Jak hrát Sepak Takraw

Sepak Takraw je sport, který se hraje především v jihovýchodní Asii, zejména na Filipínách, v Malajsii a Thajsku. „Sepak“ je malajské slovo, které znamená kop nebo smeč, a „Takraw“ je thajské slovo, které znamená ratanový míč. Základy jsou jednoduché a podobné volejbalu, pouze hráči kopou míč přes síť místo použití rukou.

Část 1 ze 3: Začínáme

 1. Obrázek s názvem Play Sepak Takraw Krok 1

  1 Postavte soud. Hřiště je obdélníkové a měří 13,4 metru na 6,1 metru, přibližně stejně velké jako badmintonové hřiště. Síť je uprostřed hřiště a měla by být vysoká 1,52 m. Servisní kruh by měl být nakreslen 3,05 m od zadní linie a 2,45 m od postranní čáry. Poloměr servisní kružnice by měl být 0,3 m. Každý roh má volnou zónu těsně mimo vyznačené hřiště o rozměrech 3 m x 3 m. Po stranách středové čáry se rozprostírá čtvrtkruh o poloměru 0,9 m.
  • Získejte míč Sepak Takraw, který by měl být kulovitý, velký asi jako volejbal a vyrobený z tkaného vlákna.
  • U žen by síť měla být 1,42 m vysoká.


 2. Obrázek s názvem Play Sepak Takraw Krok 2

  2 Sestavte svůj tým. Sepak Takraw se hraje se dvěma týmy, zvanými Regu a Mississauga. Každý Regu má celkem 5 hráčů - 3 hráče na hřišti a 2 náhradníky.
  • Server, známý také jako Tekong, stojí uprostřed soudu. Tekong podává míč přes síť. Cílem je to podat, takže je pro druhý tým těžké se bránit.
  • Vlevo uvnitř, také známý jako podavač, stojí na levé přední straně kurtu. Feeder má během hry největší kontrolu nad míčem. Nastavili míč na základě útočníka. Mohou bodnout míč a házet, aby útočník mohl udeřit. Tito hráči jsou obvykle velmi agilní a reagují.
  • Pravý vnitřek, také známý jako útočník nebo zabiják, stojí na pravé přední straně kurtu. Cílem útočníka je umístit míč na hřiště druhého týmu. Blokují také hroty od druhého týmu.
 3. Obrázek s názvem Play Sepak Takraw Krok 3

  3 Zjistěte, jak se skóruje Sepak Takraw. Při hraní formátu Regu se zápas skládá ze 3 sad. Zápas se vyhrává, když tým vyhraje 2 sady. Každý set se hraje na 21 bodů.
  • Pokud tým nevyhraje 2 sady v řadě, třetí set, nazývaný 'Tie-break', má pouze 15 bodů.
  • Pokud je zápas vyrovnaný 20: 20, vítězí první tým, který bude mít náskok 2 bodů, až 25 bodů. U zápasu Tie-break, pokud je zápas 14-14, vyhrává poprvé náskok 2 body, až 17 bodů.
  reklama

Část 2 ze 3: Učení základních kopů

 1. Obrázek s názvem Play Sepak Takraw Krok 4

  1 Znát základní dovednosti. V Sepak Takraw se nemůžete dotknout míče rukama nebo pažemi. To znamená, že k ovládání míče musíte používat nohy, nohy a kolena. I když to chce trochu hbitosti a atletiky, existují některé základní pohyby, které se můžete naučit.
 2. Obrázek s názvem Play Sepak Takraw Krok 5

  2 Naučte se vnitřní kop. Vnitřní kop je pravděpodobně nejdůležitější dovedností, kterou se musíte naučit, protože je to ten, který budete používat nejvíce. Slouží k ovládání míče. Tento kop můžete také použít pro dobré hroty.
  • Pro tento kop se postavte s nohama na šířku ramen s opřenou nohou pokrčenou v koleni. Trefte míč vnitřní částí dominantní nohy. Procvičte si práci oběma nohama, abyste získali větší hbitost a flexibilitu při kopech.
  • Když se míč dostane k vám, zvedněte vnitřní část chodidla a spojte se s míčem.
  • Chcete -li tento kop nacvičit, driblujte s míčem tak, že ho vykopnete vnitřní částí nohy. Pokaždé, když míč dopadne, použijte jinou nohu.
  • Variace tohoto kopu využívá vnější stranu chodidla. Když na vás míč dopadne a vy se nemůžete dostat do pozice, abyste mohli použít vnitřní stranu chodidla, použijte místo toho vnější část.
 3. Obrázek s názvem Play Sepak Takraw Krok 6

  3 Naučte se kopat do špičky. Kop prstem slouží k uložení míče, ne k jeho ovládání. Prodlužte nohu. Nechte míč skákat na špičce nebo zvedněte nohu, pokud je míč vyšší. To by mělo být prováděno pomalu a bez napájení. To se používá při přijímání míče.
  • Když k vám míč přijde z nízkého úhlu, odrazte jej z horní části chodidla.
 4. Obrázek s názvem Play Sepak Takraw Krok 7

  4 Použijte záhlaví. Záhlaví je další klíčovou dovedností hry. Tento „kop“ využívá hlavu, nejlépe čelo u vlasů. Používá se, když na vás míč dopadne nad pas. Pravděpodobně se budete muset ohnout, abyste se dostali pod míč.
  • Nacvičte si zvyknutí na pocit koule proti vaší hlavě, protože může bolet. To se používá jak při podávání, tak při úderu.
 5. Obrázek s názvem Play Sepak Takraw Krok 8

  5 Použijte kop na koleno/stehno. Tento kop se používá při přijímání míče. Kop kolenem/stehenem odklání míč, když se k vám dostává mezi váš pas a kolena. Úderem míče stehnem nebo kolenem přemístíte míč, abyste mohli použít vnitřní kop. Používá se také tehdy, když se míč příliš přiblíží k vašemu tělu.
  • Kop na koleno a stehno je jako krok pochodu s vysokým kolenem. Používání stehna místo kolena vám dává lepší kontrolu. To se obvykle používá u hráčů, kteří obdrží podání. Tento kop by se měl cvičit s vnitřním kopem.
 6. Obrázek s názvem Play Sepak Takraw Krok 9

  6 Naučte se útočit. Míč nebo zasažení míče jej pošle přes síť. Existují různé způsoby, jak toho dosáhnout.
  • Udeřte spodní částí chodidla. Poté, co odrazíte míč do vzduchu, vykopněte nohu do vzduchu přibližně do výšky hlavy. Poté udeřte míč spodní částí nohy.
  • Použijte vnitřní nohu k zasažení míče. Poté, co míč odskočíte dostatečně vysoko do vzduchu, obtočte nohu zhruba do výše ramen a trefte míč vnitřní částí chodidla.
  • Pokud jste v pozici, kdy nemůžete čelit síti, použijte horní část chodidla k provedení zpětného kopu. Nakopněte nohu zhruba do výše ramen a ujistěte se, že se horní část chodidla spojuje s míčem. Pro větší výkon proveďte kombinovaný kop. Začněte tím, že vyrazíte koleno na nezasahující nohu, a až se tato noha dotkne země, použijte tuto sílu k odkopu od země pro tvrdší a rychlejší úder.
  • Hlavou udeřte úderem míče hlavou. Ujistěte se, že se nakloníte dopředu, abyste poslali míč přes síť místo do vzduchu.
 7. Obrázek s názvem Play Sepak Takraw Krok 10

  7 Použijte hrudník a ramena. Při hře sepak takraw můžete použít jakoukoli část těla kromě paží a rukou. Při pokusu dostat míč do správné herní polohy můžete použít hrudník a ramena k odražení.
  • Snažte se nepřijímat podání nebo údery hrudníkem a rameny.
  reklama

Část 3 ze 3: Hraní hry

 1. Obrázek s názvem Play Sepak Takraw Krok 11

  1 Hodit si mincí. Kapitáni týmů tomu říkají. Každý, kdo volá správně, se může rozhodnout, že půjde jako první (nazývá se „výběr služby“) nebo si zvolí stranu, na které chce být (tzv. „Volba strany“).
 2. Obrázek s názvem Play Sepak Takraw Krok 12

  2 Naservírujte míč. Určený tým slouží jako první. Na začátku zápasu stojí Feeder a Striker ve čtvrtkruhu na své straně hřiště, zatímco Tekong stojí jednou nohou uvnitř podávajícího kruhu. Feeder nebo Striker hodí míč do Tekongu a zahájí zápas. Poté vykopne míč nahoru a přes síť s nohou, která není v podávajícím kruhu.
  • Druhý tým může být kdekoli na jejich hřišti.
  • Podávající tým získá bod, pokud se míč dotkne sítě a dopadne na hřiště. Tým pokračuje v podání pokaždé, když jim je přidělen bod.
  • Po počátečním podání se všichni hráči mohou volně pohybovat po hřišti.
 3. Obrázek s názvem Play Sepak Takraw Krok 13

  3 Předejte míč útočníkovi. V reakci na podání se defenzivní tým pokusí dostat míč přes síť do 3 doteků míče. Tekong i Feeder se pohybují po hřišti, aby přihrál 1-2 úderům míč útočníkovi. Útočník použije poslední třetí dotek k odeslání míče přes síť.
  • Hráči mohou mít více než jeden dotek.
 4. Obrázek s názvem Play Sepak Takraw Krok 14

  4 Předejte míč druhému týmu pouze pomocí nohou a hlavy. Jak hra pokračuje, tým nemůže používat ruce ani paže. Každý tým má 3 dotyky, aby poslal míč zpět přes síť.
  • Hra pokračuje, dokud tým neudělá chybu. K tomu dochází, když tým nevrátí míč přes síť do 3 doteků, když míč není kopnut dříve, než dopadne na zem, síť mu zabrání v přechodu na druhou stranu hřiště nebo dopadne mimo hřiště . Pokud dojde k chybě, druhý tým skóruje.
  • Když tým získá bod, dostane další podání.
 5. Obrázek s názvem Play Sepak Takraw Krok 15

  5 Vyměňte stranu hřiště za novou sadu. Poté, co jeden tým získá 21 (nebo 25) bodů, sada skončila. Aby tým zahájil nový set, vymění si strany hřiště. Podává tým, který prohrál předchozí sadu. Když tým vyhraje dva sety, začne nový zápas. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké jsou výhody sepak takraw pro děti? Pomáhá je udržovat ve fyzické kondici a poskytuje jim jistotu v učení se nové dovednosti.
Nezodpovězené otázky
 • Na které straně soudu Sepak Takraw server slouží?
 • Mohu považovat blok za jeden dotek?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Ke hře s míčem smíte používat pouze nohy, nohy, trup a hlavu.
 • Nikdy by neměly být více než tři sady.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Před hraním se určitě protáhněte a zahřejte. To je důležité, protože budete kopat velmi vysoko.
reklama

Populární Problémy

Lodě a čluny všech velikostí využívají sílu větru po celá staletí. Plachetnice dodnes používají plachty k rekreačním sportům a koníčkům. Ať už hledáte klidný den na vodě nebo soutěžit v ...

Jak získat olej ze semiše. Semiš je známý svou měkkou, pohodlnou strukturou a také svou jemností. Přestože se semiš těžko čistí, olejové skvrny můžete odstranit některými základními výrobky pro domácnost. Pomocí savého materiálu ...

Mentor je někdo, kdo vás povzbuzuje a pomáhá vám zjistit správné kroky. Tato osoba může být profesionálním průvodcem nebo více osobním koučem. Dobrou zprávou je, že můžete působit jako vlastní mentor. Není třeba najímat ...

Základní myšlenkou swingového bowlingu je přimět kriketový míček, aby se při pohybu směrem k pálkaři švihl do strany. Nejdůležitějšími faktory, jak toho dosáhnout, jsou míra opotřebení míče, rychlost, jakou je míč zahnut, a ...