Citát dne: Matteo Berrettini by „podepsal mou krví“, aby byl ve čtvrtém kole Wimbledonu

Před týdnem si Ital ani nebyl jistý, že bude soutěžit ve Wimbledonu. Nyní se připravuje na střetnutí s nejlepším nasazeným Carlosem Alcarazem o postup do čtvrtfinále.SLEDUJ: Matteo Berrettini, který vynechal loňský Wimbledon a po většinu uplynulého roku se potýkal se zraněními, si užívá každý den, kdy může soutěžit v All England Clubu, a to i se všemi zpožděnými dešti.

V sobotu připravil Matteo Berrettini senzační souboj ve čtvrtém kole s nejlepším nasazeným Carlosem Alcarazem, když porazil devatenáctého Alexandra Zvereva 6-3, 7-6 (5), 7-6 (4). Před týdnem, on ani si nebyl jistý, že bude soutěžit ve Wimbledonu .

Ital už kvůli zranění vynechal Roland Garros a většinu antukové a travnaté sezony. Byl ale rozhodnutý, že další turnaj nevynechá.chris watts přiznání vraha

'Před pár dny jsem si myslel, že nejsem připravený,' prozradil Berrettini na pozápasové tiskové konferenci. „Ale pak jsem v posledních letech vynechal příliš mnoho akcí. Nemohl jsem opustit toto místo, aniž bych to zkusil. To jsem si řekl.'

Berrettiniho úsilí bylo odměněno vítězstvím nad Lorenzem Sonegem – pomstít se za svou porážku ve Stuttgartu – a poté nad 15. nasazeným Alexem de Minaurem, než porazil Zvereva ve třetím kole.

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Matteo Berrettini (@matberrettini)jak se dívat na ufc 236

Musel hrát pět dní v řadě kvůli nočním můrám Wimbledonu uprostřed deštivých dnů a zpoždění – ale Berrettini by to nevyměnil za svět:

Otázka: Jaká jsou minima z minulého roku ve srovnání s jinými částmi vaší kariéry?

MATTEO BERRETTINI: …Jak jsem řekl na kurtu, kdyby mi před pár týdny řekli, že budete hrát pět dní v řadě ve Wimbledonu, podepsal bych to svou krví.Opravdu jsem strávil celé dny v posteli přemýšlením o turnajích, které mi chyběly, o zraněních, která jsem měl, o smutku, který jsem cítil. Byl jsem jako, musím se vrátit a cítit se naživu, když hraji.

To je energie, kterou teď mám. Nezáleží na tom, jak jsem unavený. Ráno tam jdi, užij si to. Shledávám tu energii navíc, kterou jsem možná před pár lety dal jako samozřejmost.

jak se vyhnout tenisovému lokti

Finalista z roku 2021 Berrettini se vrátil do čtvrtého kola ve Wimbledonu potřetí poté, co porazil Zvereva.

Tato dodatečná energie bude přesně to, co bude potřebovat, až se utká s Alcarazem o místo ve čtvrtfinále. Španěl vede ve vzájemném souboji 2:1, ale je to jejich první setkání na trávě – a bývalý šampion Stuttgartu a Queen’s Clubu Berrettini je odhodlán udat tón, až se v pondělí znovu setkají.

'Vždy dáváme maximum. Momentálně je č. 1, takže je to nejlepší hráč na světě,“ řekl Berretini. „Bude to velká výzva. Ale jsem tak rád, že mám tuto příležitost právě teď.“

„Vzpomínám si, jak jsem ho viděl hrát Roland Garros ze svých televizorů. Teď to budu já proti němu. Jsem za to opravdu rád,“ ​​dodal Berrettini. 'Myslím, že tato věc mi pomůže jít tam a užít si a najít tu extra energii, o které jsem mluvil.'

Populární Problémy

Pohled na 3 Djokovičovy historické rekordy na prvním letošním turnaji Masters 1000.

Film „House on Fire,“ Lifetime's latest „Ripped From the Headlines“ má premiéru v sobotu 13. března. Zde je návod, jak můžete film sledovat online zdarma.

Navigace v sociálním světě na střední škole může být zastrašujícím zážitkem, ale neměli byste se nechat zklamat. Pokud se naučíte milovat osobu, kterou ve skutečnosti jste, a také to, jak ve své přítomnosti ulehčit ostatním lidem, pak ...

Tsonga do poslední osmičky poté, co Gasquet odejde do penze, bolí