„Finále proti Rogeru Federerovi by bylo skvělé“ - Kei Nishikori ve svém vysněném zápase Masters 1000

Roger Federer si na Wimbledonu 2019 potřásá rukou s Keiem Nishikorim

Roger Federer si na Wimbledonu 2019 potřásá rukou s Keiem Nishikorim

Kei Nishikori nedávno odhalil, že čelit Rogerovi Federerovi ve finále by byl jeho ideální scénář pro zápas ATP Masters 1000.

Nishikori byla vždy velkým fanouškem dvacetinásobného šampiona ve slamu a pár se potkal 11krát na turné ATP. Roger Federer vede jejich vzájemné zápasy 8: 3, přičemž jejich poslední zápas je na programu Wimbledon 2019-který Švýcaři vyhráli ve čtyřech setech.

v rozhovor s ATP před Miami Masters tohoto týdne Kei Nishikori hovořil o tom, že by chtěl hrát ještě několik zápasů proti Rogeru Federerovi, jeho 'idolu'.

„Hrál bych Rogera Federera, protože je to můj idol,“ odpověděl Nishikori na dotaz ohledně svého vysněného zápasu na akci Masters 1000. 'Pokud můžeme hrát ještě několikrát, bylo by to skvělé, protože je zábavné hrát proti němu.'

Od posledního setkání si Roger Federer i Kei Nishikori udělali delší přestávky.

Nishikori opustil scénu na chvíli po Cincinnati Masters 2019, kvůli zranění zápěstí, kvůli kterému podstoupil operaci v říjnu 2019. Japonci se na turné vrátili až v září 2020, ale v období po pandemii se omezili na pouhé tři události sezóna.

trumf rally tulsa ok živé přenosy

Mezitím Roger Federer v roce 2020 po Australian Open kvůli zranění kolena nesoutěžil. Federer podstoupil dvě operace a na turné se vrátil pouze začátkem tohoto měsíce na Qatar Open. A po dosažení čtvrtfinále v Dauhá Roger Federer vystoupil z akce ATP 500 v Dubaji, aby se mohl soustředit na svou fyzickou kondici.

Kei Nishikori ze své strany věří, že Roger Federer bude na turné ještě chvíli. Japonci také tvrdili, že hrát proti Federerovi je vždy obohacující zážitek.

'Díky [hraní] Rogera Federera získáte mnoho zkušeností,' řekl Nishikori. 'Jsem si jistý, že bude hrát ještě několik let.' Než odejde do důchodu, chci si s ním ještě párkrát zahrát. Finále by bylo skvělé. '

Ale Nishikori bude muset ještě několik týdnů počkat, než se jeho přání vůbec dostane do říše možností. Federer se rozhodl vynechat Miami Masters a neposkytl přesné datum své další akce.

„Madridské finále 2014 proti Rafaelu Nadalovi“ - Kei Nishikori v jeho nejtěžším zápase Masters 1000

Rafael Nadal utěšuje Kei Nishikori na Mutua Madrid Open Masters 2014

Rafael Nadal utěšuje Kei Nishikori na Mutua Madrid Open Masters 2014

Během rozhovoru Kei Nishikori také vybral finále Madrid Masters 2014 proti Rafaelu Nadalovi jako nejtěžší zápas série Masters 1000, který ve své kariéře odehrál.

V roce 2014 Madrid Masters bylo poprvé, kdy Nishikori dosáhl finále Masters 1000. V tom zápase vyhrál Nishikori první set 6-2 a ve druhém vedl 4-2, než mu šance vykolejilo zranění.

Ve druhé polovině zápasu viditelně zpomalilo zranění nohy, Nishikori prohrál druhý set 4: 6 a v posledním setu se vlekl 0: 3, když byl donucen odejít do důchodu.

'Řekl bych, že finále Madridu 2014 proti Rafaelu Nadalovi,' řekl Kei Nishikori. „Bylo to dobré i špatné. Hrál jsem [svůj] nejlepší tenis. Byl to skvělý zápas a skvělý začátek. Zavřel jsem oči, trefil všechno a vešlo to dovnitř. '
'Po druhém setu jsem začal cítit nohu,' dodal. „Nemohl jsem se pohnout. Bohužel jsem musel odejít do důchodu. Byla to dobrá vzpomínka, ale také smutná, protože jsem měl malou šanci vyhrát proti Rafovi. '

Populární Problémy

Sania Mirza Tennis Academy: Centrum nejjasnějších indických tenistek

Zde je návod, jak sledovat stream Mama June: From Not to Hot: Family Crisis sezóna čtyři online bez kabelu, která má premiéru v pátek 27. března ve 21 hodin. ET/PT na WETV.

Istomin se ve 3. kole utká s 30. nasazeným Pablo Carreno Busta ze Španělska.

Podívejte se na žebříček ATP a WTA v týdnu od 23. srpna, který vedou Novak Djokovic a Ashleigh Barty. Zatímco Djokovič začíná svůj 335. týden jako světová jednička, pro Bartyho je to 90. takový týden.

V hlavním losování čtyřhry mužů jsou čtyři Indiáni a Sania Mirza bude od dnešního dne obhajovat titul ve čtyřhře žen.