David Ferrer: rejnok mezi žralokyNa rozdíl od obecné víry, kyborg dnes v tomto světě existuje. Zatímco většina světa na tuto skutečnost zapomíná, okruh ATP dobře zná úspěch Španělska v oblasti mechanické dokonalosti. Christened David Ferrer Ern, tento valencijský míčový stroj bezpečně sedí na pátém místě v žebříčku jihoafrických ATP a vylepšuje své okruhy pro nadcházející sezónu.

Možná by to fanoušky tenisu překvapilo, ale Ferrer ve skutečnosti zamkl raketu na jednom místě a vyzkoušel si ruku stavitele na staveništi. Stejně jako mnoho dalších nadaných hráčů před ním propadl úsilí vynaloženému na to, aby byl tenisovým profesionálem (kromě toho, že ho jeho trenér zavřel do skříně s míčem - to ho mohlo trochu naštvat). Logic se vrátil ke Španělovi za týden do stavebního byznysu, když se David vrátil na trénink a uznal, že ideálním místem pro něj bude tenisový kurt.

Od té doby se Ferrer stal jedním z nejschopnějších sportovců hrajících okruh. Ve třiceti má nyní muž „uvolněnější trénink“ ve srovnání se svým nejlepším tréninkem, kdy denně projíždí na kole pouhých 90 km a příležitostně se ochladí obvyklým 35minutovým čtyřmi kilometry. Trénink dokončí tak, že na dvacet minut udeří levou rukou, což mu podle něj pomáhá udržovat rovnováhu na kurtu. Je třeba zdůraznit skutečnost, že podle jeho standardů by dvacetiminutová rally byla něco, co by se blížilo úderu 500 míčů, protože Ferrer nebyl naučen, jak míček minout. Člověku by běhal mráz po zádech, aby si představil, jak by se vypracoval ve dvaceti. To všechno je to, že Ferrer kouří téměř 15 cigaret denně, což potvrdili studenti akademie Juan Carlos Ferrero, kde obvykle trénuje. Jeho plíce dokázaly parnímu motoru utéct peníze.

Ferrer spolu s Djokovičem si dnes užívají vyznamenání za nejlepší návrat podání. Je to noční můra s ním hrát, protože vrací téměř 80 procent všeho, co je na něj uvrženo. Drtí každý bod, přičemž protivníci se často pokoušejí pobuřující vítěze, aby z něj získali to nejlepší. Jeho otevřený postoj a mimořádná práce nohou spolu s obrannou základní hrou činí z něj dlouhodobou záležitost pro každého hráče. Ferrerovi chybí ten extra úder, aby se dostal do první čtyřky. Jeho zápas proti Federerovi ve finále ATP Barclays World Tour Finals začátkem minulého měsíce ilustroval, jak se jeho hra pod tlakem švýcarského veterána pomalu rozpadala. Nepodařilo se mu překonat mentální blok, kvůli kterému se ve finálních fázích turnajů skutečně zlomil.

Španělsko vyrobilo jedny z nejlepších specialistů na antukové kurty na světě. Úspěchy Juan Carlos Ferrero, Carlos Moya a David Ferrer na povrchu byly zastíněny dominancí Rafaela Nadala na stejném povrchu. Ačkoli Nadal posouvá myšlenku vlastnit povrch na zcela novou úroveň, více než polovina z 19 Ferrerových titulů byla na rudé špíně, což je podle standardů každého hráče obrovský úspěch.

Domácí zápas španělského Davis Cupu na antuce je spíše formalitou, než se podepíšou do poháru. Současně jejich dominance v turnaji ve druhé polovině dekády 2000 velmi závisí na Ferrerovi. Přestože se většina hráčů Davis Cupu vyhýbá, protože po vyčerpávajícím roce si od něj vyžaduje fyzickou daň, vždy odešel z cesty, aby mohl hrát za svou zemi. Jeho hrdinské vítězství nad Štěpánkem v listopadu svědčí o tom, jak inspirovaným sportovcem se stal při reprezentaci Španělska.Přezdívaný „Iron Man“, „The Gladiator“, „Little Beast“ a jeho nejoblíbenější „Ferru“, o kterém si myslí, že mu nejvíce vyhovuje (Ferru v rodném Katalánštině znamená „ze železa“), se David etabloval jako jemná linie mezi velkou čtyřkou a zbytkem první desítky. Ferrer je stín pod krémem pánského tenisu.

Přesto ten člověk nežárlí. Zůstává vyrovnaný a jednoduchý. Přiznal, že i když je život ve stínu Rafaela Nadala těžký, zůstává naprosto šťastný, že sedí u č. 5. Nepovažuje se za superstar, a je více než šťastný z toho, co mu tenis dal.

Ferrerův průlom u pařížských mistrů umlčel mnoho otázek. Snad by to odstranilo obrovský hrnec tlaku na jeho hlavu. Otázkou však zůstává, má Ferrer na to, aby vyhrál major? Murray nakonec prorazil v roce 2012, kdy zvítězil na olympijských hrách a ve Flushing Meadows. Doufejme, že rok 2013 může být jen rokem, kdy Železný muž překoná svou minulost a vydá se na cestu k ukončení nadvlády čtyř nejlepších.

Populární Problémy

Novak Djokovič pochodoval do Wimbledonu do čtvrtého kola vítězstvím 6: 4, 6: 3, 7: 6 (7) nad Denisem Kudlou. Navzdory vokálnímu davu na č.

V úterý večer nastoupí Oklahoma State do vedení 4: 0. Zde je návod, jak hru sledovat.

Australan Jordan Thompson čeká v neděli těžká zkouška v podobě Radu Albota v otvíráku Roland Garros 2020. Thompson se minulý měsíc na US Open poprvé dostal do čtvrtého kola grandslamu.

Demetrius Andrade v sobotu obhajuje titul WBO ve střední váze proti Maciejovi Suleckimu. Zde je návod, jak sledovat boj v USA.

Marshall č. 21 staví v sobotu proti Riceovi svůj neporažený rekord. Tato hra není v televizi, takže se na ni můžete podívat.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos premiéry The 100 Season 6 online, i když nemáte kabel.