„Mirka tuto myšlenku neschválila“ - Andre Sa o důvodu odstoupení Rogera Federera z Australian Open 2021

Roger Federer

Manželka Rogera Federera, Mirka

Andre Sa, vedoucí styčného hráče Tennis Australia, nedávno hovořil o důvodech rozhodnutí Rogera Federera odstoupit z Australian Open 2021. Federerův neúspěch dosáhnout plné kondice byl dříve uváděn jako jediný důvod, ale nyní se zdá, že Švýcarova manželka Mirka hrála velkou roli v odstoupení svého manžela.

Andre Sa, bývalý wimbledonský čtvrtfinalista a světový hráč číslo 55, nyní funguje jako most mezi hráči a Tennis Australia. Je jednou z klíčových osobností zodpovědných za komunikaci hráčů ohledně pokynů týkajících se karantény na Australian Open.

V nedávném rozhovoru pro Ace Bandsports Andre Sa prozradil, že měl telefonický rozhovor s Rogerem Federerem několik dní předtím, než 39letý oznámil své rozhodnutí odstoupit z akce. Podle Brazilce se švýcarská legenda zmínila o neochotě své manželky Mirky strávit 14 dní uvězněni ve zdech hotelového pokoje.

Hráči budou mít během karantény každý den na pět hodin opuštění hotelových pokojů, ale relaxace se netýká doprovodů hráčů. To Mirce zřejmě nesedělo, zejména proto, že by ji doprovázely i její čtyři děti.

'Hlavním důvodem byla karanténa,' řekla Sa. „Mluvil jsem s ním před měsícem a měl dvě možnosti. Mohl přijít s celou rodinou a dát je do karantény. Problém je, že Mirka (Federerova manželka) a její děti nemohly opustit pokoj. Museli by zůstat 14 dní v místnosti. Výjimka je pouze pro hráče. Mohl jít ven, trénovat a vrátit se, ale rodina nemohla. Mirka ten nápad neschválila. '
Roger Federer s titulem Australian Open 2018

Roger Federer s titulem Australian Open 2018

Zdá se, že Roger Federer měl možnost podniknout cestu do Melbourne bez své rodiny, ale tuto myšlenku rozhodně odmítl. Andre Sa prozradil, že Federer neměl v úmyslu zůstat v této fázi svého života tak dlouho mimo své děti.

Australská vláda požaduje, aby všichni hráči po příjezdu do Melbourne byli 14 dní v karanténě. Roger Federer by tedy musel v první polovině ledna odletět do Melbourne, a tak by se na téměř šest týdnů držel daleko od své rodiny.

'Další možností by bylo, aby přišel sám,' pokračovala Sa. 'Jen tam bude nejméně pět týdnů od rodiny a dětí.' A pak řekl: „Ty vole, 39, čtyři děti, 20 grandslamů. Už nemám čas být pět týdnů mimo rodinu. ''

Vykolejí podobná omezení v ostatních Slamech sezónu Rogera Federera?

Roger Federer

Roger Federer

Když vidíme, jak je Mirka Federer proti myšlence, že by ona a její děti trávily čas v karanténě, mohla by být účast jejího manžela na letošních dalších Majors také ošemetná.

Evropské akce mohou mít tu výhodu, že jsou blíže k domovu a mají pro rodinu Rogera Federera známá pravidla. Účast devětatřicetiletého hráče na Roland Garros (pokud chce hrát antukovou houpačku) v tuto chvíli nevypadá příliš nepravděpodobně.

Wimbledonu v současné době hrozí, že bude druhý rok po sobě zrušeno, protože vidí, jak se boj Británie proti COVID-19 zhoršil. Pokud k události dojde, bude zajímavé sledovat, jak se Roger Federer a Mirka vypořádají s platnými pravidly.

To znamená, že je pochybné, že se Federer pravděpodobně vzdá své poslední a nejlepší šance vyhrát Slam.

Doufáme, že v době, kdy se US Open uskuteční v srpnu, by svět dostal situaci pod kontrolu - což by vyžadovalo méně (nebo méně přísná) pravidla pro hráče.

Populární Problémy

Když je Moana nyní v kinech, možná si říkáte, jaký byl první Disney film. Zde je vaše odpověď a seznam těch, které můžete vidět na Netflixu.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Jaguars vs Broncos na Amazon Prime nebo jiných streamovacích službách, které nevyžadují kabel.

Roger Federer se poprvé ve své kariéře setká s Pierrem-Huguesem Herbertem o místo ve finále Halle.

Jak reagovat na dospívající s chytrými ústy. Jednou z nejtěžších věcí na rodičovství je sledovat, jak vaše milé malé dítě, které vás dříve uctívalo, přechází do zpackaného teenagera s nevrlým přístupem. Tvůj teenager tě může řídit ...

Rafael Nadal zahájil kampaň za 13. titul Roland Garros, ale tentokrát není drtivým favoritem na vítězství. Novak Djokovic také hledá další French Open a Dominic Thiem bude doufat, že naváže na své nedávné vítězství v USO

I když nemáte kabel, můžete MSNBC sledovat živě na svém počítači, Roku nebo jiném streamovacím zařízení. Zde je váš kompletní průvodce.