Jak natáhnout nové boty

Pokud jste si někdy koupili příliš malé boty, pravděpodobně jste je nenosili dlouho, než jste začali přemýšlet, jestli existuje způsob, jak je roztáhnout. I když nemůžete změnit svou botu o více než čtvrtinu na poloviční velikost, pokud potřebujete jen trochu místa navíc, možná budete schopni roztáhnout materiál natolik, aby se pohodlně vešly.Metoda 1 ze 3: Nosit boty k protažení

 1. Obrázek s názvem Roztáhnout nové boty Krok 1

  1 Obuv noste po domě vždy hodinu. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak roztáhnout pár bot, je prostě je obout. Zkuste je nosit asi hodinu v kuse, ale pokud je zpočátku nemůžete nosit tak dlouho, je to v pořádku. Pokud chcete, můžete přidat tlustý pár ponožek, které odlehčí vaše nohy a pomohou vám boty ještě více natáhnout.
  • Tato technika bude fungovat pro téměř jakýkoli typ obuvi, ale je nejlepší, když jsou boty příliš těsné.
  • Mějte na paměti, že pokud vás boty skřípnou nebo drhnou o nohy, mohou se vám dělat puchýře, pokud nenosíte ponožky!
  • Jak se vaše boty natahují, postupně prodlužujte dobu, po kterou je nosíte. Jakmile jsou dostatečně pohodlné na nošení několik hodin v kuse, jsou připraveny vyrazit z domu!


 2. Obrázek s názvem Stretch New Shoes Krok 2

  2 Noste silné ponožky a zahřejte boty vysoušečem vlasů, abyste se rychle natáhli. Nasaďte si silné bavlněné ponožky a poté vsuňte nohy do bot. Nastavte vysoušeč vlasů na střední teplotu a tryskejte každou botu po dobu asi 30 sekund, přičemž pohybujte tryskou kolem. Když se bota zahřívá, kroutte prsty na nohou a ohněte nohu, aby se bota natáhla. Poté pokračujte v nošení obuvi, jakmile vychladnou.
  • Teplo zjemní botu a pomůže jí vytvořit se na noze. Pokud potřebujete, zahřejte boty znovu poté, co úplně vychladnou.
  • Teplo může změkčit lepidlo používané na některých botách, což způsobí, že se svršek oddělí od podrážky, proto nenechávejte trysku vysoušeče vlasů na žádném místě příliš dlouho. Nezahřívejte plastové nebo PVC boty - neroztáhnou se a můžete do ovzduší uvolňovat toxické výpary.

  Spropitné: Pokud jsou vaše boty vyrobeny z kůže nebo semiše, použijte kondicionér na kůži poté, co je zahřejete. 3. Obrázek s názvem Roztáhnout nové boty Krok 3

  3 Obuv postříkejte třecím alkoholem pro přizpůsobení. Nasaďte si boty, které chcete natáhnout, poté naplňte rozprašovací láhev třecím alkoholem a nasyťte vnější stranu obuvi. Noste boty, jak alkohol schne, a měly by se natáhnout, aby odpovídaly tvaru vaší nohy.
  • Můžete také namočit tlustý pár ponožek s třecím alkoholem, poté si obout ponožky a boty a nosit je, dokud se alkohol neodpaří.
  • To je skvělá volba pro plátěnou nebo sportovní obuv. U obuvi vyrobené z tuhých materiálů to však nemusí fungovat.
  • Protože alkohol rychle schne, neměl by poškodit botu. Nejlepší je však nejprve vyzkoušet alkohol na nenápadném místě, pokud je vaše obuv vyrobena z materiálu, který by neměl zvlhnout, jako je kůže nebo semiš. Pokud si nejste jisti, zkuste jinou techniku.
 4. Obrázek s názvem Roztáhnout nové boty Krok 4

  4 Vyzkoušejte sprej na natažení obuvi, když máte na sobě kožené boty. Pokud chcete natáhnout kožené boty, obujte si je a poté kůži rozstříkejte podle pokynů na obalu. Noste botu, zatímco sprej schne, a kůže se vám natáhne kolem nohy.
  • Spreje na natahování obuvi jsou vyrobeny tak, aby uvolňovaly vlákna kůže, což umožňuje, aby se materiál svršku boty mírně roztáhl. Mohou také fungovat na semiš, ale nezapomeňte si pozorně přečíst etiketu výrobku.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Protahování obuvi v mrazáku

 1. Obrázek s názvem Stretch New Shoes Krok 5

  1 Naplnitelný uzavíratelný sáček naplňte do poloviny vodou a vložte do boty. Protáhněte si boty přes noc naplněním vodou a poté zmrazením. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je vložit do boty znovu uzavíratelný plastový sáček, který je asi z poloviny plný vody. Ujistěte se, že je sáček pevně utěsněn, abyste do vnitřku boty nevylili vodu, protože by to mohlo poškodit stélku.
  • Pokud máte obavy, že se taška může rozbít, použijte místo toho 2 sáčky a jeden vložte do druhého.
  • Můžete to zkusit s jakýmkoli typem obuvi, ale může to fungovat lépe pro styly s otevřenou špičkou, s otevřenou špičkou nebo se sportovním stylem. Pokud je špička na botách velmi úzká, může být obtížné tašku uspořádat tak, aby sahala až dolů do boty, a nemusí se rovnoměrně natahovat.
 2. Obrázek s názvem Stretch New Shoes Krok 6

  2 Položte boty na podnos a umístěte podnos do mrazničky. Nechte boty v mrazničce několik hodin nebo přes noc. Dopřejte botám dostatek času, aby voda byla úplně pevná.
  • Pokud dáte boty na podnos nebo plech, zabráníte tomu, aby se spodní část vašich bot dotýkala povrchu, se kterým by mohlo přijít do styku vaše jídlo. Můžete je také umístit do velkého sáčku nebo na list nebo pergamenový papír. Pokud však chcete, můžete je jednoduše vložit přímo do mrazničky.
 3. Obrázek s názvem Stretch New Shoes Krok 7

  3 Nechte boty při pokojové teplotě 15-30 minut, poté sáček vyjměte. Jakmile je led úplně zmrzlý, vyjměte boty z mrazáku. Nechte je na teplém a suchém místě asi 15-30 minut, nebo dokud led nezačne tát. Poté sáčkem kroutte dopředu a dozadu, dokud jej nebudete moci z boty vyjmout.
  • Je lepší nenechat led úplně rozmrznout. Pokud jsou v sáčku nějaké otvory, voda by mohla do boty zatéct a poškodit ji.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Plnění bot

 1. Obrázek s názvem Stretch New Shoes Krok 8

  1 Pomocí nosítka na boty postupně rozšiřujte kožené boty. Nosítko na boty je zařízení, které se zaklíní do boty. Obvykle mají knoflík nebo páku, kterou otočíte, abyste postupně rozšiřovali a prodlužovali nosítka obuvi. Časem to pomůže uvolnit a rozšířit botu, čímž se zvětší až o polovinu.
  • Nosítko na boty si můžete koupit ve většině špičkových obchodů s obuví.
  • Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, zkuste to ve spojení s rozprašovačem natahujícím boty. Navlhčete boty sprejem a poté vložte napínák na boty. Opakujte to podle potřeby, dokud vaše boty nedosáhnou požadované velikosti.
 2. Obrázek s názvem Stretch New Shoes Krok 9

  2 Sbalte ponožky a nacpejte je do prstů na botách, aby se lehce protáhly. Vezměte si ponožku a pevně ji srolujte od prstů až na vrchol, poté ji vlepte do špičky boty. Pokračujte v tom, dokud nezaplníte obě boty tolik ponožek, kolik se vám vejde. Poté boty uložte přes noc, nebo dokud nebudete připraveni je znovu nosit.
  • I když tato metoda nemusí fungovat tak rychle jako použití tepla, alkoholu nebo ledu, časem vaše boty jemně natáhne, takže je ideální volbou pro kožené, vintage nebo jinak jemné boty.
  • To nemusí fungovat dobře u obuvi s tuhým svrškem, jako jsou šaty. Také boty, které jsou vyrobeny z pružného materiálu, jako je síťovina, mohou vyžadovat přímé teplo nebo metodu, která botu nasytí, aby se vlákna roztáhla.
 3. Obrázek s názvem Stretch New Shoes Krok 10

  3 Umístěte mokré noviny do obuvi pro větší sílu při roztahování. Navlhčete několik listů novin, poté je zabalte a nacpejte do špičky boty. Pokračujte v přidávání kuliček mokrých novin, dokud není bota plná. Jak papír schne, roztáhne se a ztvrdne, natáhne botu.
  • Protože tato technika bude formovat botu, jak se natáhne, nezapomeňte papír uspořádat tak, aby zachoval tvar vaší boty.
  • Papír nenasyťte, protože by mohl poškodit vnitřek boty. Také se vyvarujte používání této techniky na kožené obuvi.
 4. Obrázek s názvem Roztáhnout nové boty Krok 11

  4 Protáhněte botu mokrým ovsem, zrny nebo rýží, abyste získali staromódní přístup. Naplňte igelitový sáček ovesnými vločkami, rýží nebo jakýmkoli jiným zrnem, které po navlhnutí nabobtná. Přidejte jen tolik vody, aby byla zrna zakryta, poté sáček uzavřete, vložte do boty a zatlačte dolů do špičky. Nechte tašku na místě přes noc, poté ji vyjměte a vyzkoušejte si boty!
  • Jak se oves rozpíná, tlak pomůže natáhnout materiál boty.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak roztáhnete nové boty? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Nové boty lze natáhnout stejným způsobem jako nové kožené boty, pouze pracujete s větší povrchovou plochou. Můžete použít komerční spreje/roztoky na natahování bot nebo obuvi nebo domácí metody, jako je zmrazení, zahřátí, vložení nosítka do bot nebo použití třecího alkoholu; každá z těchto metod je podrobně vysvětlena zde: Jak natáhnout kožené boty .
 • Otázka Jak mohu natáhnout své nové boty, pokud jsou na nich třpytky, které nechci vyzout? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď zaměstnanců wikiHow Zaměstnanci Pokud boty nejsou lesknoucí se třpytivou obuví (obvykle to výrobce uvede jako součást značky), měly by třpytky zůstat natažené, pokud jsou boty natažené. Problém je u obuvi s odhalenými, vyvýšenými a neutěsněnými třpytkami, které se snadno svlékají, a to i při manipulaci s obuví. Bohužel, pokud pohyb, manipulace a nošení takové obuvi způsobí, že odpadnou třpytky, strečink pravděpodobně způsobí, že některé také odpadnou. Můžete to však zkusit minimalizovat postříkáním bot lakem na vlasy nebo sprejem před natažením, abyste se pokusili udržet většinu lesku na místě. Očekávejte, že se vám třpytí, ale pokud je třpyt velký, posbírejte ztracené vločky a znovu použijte tyto velké vločky sprejem - pokud jste rádi, že můžete provést nějakou jemnou opravu.
 • Otázka Mohu natáhnout lakované boty? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpovědět Boty z lakované kůže mají krásný lesk, díky kterému bota vypadá dobře ušitá, ale díky úhlednému provedení si můžete myslet, že je nelze natáhnout. Naštěstí můžete natáhnout pár lakovaných kůží působením mírného tepla, například pomocí vysoušeče vlasů na střední teplotu, aby se boty otřepaly v malých dávkách po 20 sekundách, a to vše při nošení obuvi. Nebo lze boty natáhnout pomocí soupravy na protahování obuvi. Úplné podrobnosti o použití jedné z těchto metod naleznete zde: Jak prorazit v lakované obuvi .
 • Otázka Opravdu fungují nosítka na boty? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Ano, nosítka na boty fungují. Nejlépe se však používají na kožené nebo semišové boty, protože umělé materiály nemají příliš mnoho. Existují různé typy nosítek obuvi přizpůsobené různým potřebám; například jednosměrné nosítko se používá k rozšíření boty na špičce, zatímco dvoucestné nosítko může rozšířit botu po celou dobu; na boty se používá nosítka na boty a na vysoké podpatky nosítka na vysokém podpatku.
 • Otázka Jak mohu natáhnout pár tenisek, aby byly trochu širší? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci redakce wikiHow Zaměstnanci Odpověď Tenisové boty lze natáhnout buď sprejem na natažení obuvi, nebo vodou. Pokud používáte sprej, ujistěte se, že je vhodný pro tenisové boty/materiál na plátno, než budete pokračovat; poté naneste na vnitřní stranu tenisek podle pokynů na obalu. V ponožkách si obujte stříkané boty a noste je, dokud se necítí pohodlně natažené, poté je sundejte a nechte usadit do nového tvaru. Pokud používáte vodu, namočte tenisky na 24 hodin do kbelíku nebo vany s vodou, poté vložte vhodně velká nosítka na boty a nechte je uschnout; vyzkoušejte je a zjistěte, zda jsou boty pohodlnější. Vždy si dejte pozor na to, jak se šití vyrovnává s natahováním, a vyhněte se jejich přílišnému natahování, jinak švy prasknou.
 • Otázka Jak rozšiřujete kožené boty? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Koženou obuv lze rozšířit různými způsoby. Jednou ze standardních metod je nacpat je papírem nebo jiným vhodným předmětem a nechat chvíli protáhnout. Mezi další metody natahování obuvi patří jemné zahřívání nebo navlhčení nebo zmrazení nebo napaření. Každá z těchto metod vyžaduje následující různé kroky, které najdete podrobně v: Jak rozšířit kožené boty .
 • Otázka Jak natahujete semišové boty? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď personálu wikiHow Odpověď personálu Obvyklými metodami protahování semišových bot je použití buď strečového spreje schváleného semišem, nebo použití nosítka obuvi velikosti vhodné pro obuv. Podrobné kroky k roztahování semišových bot najdete na: Jak natáhnout semišové boty .
 • Otázka Jaký olej používám při protahování boty? Existuje název značky? Neatsfoot Oil je skvělý, pokud jsou kožené. Je to druh oleje na úpravu/úpravu kůže, nikoli značka.
 • Otázka Jak roztáhnu boty, které nejsou kožené? Můžete to provést pomocí techniky natažení mrazničky ve výše uvedeném článku.
 • Otázka Mohu použít mokré ubrousky nebo toaletní papír k uvolnění obuvi? Ne, protože to zanechá zbytky barvení a vaše boty budou obsahovat příliš mnoho vlhkosti
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Chci použít metodu vycpávky a použít tolik ponožek, kolik se mi vejde do kožených tenisek. Byly by ovlivněny, kdybych je přes noc zmrazil s plnými ponožkami stále uvnitř?
 • Mohu touto metodou natáhnout turistické boty?
 • Jak mohu prodloužit své nové kožené tenisky?
 • Mohu si natáhnout novou bezpečnostní obuv?
 • Nepoškodí vložení obuvi do mrazáku lepidlo?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud jsou vaše boty drahé nebo choulostivé, může být nejlepší, když je vezmete k profesionálnímu ševci, aby je roztáhl.
 • Pokud není bota vyrobena tak, aby odpovídala vaší noze, nemůžete příliš změnit její tvar. Mějte na paměti, že kdykoli je to možné, je nejlepší kupte si boty, které už sedí.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární ProblémyInfographic: Wimbledon Tennis Championship 2013

Jak odstranit plíseň a řasy z dřevěného plotu. Dřevěné ploty se časem mohou obalit řasami a plísní. Růst se obvykle vyskytuje ve stinných, vlhkých místech. Existuje několik způsobů, jak můžete vyčistit řasy a plíseň z plotu ...Kampaň Novaka Djokoviče na olympijských hrách v Tokiu skončila v sobotu, když ho v play off o bronz porazil Španěl Pablo Carreno Busta.Jak držet kriketovou pálku. Úchop určuje, jak švihnete kriketovou pálkou a navážete kontakt s míčem. Přestože je ortodoxní úchop považován za ideální, je důležité, aby si každý hráč našel úchop, který mu nejlépe vyhovuje ....

Alex de Minaur se v neděli utká s Ugo Humbertem ve finále evropského Open v Antverpách. De Minaur se s Humbertem na ATP nikdy předtím nepotkal, takže jejich vzájemný souboj momentálně stojí 0-0.