„Věděl jsem, že proti Rogeru Federerovi nemám šanci“ - vzpomíná Cilic na finále Wimbledonu 2017

Roger Federer

Roger FedererV podcastu ATP Tennis Radio vítěz US Open 2014 Marin Cilic hovořil o svých největších úspěších a také o bolestné porážce ve finále Wimbledonu 2017. Cilic byl ten den na SW19 postižen puchýři na noze a byl ve svém pohybu silně omezen a nemohl klást velký odpor, protože podlehl ve dvou setech Roger Federer .Díky vítězství ve dvou setech se Roger Federer stal teprve druhým hráčem v otevřené éře, druhým byl Bjorn Borg (1976), který vyhrál wimbledonský titul, aniž by shodil set. Poslední triumf na trávníku také učinil Rogera Federera prvním mužským singlem v historii turnaje, který získal osm titulů.kreslení tenisových raket

Čilič v tomto turnaji přežil pětisetové čtvrtfinále proti dobyvateli Rafaela Nadala Gilles Muller. Poté ve čtyřsetovém semifinále překonal Američana Sama Querreyho s velkým porcí, aby dosáhl svého prvního finále Slam mimo hardcourt.

Jak přiznal Cilic během podcastu, jeho puchýře se začaly vynořovat po semifinále. Chorvat si však myslel, že když má dva dny do finále Wimbledonu proti Rogerovi Federerovi, měl dostatek času na řešení tohoto problému.Jak se ukázalo, problém nevykazoval žádné známky ústupu a místo toho se dne zhoršoval. To znamenalo, že Cilic byl bledým stínem svého obvyklého já proti Rogerovi Federerovi, což byl největší zápas na trávě v jeho kariéře.sledujte Alice v říši divů Disney

Když Cilic vyhrál na turnaji svá první čtyři kola bez ztráty setu, mnozí si mysleli, že Cilic mohl ve finále představovat impozantní výzvu Rogerovi Federerovi. To však nemělo být a v podcastu včera Cilic smutně vzpomínal na svou 'smůlu' v zápase o titul.

'To byla opravdu smůla, ten puchýř na mé noze,' řekl Cilic. 'Nikdy předtím jsem se s tímto problémem nesetkal, ale ten den se to stalo.'

Šel jsem na přestávku proti Rogerovi Federerovi: Marin Cilic

Roger Federer získal v roce 2017 svůj osmý wimbledonský titul

Roger Federer získal v roce 2017 svůj osmý wimbledonský titulMarin Cilic popsal svou hru ve finále Wimbledonu 2017 proti Rogeru Federerovi a řekl, že se snažil udržet body krátké, aby nemusel běžet tolik jako obvykle.

'Šel jsem na mizinu, snažil jsem se jít na krátká shromáždění,' řekl Cilic. 'Ale takové zranění nemůžete na kurtu zamaskovat.' Soupeř ví, kde hrát míč. '

Zoufalá taktika měla samozřejmě malé dividendy. Cilic vyhrál jen čtyři hry v celých prvních dvou setech, což vedlo Rogera Federera k velitelskému vedení. Výsledek zápasu se do té doby stal samozřejmostí a vzhledem k jeho fyzickému stavu by mnoho podezřelých Cilic mohlo odejít do důchodu.

Průvodce epizodou liv a maddie

Možná by další den Cilic hodil do ručníku. Ve wimbledonském finále se tak ale nechystá.

'Věděl jsem, že nemám šanci vyhrát, zvláště proti Federerovi, ale neodstoupil jsem, protože to bylo finále Wimbledonu,' řekl Cilic.

Třetí set byl soutěžní záležitostí, protože Cilic vyhrál čtyři zápasy, ale Roger Federer dokázal uhasit poslední postavení Chorvata a zabalit zápas v rychlém čase.

Wimbledonský triumf byl druhým grandslamovým titulem Rogera Federera v roce 2017, což bylo poprvé za osm let, kdy švýcarská legenda vyhrála několik Majors za rok.

Zůstává nejnovějším titulem Rogera Federera ve Wimbledonu, protože tehdy 37letý hráč ve finále soutěže v roce 2019 proti Novakovi Djokovičovi nechvalně promrhal dva mistrovské body.

Populární Problémy

V seznamu žen, na které je třeba si dát pozor na US Open 2020, figuruje pět bývalých grandslamových šampionek. Nejlepším uchazečem zůstává Serena Williamsová, ale existuje několik hráčů, kteří mohou napadnout 7násobného šampiona.

Jak testovat Parkinsonovu chorobu. Parkinsonova nemoc (PD) je progresivní neurodegenerativní porucha postihující motorické i nemotorické schopnosti. Postihuje 1% osob starších 60 let. John D. GAZEWOOD, MD, MSPH, D. ROXANNE ...

Bývalá top 15 hráček Alize Cornet a Andrea Petkovic vedou na zahajovacím ročníku 2021 Winners Open plné hřiště.