Jak se starat o super červy

Super červi jsou velké larvy brouků, které lze použít ke krmení plazů. Na rozdíl od obřích moučných červů, kteří byli léčeni růstovými hormony, super červi dosahují své velké velikosti přirozeně. Pokud máte plazy jako domácí mazlíčky, možná vás bude zajímat umístění vašich vlastních super červů. Superčervy můžete koupit online nebo ve zverimexu. Superworms jsou docela ruce pryč. Vše, co musíte udělat, je poskytnout jim stanoviště a jídlo. Pokud chcete chovat své vlastní super červy, což může dlouhodobě ušetřit peníze, můžete svým super červům umožnit, aby se změnili na brouky tím, že je rozdělíte na malé nádoby. Můžete přenést brouky do chovného kontejneru a produkovat více super červů.

Metoda 1 ze 3: Poskytování stanoviště

 1. Obrázek s názvem Péče o super červy Krok 1

  1 Vyberte kontejner. Pro superčervy může dobře fungovat plastová nádoba. Akvárium si můžete vyzvednout také v místním zverimexu. Nádoba by měla být dostatečně velká, aby její vrchol byl nejméně tři palce od substrátu.
  • Pro superčervy můžete snadno použít plastovou nádobu, kterou máte povalenou kolem domu. Můžete například použít plastovou vanu sloužící k uložení starého oblečení.
  • Ujistěte se, že má nádoba hladké strany. Zabráníte tak vylézání super červů.


 2. Obrázek s názvem Péče o super červy Krok 2

  2 Zajistěte větrání. Aby superworms prospíval. Je dobré jít do kontejneru se síťovaným víkem. Pokud váš kontejner nemá síťové víko, můžete do víka vypíchnout velmi malé otvory, které umožní větrání.
  • Ujistěte se, že jsou otvory dostatečně malé, aby se super červi nemohli plazit ven.
 3. Obrázek s názvem Péče o super červy Krok 3

  3 Přidejte substrát. Substrát označuje materiál, který lemuje dno akvária nebo klece. Slouží jako podestýlka i jako potrava pro stvoření jako superčervy. Otruby, pšeničné otruby nebo nevařené ovesné vločky jsou vhodným substrátem pro superčervy. Poskytují určitou vlhkost, aniž by červy poškodily.
  • Substrát by měl mít tloušťku alespoň čtyři palce, aby měli červi prostor se zavrtat.
  • Ujistěte se, že jakýkoli substrát, který přidáte, je suchý. Příliš mnoho vlhkosti může zabít super červy.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Udržování Superworms zdravých

 1. Obrázek s názvem Péče o super červy Krok 4

  1 Udržujte správnou teplotu. Nikdy nechladzujte super červy, jako byste červy krmili. To je zabije. Teplota by měla být zhruba mezi 70 ° a 80 ° F (přibližně 21 ° -27 ° C), což je obecně pokojová teplota. Obvykle je bezpečné ukládat super červy v oblasti vašeho domova, kde je teplota konzistentní.
  • Super červi mohou občas tolerovat teploty o něco vyšší nebo nižší než pokojová teplota. Může to však brzdit jejich růst. Pokud máte místnost, která je trvale trochu horká nebo trochu chladná, nenechávejte zde super červy.
 2. Obrázek s názvem Péče o super červy Krok 5

  2 Poskytujte ovoce a zeleninu jako jídlo. Super červi se živí ovocem a zeleninou. Můžete je krmit zbytky produktů z vaší kuchyně. Jelikož super červi by neměli být vystaveni vodě, rozhodněte se pro produkty, které mohou poskytovat vlhkost, jako jsou brambory, plátky jablek, mrkev a čerstvá zelenina. Tato zelenina pomůže udržet vaše superčervy hydratované.
  • Krmte své superčervy vždy čerstvými, vysoce kvalitními produkty. Cokoli nakrmíte, váš superworm se nakonec dostane do vašeho plaza, takže nabízejte zdravé jídlo!
 3. 3 Nakrmte své super červy v noci. Super červi jsou noční, takže většinu jídla jedí v noci. Jsou dobří jedlíci a rychle projdou jídlem, pokud je podáno ve správný čas.
 4. Obrázek s názvem Péče o super červy Krok 6

  4 Udržujte vodu mimo stanoviště. Na rozdíl od jiného hmyzu byste neměli mlžit nádobu na super červy ani do ní dávat vodu. Super červi by nikdy neměli být vystaveni vodě, protože to může způsobit zdravotní problémy. Udržujte vodu mimo nádobu superworm co nejvíce.
 5. 5 Svlékněte své superčervy, než je nakrmíte plazy. Abyste svým plazům poskytli správné živiny, budete muset své superčervy připravit na vylepšenou dietu „gutload“. Ve většině obchodů s chovatelskými potřebami si můžete koupit speciálně formulované diety. Vysoce kvalitní gutload potraviny mají vysoký obsah vápníku a nízký obsah fosforu. Ujistěte se, že vaši superčervi mají přístup k krmivu po dobu 24-48 hodin, než je nakrmíte plazům. reklama

Metoda 3 ze 3: Chov super červů

 1. Obrázek s názvem Péče o super červy Krok 7

  1 Larvy rozdělte do komor. Možná budete chtít nechat některé ze svých super červů vyrůst v brouky. Brouci se pak mohou množit a poskytnout vám tak více super červů. Pokud máte plazy, které se živí super červy, může vám to ušetřit peníze. Pro začátek rozdělte larvy do komor.
  • Komory by měly být malé kontejnery. Filmové kanystry nebo lahvičky fungují dobře.
  • Ujistěte se, že do víka vašich nádob propíchnete malé otvory pro větrání.
  • Jako substrát použijte pšeničné otruby nebo ovesné vločky. Měli byste také přidat malý plátek mrkve pro vlhkost.
  • Pokud od sebe neoddělíte larvy superworm, mohou žít v larválním stádiu šest měsíců až rok. Budou se zakuklovat pouze v případě izolace.
 2. Obrázek s názvem Péče o super červy, krok 8

  2 Odstraňte červy z nádoby, když se promění v kukly. Druhou životní fází pro superčervy je stádium kukly. V komoře trvá asi 10 dní, než se superčervenec zakuklí. Ve stadiu kukly se super červi stočí do kulaté koule. Jakmile dosáhnou této fáze, vyjměte je z komor, aby je larvy a dospělí brouci nesnědli. Vložte každou kuklu do samostatné nádoby, o něco větší než její původní komory, zásobené ovocem, zeleninou a substrátem.
 3. Obrázek s názvem Péče o super červy, krok 9

  3 Připravte si chovnou nádobu pro brouky. Zatímco čekáte, až se z kukel změní v brouky, vyrobte si chovatelský kontejner. Do této nádoby přenesete brouky, aby se mohli množit.
  • Použijte jakýkoli typ plastového kontejneru s hladkými stranami, například kontejner Rubbermaid.
  • Přidejte palec substrátu, jako jsou pšeničné otruby.
  • Umístěte část přepravky na vejce do jednoho rohu. Sejdou se zde brouci, aby se rozmnožovali.
  • Na nádobu použijte větrané víko.
 4. Obrázek s názvem Péče o super červy Krok 10

  4 Přeneste brouky do chovného kontejneru, jakmile se objeví. Kontrolujte své kukly denně, dokud neuvidíte, že se objevili brouci. Jakmile se vaše kukla změní na brouka, umístěte ji do chovné komory. Přidejte každého nového brouka do komory. V chovu budou pokračovat, dokud nezemřou. Můžete vidět superčervy, jak je vidíte, a krmit je svými plazy.
 5. 5 Krmte brouky denně. Dospělí brouci by měli být krmeni čerstvými produkty, stejně jako larvy superworm. Pokud brouci nedostanou dost k jídlu, sní vajíčka. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Měli by být brouci drženi odděleně od super červů? Jedí super červi vajíčka nebo miminka? Deanne Pawlisch, CVT, MA
  Certifikovaný veterinární technik Deanne Pawlisch je certifikovaný veterinární technik, který provádí firemní školení pro veterinární ordinace a učil v programu veterinárního asistenta schváleného NAVTA na Harper College v Illinois a v roce 2011 byl zvolen do rady veterinární pohotovostní a kritické péče Nadace. Deanne je členkou správní rady Nadace pro veterinární pohotovost a kritickou péči v San Antoniu v Texasu od roku 2011. Je držitelkou titulu BS v antropologii na Loyola University a magisterského titulu v antropologii na Northern Illinois University. Deanne Pawlisch, CVT, MA Certifikovaný veterinární technik Expertní odpověď Brouci by měli být drženi odděleně od superworm. Super červi se mohou stát kanibalistickými, pokud jsou umístěni v přeplněných kontejnerech.
 • Otázka Jak poznám, že jsou moji super červi připraveni k zakuklení? Deanne Pawlisch, CVT, MA
  Certifikovaná veterinární technikka Deanne Pawlischová je certifikovaná veterinární technikka, která dělá firemní školení pro veterinární ordinace a učila v programu veterinárního asistenta schváleného NAVTA na Harper College v Illinois a v roce 2011 byla zvolena do správní rady veterinární pohotovostní a kritické péče Nadace. Deanne je členkou správní rady Nadace pro veterinární pohotovost a kritickou péči v San Antoniu v Texasu od roku 2011. Je držitelkou titulu BS v antropologii na Loyola University a magisterského titulu v antropologii na Northern Illinois University. Deanne Pawlisch, CVT, MA Certifikovaná veterinární technik Expertní odpověď Budete vědět, že vaši superčervi jsou připraveni k kuklení, když se stočí do kulaté koule, od hlavy k ocasu, a vytvoří z hedvábí kokony, které ztvrdnou do ochranné skořápky.
 • Otázka Budou moji super červi jíst knihy nebo dřevěný nábytek? Dokud je uchováváte v kontejneru, super červi by neměli dělat problém materiálům pro domácnost.
 • Otázka Jak dlouho mohu uchovávat super červy v chladničce a musím je krmit? Neuchovávejte super červy v lednici; pokud to uděláš, zemřou. Musíte je krmit ovocem a zeleninou.
 • Otázka Sledoval jsem video na YouTube týkající se krmení super červů/brouků a řekli, že nikdy nevynesli staré jídlo. Pokud se staré jídlo nevyndá, nepřiláká to komáry -a jsou komáři v pořádku, když jsou mezi červy/brouky? Ponechání starého jídla u super červů/brouků je v pořádku, pokud jídlo nehnije ani neplesniví. Staré jídlo by mohlo přitahovat komáry nebo ovocné mušky, ale super červy/brouky jimi skutečně nebudou ovlivněny. Uvědomte si však, že pokud se rozhodnete ponechat staré jídlo s štěnicemi, můžete přilákat škůdce, kteří se pravděpodobně budou povalovat na jakémkoli místě, kde máte kolonii.
 • Otázka Co je neobvyklého na super červech? Jsou velmi aktivní a rádi hrají. Mají také velmi citlivé ocasy.
 • Otázka Proč musí být super červi drženi odděleně, aby mohli být kuklami? Superčervi musí být drženi odděleně, aby se zakuklili hlavně proto, že super červi jsou kanibalisté. Když dojde k metamorfóze, červ je velmi náchylný k útoku, což z něj činí snadnou léčbu pro ostatní super červy.
 • Otázka Když se oddělujete od kuklení, dáváte je doslova do malé nádoby s ničím jiným? Ano. Aby mohl proces metamorfózy začít, musí být červ izolován a ve stresu. Pokud mu dáte jídlo, vodu a světlo, celý proces se jen prodlouží.
 • Otázka Jak zastavím chov moučných červů a super červů? Mouční červi a super červi se nerozmnožují, pokud se nedostanou do stadia brouků.
 • Otázka Mohou jíst drobky? Super červi sežerou téměř vše, co je jedlé. Krmit červy nezdravými věcmi však nemusí být tak dobrý nápad. Cokoli superwormům nakrmíte, v zásadě skončí tak, že sežerete cokoli, co superworm snědl. Doporučuje se zelenina a ovoce, protože poskytují živiny a hydrataci.

Populární Problémy

SMU basketbal ve středu otevírá sezónu 20-21 proti Sam Houston State. Tato hra není v televizi, ale tady je návod, jak ji můžete sledovat online.

Jak hrát tenis. Vždy jste se chtěli naučit hrát tenis, ale nevíte, kde začít? Rádi sledujete Rafaela Nadala nebo Marii Šarapovovou, jak ovládají kurty, a doufáte, že budete jako oni? Hraní tenisu může pomoci ...

Pokud nemáte kabel nebo nemáte síť NHL, zde je návod, jak můžete v sobotu stále sledovat čtvrtfinálový zápas USA vs Slovensko World Hockey Juniors.

Kei Nishikori se v neděli setká s Danem Evansem v prvním kole French Open. Nishikori v současné době vede vzájemný zápas mezi oběma hráči 2-1.

Zde je návod, jak sledovat stream 2. série My Brilliant Friend online bez kabelu. Premiéru má v pondělí 16. března ve 22 hodin. ET/PT na HBO.