Del Potro vítězí ve vídeňském otvíráku po střetu 59 es

VÍDEŇ (AFP) -

Nejlepší osivo Juan Martin Del Potro, na snímku v září

Nejlepší nasazený Juan Martin Del Potro, na snímku v září 2012, označil svůj návrat k tenisu po středeční měsíční nepřítomnosti tříhodinovým vítězstvím nad německým kvalifikantem Danielem Brandsem do třetího kola Austrian Open.

Nejlepší nasazený Juan Martin Del Potro označil svůj návrat k tenisu po středeční měsíční absenci tříhodinovým vítězstvím nad německým kvalifikantem Danielem Brandsem do třetího kola Austrian Open.

Argentinec porazil Brands 6-7 (5/7), 7-6 (7/4), 7-6 (8/6) v zápase s 59 esy a bez přestávek podání.

Bod zápasu -druhý Del Potro -rozhodl elektronický systém Hawk -Eye.

Kdybych věděl, že budu muset začít tříhodinovou výhrou, zůstal bych doma, žertoval finalista roku 2011, který hrál poprvé od úrazu zápěstí v zářijovém semifinále Davis Cupu.

Oba jsme sloužili tak dobře, že to byl opravdu těžký zápas, dodal Del Potro, který udržoval při životě naději na rezervaci místa v osmičlenném finále World Tour příští měsíc v Londýně, které zakončí sezónu ATP.

Špičkový argentinský tým se v prvním setu snažil najít jakýkoli rytmus a spoléhal na své podání, aby se vyhnul problémům se Brands, světovou jedničkou 111, která se v roce 2011 dostala do semifinále.

Němec vyhrál úvodní set jen proto, aby viděl, jak si Del Potro ve druhém vrátí laskavost a prohlásí to za pátý setpoint.

Poslední set byl také těsný, než jej Del Potro vytáhl v dalším tiebreaker.

Myslím, že to byl dobrý začátek. V příštím musím počítat se svým podáním. Na svých návratech ale budu muset zapracovat, řekl Del Potro.

Dnes jsem měl několik šancí, které bylo těžké využít, všechno šlo až do posledního bodu.

Gilles Muller, na snímku v srpnu

Dvojnásobný šampion Jurgen Melzer utrpěl ve středu svou nejranější porážku za posledních pět let na Austrian Open, když ve druhém kole vypadlo čtvrté nasazené místo, podlehlo Gillesovi Mullerovi, na snímku v srpnu 2012, 6-3, 3-6, 7- 6 (7/4).

Dvojnásobný šampion Juergen Melzer utrpěl svou první vídeňskou porážku za pět let, protože čtvrté nasazené kolo vypadlo ve druhém kole a podlehlo Gilles Mullerovi 6-3, 3-6, 7-6 (7/4).

Výsledek ve Stadthalle byl pro čerstvě vdaného 31letého mladíka obrovským zklamáním, jeho pořadí se snížilo na 37 po řadě zranění včetně problémů s kyčlí.

Melzer na začátku týdne přiznal, že jde do evropské halové sezóny se ztrátou formy, ale zůstal povzbuzen nedávným pekingským čtvrtfinále.

Rakušan se ale nedokázal vyrovnat s 18 esy od Mullera, lucemburského tovaryše, který se chystá dosáhnout 30 let bez titulu v kariéře.

Měl jsem potíže s prvním podáním a sloužil velmi dobře. Měl nějaké skutečné bomby, řekl Melzer.

Nebyl to můj den venku. Je mi líto prohrát tak brzy, zvláště doma, kde jsem měl úspěch.

Melzer, který se nedávno oženil s profesionální profesionálkou Ivetou Benešovou, v posledním setu tvrdě visel, aby si vynutil tajbrejk.

Při rozhodování se zotavil z 0-3, ale mohl udělat jen málo, protože Muller rozpoutal pár velkých porcí k ukončení večera a práci dokončil návratem na otevřený dvůr.

Devatenáctiletý Dominic Thiem, který před rokem na stejném místě ukončil kariéru comebackového krále Thomase Mustera, porazil Slováka Lukase Lacka 7: 6 (7/3), 6: 3, aby udržel domácí naděje naživu.

Populární Problémy

Ve čtvrtek má premiéru nový dokument Deion Sanders „Deion's Double Play“. Zde je návod, jak sledovat film online.

Pohled na některé uchazeče o mužský titul na Australian Open.

Pokud nemáte kabel, zde je několik způsobů, jak můžete sledovat živý přenos filmu „American Horror Story: Double Feature“ online.

Takto můžete sledovat '90 Day Fiancé: The Other Way' online, bez kabelu. 7. epizoda s názvem „Nejsem tvoje dítě“ se vysílá v noci na pondělí ve 21 hodin. ET na TLC.

Bývalá top 15 hráček Alize Cornet a Andrea Petkovic vedou na zahajovacím ročníku 2021 Winners Open plné hřiště.

Plstěné boty jsou stále populárnější a můžete najít spoustu stylových možností pro běžné sportovní boty, které lze nosit se spoustou různých outfitů. Mnoho z nich je dokonce vyrobeno z udržitelnějších materiálů a procesů, což ...