Jak dosáhnout ploché porce v tenise

V tenise je vaše podání vaší konečnou zbraní. Na začátku bodu máte naprostou kontrolu a výborným podáním můžete bod také ukončit. Nejrychlejší a možná nejděsivější podání je ploché podání. Byt však slouží musí být přesný a dokonale provedený, aby byl účinný, proto je důležité si jej důkladně procvičit, než se postavíte čelem.Metoda 1 ze 3: Příprava na podávání

 1. 1 Uchopte raketu. Vytvořte V palcem a ukazováčkem. Položte ruku na raketu tak, aby toto V bylo v 11 hodin nebo v jednu hodinu pro leváky. Abyste to zjednodušili, přemýšlejte o tom, že budete držet raketu jako kladivo. Tomu se říká kontinentální grip, což je grip, který chcete použít pro ploché podání. Nacvičte si tento úchop a držte ruku uvolněnou a uvolněnou.
  • Při kontinentálním sevření je raketa v neutrálním úhlu k zemi. Jinými slovy, je kolmá k zemi, když držíte paži před sebou.
  • Kontinentální přilnavost je cenná pro svou univerzálnost. Můžete jej použít i pro jiné typy porcí a salv.
 2. 2 Postavte se bokem s šířkou boků od sebe. V zápase budete stát na základní čáře, čáře nejdále od sítě. Praváci by měli držet pravou nohu dozadu, rovnoběžně se základní linií. Levá noha by měla být vpřed, poblíž základní linie a směřovat k pravému sloupku sítě. Leváci budou v tomto postoji stát jednoduše obráceně. Jakmile budete mít nohy ve správném postoji, několikrát se odrazte. Uvolněte se a pohodlně se v této poloze.
  • Postoj pro ploché podání je stejný jako postoj pro všechny ostatní podání - nemůžete dát jasně najevo, na jaké podání se připravujete, nebo by váš soupeř přesně věděl, co se jim dostává do cesty!
 3. 3 Vizualizujte si své ploché podávání. Představením silného a úspěšného podání můžete pomoci snížit úzkost. Snížením své úzkosti také snížíte pravděpodobnost malých, nervózních chyb. Zhluboka se uklidněte. Neuvádějte pouze obraz podání - představte si sílu podání a zvuk míčku dopadajícího na raketu. Projděte se skrz své podání v hlavě několikrát. Tato vizualizace je užitečným nástrojem při budování sebevědomí a při přípravě na skvělou službu. reklama

Metoda 2 ze 3: Hodit míč

 1. 1 Držte míč v konečcích prstů. Když ho budete držet takto, budete moci přesnější ovládání hodu. Když se chystáte k plochému podání, chcete hodit míč jednoduchou, rovnou trajektorií bez jakéhokoli otáčení. Toho lze nejsnáze dosáhnout, když je míč uvolněn ze špiček prstů, nikoli z dlaně.
 2. 2 Vyhoďte míč do vzduchu. Toho byste měli dosáhnout zvednutím paže rovně a uvolněním míče z konečků prstů, když jste přibližně ve výšce hlavy. Protože míček spadne, když zvednete raketu, abyste na ni trefili, chcete míč hodit o několik stop výše, než je místo, s nímž hodláte přijít do kontaktu. Měl by být hoden mírně před tělo.
 3. 3 Dávejte pozor na míč. Snadný způsob, jak toho dosáhnout, je nechat při podávání zvednutou paži zvednutou. Pokud necháte ruku klesnout, je také snadné upustit hlavu. Zůstaňte uvolněni a soustřeďte se spíše na podání než na pohledy na soupeře nebo na síť. Je nutné sledovat míč očima celou dobu !
  • To je chyba, které se nejčastěji dopouští, když je hráč napjatý a nervózní. Když cvičíte své ploché podání a získáte sebevědomí, snáze budete po celou dobu dávat pozor na míč.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Trefování míče

 1. 1 Přeneste váhu na zadní nohu. To by mělo být provedeno, když míč dosáhne nejvyšší části hodu. Při přesunu váhy na zadní nohu zvedněte míč přední nohy. V tomto postoji je vaše tělo připraveno vyrazit ze země do míče. To pomáhá dát službě její sílu.
 2. 2 Otočte rukou rakety nahoru a přes opačné rameno. Vaše ruka rakety by měla začít v ohnuté poloze za vámi, když se připravujete na podání. Vaše raketa by měla být vzpřímená, o něco vyšší než vaše hlava. Jakmile začne házený míč klesat, švihněte raketou šlehacím pohybem. Vaše paže by měla být při kontaktu s míčem zcela natažená. Zaměřte se na přímý úder míče zezadu. Nemáte za cíl vytvořit jakýkoli druh roztočení - jednoduše se pokuste zasáhnout zadní část míče tak, aby došlo pouze k krátkému kontaktu s míčem.
 3. 3 Přineste si raketu přes tělo. Sledování plochého podání je nesmírně důležité. Ujistěte se, že po zasažení míče pokračujete v švihu, dokud raketa není na vašem protilehlém boku. Pokud pumpujete brzdy příliš brzy, podání nebude mít plnou sílu.
 4. 4 Připravte se na návrat soupeře. Přeneste váhu tak, aby byla rozložena rovnoměrně na obě chodidla. Kolena mějte pokrčená a šířku ramen od sebe, abyste byli připraveni se hýbat. Přiveďte raketu do středu těla a držte ji oběma rukama, což umožňuje rychlé změny úchopu a rotace. Když zůstanete na nohou, budete připraveni dostat se kamkoli pro návrat svého soupeře. ODBORNÁ TIP

  Peter Fryer

  Tenisový instruktor Peter Fryer je tenisový spisovatel a trenér se sídlem v Derry v Severním Irsku. Profesní učitelskou tenisovou kvalifikaci dokončil krátce po ukončení vysoké školy a tenis vyučuje více než 13 let. Peter založil Love Tennis Blog v roce 2010 a přispívá do BBC a národních médií. Peter Fryer
  Tenisový instruktor

  Vyhněte se tomu, abyste se dostali do rytmu. Peter Fryer, tenisový profesionál, říká: „Většina tenistů milostný rytmus , který můžete využít ve svůj prospěch. Snaž se mění vaše záběry a nedávejte soupeři dvakrát stejnou ránu. “  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Když pokrčím při podání, pokrčím paži, nebo ji držím rovně? Donagan Nejlepší odpovídač Vaše paže se při podání ohýbá, ale při sledování je to docela rovné.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

holenní dlahy tenis

Populární Problémy

Bernard Tomic nedávno odhalil, jak přestal zbožňovat Rogera Federera poté, co se s ním setkal v mladém věku. Osmadvacetiletý také hovořil o složitých zápasech a možnosti hrát na turné do 39 let,

Jak se přestat řezat. Řezání je běžnou formou sebepoškozování. Sebepoškozování je, když si někdo záměrně ubližuje jako způsob řešení obtížných pocitů, zdrcujících situací nebo zkušeností. Při řezání se můžete cítit ...Chcete si prohlédnout jeden z nejlepších existujících animovaných seriálů? Zde je návod, jak sledovat Star Wars: The Clone Wars online právě teď.

Jak hrát badminton lépe. Badminton je zábavný sport a skvělá forma cvičení. Chcete-li být vyřazeným badmintonistou, musíte mít bleskurychlé nohy, silnou techniku ​​a mazaný smysl pro strategii. Pokud už víte, jak ...

Elena Rybakina a Shelby Rogers se setkávají v blockbusterovém zápase druhého kola na US Open 2020. Rybakina a Rogers se nikdy předtím nesetkali.Překvapivý Rutgers si vezme bojující Michiganskou sobotu. Zde je návod, jak sledovat hru naživo online, pokud nemáte síť Big Ten Network.