Jak se stát certifikovaným plánovačem akcí

Celosvětově má ​​odvětví speciálních akcí odhadovanou hodnotu 500 miliard dolarů, přičemž zisky stále rostou. Tito dobře placení a vysoce žádaní profesionálové plánují společenské akce pro hotely, korporace, zábavní parky, plavební linky a neziskové organizace. Získat certifikaci jako plánovač událostí vyžaduje kreativitu a tvrdou práci. Díky osobní iniciativě a předběžnému plánování se můžete stát certifikovaným plánovačem akcí podle těchto kroků. Poté, co získáte zkušenosti, můžete pokračovat v pověření CMP nebo Certified Meeting Professional pod dohledem CIC (Convention Industry Council). Toto označení je uznáváno globálně a ti, kteří mají CMP, jsou považováni za lídry v oboru. Ti s desetiletou praxí mohou také požádat o pověření CMM nebo Certified Meeting Manager.

Část 1 ze 3: Plánování kariéry

 1. Obrázek s názvem Staňte se certifikovaným plánovačem událostí Krok 1

  1 Rozhodněte se, jakým plánovačem akcí byste se chtěli stát. Zamyslete se nad tím, zda chcete být známí jako obecný plánovač akcí (jste ochotni pomoci lidem s plánováním jakéhokoli druhu akce), nebo zda se raději specializujete na určité typy akcí, jako jsou svatební hostiny, firemní akce vysoké třídy , sportovní akce atd. Druhá možnost vám umožňuje rozvíjet specifické odborné znalosti v jedné oblasti, zatímco obecný přístup vám umožní vybírat v rámci širšího spektra akcí.
  • Oba přístupy by měly mít své výhody a nevýhody - například obecná práce znamená, že budete mít k dispozici širokou škálu akcí pro případnou rezervaci vašich služeb, ale nebudete se nutně moci odlišit jako jedineční; vzhledem k tomu, specializovaná práce vám umožní stát se známým pro určité typy akcí.
  • Mezi typy akcí patří svatby, módní přehlídky, firemní sponzorské akce, diplomatické akce, oslavy osobností, konference , finanční sbírky, vernisáže a Dny otevřených dveří, sportovní akce (například závodní auta a koně, fotbal, tenis atd.), uvedení na trh obchodu a produktů, ubytování na cestách, narozeniny, výročí a oslavy lidí a firem, vzpomínky, akce sponzorované vládou, atd. Očekává se také, že budete moci zorganizovat jakýkoli typ schůzky.
  • Zjistěte, zda jste ochotni cestovat po celé zemi nebo se přestěhujete do jiného města. Některé typy plánování událostí jsou na určitých místech rozšířenější. Pokud například žijete ve velkém sportovním městě, můžete se stát plánovačem sportovních akcí.


 2. Obrázek s názvem Staňte se certifikovaným plánovačem událostí Krok 2

  2 Jděte na veletrhy a konference. Jedná se o průmyslová setkání pořádaná národními a mezinárodními organizacemi, která obsahují informace o rovnoměrném plánování kariéry. Veletrhy a konference jsou skvělým místem, kde si můžete promluvit s profesionály o výhodách a nevýhodách tohoto odvětví. Je to skvělý způsob, jak zjistit, jaký typ plánování událostí bude pro vás vhodný.
 3. Obrázek s názvem Staňte se certifikovaným plánovačem událostí Krok 3

  3 Pochopte povinnosti plánovače akcí. Než investujete do vzdělávání a odborné přípravy, ujistěte se, že přesně víte, co tato vysoce specializovaná práce zahrnuje. Mezi povinnosti patří lokalizace stránek pro akce, práce s kuchaři , baviči a dekoratéři, vytváření seznamů účastníků, navrhování pozvánek, dohled nad poštovními zásilkami, správa technologií a v případě potřeby speciální ubytování pro hosty.
  • Očekává se, že budete provádět veškerý výzkum a práci nohou pro své klienty. Schopnost používat k tomuto účelu technologie a sítě je zásadní; i když můžete svého klienta požádat o některé informace, často to klient neví a nemá čas vám poskytnout informace o tom, co je v podstatě vaší povinností.
  • Očekává se, že budete navrhovat a motivovat události od začátku do konce. Někteří klienti budou v této oblasti praktičtější než ostatní, ale designový aspekt stále spadá přímo do vašich povinností. Uchovávejte si kompilaci nápadů od začátku kariéry plánování událostí, abyste měli vždy řešení, která můžete navrhnout a čerpat.
  • Součástí procesu plánování akcí je vypracování vašeho návrhu na akci, ještě předtím, než vyhrajete zakázku. Uvědomte si, že je to časově náročné (vyžaduje myšlení, tvorbu obsahu, fotografie, nápady na design atd.) A možná práci ani nevyhrajete. Doporučuje se za tuto práci vyvinout poplatek, nebo můžete mít své nápady „vypůjčené“, aniž byste získali cokoli zpět.
  • Vždy bude existovat více věcí, o které se budete muset starat, než jakýkoli seznam dokáže popsat. Buďte připraveni na to, že se na vás bude házet cokoli a všechno, a buďte připraveni na to, že budete muset neustále komunikovat s lidmi, i když si myslíte, že už máte věci seřazené!
 4. Obrázek s názvem Staňte se certifikovaným plánovačem událostí Krok 4

  4 Posuďte své vlastní schopnosti. Při posuzování vlastních schopností je velmi důležité být upřímný, protože je to namáhavá a náročná role. Budete muset být rádi, že můžete neustále komunikovat a komunikovat s lidmi, dokonce i v lichých hodinách. Položte si následující otázky, které vám pomohou určit vhodnost pro tuto roli:
  • Jste kreativní, dobře organizovaní a velmi orientovaní na detaily? Být organizovaný je ještě důležitější než být kreativní, protože jste zodpovědní za bezproblémový chod všeho, zatímco za kreativní vstup můžete vždy vyzvat jiné lidi.
  • Jste schopni myslet laterálně a mimo krabici ?
  • Rádi pracujete jako součást týmu? Jste také trpěliví a dokážete jasně sdělit, co se od každého v týmu očekává?
  • Máte fyzickou výdrž pracovat dlouhé hodiny na nohou v rychle se měnícím prostředí? Toto není práce 9 až 5, takže budete muset pracovat v dobách, které by ostatní lidé považovali za „prostoj“, například o víkendech.
  • Dokážete zvládnout tlak, zejména tlak změn na poslední chvíli a rychlé opravy, když se něco pokazí?
  • Baví vás práce s technologiemi (například nastavení zvuku, Powerpoint a využití počítače atd.)? Pokud ne, jak hodláte tuto dovednost oprášit?
  • Máte dobrou bystrost v podnikání, včetně schopnosti vyjednávat, přesvědčovat a přijímat a dávat zpětnou vazbu?
  • A co je nejdůležitější, umíte dobře pracovat s lidmi ze všech oblastí života? Vynikající dovednosti lidí jsou v této profesi životně důležité.
  reklama

Část 2 ze 3: Získávání zkušeností a školení

 1. Obrázek s názvem Staňte se certifikovaným plánovačem událostí Krok 5

  1 Získejte relevantní praktické zkušenosti. To vám pomůže zlepšit dovednosti vašich lidí, což je zásadní součást práce plánovače událostí. Bude to také nejlepší způsob, jak se rozhodnout, zda je to práce, kterou budete rádi dělat. Je moudré vyzkoušet si práci při plánování akcí alespoň na několik měsíců, než uvážíte formální školení, i když jen hledáte pracovní zkušenosti.
  • Pracujte jako asistent v hotelu nebo pro kuchaře nebo hledejte příležitosti zastínění pracovního místa u profesionálního plánovače. Seznamte se s tím, jaké to je pracovat v zákulisí na akcích, které si někdy přejete naplánovat.
  • Dobrovolně plánovat fundraisingové akce s komunitními skupinami.
 2. 2 Pokračujte ve formálním školení. Přestože školení není nutné, aby se stalo plánovačem akcí, je povinné, pokud chcete získat certifikát. Je to také dobrý nápad, protože zajistí, že budete mít dobré znalosti pro začátek, a můžete svým klientům ukázat certifikáty, zpětnou vazbu, reference atd. Existuje několik způsobů, jak získat formální vzdělání, od získání titulu po učební obor. To, co budete dělat, bude záviset na finančních prostředcích, které máte k dispozici, a dostupnosti možností školení ve vaší oblasti. Jsou vám otevřeny následující možnosti: [[Obrázek: Staňte se certifikovaným plánovačem událostí, krok 6, verze 2.jpg | centrum]]
  • Schválení s profesionálním plánovačem akcí. Učeň v roli pomocného personálu s profesionálním plánovačem akcí a propracovat se po žebříčku společnosti.
  • Dokončení formálního vzdělávání prostřednictvím vysoké školy, odborného učiliště nebo online programu. Studujte management pohostinství, vztahy s veřejností nebo správu hotelu na obchodní škole, vysoké škole nebo univerzitě. Zúčastněte se informačních schůzek, abyste se dozvěděli více o kurzu, který vás zajímá.
  • Pokračování online studia. Dokončete speciální program určený pouze pro plánovače akcí. Najděte tyto programy na takových webech, jako je Meeting Professionals International. (Pomocí odkazů na vzdělávání zobrazte seznam programů vysokých škol a univerzit, které vám mohou pomoci získat certifikaci.) Existují také různé webináře online, které vám umožňují studovat online.
 3. Obrázek s názvem Staňte se certifikovaným plánovačem událostí Krok 7

  3 Vybudujte si portfolio. Zahrňte relevantní zkušenosti, které můžete ukázat potenciálním zaměstnavatelům a profesním sdružením, která nabízejí certifikaci. Uchovávejte záznamy o všech událostech, které jste pomohli naplánovat, jako jsou fotografie a profesionální reference od klientů a prodejců, které dokládají vaši spolehlivost a odbornost. reklama

Část 3 ze 3: Získání certifikace a práce jako plánovač událostí

 1. Obrázek s názvem Staňte se certifikovaným plánovačem událostí Krok 8

  1 Dokončete certifikační program s renomovanou asociací pro plánování akcí. Požádejte o pomoc různé obchodní organizace spojené s průmyslem plánování akcí, jako například Meeting Professionals International (MPI), International Society Special Events Society (ISES), Convention Industry Council (CIC) nebo Society of Government Meeting Professionals. Každá organizace bude mít jiné požadavky na certifikaci, ale většina bude vyžadovat, abyste měli určitý počet let praxe, absolvovali vzdělávací program a složili certifikační zkoušky.
  • Všimněte si rozdílu mezi „certifikací“ a „certifikátem“. I když je možné získat certifikát při plánování akcí ze školení, není možné získat certifikát od školy. Rozdíl je v tom, že: certifikát je papír, který jste dostali od školy při dokončení programu relevantního pro oblast plánování událostí. Certifikace je naproti tomu profesní označení dané obchodní organizací a získá se pouze poté, co máte prokazatelné zkušenosti s odbornou praxí a úspěšně složíte testy organizace.
  • Každý program se liší úrovní požadované odborné praxe, takže budete muset kontaktovat organizace jednotlivě, abyste zjistili, zda požadavky splňujete; pokud ne, pokračujte v práci, dokud nesplníte požadavky, protože certifikace rozhodně zlepší vaši pověst v oboru.
  • Nejuznávanějšími certifikacemi jsou ty, které nabízí Certified Special Event Professional (CSEP) nabízený ISES; Certified Meeting Professional (CIC) a Certified Meeting Planner (MPI).
  • Pokud se snažíte být velmi konkrétní v typu plánování akcí, které děláte, získejte certifikaci konkrétními obchodními organizacemi, jako je Asociace svatebních poradců a Svatby krásné po celém světě, pokud plánujete být výhradně svatební plánovač . Konkrétní organizace vám pravděpodobně budou více nápomocny, když úzce přizpůsobíte své služby plánování událostí.
 2. Obrázek s názvem Staňte se certifikovaným plánovačem událostí Krok 9

  2 Staňte se členem příslušné obchodní organizace. Výhodou příslušnosti k obchodním organizacím je skutečnost, že se setkáte s mnoha kontakty a najdete pracovní příležitosti prostřednictvím sítí a zdrojů, které jsou k dispozici pouze členům. Pokud jste nebo jste byli studentem uznávaného kurzu plánování akcí, zeptejte se na možné členské slevy, protože členství může být drahé, když začínáte.
 3. Obrázek s názvem Staňte se certifikovaným plánovačem událostí Krok 10

  3 Začněte pracovat jako certifikovaný plánovač akcí. Je důležité se rozhodnout, zda jste připraveni zahájit vlastní podnikání nebo poradenství, nebo zda chcete začít pracovat pro někoho jiného. V druhém případě získáte výhodu zkušeností někoho jiného a rezervovaných klientů, ale nedostanete tolik zaplaceno a bude vám trvat déle, než si založíte své vlastní jméno. Na druhou stranu, začít od nuly může být tvrdá práce a vyžaduje finanční prostředky, obchodní znalosti a hodně odhodlání; pokud je to vaše preferovaná možnost, přečtěte si o zahájení malých podniků a typy strategií, které je třeba použít, a také nástrahám, kterým je třeba se vyhnout.
  • Uvědomte si, že některé trhy jsou již nasyceny plánovači událostí. Proveďte svůj průzkum v dostatečném předstihu před založením vlastního podnikání nebo poradenství .
  • Neztrácejte ze zřetele skutečnost, že i na nasyceném trhu můžete stále nabídnout něco, co je lepší a jedinečnější než stávající dav, ale to, co nabízíte, bude muset být mimořádné a budete muset být velmi odhodlaní a konzistentní.
  reklama

Dodatečné zdrojeUkázkový životopis plánovače událostí


Ukázka akčního plánu plánovače událostí

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co potřebujete, abyste se stali plánovačem akcí? Hovik Harutyunyan
  Plánovač akcí a svateb Hovik Harutyunyan je plánovač akcí a svateb a majitel společnosti Hovik Harutyunyan Events, firmy zabývající se plánováním akcí se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. Hovik má více než deset let zkušeností s pohostinstvím a plánováním akcí. Jeho firma se specializuje na svatby, soukromé oslavy a firemní akce. Hovikovo dílo bylo uvedeno v časopisech Vogue, Martha Stewart Svatby a Moderní luxusní svatby. Vystudoval ekonomii na Kalifornské univerzitě v Berkeley. Hovik Harutyunyan Expertní odpověď na plánovače akcí a svateb Pokud chcete být plánovačem akcí, rozvíjejte své organizační schopnosti. Být plánovačem událostí vyžaduje hodně organizace a pozornosti k detailům. Neztrácejte ze zřetele celkový obraz, ale musíte také dobře zvládat malý obrázek. I ta nejmenší změna detailu může ovlivnit celou událost, takže si udělejte spoustu seznamů a čtyřikrát zkontrolujte každý detail.
 • Otázka Jak mohu být dobrým koordinátorem akcí? Hovik Harutyunyan
  Plánovač akcí a svateb Hovik Harutyunyan je plánovač akcí a svateb a majitel společnosti Hovik Harutyunyan Events, firmy zabývající se plánováním akcí se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. Hovik má více než deset let zkušeností s pohostinstvím a plánováním akcí. Jeho firma se specializuje na svatby, soukromé oslavy a firemní akce. Hovikovo dílo bylo uvedeno v časopisech Vogue, Martha Stewart Svatby a Moderní luxusní svatby. Vystudoval ekonomii na Kalifornské univerzitě v Berkeley. Hovik Harutyunyan Expertní odpověď na Plánovač akcí a svateb Udržujte schopnost zůstat v klidu. Někdy jako plánovač událostí budete muset pracovat s lidmi, kteří mohou být velmi emocionální ohledně toho, co se děje, zvláště pokud se něco pokazí. Musíte však zůstat při zemi a nezapojovat se do těchto emocí - soustřeďte se na to, aby byla akce co nejlepší.
 • Otázka Jak vynikají plánovači akcí? Hovik Harutyunyan
  Plánovač akcí a svateb Hovik Harutyunyan je plánovač akcí a svateb a majitel společnosti Hovik Harutyunyan Events, firmy zabývající se plánováním akcí se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. Hovik má více než deset let zkušeností s pohostinstvím a plánováním akcí. Jeho firma se specializuje na svatby, soukromé oslavy a firemní akce. Hovikovo dílo bylo uvedeno v časopisech Vogue, Martha Stewart Svatby a Moderní luxusní svatby. Vystudoval ekonomii na Kalifornské univerzitě v Berkeley. Hovik Harutyunyan Expertní odpověď na Plánovač akcí a svateb Chcete -li vyniknout jako plánovač událostí, buďte připraveni tvrdě pracovat. Pokud se chcete stát plánovačem akcí, zkuste chvíli pracovat jako stážista, abyste zjistili, jak se to dělá, a ujistěte se, že se vám to líbí. To, co vidíte na obrázcích událostí, je jen asi 10% toho, co plánovač událostí ve skutečnosti dělá. Je tu spousta tvrdé práce a nemůžete se bát, že si zašpiníte ruce.
 • Otázka Jak se mohu stát členem obchodní organizace? Zkontrolujte, zda vaše stávající kontakty neobsahují známé členy organizace, o kterou se zajímáte. Požádejte o sponzorství známé kontakty. Kontaktujte organizaci. Zeptejte se na požadavky na členství. Vyplňte všechny přihlášky a poukázejte jakékoli členské nebo iniciační poplatky.
 • Otázka Jaký je průměrný plat plánovače akcí? Ve Spojených státech je průměrný plat pro plánovače akcí 46 840 $ ročně. Roční platy obvykle začínají kolem 25 680 $ a se zkušenostmi se mohou zvýšit až na 82 050 $.
 • Otázka Záleží na tom, jaké certifikáty mám při pokusu stát se plánovačem akcí? Ne, to nevadí. Toto podnikání se nemůžete naučit z knihy; nejlepší je naučit se to na pracovišti. Obchodní certifikáty mohou být pro vás výhodné, ale nejsou nutné.
Nezodpovězené otázky
 • Jak se mohu stát certifikovaným plánovačem akcí, když jsem mladý teenager?
 • Jaké jsou pět nejlepších lekcí plánování online akcí?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zkušenosti v cateringu jsou velmi užitečné a vysoce přenosné do plánování akcí.
 • Získejte pomoc s výběrem legitimního studijního programu pro plánování formálních událostí. Před zápisem do jakéhokoli formálního programu si ověřte u Meeting Professionals International. Mohou vám říci, zda program nabízí takové vzdělání a školení, které potřebujete k získání certifikace.
 • Může být velmi užitečné být dvojjazyčný, například mít španělštinu a angličtinu. Pokud plánujete diplomatické akce, je ještě více jazyků velkou výhodou.
 • Americký úřad pro statistiku práce (BLS) navrhl, že plánovači s tituly a certifikací budou mít lepší výsledky než ti, kteří nemají profesionální pověření. Společnost BLS zjistila, že střední roční plat pro plánovače akcí a schůzek v roce 2008 činil 44 260 $, přičemž ti, kteří byli placeni nejvíce, žili v oblastech s velkou koncentrací podnikání a vlády, jako je New York a District of Columbia a Maryland.

reklama

Varování

 • S online certifikáty buďte velmi opatrní. Některé z nich nemusí být nic jiného než „certifikační mlýn“, který vás naučí málo a odmění vás certifikátem, který má ve světě plánování událostí jen malé nebo žádné postavení. Proveďte svůj průzkum předem a ověřte pravost a pověst online studie.
 • Nejedná se o práci 9 až 5; musíte být velmi flexibilní a k dispozici pro všední dny, víkendy a víkendy. To může být obtížné, pokud vychováváte mladou rodinu nebo neradi chodíte pozdě.
 • Naučte se brzy, jak mít záložní plány. Pokud máte plány B a C, ušetříte si spoustu trapností a frustrace, když věci nevyhnutelně nejdou podle plánu. Pravidelně používejte dovednosti „myslet na místě“.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Vhodné školení a kvalifikace
 • Prostředky pro zahájení podnikání, pokud provozujete vlastní podnikání v oblasti plánování událostí

Populární Problémy

Jak používat řezací hořák. Oxyacetylenový hořák, také známý jako foukací hořák, je nebezpečný řezací systém, ale je to také účinný a užitečný nástroj, pokud potřebujete řezat ocel. Vytvořením bezpečného pracovního prostředí a pečlivým monitorováním ...

Podívejte se, jak sledovat premiéru 3. série pořadu HBO „Vysoká údržba“ online prostřednictvím živého streamování bez kabelů.

Červené šaty mohou být odvážným módním prohlášením. Pokud se dobře nosí, může vytvořit vzhled, který je klasický i svůdný. Když vybíráte doplňky, které budete nosit k šatům, držte se jednoduchých kousků, které dodají zajímavost a kontrast, aniž ...

Perspektiva sportovní psychologie v soutěži mezi začínajícím hráčem a jedním z největších světových hráčů.

Bývalá přítelkyně Alexandra Zvereva Brenda Patea kritizovala Němce za to, že použil své nenarozené dítě k posílení své vlastní image na veřejnosti, přestože s ní během těhotenství nebyl v kontaktu.