Co by bylo pro Carlose Alcaraze považováno za úspěšnou sezónu 2024?

Pokud jde o Carlitos, očekávání a zdraví jsou dvě hlavní hlediska.Na cestě k sezóně 2024, která začíná v pátek 29. prosince United Cupem, naši autoři a redaktoři řeší nejdůležitější otázky nového roku.

Třetí otázka, když se Carlitos připravuje na další rok na turné: Co by bylo pro Carlose Alcaraze považováno za úspěšnou sezónu?Alcaraz vyhrál 41 z 50 hlavních zápasů na začátku své kariéry.

ED MCGROGAN: Alcaraz se v každém z posledních čtyř let posunul na vyšší úroveň – natolik, že už jen udržení jeho vznešeného postavení by mělo být považováno za úspěch. Statisticky vzato to znamená zůstat v Top 2 (kde se umístil od vítězství na US Open 2022) a vyhrát major (což se mu podařilo v každém z posledních dvou let). Je Alcaraz schopen dokončit rok 2024 na č. 1? Samozřejmě; skončil rok 2022 na vrcholu. Je těžké si představit, že zvedne několik grandslamových trofejí? Vůbec ne; v minulé sezóně se dostal do finálové čtyřky na Roland Garros, Wimbledonu a US Open.

Ale jako významný úspěch možná je prostě zůstat zdravý a konkurenceschopný po celý rok. Mladík vynechal poslední Australian Open kvůli zranění a z 16 finále, do kterých se ve své začínající kariéře dostal (bilance 12-4), přišla po Wimbledonu jen dvě. Nikdo by nehádal, že Alcarazův triumf ve Wimbledonu bude jeho posledním v kruhu vítězů, ale jsme tady.Fyzické nadání 20letého mladíka je zřejmé – ale pokud vůbec něco, byl duševně spolehlivější. Pokud Carlitos může zůstat zdravý v roce 2024, statistické požadavky by měly být samozřejmé, s ohledem na jeho obrovský talent.

Postavit se do pozice, kdy poprvé vyhraje korunovační klenot evropské antukové sezóny, by bylo samo o sobě úspěchem. Totéž lze říci o tom, jak Alcaraz zakončí sezónu.

DAVID KANE: Díky jeho vrozenému talentu a zjevným fyzickým darům bude laťka pro Carlose Alcaraze vždy uměle – a možná nespravedlivě – vysoká vzhledem k jeho mládí a relativní nezkušenosti. Jak má dvacetiletý mladík se dvěma hlavními tituly konkurovat KOZE s 24? Přesto, s časem – a jeho schopností rychle studovat – na jeho straně by bylo rozumné očekávat další mimořádně úspěšný rok 2024 od muže, který ještě nedosáhl vrcholu na antuce, povrchu, na kterém poprvé prorazil v roce 2022.Na půli cesty ke kariérnímu grandslamu se Alcaraz chystá nastoupit na své první Australian Open od doby, kdy se stal světovou jedničkou. Je to důkazem toho, jak rychle se stal jedním z nejlepších hráčů na turné, a sklonem ke zranění, který se zpomalil. porazil to, co jinak vypadalo na jasnou korunovaci v roce 2023. Ačkoli to nebylo tak katastrofální jako série zranění, která ho vyřadila z loňského podzimu až do února, přesto vypadal Španěl na finále ATP sešlý, trápí se na začátku turnaje v kole. prohrál rozhodující semifinále s neúprosně fit Novakem Djokovičem.

Zdá se, že Alcaraz a trenér Juan Carlos Ferrero ještě nenašli preventivní strategii, která pro něj bude nezbytná, aby se vyrovnal dlouhověkosti Big 3, ale mladík prokázal, že je hodně schopný odrazit se od nezdarů – viz jeho obrat z křečovité prohry na Roland Garros. k vítězství ve Wimbledonu o šest týdnů později. V této fázi je úspěchem jednoduše udržet tempo ve stále otevřeném závodě GOAT, což může udělat tím, že v roce 2024 získá alespoň jeden hlavní titul.

jak hrát badminton pro začátečníky

MATT FITZGERALD: Se vším, co dokázal v posledních dvou sezónách, si Alcaraz nastavil extrémně vysokou laťku. Je samozřejmé, že Španělova léta jsou nyní definována jeho výkony na největších scénách.

V každém z posledních dvou let odkráčel Alcaraz s velkým titulem. Pokud totéž udělá v roce 2024, bude to opět sloužit jako nezpochybnitelný ukazatel úspěšné sezóny. Mezi Slamy, které zanechají stopu, může být Roland Garros jeho nejvyšší prioritou. Polovina z 12 titulů Alcarazu přišla na červené špíně a v po sobě jdoucích letech vytáhla dvojku mezi Barcelonou a Madridem. Ale ještě nebude hrát za La Coupe des Mousquetaires na Roland Garros, zejména v křeči v druhé polovině jeho letošní semifinálové porážky s Djokovičem. Postavit se do pozice, kdy poprvé vyhraje korunovační klenot evropské antukové sezóny, by bylo samo o sobě úspěchem.

Totéž lze říci o tom, jak Alcaraz zakončí sezónu. Po začátku roku 2023 vítězstvím v 58 ze 64 zápasů skončil na 7:6 – a jeho rok 2023 skončil rozhodující porážkou od Djokoviče. Posunutí této vysoké laťky do čtvrtého čtvrtletí kalendáře je oblastí růstu pro tohoto skvělého sportovce, který se ukázal jako pozoruhodně rychlá studie (Cc: houpačka na trávě 2023).

Čtvrteční otázka: Vyhraje některá hráčka WTA více majorů?

Populární Problémy

Jak masírovat bolest v lopatce Bolest lopatky trápí miliony lidí po celém světě. Bohužel to může být opravdové trápení spravovat a léčit, pokud nevíte jak. Naštěstí je masáž velmi účinná v ...

Pocit, že nesplňujete nemožný standard krásy, může být opravdu těžký. I když víte, že vaše postava a úspěchy jsou důležitější než váš vzhled, mohou nastat situace, kdy se budete chtít jen podívat do zrcadla ...

Mexiko a Kanada se ve středu setkají v důležitém zápase o zlatý pohár skupiny A. Zde je návod, jak sledovat hru ve Spojených státech.

Ať už to potřebujete dočasně nebo dlouhodobě, nošení zádové opěrky není vždy příjemné. Lékař vám může předepsat zádovou ortézu po poranění páteře nebo chirurgickém zákroku, aby pomohl s hojením a zvládal bolest z pohybu, ...

Myneni je nyní na žebříčku ATP na nejvyšší úrovni 132.

Georgia Southern se v sobotu utká s UL Monroe ve fotbalovém zápase Sun Belt. Zde je návod, jak hru sledovat.