Federer vyvolává obavy ze zranění, protože Zverev zaútočil na titul Rogers Cupu

Alexander Zverev - oříznutý

Alexander Zverev během finále Rogers Cupu

Roger Federer utrpěl teprve třetí porážku v roce 2017 a zdálo se, že ho brzdí možné zranění, protože Alexander Zverev podtrhl svůj status nejjasnější mladé hvězdy v tenise vítězstvím ve dvou setech ve finále Rogers Cupu.

Stále jen 20, Zverev vyrobil v Montrealu vybroušený displej k triumfu 6-3 6-4-síla a přesnost mladého Němce byla po celou dobu ohromně působivá.

Jak se však zápas chýlil ke konci, Federer vypadal, že je daleko od svého fyzického nejlepšího, protože jeho nedostatek mobility vyvolával obavy z US Open.

Federer by mohl příští týden v Cincinnati získat zpět světovou jedničku, ale to se teprve uvidí, jestli bude Australian Open a wimbledonský šampion způsobilý hrát.

Zverev mezitím získal v roce 2017 dva tituly Masters 1000 a zdá se, že je předurčen vyhrát mnoho dalších v budoucnosti.

Němec, který při vítězství nad turnajem nad Richardem Gasquetem zachránil tři mečboly, diktoval postup už na začátku a viděl, že jeho raný tlak byl odměněn náskokem 4: 1.

Po krátkém kývání, když se podíval na první set, se Zverev díky silnému podání posunul dopředu.

Oba hráči zvýšili úroveň a byli nuceni zachránit si brejkboly na začátku setu dva, Zverev vyhrál jednu obzvláště ohromující rally uprostřed nejzajímavějšího období zápasu.

Přesto se zdálo, že Federer poté fyzicky bojoval a Zverev byl schopen připlout k vítězné linii, čímž Švýcarům odepřel 17. vítězství za sebou.

Populární Problémy

Ruská dvojice Andrey Rublev a Anastasia Pavlyuchenkova vzbudila v tenisové komunitě během jejich kampaně na probíhající olympijské hry v Tokiu obrovskou radost.

Těchto 5 legend hry odešlo do důchodu příliš brzy.

Cowboys a Eagles, svázaní o vedení v NFC East, se sejdou v nedělním 16. týdnu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Bernarda Pera nastoupí v úterý v prvním kole Říma proti Světlaně Kuzněcovové. Minulý týden Kuznetsova prohrála v Istanbulu s Eugenie Bouchardovou a bude chtít získat nějakou formu před Roland Garros.

Přemýšleli jste někdy o nejkratším tenisovém zápase, jaký jste kdy hráli? V roce 2010 byl celý svět ohromen, protože byli svědky obratu tenisových zápasů.