Klasické zápasy: Steffi Graf vs Sanchez Vicario, Wimbledon 1995

WIMBLEDON8. července 1995. Den, kdy jedna z velikánů této hry, Steffi Graf a její úhlavní rivalka, odvážná Španělka Arantxa Sánchez Vicario, odehrála na posvátném trávníku ve Wimbledonu vynikající zápas. Během celého zápasu došlo k tolik zvratům, že to udrželo všechny diváky na okraji jejich sedadel. Asi dvě hodiny se kyvadlo houpalo tam a zpět, než Graf překonal tuhou výzvu, kterou si dal houževnatý Španěl.Tato epická bitva mezi Grafem a Sanchezem byla ještě fascinující tím, že oba hráli s kontrastními styly. Záznam 28: 8 ve prospěch Grafa může naznačovat, že většina her hraných mezi nimi byla jednostranná. Statistiky ale málokdy vypráví skutečný příběh. Mocná a atletická Graf, dokonce i s úžasným forhendem ve zbroji, jen zřídka dokázala přemoci rychlého a zdatného Španěla. Sanchez Vicario známá pro své obrovské pokrytí soudem by Graf vydělávala za každý bod svými protiútoky. Není divu, že kdykoli Graf hrál Sanchez, byli známí jako Tom a Jerry ženského tenisu.Pozadí

Z osobního hlediska byl rok 1995 pro Graf obtížným rokem, protože byla německými úřady obviněna z daňových úniků. Do konce roku 1994 ji také trápilo zranění zad, které mělo za následek její odstoupení z Australian Open 1995. Ale zraněná německá tygřice byla v roce ‘95 jiný kotlík s rybami na tenisovém kurtu. Byla na sérii 32 výher, které postoupily do finále Wimbledonu proti Sanchezovi, a dokonce porazila Sancheza ve finále French Open v roce 95.Na druhé straně byla Sanchez možná na vrcholu své zdatnosti. V roce 94 vyhrála US Open. Na krátkou dobu v roce ‘95 byla zařazena na první místo na světě, než Graf toto místo Španělovi vyrval.Vraťme se tedy zpět v čase do roku 95, abychom oživili epické finále Wimbledonu mezi Grafem a Sanchezem. Lidi, nyní je čas na světla, kameru a akci!

live stream steelers vs cowboys

První dvě sady zápasuVzhledem k tomu, že se Sanchez postavila proti hráčce, která už Wimbledon vyhrála pětkrát, všichni očekávali, že ji bude na travnatých kurtech vozit Graf. Kniha formulářů však byla vyhozena z okna, protože smolař Sanchezová na svém údajně nejméně oblíbeném povrchu vyhrála první set 6: 4.Vytrvalý Sanchez nemilosrdně šel po Grafově klasickém jednoručním bekhendu, aby ovládl Grafa od základní čáry. Královna travnatých kurtů, Grafová, známá svým silným forhendem, vypadala po většinu první sady jaksi nerozhodně. Na druhém konci sítě byla Sanchezová jako jackrabbit v první sadě, protože krásně pokrývala délku i šířku kurtu.

Graf brzy zjistila svůj rytmus pomocí silných úderů po zemi a druhý set vyhrála během chvilky 6-1. Graf byla vždy perfekcionistka a neúprosně používala své dělo forhendu a Sanchez na to neměl odpověď.

Konečná sada

kde mohu sledovat konečný vesmír

WIMBLEDON

Když jsme šli do závěrečné sady, otázka na rtech každého z nich byla, zda Sanchezovi zbývá v boji dost boje, aby Graf mohl utéct o její peníze. Když Graf našla svůj rytmus na trávnatém hřišti, používala své silné soupeřky v ruce. Drzý Sanchez však neměl náladu to vzdát. Díky svému úžasnému pokrytí kurtu a protiútokům zinscenovala skvělé oživení, aby v posledním setu dosáhla skóre 5-5. Když zápas vstoupil do vzrušujícího vrcholu, několik diváků znervóznělo a začalo si kousat nehty. I ti, kteří to sledovali v televizi, byli do zápasu úplně pohlceni.

Způsob, jakým hráli Sanchez i Graf, když byl zápas na mrtvém bodě 5: 5, nelze jednoduše popsat pouhými slovy. Zdálo se, že oba měli nadpřirozenou koordinaci ruka-oko. Hra trvala téměř 20 minut a skládala se z výpadů salv, superlativních přihrávek přes soud a forhendu děla. Bylo také slyšet několik výkřiků a vytí. Hra zahrnovala až 13 dvojek, se šesti šancemi na zlomový bod pro Grafa a osmi neproměněnými příležitostmi herního bodu pro houževnatého Španěla.

Sanchez nakonec podlehla tlaku, protože Graf, který se odrážel na prstech, rozbil skákající forhend a bohužel pro Sancheza našla jen síť. Zdálo se, že epická hra vzala Sanchezovi vítr z plachet, protože v další hře udělala několik necharakteristických chyb a nakonec zápas prohrála 4-6, 6-1, 7-5. Graf vyhrála Wimbledonské mistrovství pošesté v kariéře. Oba hráči byli bezpochyby vyčerpaní a aby toho nebylo málo pro Grafa, bojovala s opakujícím se zraněním zad.

Steffi Grafová o svých problémech se zraněním řekla, že ji sem tam přidrželo několik kousků pásky. Také řekla: Nesnáším jehly, takže to nebyla příjemná příprava.

Pokud jde o vítězství, řekl Graf, bojoval jsem tam. Ze začátku jsem se cítil psychicky trochu unavený a možná se moje nohy nehýbaly tak dobře. Ale čemu jsem nemohl uvěřit je, že jsem tam stál a vrátil se. Bojovat v této jediné hře, když měla Arantxa tolik šancí vyhrát ji, neustále se vracet, že jsem to nikdy nevzdal. Myslím, že na to jsem asi nejvíce hrdý.

Vždy milostivý Sanchez Vicario o ztrátě řekl: Bylo by směšné být naštvaný. Jsem velmi, velmi šťastný. Jen jsem to zkusil - to je vše, co mohu říci. A málem jsem tento turnaj vyhrál.

Co se stalo poté?

Navzdory boji se zraněními si Graf vedla velmi dobře jak v roce 95, tak i v roce 96. Všechna tato zranění si na ní ale vyžádala velkou daň, protože se po většinu let v letech 97 a 98 ocitla mimo provoz. Ve svém nezkrotném stylu se velká šampionka vrátila a v roce 99 vyhrála French Open. Měl to být její poslední major, protože Fraulein Forehand odešla ze hry v roce 99 a měla 22 velkých společností.

Pro Sanchez Vicario to byl případ tak blízko, ale zatím tak daleko, protože nikdy nevyhrála mistrovství Wimbledonu. Poté, co v roce ‘96 ve Wimbledonu prohrála se svým nemesisem Grafem, se prý krátce dostala dokonce do deprese. Odvážný Sanchez se úspěšně vrátil z krátkého období deprese vítězstvím na French Open v roce 98. Vzhledem k tomu, že v žebříčku prošlo tolik mladších hráčů, kteří byli zdatnější a silnější, nemohla se jim rovnat a v důsledku toho nakonec v listopadu 2002 odešla ze hry.

Populární Problémy

Video: Novak Djokovič a bratři Bryanovi uvádějí živé hudební vystoupení

Jak nainstalovat elektrická vedení. Elektroinstalační armatury tvoří vnější kryt pro většinu elektrických rozvodů z jednoho bodu do druhého. Ochraňují vodiče před vnějším prostředím, takže vydrží déle a také ...

Jak položit desky. Deska je konstrukční prvek používaný pro podlahy (podobný dlaždicím, ale větších rozměrů a obvykle je vyroben z betonu místo keramiky). Můžete pokládat desky pro dláždění tvrdých povrchů na chodníky, vchody, terasy a další ....

Místo konání US Open a Paris Masters patří mezi největší tenisové arény na světě.

Venus do French Open čtvrté kolo poprvé po šesti letech