Jak vyrobit boty

Boty dělají důležité módní prohlášení. Přece jen v nich chodíte celý den, tak proč byste si neměli obout boty s nějakým pizzazzem? Ačkoli to může být docela komplikovaný postup v netrénovaných rukou, je docela možné vyrobit si vlastní boty z domova. Chcete -li vyrábět boty, je třeba shromáždit správné materiály, vytvořit odlitek nohou, oříznout části boty na míru, shromáždit je a dokončit design. Jakmile si osvojíte základy, nebudete muset na vzhledu záviset na značkách obchodů. Jen málo věcí může vypadat tak zajímavých jako jedinečná sada obuvi a jejich výroba může být ve skutečnosti velmi zábavná, jakmile se zorientujete.Část 1 ze 4: Příprava vašich materiálů

 1. Obrázek s názvem Make Shoes Step 1

  1 Rozhodněte se, jaký druh obuvi byste chtěli vyrobit. Pokud plánujete výrobu obuvi, je nepochybně důležité, abyste měli představu, jaký druh obuvi byste chtěli vyrobit. Boty jsou neuvěřitelně rozmanité a existuje spousta druhů, které můžete vyrábět, a to nejen pro mokasíny, tenisky, sandály, boty a vysoké podpatky. Zkuste si představit, jaký styl obuvi by nejvíce vyhovoval vašemu individuálnímu stylu.
  • Může být užitečné načrtnout několik nápadů. Manifestace vašich nápadů pomocí ilustrace může k plánování vaší obuvi znamenat dlouhou cestu.
  • Pokud s výrobou obuvi začínáte, je asi nejlepší držet se něčeho jednoduchého. Základní šněrovaná bota se obejde bez jemnosti komplikovanějších typů a do základního vzorce můžete stále přidat spoustu vkusu.
 2. Obrázek s názvem Make Shoes Step 2

  2 Navrhněte, najděte nebo zakupte plán své boty. Než začnete přemýšlet o výrobě obuvi, je důležité, abyste měli přesný a podrobný soubor plánů, na kterých budete pracovat. Koneckonců, nechcete dělat designová rozhodnutí na cestách; obuvnictví je velmi precizní záležitost a sebemenší neštěstí mohlo zabránit tomu, aby bota dobře dopadla.
  • Základní šablony obuvi jsou k dispozici na internetu. Prohledejte a vyhledejte nějaké „recepty“. Když nic jiného, ​​může vám to poskytnout inspiraci pro váš vlastní design.
  • Online prodejny umění, jako je www.etsy.com, mohou mít k prodeji propracovanější šablony obuvi.
  • Navrhnout vlastní se doporučuje pouze v případě, že jste si již vyrobili botu. Pokud se o to nakonec snažíte, zkuste spojit něco základního s bezplatnou šablonou a podruhé tuto zkušenost přenést na vlastní.
 3. Obrázek s názvem Make Shoes Step 3

  3 Sbírejte díly ze staré obuvi. Pokud sklízíte díly z jiných bot, které již nepoužíváte, můžete si ušetřit spoustu času a dát svým botám profesionálnější vzhled. Zejména boty jsou dobré, protože vám poskytnou referenci pro zbytek vašeho šití. Za předpokladu, že jsou v dostatečně dobrém stavu, měli byste zachránit součásti, o kterých si myslíte, že by mohly fungovat ve vaší nové obuvi, a opatrně je opatrně a opatrně vyjměte skalpelovým nožem.
 4. Obrázek s názvem Make Shoes Step 4

  4 Získejte zbytek materiálu v železářství nebo specializované prodejně. Zatímco konkrétní seznamy přísad budou záviset na určitém typu obuvi, kterou chcete vyrábět, obecně je samozřejmé, že budete chtít několik listů dobré kůže a pevné látky.
  • Pokud nemáte sadu na šití a šití, budete si ji muset koupit nebo půjčit na výrobu obuvi.
  • Pryž, kůže a textilie jsou dobré pro podvozek obuvi.
  • I když se doporučuje, aby podrážky obuvi byly převzaty ze starých bot nebo zakoupeny jako prefabrikované zásoby, můžete vyrobit funkční a vodotěsnou podrážku pomocí několika listů korku. Každý list nemusí být tlustší než 1/8 palce.
  • Nezapomeňte dostat alespoň dvakrát tolik, než si myslíte, takže budete mít dost na to, abyste vytvořili pár!
  reklama

Část 2 ze 4: Making A Foot Cast

 1. Obrázek s názvem Make Shoes Step 5

  1 Vytvořte si vlastní poslední. Poslední je blok ve tvaru lidské nohy, který používají obuvníci k vedení své práce. Chcete -li to provést, budete chtít vytvořit litou formu nohy; tak budou boty, které budete vyrábět, přizpůsobeny pro vás osobně. Pořiďte si krabičku naplněnou alginátovým želé a vložte do ní nohu, ideálně až ke kotníku. Nechte nohu odpočívat 20 minut, zatímco želé ztuhne, poté nohu pomalu vyjměte.
  • Ujistěte se, že chodidlo odstraňujete pomalu; nechcete nic poškodit, jakmile to ztuhne.
  • Důrazně doporučujeme, abyste to udělali pro obě nohy současně. Čas nečinnosti je nejlepší překonat s počátkem procesu.
  • Jedna pozitivní věc, kterou je třeba zmínit o tomto kroku v tomto procesu, je, že tyto ideálně můžete znovu použít pro každý další pár bot, které se pokusíte vyrobit. Snažte se je udržet někde v bezpečí, kde nehrozí, že budou zlomeni.
 2. Obrázek s názvem Make Shoes Step 6

  2 Nalijte licí materiál do licího boxu. Nyní, když je na vaší noze správná forma, můžete do ní nalít licí materiál. V závislosti na typu a kvalitě licího materiálu může doba tuhnutí trvat od půl hodiny do noci. Buďte trpěliví- v tuto chvíli může být vhodné pracovat na dalších částech procesu, pokud jsou vaše plány dostatečně vyřízeny.
 3. Obrázek s názvem Make Shoes Step 7

  3 Odstraňte a nalepte poslední. Jakmile poslední ztuhne, je čas ho vytáhnout a připravit. Poslední přelepte bezbarvou maskovací páskou. Díky tomu se snadno nepoškodí a budete moci kreslit své návrhy přímo na poslední.
  • Nastínte svůj design na samotném posledním. Než se pustíte do skládání kousků, pravděpodobně vám pomůže, když poslednímu nastíníte, jak má bota kolem sebe vypadat. Při konkrétních měřeních byste se na to neměli spoléhat, ale představa, jak to bude vypadat ve třech rozměrech, vám pomůže při zjišťování, kam by měl každý steh směřovat.
  reklama

Část 3 ze 4: Sestavení boty

 1. Obrázek s názvem Make Shoes Step 8

  1 Vystřihněte si kůži a látky. Pomocí šablony nebo osobního návrhu odstřihněte chirurgickým nožem nebo skalpelem všechny potřebné části látky nebo kůže. Může vám být užitečné použít pravítko nebo úhloměr, které vám pomohou s řezy.
  • Při řezání vzoru byste měli nechat alespoň palec extra materiálu podél spodního okraje boty, stejně jako asi centimetr, kde se různé části svršku spojí. To bude váš příspěvek na švy.
 2. Obrázek s názvem Make Shoes Step 9

  2 Kusy stehů dohromady. Tekutý steh je jednou z částí, které nejvíce testují dovednosti při výrobě vlastní boty. Buďte pečliví a pomalí, když to dáváte dohromady; i když může být snazší jet rychleji, špatné šití se na konečném produktu určitě projeví a vaše bota nebude vypadat tak dobře, jak by měla. Pokuste se dostat stehy co nejblíže ke konci každého kusu látky. Přesahy mohou na botě zanechat zbytečné hřebeny. Pokud záměrně stříháte své kousky, aby byly o něco větší, než je nutné, abyste měli prostor pro šití, nezapomeňte to vzít v úvahu. Nechcete skončit s botou, která je na podrážku příliš velká nebo příliš malá.
  • Zatímco tkanina nebude problém prošívat, můžete mít problém s kůží. Kůže je notoricky pevná a nebudete ji moci šit plynule. Spíše se doporučuje, abyste do něj před propojením s ostatními kousky vyrazili otvory.
 3. Obrázek s názvem Make Shoes Step 10

  3 Vyrobte očka. Oka jsou otvory, které potřebujete k upevnění tkaniček. Je pravděpodobné, že je použije váš design obuvi. Rovnoměrně od sebe oddělte očka (ve většině případů jen necelý palec) a nabídněte jich dostatek (4-5), aby obeplaly většinu tkaniček. Pokud jste kutilský typ, můžete tyto řezy provést skalpelem dostatečně snadno. Pokud se však chystáte pro profesionálněji vypadající produkt, existují speciální nástroje pro výrobu oček, které si můžete objednat ve specializované prodejně.
 4. Obrázek s názvem Make Shoes Step 11

  4 Vyřízněte si podrážku. Pokud jste si koupili prefabrikovanou podrážku nebo jste si vybrali pár ze starých bot, nemusíte si s tímto krokem dělat starosti. Pokud se však pokoušíte vyrobit čistě domácí sadu obuvi, je nejlepší si vyzvednout několik listů korku. Korek má pohodlné polštář a je vodotěsný.
  • Pokud již máte látku sešitou, můžete ji použít jako referenční bod při vytváření řezů, i když byste se nakonec měli spolehnout na empirická měření stanovená ve vaší šabloně.
  • I zde by se vám měl hodit váš poslední. Vystřihněte podrážku z korkového plechu a ponechte trochu dalšího prostoru kolem posledního, takže vaše noha bude mít nakonec nějakou dýchací místnost.
  • Pokud toužíte po polštáři a výšce navíc, můžete na podrážku přidat druhou nebo dokonce třetí vrstvu korku. Stačí jej vystřihnout v přesně stejných rozměrech a vrstvy slepit dohromady.
  • Po dokončení lepení dejte lepeným korkovým podešvím nějaký čas na ztuhnutí.
  • Podpatek boty můžete vytvořit přidáním další vrstvy do zadní třetiny podešve.
 5. Obrázek s názvem Make Shoes Step 12

  5 Sešijte a slepte své kousky dohromady. Šití látky na podrážku nebude fungovat, alespoň ne samo. Doporučuje se vyzvednout si lepidlo určené k obuvi a přilepit látku na podrážku. Lepidlo nanášejte pomalu a rovnoměrně. To maximalizuje vodotěsné těsnění pro vaši obuv a udržuje ji pevnou. Pokud váš plán navrhuje další stehy, proveďte je také.
  • Využijte poslední uvnitř boty, když ji skládáte. Při provádění složitých stehů bude skvělým referenčním bodem a oporou.
  • Pokud jste skuteční profíci se stehy, nebojte se okořenit styl stehu. Samotné stehy mohou být zajímavým estetickým nástrojem. Pokud se cítíte odvážnější než my ostatní, můžete experimentovat s nepravidelnými vzory stehů, pokud jsou v zásadě dostatečně robustní, aby zvládli svou praktickou práci.
 6. Obrázek s názvem Make Shoes Step 13

  6 Ořízněte přebytečnou látku a podle potřeby přidejte záplaty. V tomto okamžiku byste měli mít relativně funkční obuv. Pokud jste to ještě neudělali, přidejte tkaničky přes očka. Aby bota vypadala co nejlépe, budete chtít přebytečnou látku oříznout. Pokud jsou na botě nějaké opravdu ošklivé značky švů, můžete na zakrytí přidat novou vrstvu kůže nebo látky. Nyní, když máte tělo boty, můžete začít přemýšlet o přidání většího estetického vkusu.
 7. Obrázek s názvem Make Shoes Step 14

  7 Opakujte postup u druhé boty. Obecně se předpokládá, že budete chtít vyrobit dvě boty současně. Poté, co jsou hotové základy první boty, je čas přejít na druhou. Mějte na paměti, že nechcete vytvořit kopii, ale zrcadlový obraz své původní boty. Snažte se, aby to vypadalo co nejblíže prvnímu. Jakékoli možné skluzy, které jste udělali na prvním, budou vypadat hůře, pokud se neodrazí na druhé botě.
  • Pokud jste byli frustrovaní z výroby první boty, měli byste si uvědomit, že výroba druhé je mnohem příjemnější.
  reklama

Část 4 ze 4: Provádění dokončovacích úprav na vaší tvorbě

 1. Obrázek s názvem Make Shoes Step 15

  1 Hydroizolujte své boty sprejem na tmel. Boty na bázi kůže budou mít vlastní přirozené hydroizolační schopnosti, ale vy budete chtít udělat vše pro to, aby se voda nedostala dovnitř. Získejte relativně levný sprej na tmel a dejte svým botám důkladný go-over je chytrý nápad, zvláště pokud žijete ve vlhčí části světa.
 2. Obrázek s názvem Make Shoes Step 16

  2 Dodejte svým botám ozdobné prvky. Přiznejme si to; většinu času děláte něco z domova, je to proto, že na to chcete dát svůj vlastní jedinečný spin. Máte spoustu šancí tak učinit, i když je obuv vyrobena.
  • Vzetí barvy na kůži a přidání nápaditého designu na boky bot je zábavný a efektivní způsob, jak dodat vašemu výtvoru styl.
  • Stylizovat boty můžete bezpočet způsobů. Pokud potřebujete inspiraci, podívejte se online na nějaké nápady.
 3. Obrázek s názvem Make Shoes Step 173 Vydejte se na testovací procházku! Nyní, když jsou vaše spiffy výtvory konečně hotové, je čas na určující okamžik, kdy je vyzkoušíte a použijete. Zkuste se projít po chodbě nebo po ulici a pokochat se tím, jak se cítí. Jsou pohodlné? Myslíte si, že by mohli zadržet vodu, kdybyste omylem vstoupili do louže? Pokud vyrábíte boty poprvé, je naprosto normální, že se vyskytnou problémy. Pokud nejste s konečným výsledkem spokojeni, můžete získané znalosti vždy dobře využít a vytvořit další pár.
  • Pokud je nepohodlná jen stélka, můžete si koupit gelové vložky (jako dr. Scholl), které vašim nohám dodají tolik vítaný polštář.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaký materiál je nejlepší použít, pokud s výrobou obuvi začínám? Tkanina je mnohem shovívavější než kůže.
 • Otázka Jaké je nejlepší univerzální lepidlo na výrobu obuvi? Záleží na tom, co chcete lepit. Například pro lepení kožených částí dohromady pro šití bude stačit normální „mléčné lepidlo“. Pokud chcete podešev připevnit lepidlem, měli byste nejprve zdrsnit dva povrchy a poté přidat kontaktní lepidlo nebo lepidlo na koberce, než je pevně přitlačíte k sobě.
 • Otázka Potřebuji k výrobě obuvi šicí stroj? Ne, můžete to všechno ušít ručně. Existují dokonce videa, která ukazují každý krok ruční výroby obuvi. Vše, co potřebujete, je jehla a nit.
 • Otázka Jaký materiál je nejlepší pro boty na podpatku? Kaitlyn Hawkins K výrobě bot na podpatku bych volil semiš nebo kůži.
 • Otázka Jaký šicí stroj je nejlepší pro tvrdý kožený materiál? Nejlépe si vystačíte s průmyslovým šicím strojem a speciálními jehlami pro použití s ​​kůží. Některé „domácí“ šicí stroje zvládnou i silnější a tužší materiál, ale budou stát mnohem více než jiné stroje. Nejprve si prostudujte příručku dodanou se zařízením; pokud nic neuvádí o šití kůže, předpokládejme, že to není dost silné na výrobu obuvi.
 • Otázka Jak ztěžujete podrážku? Jak je uvedeno v článku, tvrdým podešvím moc nepřekážíte, pokud nepropracujete staré podrážky bot. Pokud si vyrábíte vlastní kožené podrážky, budete potřebovat tuhou kravskou kůži a speciální šídlo/šicí stroj, kterým svršky připevníte k podrážkám.
 • Otázka Existuje někde, kde se učí vyrábět boty? Andrew Wrigley na každém kroku vytváří videa z YouTube, jak ručně vyrábět pánské boty. Pokud dáváte přednost čtení knih a blogů, doporučil bych vám knihu Herrskor (2000). Vass, L. ' a blog Gentleman's Gazette.
 • Otázka Kde najdu školu, kde se naučím vyrábět boty? Některé umělecké školy ji mají, ale někdy ji mohou nabídnout pouze prezenční nebo postgraduální studenty. Zkuste změnit některá slova ve svém internetovém vyhledávání. Obuvníci mají příležitostně workshopy po celé zemi, které nabízejí kurzy za pár tisíc dolarů.
 • Otázka Kde mohu získat materiály pro výrobu obuvi? Amazon nebo Etsy by měly zdroje, které potřebujete.
 • Otázka Jaký je nejlepší materiál pro podrážky žabek? Nejlepší materiál podešve obuvi je ten, který je odolný, pevný a voděodolný. Nejlepší materiál by měl být také atraktivní a měl by doplňovat styl a pocit boty. Nejběžnějším materiálem je guma a kůže.
Nezodpovězené otázky Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Nejlepší je dělat obě boty současně; Tímto způsobem ušetříte čas a dáte botám nejlepší možnou šanci vypadat rovnoměrně.
 • Některé z těchto stehů jsou dovedností, kterou lze zvládnout pouze s časem a zkušenostmi. Zkuste experimentovat s několika kousky látky, dokud vám to zhruba nevyjde.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Výroba bot od nuly může být neuvěřitelně náročná věc, zvláště pokud obvykle nemáte sklon k umění a řemeslům. Může to několikrát trvat, než to pořádně zvládnete, takže se snažte a nepotíte se, pokud se poprvé pokazíte. Poučte se ze svých chyb a zkuste si procvičit své dovednosti s měřením a sešitím, než si v případě nejistoty znovu skočíte.
reklama

Populární Problémy

Jak používat správné držení kytary. Rozvoj správného držení těla je velmi důležitý, když se učíte hrát na kytaru přirozeným a zdravým způsobem. Udržováním horní části těla uvolněným a naučením se správného držení těla ve stoje a ...Organizátoři Brazil Open přiznávají problémyNovak Djokovic se v sobotu utká s Dominicem Thiemem v semifinále finále Nitto ATP. Djokovič vede celkově v poměru 7: 4, ale Thiem ho loni v O2 Areně porazil.

Živé aktualizace z finále Italian Open v Římě na BNL Internazional d'Italia 2016.Jak zjistit, zda jsou Yeezys falešní. Díky tomu, že Kanye West a Adidas pravidelně každý rok vydávají nové Yeezys, se lidé pokoušejí vydělat na výrobě padělaných tenisek. Abyste se ujistili, že dostanete skutečnou nabídku, a nevyhazujte peníze za nějaké ...Je čas na Bedlam 2020. Státní soupeři Oklahoma a Oklahoma St. se setkají v sobotu. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos hry online.