ročně na rutinní prohlídky a návštěvy zubaře. Také se ujistěte, že je vaše kočka aktuální o svých výstřelech a očkování.
  • Mezi základní vakcíny (nebo vakcíny, které vaše kočka musí mít) patří panleukopenie (psinka), virus kočičí kočky, virus kočičího herpesu typu I (rhinotracheitida) a vzteklina. Váš veterinář může také navrhnout záběry na virus kočičí leukémie, Bordetella, Chylamydophila felis a virus kočičí imunodeficience.
  • Pokud vaše kočka vykazuje bolest nebo ztuhlost ocasu nebo nohou, měli byste kočku vzít k veterináři. Jedná se o příznaky zdravotního problému běžného pro skotské záhyby nazývaného osteochondrodystrofie. Tato nemoc, která způsobuje výrazné uši Scottish Fold, postihuje chrupavku kočky a může způsobit artritidu a deformace kostí.
  • Chcete -li optimalizovat zdraví vaší kočky, zeptejte se svého veterináře na výživové, ošetřovací a zdravotní potřeby skotského stáda.


 2. Obrázek s názvem Postarej se o skotský záhyb Krok 2

  2 Kartáčujte pravidelně. Pokud máte krátkosrstý skotský záhyb, pak jej jednou nebo dvakrát týdně vykartáčujte kovovým hřebenem. Pokud máte dlouhosrstou skotskou vrásku, budete ji muset denně kartáčovat. Pomocí drátěného hladkého kartáče rozčešte svůj dlouhosrstý skotský záhyb.
  • Kartáčujte ve směru růstu vlasů a ujistěte se, že si kartáčujete celé tělo, včetně hrudníku a břicha.
 3. Obrázek s názvem Postarejte se o skotský záhyb Krok 3

  3 Aklimatizujte svou kočku na stříhání nehtů. Pokud se rozhodnete své kočce ostříhat nehty sami, budete ji muset aklimatizovat, aby s ní mohla manipulovat s tlapkami a nehty. Můžete to udělat:
  • Dvě nebo tři sekundy denně třete nebo masírujete tlapky a prsty vaší kočky.
  • Stisknutím podložky odkryjete hřebík pro ořezání. Pokud se vaše kočka odtáhne, počkejte, až se uklidní, než budete znovu manipulovat s tlapkami. Odměňte to pamlsky a pochvalou za dobré chování.
  • Pomocí nůžek na nehty připněte kousek makaronů u uší vaší kočky při manipulaci s tlapkami. Zvuk makaronů vaši kočku seznámí se zvukem stříhání nehtů. Odměňte svou kočku pamlskem a pochvalou za dobré chování.
 4. Obrázek s názvem Postarejte se o skotský záhyb Krok 4

  4 Opatrně sepněte nehty. Připněte pouze bílou část nehtu. Nestříhejte blízko růžové části nehtů vaší kočky, známé také jako rychlé. Protože rychlovka obsahuje nervy a cévy, krvácí, pokud ji připnete. Styptickou tyčinku nebo prášek mějte poblíž, jen pro případ, že byste rychle sepnuli.
  • Zastřihněte pouze dva nebo tři nehty najednou. Dělejte to tak dlouho, dokud si vaše kočka nebude chtít nechat ostříhat nehty. Nezapomeňte svou kočku odměnit pochvalou a pamlskem za dobré chování.
  • Zastřihávejte nehty každých 10 až 14 dní.
 5. Obrázek s názvem Postarejte se o skotský záhyb Krok 5

  5 Čistit si zuby denně. Pokud si nemůžete čistit zuby denně, bude to stačit jednou nebo dvakrát týdně. K čištění zubů kočky nepoužívejte lidskou zubní pastu, protože mouka a jiné přísady v lidské zubní pastě mohou kočce onemocnět. Kupte si speciálně formulované zubní pasty a zubní kartáčky v místním zverimexu. Vyčistěte zuby své kočce:
  • Dotýkejte se zubů a dásní špičkou Q nebo je jemně masírujte prstem. To vaší kočce představí pocit, že si jí čistily zuby. Cvičte to týden.
  • Naneste malé množství zubní pasty na rty vaší kočky. To vaší kočce představí chuť zubní pasty. Udělejte to denně po dobu jednoho týdne.
  • Jemně zatlačte rty zpět a dotkněte se zubního kartáčku zubů a dásní. To vaší kočce představí zubní kartáček. Cvičte to několik dní. Odměňte svou kočku chválou a pamlsky za dobré chování.
  • Jemně drhněte zuby své kočce pohybem dolů. Chcete použít pohyb dolů, abyste mohli odstranit zubní plak a zubní kámen ze zubů a dásní. Udělejte to, jakmile je vaše kočka na zubní pastu a kartáček zvyklá.
 6. Obrázek s názvem Postarej se o skotský záhyb Krok 6

  6 Zkontrolujte jeho uši jednou týdně. Zkontrolujte vnější stranu uší, zda nemá plešatá místa, a ujistěte se, že vnitřní povrchy uší jsou světle růžové a čisté. Zkontrolujte ušní kanály jemným sklopením uší dozadu. Ušní kanál by měl být bez špíny, měl by mít zdravou růžovou barvu a měl by mít minimální ušní maz.
  • Pokud uši vaší kočky vypadají špinavě, otřete špínu a nečistoty vlhkým hadříkem nebo vatou. Pro důkladné vyčištění můžete hadřík navlhčit stejným dílem vody a roztoku jablečného octa. Nikdy nečistěte kočce nic do uší, abyste je vyčistili.
  • Pokud si všimnete otoku, velkého množství vosku, krvácení, hnisu nebo ucítíte zápach, měli byste vzít kočku k veterináři, aby zjistil, zda nemá infekci ucha.
 7. Obrázek s názvem Postarej se o skotský záhyb Krok 7

  7 Ujistěte se, že je odpadkový koš čistý. Dvakrát denně kontrolujte čistotu boxu své kočky, tj. Jednou ráno a jednou odpoledne. Ujistěte se, že jste odstranili veškerý odpad a znovu naplňte podestýlku čerstvým, čistým stelivem.
  • Každé dva týdny umyjte kočičí podestýlku horkou vodou a jemným neparfémovaným mýdlem. K čištění podestýlky vaší kočky nepoužívejte vonné čisticí prostředky (zejména přípravky s vůní citrónu) nebo čisticí prostředky, které obsahují čpavek nebo deodoranty.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Krmení vaší kočky

 1. Obrázek s názvem Postarej se o skotský záhyb Krok 8

  1 Krmte to jídlem přiměřeným věku. Když je to kotě, budete muset krmit své skotské skládací kotě. Jakmile je starý jeden rok, můžete ho krmit běžným krmivem pro dospělé.
  • Zkontrolujte etiketu potraviny a ujistěte se, že jídlo, které jste si vybrali, odpovídá věku.
 2. Obrázek s názvem Postarej se o skotský záhyb Krok 9

  2 Vyberte si kvalitní a značkové jídlo. Před zakoupením značky si zkontrolujte seznam přísad. První dvě nebo tři uvedené ingredience by měly být pojmenovány jako maso jako kuře, hovězí maso, losos nebo tuňák, abychom jmenovali alespoň některé. Pokud ne, vyberte jinou značku.
  • Svou kočku můžete krmit mokrým i suchým krmivem. Můžete dokonce smíchat jeho suché jídlo s trochou mokrého jídla, aby bylo lákavější.
 3. Obrázek s názvem Postarej se o skotský záhyb Krok 10

  3 Nepřekrmujte to. Dospělou kočku byste měli krmit dvakrát denně. Kolik krmíte svou kočku, však závisí na její aktivitě a zdraví. Proto se o stravě vaší kočky poraďte se svým veterinářem. Váš veterinář vám bude schopen doporučit dietu, která odpovídá konkrétním potřebám a životnímu stylu vaší kočky.
  • Přeplnění misky krmiva vaší kočky může vést k obezitě.
  • Pamlsky by neměly tvořit více než 5 až 10 procent stravy vaší kočky.
 4. Obrázek s názvem Postarej se o skotský záhyb Krok 11

  4 Zajistěte ji čerstvou vodou denně. Vyměňte kočičí misku s vodou alespoň dvakrát denně. To zaručí, že má vaše kočka každý den čerstvou vodu.
  • Pokud uvidíte jakoukoli špínu a nečistoty, nezapomeňte ji před doplněním vypláchnout.
  • Z misky na vodu alespoň jednou týdně opláchněte nečistoty a nečistoty.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Poskytování duševní a fyzické stimulace

 1. Obrázek s názvem Postarejte se o skotský záhyb Krok 12

  1 Poskytněte mu různé hračky. Protože jsou skotské záhyby inteligentní, jsou puzzle a upoutávky skvělou volbou. Kočku můžete také zabavit pingpongovými míčky, kartonovými krabicemi a zmačkanými kousky papíru. Ujistěte se, že vámi vybrané hračky jsou bezpečné a vhodné pro kočky.
  • Vyhněte se hračkám, které obsahují peří, šňůry, provázky a stuhy, a hračkám, které obsahují malé kousky, které lze žvýkat a požívat. Tyto hračky mohou kočce zablokovat trávicí trakt a vážně ji ohrozit na životě. Nouzová léčba spolknutých strun může být drahá.
  • Vyhoďte a vyměňte poškozené hračky.
 2. Obrázek s názvem Postarejte se o skotský záhyb Krok 13

  2 Hrajte si s tím denně. Skotské záhyby milují lidskou interakci a rádi tráví kvalitní čas se svými lidmi. Zajistěte proto své kočce každodenní pozornost a náklonnost. Toho můžete dosáhnout tak, že ho budete česat nebo hladit, nebo si s ním budete hrát alespoň 30 minut denně.
 3. Obrázek s názvem Postarejte se o skotský záhyb Krok 14

  3 Poskytněte společníka. Skotské záhyby nemají rády, když zůstávají samy. Pokud jste většinu dne pryč kvůli práci a dalším povinnostem, pak možná budete muset pořídit další kočku, která vám poskytne skotské stádo s nějakou společností.
  • Vzhledem k tomu, že skotské vrásky jsou kočky vhodné pro psy, můžete si dokonce pořídit psa, který bude vaší kočce dělat společnost, i když budete mimo domov. Pomalu představte kočku a psa navzájem. Prvních pár týdnů je pečlivě sledujte. To pomůže předcházet bojům a zraněním mezi nimi.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mají skotské záhyby rádi pozornost a hrají si s lidmi? Skotské záhyby si rády hrají s lidmi a milují pozornost. Skotské záhyby bývají jemné, hravé, láskyplné a milé, když se stočí do klína lidí.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Může Williams pokračovat ve svém velkolepém běhu přes Šarapovovou nebo najde Rus způsob, jak ukončit svou sérii 18 zápasů proti svému rivalovi?

Jak hodit nůž, aniž by se točil. Házení nožem je nadčasová dovednost předávaná generacemi, která vyžaduje mimořádné soustředění, obratnost a přesnost. Většina technik házení nožem je rozpoznatelná ...

Není žádným tajemstvím, že Naomi Osaka je jednou z nejpopulárnějších sportovních ikon na světě a nejlépe vydělávající atletkou v historii.

Letecké hedvábí, nazývané také tkáň, začalo v cirkusu, ale nyní je k dispozici v táborech, tanečních studiích a dokonce i v klubech. Letecké hedvábí je divadelní umění, ve kterém je dlouhý kus látky zavěšený na stropě nebo jiném držáku u ...

Jak získat flexibilnější záda. Flexibilita zad je důležitá pro mnoho sportů, včetně gymnastiky, krasobruslení a tance. Zvýšení vaší flexibility lze dosáhnout pouze časem a může to být náročný úkol, ...

Seppi porazil Bellucciho a vyhrál Kremlin Cup