Australian Open 2017: Serena Williams připravuje finále All-Williams se sesterskou Venuší

Serena Williamsová

Serena Williamsová porazila soupeřku ve dvou setech

22násobná grandslamová šampionka Serena Williamsová ve čtvrtečním semifinále Australian Open 2017 v Melbourne porazila Mirjanu Lucic-Baroni 6: 2, 6: 1. S tímto vítězstvím druhé osivo připravilo napínavé finále All-Williams se starší sestrou Venus, 14 let poté, co se setkaly na stejném místě.

Dříve v ten den Venus Williamsová postoupila do svého prvního finále na Australian Open od toho setkání v roce 2003, kdy se vrátila ze sestavy, aby přečkala svou kolegyni Američanku Coco Vandewegheovou, 6-7 (3), 6-2, 6-3 za 2hodinová 25minutová bitva.

Serena hrála Lucic-Baroni po 19 letech

Serena a Lucic-Baroni, kteří byli v 90. letech součástí skupiny dospívajících teenagerů, se setkali poprvé od roku 1998.

Lucic-Baroni, jejíž emocionální cesta byla příběhem tohoto Australian Open, vyšla ve velkém švihu s jejími naruby předními rukama, které malovaly čáry hned v první hře zápasu. To šestinásobného šampiona na Australian Open nemohlo zarachotit a ona udělala svůj první tah v další chorvatské servisní hře. Spěchala na síť, vyvinula tlak na podání Lucic-Baroniho a zajistila si první přestávku na podání 2: 1.

Taky Číst: Australian Open 2017: Venus Williamsová porazila CoCo Vandewegheovou a postoupila do finále Australian Open

Svět č. 79 se nedokázal vzpamatovat z této rány a brzy poté přiznal další přestávku. Chorvat si stihl vzít další hru před bývalým světovým č. 1 Serena zabalila otvírák, 6-2.

Druhá sada byla zrcadlovým obrazem té první. Nenasazená hráčka držela první servisní hru, ale od té doby to s ní šlo úplně z kopce, když Serena zrychlila a zrychlila. Druhé nasazení postoupilo do finále, když forhend Lucic-Baroni našel síť.

První grandslamové finále Venuše od roku 2009

13. nasazená Venuše považovala rané řízení proti obří zabijačce Coco Vandeweghe za těžké, když se v tie-breaku vzdala úvodní sady. Svět č. 35 představovalo dva úřadující grandslamové šampiony - nejlepší nasazenou Angelique Kerberovou a sedmou nasazenou Garbine Muguruzaovou.

Čtěte také: 5 neznámých faktů o obří zabijačce Mirjaně Lucic-Baroni

Ale být bojovníkem, kterým Venuše je, bývalé světové ne. 1 zlepšila její hru z druhého setu a po cestě upustila pouhých pět her. Ani tváří v tvář dvěma bodům zlomu v počátečních fázích rozhodování nemohlo starší sestru Williamsovou odradit.

Je to vůbec poprvé, kdy sedminásobný grandslamový šampion dosáhl finále Major od roku 2009. Díky tomu se šestatřicetiletá žena stala teprve druhou ženou starší 36 let, která se probojovala do finále Major v otevřené éře, po legendární Martině Navrátilové.

Populární Problémy

Jak 5. sezóna seriálu „Nahý a bojí se XL“ má premiéru 2. června 2019, seznamte se s tím, jak sledovat nové epizody online prostřednictvím živého přenosu.

Stát Iowa pořádá v sobotu odpoledne UL Monroe. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Při pohledu na některé z nejlepších outfitů ze Šarapovova šatníku.

Pohled na 5 nejstarších mužských hráčů, kteří získali titul ve dvouhře na US Open. Seznam obsahuje dva aktivní hráče a jednoho, který zvedl titul v amatérské i otevřené éře.

The Leftovers je mistrovská série Damona Lindelofa, která byla vysílána na HBO před Watchmen. Pokud vám to uniklo, podívejte se, jak na to.

Grigor Dimitrov, který se účastnil akce Novaka Djokoviče, hovořil o příznacích a účincích obávaného viru. Dimitrov také osvětlil mentální a fyzické problémy, kterým tenisté v současné době čelí.