Dole v paměti: Nadal versus Berdych

Rafael Nadal a Tomáš Berdych se ve střetu 4. kola těší na zamykání rohů

Rafael Nadal a Tomáš Berdych se ve střetu 4. kola těší na zamykání rohů

Může se stát, že jste buď prokletý hráč, nebo že je vaší naprostou smůlou, že jste se ocitli při hraní tenisu na nejvyšší úrovni, jen abyste zjistili, že vaše vrcholná léta se shodovala s prodlouženou vládou nadvlády tří oddaných hry a tito oddaní netřeba představovat, že?

Pokud mnoho velikánů hry Kriket popsalo, že byli svědky pouze dvou druhů pálkařů na světě, z nichž jeden byl Sachin Tendulkar a dva všichni ostatní, případ tenisu se také příliš nelišil. Máme Rogera Federera, Rafaela Nadala a Novaka Djokoviče a pak máme ostatní.

A v této obrovské skupině „ostatních“ hráčů máme Tomáše Berdycha z České republiky, který je soupeřem Rafaela Nadala ve čtvrtém kole Australian Open 2019.

Stejně jako Nadal, Berdych je tu už nějakou dobu

Stejně jako Nadal, Berdych je tu už nějakou dobu

Ano, Berdychu. Tenhle chlap je stále kolem a stejně jako my máme strach z toho, že první tři jsou stále v nejlepším imperiálním postavení, hráči jako Berdych, Wawrinka a Cilic, kterým je už hodně přes třicet a na prahu, stále zůstávají potenciálními tmavými koňmi jakékoli grandslamové bitvy, které jsou součástí.

Letošní slam Down Under se nijak neliší, protože Berdych, který v prvním a třetím kole počítá s působivými vítězstvími proti britské jedničce Kyle Edmundovi a Diegu Schwartzmanovi, se připravuje, aby se prosadil proti svému starému nemesis Rafovi.

Výsledkem je, že máme v rukávu tolik očekávaný, ústa zalévající střet čtvrtého kola mezi světovou jedničkou Rafaelem Nadalem a Tomášem Berdychem. Je to klasická souhra nejen mezi dvěma hráči, ale také mezi dvěma kontrastními styly; jeden je síťovec a druhý je jako fotbalový brankář, který odrazuje vše, co mu přijde zpoza základní čáry.

Pokud půjdeme po paměťové dráze, narazíme na některé nezapomenutelné zápasy, které tito dva spolu odehráli na grandslamových akcích. Od povstaleckých výkonů Rafy po pozdvižení druhého wimbledonského titulu v roce 2010 po pokornou kapitulaci ve čtvrtfinále Australian Open 2015, kde proti Berdychu prohrál druhou sadu s náskokem 6: 0, prošli staří nepřátelé obrovským množstvím se během jejich kariéry mění.

js tenisky

Jejich láska a oddanost hře a hlad po úspěchu je však spojily, ale opět pod jednou střechou, protože se těší, jak si v neděli vymění údery těla a rezervují si místo ve letošním čtvrtfinále.

Nadal naposledy vyhrál Australian Open v roce 2009, když porazil Rogera Federera

Nadal naposledy vyhrál Australian Open v roce 2009, když porazil Rogera Federera

Doufám, že jako horlivý Nadalův fanoušek vyhrává a vyhrává komplexně, ale jak víme, Berdych byl v průběhu let vždy ošemetným soupeřem a Nadal musí být opatrný, když se připravuje na první skutečnou zkoušku Australian Open 2019. .

Dominantní výhra nad českým hráčem může být pro Rafu morální posilou do dalšího konce turnaje, protože pokračuje v cestě za svým druhým titulem Australian Open. Titul mu unikal od jeho prvního a jediného vítězství v Melbourne v roce 2009, přestože se dostal do finále při třech různých příležitostech.

Nadal je určitě favoritem na vítězství ve svém střetu s Berdychem, ale rozhodně to pro něj nebude procházka dortem.

Populární Problémy

Reflexy jsou svalové reakce vyvolané nervovým signálem na vnější podněty. Pokud například spatříte baseball, který letí k vaší hlavě, váš mozek vyšle do vaší ruky signál, aby míč zablokoval, než do vás může zasáhnout. Mít dobré reflexy ...

Zde je návod, jak sledovat živé přenosy her Minnesota Timberwolves online bez kabelového přihlášení, ať už jste místní nebo nemáte tržiště.

Kontrola hladiny cukru v krvi může být náročná. Pokud máte cukrovku (nebo máte podezření, že byste mohli), je důležité udržet tyto hladiny stabilní a měli byste si promluvit se svým lékařem o nejlepších způsobech, jak toho dosáhnout. Existuje však několik základních ...

Jak bojovat se špínou a vyhrát. I když je obvykle nejlepší vyhnout se násilným střetům, pokud se dostanete do pouličního boje nebo vás někdo vážně ohrožuje, možná budete muset bojovat, abyste se nezranili. Bojovat se špínou znamená používat ...

Dominic Thiem nyní strávil více než dva měsíce mimo hru poté, co si na akci ATP 250 na Mallorce připsal zranění zápěstí.

Felix Auger-Aliassime, nejmladší hráč z první dvacítky, přichází do US Open Series s vysokou důvěrou po úspěšné sezóně na trávníku.