Otevřeně gay hráč Lendale Johnson vítá Rogera Federera, Novaka Djokovica a Andy Murraye za jejich podporu

(Od L do R) Andy Murray, Roger Federer a Novak Djokovic

(Od L do R) Andy Murray, Roger Federer a Novak Djokovic

Nejlepší hvězdy současné generace - Roger Federer, Novak Djokovic, Rafael Nadal a Andy Murray - byli vynikajícími ambasadory nejen pro tenis, ale pro sportovní svět obecně.

Všichni čtyři hráči se během své kariéry vyjadřovali o sociálních problémech a prosazovali různá hnutí. Ať už se jedná o stejnou mzdu mezi muži a ženami v tenise nebo o spravedlivé zacházení s hráči na vozíku, prakticky u každého důležitého problému se jeden nebo druhý rozhodl udělat své.

Není proto překvapením, že gay tenista Lendale Johnson otevřeně přiznal podporu Rogera Federera, Novaka Djokoviče a Andyho Murraye při pomoci sportovcům LGBTQ překonat potíže, se kterými se setkávají ve své kariéře.

Roger Federer, Novak Djokovic a Andy Murray se stali spojenci: Johnson

Roger Federer (L) a Andy Murray

Roger Federer (L) a Andy Murray

Ve sloupci napsaném pro Metro , Lendale Johnson hovořil o různých problémech, se kterými se potýkají členové LGBTQ komunity. Američan se zmínil o tom, jak Roger Federer, Andy Murray a Novak Djokovic o tomto problému hovořili a během let mu poskytli drtivou podporu, což pro hráče, kteří se snaží vyjít, hodně znamenalo.

'Otevření dialogu během rozhovorů a tiskových konferencí je klíčovým krokem při změně stigmatu,' řekl Johnson. 'Tleskám Novakovi Djokovicovi, Rogerovi Federerovi a Andymu Murrayovi, kteří dříve vystoupili jako spojenci a udělali to.'

V roce 2013 Roger Federer vyjádřil podporu všem hráčům bez ohledu na jejich sexuální orientaci. Na otázku, jaká by byla jeho reakce, kdyby vyšel kolega, švýcarský maestro řekl:

„Nemyslím si, že by to byl problém. Jsme velmi uvolněni. Nehrajeme týmový sport a vídáme se pořád. ... Jsme velmi otevření. Takže ať se stane cokoli, stane se. Nevím, jestli nějaké existují (gay hráči). Zatím, co jsem slyšel, ne. Ale to se může změnit (pokud by hráči měli odvahu promluvit). '

Andy Murray také v minulosti podporoval účast hráčů všech sexuálních orientací na turné a řekl: „Vůbec není problém“.

„Vystupovalo stále více hráčů a myslím, že tam musí být někteří hráči, kteří jsou pravděpodobně homosexuálové. Když mluvím k ostatním hráčům, nemyslím si, že by s tím měl někdo nějaké problémy. Doufám tedy, že v tenise je to problém, který je dobře vyřešen, když nastane situace, “řekl Brit.

Když se ho v roce 2018 zeptal na jeho názor, Novak Djokovic také tvrdil, že by to byl „odvážný tah“ pro každého hráče, aby vystoupil, a že „by proti tomu nic neměl“.

Novák Djokovic

Novák Djokovic

Ve svém sloupku Johnson také hovořil o tom, co to znamená být otevřeně gay tenistou vyrůstající v Americe. Podrobně rozpracoval různé boje, kterým v průběhu let čelili členové LGBTQ komunity, kteří jsou tenisty.

Dvě z nejslavnějších ikon v historii ženského tenisu - Billie Jean Kingová a Martina Navrátilová - obě před několika desítkami let vyšly jako otevřeně gay hráčky. A pokud ikony hry jako Roger Federer a Novak Djokovic budou i nadále projevovat svou podporu, tenis se bude pohybovat stále vpřed - do bodu, kdy bude coming out uznáván jako něco normálního, a ne jako „odvážný tah“.

Populární Problémy

Roger Federer získává 7. titul v Halle, když ve dvou setech porazil kolumbijského Alejandra Fallu.

Zde je vše, co potřebujete vědět k objednání UFC 237 prostřednictvím ESPN+.

Zde je seznam nejlepších tenisových vychytávek, které vám s hrou nesmírně pomohou.

Marcos Baghdatis nedávno hovořil o tom, proč je Velká 3 Rogera Federera, Rafaela Nadala a Novaka Djokoviče tak dominantní. Baghdatis dodal, že se snaží začlenit postoj Velké 3 do svého každodenního života na hřišti i mimo něj.

Série HSBC World Rugby Sevens 2018-19-19 pokračuje druhou etapou v Kapském Městě. Zde je návod, jak sledovat veškerou akci, pokud jste ve Spojených státech.

Váš mop čistí podlahy, ale co se stane, když potřebujete mop vyčistit? Udržet svůj mop čistý je ve skutečnosti opravdu snadné. Ve většině případů potřebuje mokrý mop mezi jednotlivými použitími opláchnutí, zatímco prachový mop stačí vytřepat. Každý...